Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 20 urami je dvorjan napisal:

1. Ni povsem neslišen. Že zaradi zakonov ne. Pri hitrostih pod 30 km/h ima umetno generiran/predvajan zvok, ki ga lahko celo nastaviš/izbereš. Naša izbira je najbolj "vesoljski zvok" ravno zato, da ti kdo ne stopi pred avto (to se nam je že zgodilo s Smartom, ki pa ima gumb za izklop zvoka in je res lahko čisto tih).

2. Ni slab požiralec grbin. Edino česar njegovo podvozje res ne mara, so hitreje voženi S ovinki in prelaganje teže. Tistega občutka pa nikakor ne maram.

3. Niti jaz si ne predstavljam, da bi s takim avtom taksiral, ima bistveno premalo prostora na zadnjih sedežih - ozr. bi moral biti voznik res nizkorasla oseba, da ima oseba za njo dovolj prostora za noge.

 

Točno tako kot si napisal!

Pa ne predstavljam si da bi moral z hibridom ali EV voziti po slabi podlagi kot je trenutno na relaciji Lj-Kočevje kjer je večina ceste razkopane ; sploh tisti kateri imate kupeje in športna vozila veste kako je z nizkim avtom peljati skozi ležeče policaje in ostale slabe podlage. Znanec ki se vsakodnevno vozi na omenjeni relaciji (skupno 140km + ostalo kar ima po svoji občini) je moral v enem letu menjati sklopko ter narediti komplet servis in optiko podvozja (roke, zglobi, končniki, vilice, ležaji, ...).

In kako se boš na omenjeni relaciji vozil z EV ter iskal polnilno postajo, da o tem kako boš čakal da se napolni ne govoriva. 

Vem kako je s Smartom se peljati in ga voziti ; to čutiš vsak gib in podlago, podoben občutek kot na Tomosovih mopedih, pa še popolnoma nepraktičen razen za nujni prevoz od točke A do B ter parkiranje in promocijo, drugače pa pozabi na druge karakterne osobine, da o EV verziji ne govoriva kako se muči in jo moraš stalno polniti. 

To kot praviš niso vozila da nič drugega kot frajarjenje in dokaz da si EKO manijak.

V Priusu iz leta 2005 katere je imel bivši Rumeni Taxi je bilo še prostora ogromno, z novejšimi generacijami pa so nažalost čedalje manj prostorni. S plinskimi Daciami nimaš prtljažnika za več kovčkov, ampak komaj par aktovk z prenosniki in rokovniki. Osebje smo čedalje težji in visokorasli ter nismo vegani in podobni čudaki moderne dobe kot si to predstavljajo tovarne. 

WWW.RUMENITAXI.COM

 

Vprašaš se kdo se tu dela norca iz uporabnikov ter potnikov oziroma strank. 

Če se mene vpraša so zadnji pravi modeli Toyote prve generacije Yarisa in zadnji modeli Avensisa, da o Lexusu tam do 15let nazaj ne govoriva. 

 

 

Napisano

Sedaj, ko sem bil na dopustu na Danskem, sem se veliko prevozil v električnih taxijih. (dejansko so tam vsi taxiji električni). Moram priznati, da sem bil impresioniran z samo vožnjo, pospeški in tišino med vožnjo. Bi imel električni avto z lahkoto, če bi ga imel kje polniti (stanovanje-problem električarjev press). 😊

 

 

Napisano
pred 13 minutami je Alex napisal:

Sedaj, ko sem bil na dopustu na Danskem, sem se veliko prevozil v električnih taxijih. (dejansko so tam vsi taxiji električni). Moram priznati, da sem bil impresioniran z samo vožnjo, pospeški in tišino med vožnjo. Bi imel električni avto z lahkoto, če bi ga imel kje polniti (stanovanje-problem električarjev press). 😊

Veš kaj je še bonus? Če moraš kaj podelat na hitr kdaj v autu, ti lepo klima laufa na mestu, nobenga ruženja

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano
dne 12. 8. 2024 ob 20:32 je Boss napisal:

Gre pa za razliko al ti recimo vžge baterijo od e-bajka al pa od EV-ja. Pa čeprav je v obeh primerih možnost majhna, ampak če zagori je pa med njima velika razlika kaj lahko naredi večjo pizdarijo. Pa kljub temu baterijo od e-bajka polnim ločeno od vseh stvari na keramičnih ploščicah stran od gorljivih predmetov in to le takrat, ko sem nekje v bližini. Nikoli čez noč.

 

No, to je točno to, ko sem razlagal kako polnim baterijo e-bike. Jebat ga, res ne bi rad bil del črne kronike, čeprav verjetnost ni velika.

 

WWW.ZURNAL24.SI

Kranjski pismonoša je v sredo še pravočasno skočil s kolesa in se ni poškodoval, posredovali so gasilci.

 

Ampak, ko pa zagori e-tovornjak, so pa taki problemi kot je e-bike videti precej smešno. 15 ur gašenja... ufff?zmeden?

 

WWW.AVTO-FOKUS.SI

 

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano

Ne vem od kdaj se tak požar gasi z vodo? Potem pa ni čudno, da so gasili dva šihta, bebci.

N7rRRL1.jpg

Napisano
Pred eno uro je jures napisal:

- absolutno ne vidim povrnitve stroskov v vsaj 7h letih (stroski so enaki oz celo vecji), ce dodas se ene 18k za soncno elektrarno pa s tem 'prisparas' 300€ na mesec je to 5-6 let visek pa dajes drzavi po vrhu

Se bom obregnil samo ob tole, ker v tem vidim napačno razmišljanje. Za to, da imaš EV ne rabiš sončne elektrarne. Rabiš pa parkirno mesto z električnim priključkom. Kakšne so tarife po kWh pa poglejte na aktualni račun. In računajte, da EV trošijo med 15 in 25 kWh/100 km, če niso ravno kakšne mestne sorte, tisti so lahko še 20 % bolj varčni.

Pa hitro ne bo več matematike za dizel ali bencin. Ti si ena redkih izjem, ki dela veliko kilometrov. Povprečen Slovenec jih pa ne ...

Napisano
pred 2 urama je dvorjan napisal:

Pa hitro ne bo več matematike za dizel ali bencin. Ti si ena redkih izjem, ki dela veliko kilometrov. Povprečen Slovenec jih pa ne ...

 

A takrat, ko pa jih pa Rent-a-car al kako?

 

Men je bilo zanimivo to, da sem v soboto na AC od Lj-do Sl. konjic in del AC nazaj videl zgolj in samo 4 EV, od tega en ZOE od Avant2GO, pa dve Tesli in Ioniq. Le ena Tesla je bila Poljskih registrskih ostali trije SLO tablic pri tem, da sem v eni drugi temi napisal, da sva jih s tamalo štela in je bilo 22% Slovencev takrat na tej relaciji in 78% tujcev.

Ne vem, če bi gledal tko na povprek bi rekel, ali da lastniki EV-jev nimajo za dopust al pa bolj verjetno si za dopust omislijo ICE avto. Al majo svojega, al si sposodijo od kolegov al pa rent-a-car ni niti tolk bistveno. Bi pa rekel, da sem dve leti nazaj videl na takih relacijah bistveno več EV-jev kot danes. Zakaj?

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

A takrat, ko pa jih pa Rent-a-car al kako?

 

Men je bilo zanimivo to, da sem v soboto na AC od Lj-do Sl. konjic in del AC nazaj videl zgolj in samo 4 EV, od tega en ZOE od Avant2GO, pa dve Tesli in Ioniq. Le ena Tesla je bila Poljskih registrskih ostali trije SLO tablic pri tem, da sem v eni drugi temi napisal, da sva jih s tamalo štela in je bilo 22% Slovencev takrat na tej relaciji in 78% tujcev.

Ne vem, če bi gledal tko na povprek bi rekel, ali da lastniki EV-jev nimajo za dopust al pa bolj verjetno si za dopust omislijo ICE avto. Al majo svojega, al si sposodijo od kolegov al pa rent-a-car ni niti tolk bistveno. Bi pa rekel, da sem dve leti nazaj videl na takih relacijah bistveno več EV-jev kot danes. Zakaj?

Vidiš, jaz sem pa na poti v Verono in nazaj videl res veliko Tesel in ostalih električarjev. Bolj bo verjetno dejstvo, da se turisti  z zahoda vse bolj izogibajo (pre) dragi Sloveniji in hrčkom. 

Prav tako je na Danskem, kjer je vsak drugi avto električen. 

 

 

Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

 

A takrat, ko pa jih pa Rent-a-car al kako?

Tisto enkrat ali dvakrat na leto, ko gredo na morje ali slučajno preko 300 km v enem kosu, se bodo pač ustavili pol urice in napolnili. Mala malica. In potreba. 😃

 

Mislim, moj dnevni rekord z ZOE (do sedaj) je 882 km, s Smartom pa 832 km ... Pa da ne bi resni EV-ji tega zmogli ...

Napisano

Ko že govorimo o EV lahko povem da mi mnogi govorijo kako govorim o teorijah zarote, agendah in podobnem, a v realnosti je vse skupaj samo eno : uničiti normalen folk ter načrtno uničenje populacije. 

 

Drugače pa Toyota RAV4 ni slaba, ampak to žal ni pravi terenec kot je bil. 

 

No pošiljam vam zanimivo zgodbo z zadnjo generacijo RAV4 ko je še bil to pravi terenec (4x4, zapore diferencialov, reduktor, zadnje rezervno kolo na vratih, ...)

 

Ker sem imel iz Slovenije naročilo in zeleno luč za manjšega prašiča sva se z Gorge-jem odpravila po "suldo-ta" - lanščaka.
Jarkast teren je idealen za zalaz prašičev, ki čez dan počivajo v "grabnih". Po večih poskusih se nama je uspelo približati dvema svinjama in 3 svetlejšim prašičem, ki so ležali 

na nasprotni strani jarka. Gorge mi je šepnil, da so 3 svetlejši prašiči "suldo-ti" in, da naj kar poskusim upleniti kateregakoli od njih. Meni so se zdeli malce veliki, toda meso je bilo šibko, želja pa velika in vodnikova beseda je zakon. Približal sem se med drevesi. Zagotovo sem vsaj 15 minut čakal, da se bo kateri od prašičev postavil v primeren položaj za strel in ko se je to zgodilo sem z 25 m razdalje prestrelil prašiča, ki se je prekucnil 20 m nižje. Bil je "malce" večji. No, bila je dvoletna svinja brez mladičev, ki je iztrebljena tehtala 110 kg. V Sloveniji bi bil tak odstrel "smrtni greh" in vse okoliške lovske družine bi te opravljale, tam pa imajo prašičev toliko, da se sploh ne vznemirjajo...

JanezSuldo2Kako spraviti stokilskega prašiča, veliki kovček z lokom, tarčo, prežo, jelenovo rogovje z lobanjo, vse torbe, obleke, škornje ter vrečo briketov in madžarsko vižlo v avto je manjši logistični problem, ki pa je rešljiv z tehtnim planiranjem

3/4 lova so bile za mano bil pa sem povabljen za 2 dni lova v 400 km oddaljeno lovišče.

Smer: Donava

JanezSuldo1.jpg

Napisano

In kaj je tu čudnega kar si dojel in napisal ?

 

Sedaj tudi veganstvo prepovedujejo oziroma ga v večini OŠ ne bodo uvedli ker so pediatri in dietetiki proti oziroma vidijo kakšno škodo jim to prinaša oziroma zdravstvene zavarovalnice nočejo več nositi stroškov zdravljenjenja. 

Zakaj pa ne naredijo enako oziroma ne prepovedo LGBT kot imajo to urejeno v Rusiji ?

Napisano

No pa je še mal gorelo pri Rivianu. Vsaj tukaj fanboysi ne morejo krivit diesle.

 

 

33112_1.png

Napisano
pred 9 urami je Mraušk Mčk napisal:

Ravno prišel z dopusta. Na Mljetu ponovno letos nisem videl elektičnega avta. Nobenega. 

Normalno, sedaj pa sploh ko so se ustrašili da jih s trajekti več ne vozijo. 

Mimogrede, a si videl kakšno legendo po zelo dolgem času?

Napisano

Taki paket,drugačni paket,natočnine,aplikacije,ponudniki,penali za "blokiranje polnilnice"...še in še več "nateg"

Malo drugačna problematika,ki jo lastniki ICEjev ne poznamo...prispevek za tiste,ki EVjev nimajo...lastniki le teh,pa stvar itak že poznajo...skratka gre za "izobraževanje".

 

In na koncu zanimiv zaključek in nasvet za tiste,ki se nočejo ukvarjati z to problematiko,in se hočejo voziti ceneje.

 

 

Napisano

Saj to je problem, ker trg ponudnikov polnilnic ni reguliran, tako ko je trg dobaviteljev fosilnih goriv .. To je ena zadeva, ki jo bo treba nujno tudi urediti... Ce to ne bi bilo regulirano pri fosilnih gorivih, verjemi, da bi se podobno dogajalo tudi na bencinskih crpalkah :) ... Saj delno se vidi, ko je ponavadi gorivo na AC drazje kot drugje ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Ker sem ravno skočil v Nemčijo z EV, lahko povem, da se ta hip najbolj splača Ionity Power naročnina, saj potem "točiš" po 0,39€/kWh. Pa postavil sem svojo drugo najdaljšo razdaljo z EV v enem dne - 845 km. 😃 Polnilnic pa ima Ionity po AT, DE in tudi ITA več kot dovolj, da ne rabiš k nikomur drugemu pogledat.

 

Ko sem ravno polnil, se pripelje ena falanga Audijev (ICE in EV) - so imeli izobraževanje prodajalcev in so jim demonstrirali tudi polnjenje EV ob avtocesti, da ne bodo strankam prodajali bučk (če so kaj poslušali in odnesli od šolanja).

Napisano

Resno? Učit jih morajo kako polniš EV-je. Še dobr, da za natankat gorivo ne rabiš izobraževanj.🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 13 urami je DonFelipe napisal:

Mimogrede, a si videl kakšno legendo po zelo dolgem času?

 

Legendo sem videl. Ampak ne po dolgem času. V ogledalo se gledam redno. 

 

Za otok Mljet sem prepričan da tam ni bilo električnih avtov. Na poti tja in nazaj zanesljivo nisem videl Tesle. Lahko da je bil vmes kakšen električar, ki ga nisem prepoznal.

 

Tudi 2 do 3x postanek v eno smer za lulanje in vklop Triglav drive na črpalkah avtoceste ni bilo nobenega el. avta, ki bi se filal.  Kot da ne obstajajo. 

 

Seveda bo vse drugače po letu 35.

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 10 urami je Boss napisal:

Resno? Učit jih morajo kako polniš EV-je. Še dobr, da za natankat gorivo ne rabiš izobraževanj.🤣

 

Pa saj to morajo verjetno mariskomu v avtošoli pokazati, če prej ni imel te možnosti, da bi mu doma kdo. Po moje je to naloga avtošole in izpita za vožnjo. Predstavljaj si nekoga, ki ne pozna razlike med dizlom in bencinom. Mu je treba to vsaj enkrat pokazati...

Napisano

Aha, ja, seveda. In nato svizec zavije...

 

Bi avtošola morala precej dlje trajat, da te tam naučijo vozit in vsega, kar sodi zraven. Tako pa te naučijo samo CPP in malo prakse, ostalo se pa uči sam...

 

Kolikokrat se mi je že zgodilo, da je ... ... ... No, da vas vidim: koliko vas je na tem forumu, ki znate montirat snežne verige? Ker meni se je že velikokrat zgodilo, da je na sredi ceste stal avto, možakar je imel verige s seboj, celo ustrezne verige, pa jih ni znal montirat. Saj so slikice zraven, ja, ampak ko klečiš v snegu in ti sneži za vrat in s premrznjenimi prsti gledat tiste slikice... Še če bi bile na slikicah luštne in mlade blondinke, bi te v takih pogojih minilo, ne pa verige... Jaz sem vse "hišne voznike" zbral v garaži, vzel eno rezervno gumo in smo imeli šnelkurz. In je prišlo prav, velikokrat...

 

Tako da avtošola... ... ... Ne se preveč hvalit s tem znanjem...

  • Zmeden 1
  • Ljubim 2

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Na primorskem je možno, da tega ne učijo, ker pri nas so to učili že pred 30 in več leti.... :nevem:

Sedaj se verjetno zanašajo na te vsemogočne z.gume.....🥴😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Če imaš zadaj zvočnik mogoče res, 🤔 Jaz ga nimam in gre komot vse v podn.... 
    • Kako je pa kaj z znamko Škoda? Najbrž jih veliko več ukradenih?🤔
    • Sem ga izbrisal z ebayem zraven. To je blo ca. pred 1 letom.   Prodajalec mi je poslal artikel drugega proizvajalca. Trdil je, da je to naredil zavedno in da kako lahko trdim, da je nadomestek slabši. Po par dneh preprirov, sem vložil vračilo. Poslal mi je poštno nalepko, vednar Post.de. Želel me je okrog prinesti in zatrjeval do bo pošta dostavla. Ebay nisem mogel ničesar, ker je dal  nalepko in je bila sedaj poteza na meni. Pomoč je bila samo možna, da pokličejo, ampak ne kličejo v Slovenijo.   Mislim, da je to delal prodajalec zavedno. Bi vrgel v poštni nabiralnik, oni bi stran vrgli. Prodajalec bi pa trdil, da ni prejel. Kar res ne bi nikoli.   Sem vložil Claim na Paypalu, so potrdili in mi dali naslov, kam naj pošljem na svoje stroške denar in bom dobil nazaj denar. Torej jaz naj krijem PTT, za to da je zavestno mi poslal napačnega. So rekli, taka so pravila.   Prekopal celi ebay in našel "impresum" mail. Kjer sem se pogovarjal s podporo. Žal, ker sem eskaliral na Paypal ne bojo naredli nič, razen da ga pozovejo. Ta kontakt zavedno skrivajo na zakonski minimum.   No sem napisal komentar kak me je okrog prinesel. In je komentar po tednu izginil. Pri vseh ostali je nazaj sikal prodajalec, tu pa ni mogel in je vložil izbris. Neko enomestno število jih lahko izbrišejo.   In sem oboje izbrisal, ker je potuha prodajalcem. Avstrijska firma je 😉
    • To ti jih bodo z Nemčije dostavili ...
    • Torej,.menjal sem zadnje ploscice na mazdi 3 ,.el rocna. Gres v program da ti sprosti cilindre,.zamenjas ploscice,.in nato spet v programu odtegnes rocno, pac po postopku.Nato pa nastopi problem,.ko se zapeljes naprej  in pohodis zavoro,.se pedal skoraj posede do konca,..mores vsaj 3x popumpat da se ustavi.Ni mi jasno kaj ga biksa masina . 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.