Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

To pa ja... po lokalnih cestah tam nekje do 70km/h, ko je upor zraka še nekje sprejemljiv... ja to bi šlo.

 

Drugaš pa na strani, ki si jo prilepil, kjer so navajal domet je treba upoštevat, da so merili za AC hitrost 110km/h in ne 130km/h. Pri EV je drastična razlika med tema dvema hitrostima. Zračni upor je glavni krivec za krajšanje dometa. In če vemo, da se povečuje s kvadratom hitrosti to pomeni cca 40% več zračnega upora je pri 130km/h kot pri 110km/h.

 

In ker se pri EV-jih skoraj 90% energije iz baterij porablja za premagovanje zračnega upora, teh dodatnih 40% pri 90% pomeni 36% višjo porabo. Torej, če avto pri najboljših pogojih vremena brez klime po njihovih podatkih spravi skupaj 280km pri hitrosti 110km/h, jih torej preračunano pri hitrosti 130km/h naredi le še 205km, kot sem že napisal.

 

Če pa ne bi rad do konca filal baterije in da si rad z živci na varni strani in nočeš it pod 10% napolnjenosti je pa verjetno že 160km kr uspeh, pri nizkih temperaturah pa ene 130km.:zvizga:

 

Razlika od najslabših do najboljših dosežkov je dobesedno enormna in moraš prav pazit, da se ne zaplaniraš. Sem šel skontrolirat mojo porabo v vseh 62.000km in najslabši rezultat je bil 6,36l/100km na posamezen tank goriva, najboljši pa 5,47l/100km. se pravi s 50l torej prevozim od 786km do 914km.

 

 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 15 urami je dvorjan napisal:

Dobri dve leti star "nemški" Renault ZOE, R135, 52 kWh baterija, dobro založen z opremo.

 

Pri 81 % napolnjenosti baterije pravi, da bi prevozil 309 km. Jih tudi bo, ko dobi tablice. 😃

 

kakšna je bila cena?

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater fantje,kakšni ste do @dvorjan...a morate čisto vsako veselje pokvariti....dajte kdaj kakšno realno ne pa sam hejtat...😂🤣 

Aja...sem skoraj pozabil,da je to Mazda forum🙄

 

Ajd bom malce "umiril žogico" in dal eno bolj realistično...zanimiv intervju🧐 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je dvorjan napisal:

Ti @Boss kar kalkuliraj te "doom's day" črne scenarije glede dosega, mi se bomo pa ta čas veselo in poceni vozili naokoli. Tudi po 300+ km v kosu, če bo treba. 😃

 

Jaz vsaj znam preračunat in žal ne živim v idealnem svetu. Ampak verjetno je problem, ker sem hejter pa čeprav sem samo realist. 🤪

  • Haha 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Ugodna. 😃 

Če je skrivnost, že ni bila, oziroma bi komu na forumo lahko bila draga in potem je raje skrivnost 🤔

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Jaz vsaj znam preračunat in žal ne živim v idealnem svetu. Ampak verjetno je problem, ker sem hejter pa čeprav sem samo realist. 🤪

Žal smo v obdobju baroka in tukaj ni prostora za realizem. 🫣

  • Haha 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cena ni skrivnost, ni pa za javno objavo. Jaz znam kupovati vozila, tako nova kot rabljena. Še za vsako novo kupljeno vozilo sem dobil vsaj 25 % popusta - koliko od vas lahko temu parira?! Pri rabljenih pa zna biti manevrskega prostora še več ...

 

Glede realizma: mi se bomo s tem avtom povsem realno vozili, tako kot smo se s Smartom, pa še kam dlje se bomo zapeljali. In tudi če se nam kdaj primeri postanek na javni e-polnilnici, to za nas ne predstavlja konec sveta. Raje to, kot vsak teden pustiti kupček denarja Petrolu in Arafatom. Ob sedanjih cenah elektrike se bomo na letni ravni vozili za <3€/100km. Pa če se nas elektro usmili s soglasjem, pride še sončna elektrarna - in z njo praktično brezplačna vožnja.

 

Nekateri pa boste vmes še naprej teoretizirali, da elektromobilnost ni za nikamor. Vsakemu svoje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Cena ni skrivnost, ni pa za javno objavo. Jaz znam kupovati vozila, tako nova kot rabljena. Še za vsako novo kupljeno vozilo sem dobil vsaj 25 % popusta - koliko od vas lahko temu parira?!

Svaka čast👍, a te lahko pokličem za svetovalca, ko se bom odločil za nakup novega, raje dam tebi del popusta (ti plačam), če dosežeš take številke....

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

 

Jaz vsaj znam preračunat in žal ne živim v idealnem svetu. Ampak verjetno je problem, ker sem hejter pa čeprav sem samo realist. 🤪

Nič se sedaj ven vlečt....bi se rad "izmazal",a ne😠......😉

Glej-če ne navijaš za EVje,pol si hejter-tako preprosto je to....al verjameš,al pa pač ne...in če ne verjameš nisi za nas,pol si pač proti-v tem je fora😄....evo ti "štempel" na čelo,da bodo vsi vedeli,kakšen si,k sam kontra prbijaš...marš "v kot klečat"...si kar nekaj zmišljevati in take fore....🤨

 

Mal heca mora biti😉...oz. tudi za dvorjana se mora kdo zavzeti😄

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je FuManchu napisal:

Kakšen moški pa si, če voziš električarja? 🤣

Naelektren

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

Svaka čast👍, a te lahko pokličem za svetovalca, ko se bom odločil za nakup novega, raje dam tebi del popusta (ti plačam), če dosežeš take številke....

Lahko. 😃

Si pa pri tem bolj omejen na evropske znamke, japonske niso tako radodarne s popusti.

pred 1 uro je skritikrt napisal:

oz. tudi za dvorjana se mora kdo zavzeti😄

Hvala za glas podpore, res ga nisem pričakoval. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je dvorjan napisal:

Hvala za glas podpore, res ga nisem pričakoval. 😃

Boljše kot nič,a ne😉...pa tudi,če je bolj za hec,kot pa zares....ja tale @Boss mi je že od nekdaj sumljiv🤔 ...kaj ma on z lastno glavo za misliti...se obnaša,kot da je administrator tukaj🤨

Pa tisti @Jest je tu pa tam tudi še malo popustljiv...pa ga bova že zdresirala,da bo zares verjel...sam fajn mu morava še možgane oprati,pa bo plesal,kot bova midva žvižgala...ga bova tako dolgo masirala,dokler ne bo tisti "vanabee-EV" prodal,in kupil tapravi avto za dedce😄

pred 30 minutami je mazdaman napisal:

Naelektren

Hmmm...pravijo,da je najlepsi moški čar elektri-čar...jaz pa trdim,da ni res,in da je to železni-čar😋

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Kakšen moški pa si, če voziš električarja? 🤣

Ne vem...ženske pravijo,da un na baterije dlje zdrži...sam ko so prazne je pa konc z veseljem😄

  • Haha 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je skritikrt napisal:

.pravijo,da je najlepsi moški čar elektri-čar...jaz pa trdim,da ni res,in da je to železni-čar

@Alex bo pa rekel...muzi-čar😄👍😉

 

pred 15 minutami je NevLado napisal:

Jaz bi sam rad povedou da obožujem komentarje na tem forumu, vsak dan so bolj na nivoju, upam da novinci ki pridejo se ne ustrašijo nas bukslov :lol:

Po vseh avtocajtngih in testih pravijo,da so pri Mazdi mal "usekani"...in normalno,da se spodobi,da firmi ne delamo sramoto...lih na Mazdinem forumu...kako bi pa to izgledalo...bi novinci prec mislili..."vse poštirkano" kot pr VW-ju🧐🤮

  • Všeč 3
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Ne vem...ženske pravijo,da un na baterije dlje zdrži...sam ko so prazne je pa konc z veseljem😄

Zato so bojda varta zakon, ker na koncu še stečejo.....🤣

  • Haha 5
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je skritikrt napisal:

@Alex bo pa rekel...muzi-čar😄👍😉

 

Po vseh avtocajtngih in testih pravijo,da so pri Mazdi mal "usekani"...in normalno,da se spodobi,da firmi ne delamo sramoto...lih na Mazdinem forumu...kako bi pa to izgledalo...bi novinci prec mislili..."vse poštirkano" kot pr VW-ju🧐🤮

Čakaj zdaj ko se oglasi "kmet an s hribu doma" :)

  • Všeč 2
  • Haha 3

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je godlike napisal:

Žal smo v obdobju baroka in tukaj ni prostora za realizem. 🫣

 

O je je, samo se mu danes reče nadrealizem ali surrealizem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Z M A J napisal:

Čakaj zdaj ko se oglasi "kmet an s hribu doma" :)

To un,k ma skoz lopato sabo...in bo vsakemu eno okol kepe z njo😯...samo za to,ker mora ICE-VWja prenašati...🥺

Kaj bi šele bilo,če bi imel npr. ID-4🙄

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je dvorjan napisal:

Cena ni skrivnost, ni pa za javno objavo. Jaz znam kupovati vozila, tako nova kot rabljena. Še za vsako novo kupljeno vozilo sem dobil vsaj 25 % popusta - koliko od vas lahko temu parira?! Pri rabljenih pa zna biti manevrskega prostora še več ...

 

Glede realizma: mi se bomo s tem avtom povsem realno vozili, tako kot smo se s Smartom, pa še kam dlje se bomo zapeljali. In tudi če se nam kdaj primeri postanek na javni e-polnilnici, to za nas ne predstavlja konec sveta. Raje to, kot vsak teden pustiti kupček denarja Petrolu in Arafatom. Ob sedanjih cenah elektrike se bomo na letni ravni vozili za <3€/100km. Pa če se nas elektro usmili s soglasjem, pride še sončna elektrarna - in z njo praktično brezplačna vožnja.

 

Nekateri pa boste vmes še naprej teoretizirali, da elektromobilnost ni za nikamor. Vsakemu svoje.

Super, srečno vožnjo in veliko kilometrov s čimmanjšo porabo :). Tudi sam razmišljam in gledam električne avte, a zaenkrat imam v planu nabavit v naslednjem letu, ko bo moja mazda stara 4 leta in bo še eno leto v garanciji. Zaenkrat sem se zelo zagrel za Megana E-tech 160 kw motor in 60kw/h baterija...rad bi, da ga polnim vsaj na 3-4 dni, saj delam 70 km na dan (zato vsja 54-60 kw/h baterija)...imam pa tud elektrarno od lanskega maja tako da zato gledam električarja...mislim, da bo zadosti še ravno za en avtomobil in za mojih cca. 20.000 km na leto...prav tako razmišljam, da bi vzel kakšni 2 leti starega, na baterijo je itak 8 let garancije?

Popravljeno od tommaazz
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, letos so se rabljeni EV občutno pocenili.

 

No, tudi nove že dajejo v akcije s ceno do 35.000€, da se "ulovi" kar največja subvencija. Največje presenečenje - zdaj je pod 35 jurjev ceno spustila še Toyota za BZ4X, čeprav je ta avto prej stal 50+ jurjev. Očitno imajo še lufta. Pa avto ni tako oskubljen, kot sta Cupra Born ali pa Škoda Enyaq ...

 

Glede na to, da zdaj voziš CX-30, bo Megane E-Tech kar pravšnja zamenjava, sploh ta različica, ki jo omenjaš. Edino tvoje razmišljanje, da bi vzel večjo in dražjo baterijo zgolj zato, da boš avto filal na 3-4 dni, ne razumem najbolje. Če je 70 km/dan to, kar počneš celo leto, potem ni potrebe po veliki bateriji. Lahko prihraniš lep kupček denarja. Priklop na polnilnico vzame par sekund in se sploh ne pozna, če boš to počel vsak tretji namesto četrti dan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Ja, letos so se rabljeni EV občutno pocenili.

 

No, tudi nove že dajejo v akcije s ceno do 35.000€, da se "ulovi" kar največja subvencija. Največje presenečenje - zdaj je pod 35 jurjev ceno spustila še Toyota za BZ4X, čeprav je ta avto prej stal 50+ jurjev. Očitno imajo še lufta. Pa avto ni tako oskubljen, kot sta Cupra Born ali pa Škoda Enyaq ...

 

Glede na to, da zdaj voziš CX-30, bo Megane E-Tech kar pravšnja zamenjava, sploh ta različica, ki jo omenjaš. Edino tvoje razmišljanje, da bi vzel večjo in dražjo baterijo zgolj zato, da boš avto filal na 3-4 dni, ne razumem najbolje. Če je 70 km/dan to, kar počneš celo leto, potem ni potrebe po veliki bateriji. Lahko prihraniš lep kupček denarja. Priklop na polnilnico vzame par sekund in se sploh ne pozna, če boš to počel vsak tretji namesto četrti dan.

Ne vem gledam iz vidika, da baterijo "čim manj obremenjujem" s polnjenjem vsak dan ali dva...se mi zdi, da na dolgi rok je sigurno boljše tako, kot manjša baterija in polnjenje vsak dan. Pa megane nima manjše baterije z močnejšim motorjem, 96kw pa se mi zdi premalo, čeprav so električni, rad bi da me malo zalima ko ga stisnem :) . Toyota bi bila tudi zanimiva samo koliko berem je nadpovprečno požrešna...čakam kakšna bo Toyota Urban EV, ki naj bi prišla konec leta. Glede na teste je megane zelo dober tako po vožnji ter izkoristku...če bi bila EV CX-30 z recimo 50-60kw/h baterijo ter 150 kw bi bilo top...Je pa zanimiva še ena stvar pri teh baterijah...recimo LFP baterije, ki jih ima BYD, tesla (pri novejših modelih), MG 4 (manjša 51 kw/h baterija), za te baterije celo priporočajo polnjenje do 100% saj niso občutljive in naj bi bile manj vnetljive, prenesejo več ciklov ponjenja/praznjenja a imajo pozimi manjši doseg avtomobili s to baterijo. Bom videl kako bo čez kakšno dobro leto stanje na trgu, najbolj me zaenkrat odbija, da mi baterija crkne ter da bodo imeli avtomobili stari 6 let in več malo ceno ravno zaradi baterij...je pa res, da so vedno cenejše za zamenjavo, sicer pa bi naj zdržale 10-15 let na papirju :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.