Skoči na vsebino

Mobilna telefonija


jures

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je Alex napisal:

Jaz bolj prisegam na honor. Je pa to ista znamka kot huawe. To naj bi bila znamka, kjer naj bi bili pretekli top modeli  zapakirani za neko  srednjo ceno.Jaz sem zadovoljen z kvaliteto izdelave in samega telefona. 

 

 

Honor je Huaweieva "nizkocenovna" blagovna znamka in so kakovostno na nizjem nivoju (seveda tudi cenovno) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Jest napisal:

 

 

Honor je Huaweieva "nizkocenovna" blagovna znamka in so kakovostno na nizjem nivoju (seveda tudi cenovno) ... 

Mogoče je po ceni nižje a po kvaliteti "poje" marsikaterega težkokategornika. Recimo kamera pri mojem Honor 20 pro je boljša kot huawei p30. Za svoj denar daleč najboljši telefon. Jaz ne rabim več od telefona. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huawei so tako hardwarsko kot softwarsko na istem ali celo višjem nivoju kot Samsung, kamere so pa pri Huaweiu itak topšit, žal pa jih je Trump za... Brez Googlovih appov bodo izgubili ogromno kupcev. 

Jaz bi zase  rekel da se dokaj dobro spoznam na razne hacke in nalaganja softwara, ampak roko na srce če dam jurja za telefon pričakujem da ima vse to kar rabim in da to dela out of the box ne pa da se sam je..z alternativnimi namestitvami. 

Še dobro da mam Mate20Pro ki še ima Googlove appse in update, ulam da mi telefon zdrži še kakih 5let, takrat pa vprašanje kaj bo. 

Glede Xiaomi pa so res dobri telefoni za dokaj normalno ceno. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Aless napisal:

Huawei so tako hardwarsko kot softwarsko na istem ali celo višjem nivoju kot Samsung, kamere so pa pri Huaweiu itak topšit, žal pa jih je Trump za... Brez Googlovih appov bodo izgubili ogromno kupcev. 

Jaz bi zase  rekel da se dokaj dobro spoznam na razne hacke in nalaganja softwara, ampak roko na srce če dam jurja za telefon pričakujem da ima vse to kar rabim in da to dela out of the box ne pa da se sam je..z alternativnimi namestitvami. 

Še dobro da mam Mate20Pro ki še ima Googlove appse in update, ulam da mi telefon zdrži še kakih 5let, takrat pa vprašanje kaj bo. 

Glede Xiaomi pa so res dobri telefoni za dokaj normalno ceno. 

Še strinjam. Upam, da se bo vse ohladilo in bodo huawei imeli zopet vse funkcije. Mislim, da je to vse maslo Apple, ki izgublja bitko proti obema in se gredo sedaj te igrice. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je NevLado napisal:

Alex a ti si un tip človeka, ki ima vse najjače, vse ostalo je pa šrot?

 

Dizel je lajf, honor je lajf,...  :P

Nimam vsega, se pa močno trudim. 😛Ja, dejstva so pač takšna, kot si opisal. 

 

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Mislim, da je to vse maslo Apple, ki izgublja bitko proti obema in se gredo sedaj te igrice. 

Mah prednost Appla je še vedno to, da jim noben XYZ ne paca po OS-ju in da izdelujejo svoje čipe. Posledično je stvar optimizirana.  Pa tudi se mi zdi (mogoče se motim ker nisem imel Androida od Galaxy S1), da so posodobitve bolj redne. Pred leti vem, da si prav študiral kateri proizvajalec bo "odobril" novo verzijo Androida. Imam iphone 6 star cca. 4 let in sem ravno včeraj namestil security patch.

 

Sem že študiral ali bi šel poizkusiti ponovno Android ampak kaj pa vem. Navada je železna srajca :D

Popravljeno od amatej
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je amatej napisal:

Mah prednost Appla je še vedno to, da jim noben XYZ ne paca po OS-ju in da izdelujejo svoje čipe. Posledično je stvar optimizirana.  Pa tudi se mi zdi (mogoče se motim ker nisem imel Androida od Galaxy S1), da so posodobitve bolj redne. Pred leti vem, da si prav študiral kateri proizvajalec bo "odobril" novo verzijo Androida. Imam iphone 6 star cca. 4 let in sem ravno včeraj namestil security patch.

 

Sem že študiral ali bi šel poizkusiti ponovno Android ampak kaj pa vem. Navada je železna srajca :D

Normalno, pa še posodobitev je direktna. Na Androidu je bil problem, ker je najprej prišla posodobitev Androida, potem pa še kozmetične suknje določenega proizvajalca. In valda da se zavleče. Sploh pa nekateri namensko ne dajo novejše posodobitve in to že po 2 letih (Samsung recimo) samo, da bi kupil nov telefon.

 

Zato je fajn met direktno Android One in takoj, ko pride update, ga imaš na razpolago.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

Čudno, jaz imam Samsunga še več kot dve leti pa posodobitve še kr redno prihajajo... po moje je neki telefon pokvarjen in ga bo treba na servis odnest.

Tako, eden izmed teh na spodnjem seznamu. Ampak poglej seznam, gre se samo za security updates, ne pa za posodobitve sistema z novimi funkcionalnostmi. :) Kolega, ki je največji Samsung lover, po 2 letih vedno naloži custom rom, ker se uradne posodobitve končajo dobesedno po 2 letni dobi.

 

samsungupdates.jpg
WWW.SAMMOBILE.COM

Samsung releases security updates for many of its Galaxy phones and tablets, and we explain what these updates are and how often you can...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če te ne motita velikost in teža, pa počasen Exynos procesor (ja, pri nas niso vgrajeniSnapdragoni) in res slab bralnik prstnega odtisa (še cenejši kitajski modeli imajo včasih boljše) ter odsotnost reže za slušalke, potem kar po njega. Denar je tvoj. 😃 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Kaj pa imaš to zaenega Xiaomija?

 

Sicer pa probaj kak drug program za kamero namestiti. Priporočam Shamim ali LMC:

WWW.CELSOAZEVEDO.COM

Modified Google Camera ports by BSG, Arnova8G2, ivanich, and others. Download hub for GCam ports.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Z M A J napisal:

Redmi 9T

9T ali Mi 9T?

 

No, slednji je tudi pri nas doma ...

 

Tole naredi:

- naloži zadnji firmware (dobiš na

MIUIROM.ORG

Download the latest version MIUI. Official stable firmware Recovery ROM, Fastboot ROM, OTA Updates for Xiaomi, Mi, Redmi, POCO...

- naloži SparkOS (

SPARK-OS.LIVE

SparkOS is an AOSP based rom with customizations, mainly focused on stability and most of all smoothness.

) ali Xiaomi.EU ROM (https://xiaomi.eu/community/threads/miui-13-stable-release.64441/)

 

in potem še s prejšnje povezave LMC in Shamim kamero ...

 

To je praktično največ, kar lahko iztisneš iz (vsakega) Xiaomi telefona. In mu vdahneš novo življenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po tem, ko sem jeseni v gozdu izgubil Huawei P20 lite in dobil Samsung S21 FE, se je doma sprožil plaz in so 5 let star OnePlus 5 in 3,5 leta stara Xiamomi MI A2 zamenjali z Apple (12 mini in 14). Prvič Apple mobiteli, pa da vidimo, koliko časa bo mir. 😀 

 

Če bi izbiral med naštetimi, bi si izbral 12 mini, ker je majhen in tekoče delujoč. Samsung S21 fe mi je prevelik.

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Po tem, ko sem jeseni v gozdu izgubil Huawei P20 lite in dobil Samsung S21 FE, se je doma sprožil plaz in so 5 let star OnePlus 5 in 3,5 leta stara Xiamomi MI A2 zamenjali z Apple (12 mini in 14). Prvič Apple mobiteli, pa da vidimo, koliko časa bo mir. 😀 

 

Če bi izbiral med naštetimi, bi si izbral 12 mini, ker je majhen in tekoče delujoč. Samsung S21 fe mi je prevelik.

 

 

 

Eh, to maš 10 let mir z applom 😉 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.