Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Smo malo podalj?ali razmi?ljanje. Avto bi imeli ?imdlje in nas skrbi kako bo, ko se bo pribli?evala 400.000km. Se kar radi vozimo. Smo preverili zgodovino in je dosedaj avto delal 20.000km na 4 mesece po nem?ki avtocesti in redno servisiran.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5k na mesec

To sam kup!

Tudi meni se tako zdi, najslab?e za sodobne dizle so vsekakor kratke relacije, pri telem pa je ravno nasprotno. :ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja saj to glede km vemo. Je imel moj o?e ?e probleme s svojim VW zaradi tega. Pri nas se ni za bat okrog tega. Se mo? vozi v slu?bo (Jesenice-Ljubljana) in ogromno smo naokrog.Avto bi imeli do konca. Ideja o nakupu mazde je moja. Ho?em avto zame in za otroka (in morda kmalu ?e psa). Oprema, ki jo ima avto pa je bolj za mo?a:) Je pa skepti?en, da mi bo prerjavela...Kaj ni tega mazda odpravila?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pretiravate s temi kilometri. Kaj ?e jih bo? pa naredil 20 tiso? ali bog ne daj 15 bo pa ma?ino kar konc vzel?

 

Hehe, men je blo tud sme?no... 50.000km na leto?!?! To dela sam kak procent voznikov pri nas, kar torej pomeni, da se pri nas prodajajo dejansko samo avti, ki imajo uni?ene motorje, al kako?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah moja 2003 letnik k je bele barve in se ja usaka pikica rje vidi pa k je prva generacija in je bila sploh to rak rana pa po 11 letih ta rja ni bila toook raz?irjena da bi bila sanacija nujno potrebna.. vendar sem saniral komplet pragove in zadnje obrobe pri blatnikih za smesno ceno... ampak kot pravit to sem jaz ker me usaka malenkost moti.. Drgac pa ja sre?no z nakupom se potem vidimo kej na Jesenicah ;) Aja pa use to mi je saniral nek majstr iz gorij k nardi kvalitetno pa res ful poceen.. ?e bo? v prihodnosti kaj potrebovala ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma ko berem tole temo me kar mine da bi kadarkoli prodal avto.

Avto mora delat vsaj 50k km na leto druga?e je motor fu?. Toda 5 let star avto mora biti slo porekla in ne sme imeti ve? kot 50k km druga?e ga ne kupim! Seveda mora biti nujno servisiran na rednem servisu, ......

OK priznam, ko sem sam kupoval sem bil dokaj isti dokler pa? nisem ugotovil, da tako ne gre in kaj sam potem delam.

 

Torej kaj se naredi po nakupu? Hitro ugotovi?, da so uradni servisi "dragi", v primerjavi z neuradnimi. Pa ?e pri Pelkotu hitru ugotovi?, da ve za kaj se gre. In sedaj ne bom zaradi tega mogel prodat vozila, ?eprav zanj skrbim bolje kot kdo, ki ga vozi na uradni servis (in to je tudi to).

 

Je pa tudi res da tile dilerji v slo prodajajo jajca od jajc. Sam sem ?el gledat 3 in me je zelo (beri na prvi pogled) odbilo. Ena je imela v prtla?njiku vse polmljeno, druga je bila tko cca. 3 odtenke bele ?eprav so trdili, da ni bila zaletena, ....

 

Uglavnem veliko sre?e pri nakupu, ne pa take ki nimajo vse oh in sploh prec odpisat...mogo?e so ravno taki skriti biseri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah tudi na uradnih servisih so ?alabajzerji in povsod ?parajo:) Je pa tako, da mi skrbimo za avto in npr. vse papirje (nakup materiala in delo) shranimo. ?e zaradi sebe in ko prodajamo avto poka?emo. Imamo evidenco o vsem, kar delamo z avtom. Veliko ljudi pa boli za avto tega nima in na avtu prve gume stare 4+ let in potem govorijo ja ja to je ?e vse ok... Mogo?e smo zato pri nakupu rabljenega bolj skepti?ni. Zadnji avto smo kupili na tak na?in pa je bilo vse ok. Ampak ja to ?e ni? ne pomeni. Samo nebi se radi nasankali in denar pre? vrgli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve?ina avtov pri posrednikih ima "manj" km, v resnici pa ve?. Na?eloma se v Nem?iji dela z avtom lepo, poobla??eni servisi so pa kvalitetni. ?e je na avtu bil redni servis na 20000km in vsake 4 mesece, je avto tip-top. Uvo?eni avti z malo km so ve?inoma slab?e ohranjeni in poklofani... Ta mazda je delala dnevno relacijo kot iz LJ v MB in nazaj...to je milina za avto... Pri tej mazdi ne bo denar stran vr?en...

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skoraj:) Smo se zmenili. Gre lastnik na dopust in smo dogovorjeni za drugi petek. Gremo skupaj do Pelkota na pregled in potem naj bi bilo to to. Nam je pa po tel. Pelko ?e rekel, da gredo zelo rade ketne tem ma?inam in da je material bolj?i ?ele od 2013. Tako, da dejmo upat, da bomo imeli sre?o (ketna se je raztegnila pri nekje 100.000 in je bila menjana 2012 leta) in nam ne bo treba ?e 1x. Druga?e bo treba s?asoma dati ?e 600eu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skoraj:) Smo se zmenili. Gre lastnik na dopust in smo dogovorjeni za drugi petek. Gremo skupaj do Pelkota na pregled in potem naj bi bilo to to. Nam je pa po tel. Pelko ?e rekel, da gredo zelo rade ketne tem ma?inam in da je material bolj?i ?ele od 2013. Tako, da dejmo upat, da bomo imeli sre?o (ketna se je raztegnila pri nekje 100.000 in je bila menjana 2012 leta) in nam ne bo treba ?e 1x. Druga?e bo treba s?asoma dati ?e 600eu.

tako je prav da se posvetujete z dr-pelkotom :prstgor: pred nakupom MAZDE  :rolleyes: lp ale? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako je prav da se posvetujete z dr-pelkotom :prstgor: pred nakupom MAZDE  :rolleyes: lp ale? :D

Se ne bi mogel bolj strinjati, ta je res po?ten mo?akar in obvlada zadeve. Za najnovej?e Mazde pa seveda Marijan Majes iz BTC-ja. :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ta alfa je zdaj moja :-)

Se dobr da mi sluzi kot tretji avto (kupljena vecinoma zaradi zvoka motorja) ker bi znoru. Tko da good call, da gres na mazde

Aja za zimske gume predlagam posebi feltne 16" in gume 205/60 16.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.