Skoči na vsebino

Krajši interval regeneracije


Priporočeno sporočilo

pred 27 minutami je Janez007 napisal:

Ha, ha Alex, stvari se obračajo 😁

Meni se je zadnja začela pri cca 150 km, končala pri 172 km. Povprečna poraba 5,6 /100 km.

 

Upam, da tvoj avto ne spada v isto kategorijo ... spodaj pobrano z enega drugega foruma:

 

Most Japanese diesel cars use the Denso fuel injectors, plus Vauxhaul.
Some cars reach 100,000k miles without injector problems or the P243C-2F code appearing.

The fault finding sheets that the mechanics use do not mention faulty injectors. There is a cover up no doubt.
The cure isa set of new injectors, in which you have to mortgage the life of your first born to afford them.

The problem does not appear until in the 40-50,000 miles ( 64k- 80k kms) range as it takes time for the spray holes to wear, but it is noticeable after the first year on fuel consumption charts as the fuel consumption increases rather than decreases as the car starts to bed in.

Glede česa to predvidevaš?🤔 Glede kratkega intervala  regeneracije ali moje porabe? Če glede porabe te moram razočarati, ker sem na avtocestah "zelo hiter". Pa tudi na splošno nisem lahek na pedalu. 😊

Tako, da pri meni ne išči nizke porabe ali nekih rekordov. 

Bomo sedaj vklopili obd ob naslednji pa bomo videli, kako in kaj. Mislim, da je vse ok in da avto zaenkrat perfektno deluje. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Janez007 napisal:

Če je na primer resna okvara injektorjev ali podložk (nafta se ne razprši optimalno), je rezultat te okvare tako v krajšem intervalu, kot tudi na višji porabi.

Predlagam da vklopiš beleženje v log datoteko, izbereš vse pomembne parametre, potem je lažje in bolj varno (ne med vožnjo) analizirati na računalniku.

Aja. Kaj odkljukam, da bo to tudi  uporabno, v nastavitvah? 

Ali se vse beleži, kar odkljukaš in ali lahko to tudi pregledaš za nazaj? Ali moram kaj vklopiti, da "snema" situacijo? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Alex napisal:

Aja. Kaj odkljukam, da bo to tudi  uporabno, v nastavitvah? 

Ali se vse beleži, kar odkljukaš in ali lahko to tudi pregledaš za nazaj? Ali moram kaj vklopiti, da "snema" situacijo? 

Takole spodaj (slike) je za Torque, če imaš Forscan, odkljukaj vse PCM parametre.

 

Izbereš "Data logging & upload"

Screenshot_20210926_085638_org.prowl.torque.jpg

 

Tukaj odkljukaš, da se beleži in nato greš v "Select what to log"

Screenshot_20210926_085711_org.prowl.torque.jpg

 

Prikazujejo se izbrani PIDI, desno zgoraj (tri pokončne pikice) pa nastaviš, kateri:

Screenshot_20210926_093545_org.prowl.torque.jpg

 

Nastaviš PIDe za prikaz:

Screenshot_20210926_093610_org.prowl.torque.jpg

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Ha, ha Alex, stvari se obračajo 😁

Meni se je zadnja začela pri cca 150 km, končala pri 172 km. Povprečna poraba 5,6 /100 km.

 

Upam, da tvoj avto ne spada v isto kategorijo ... spodaj pobrano z enega drugega foruma:

 

Most Japanese diesel cars use the Denso fuel injectors, plus Vauxhaul.
Some cars reach 100,000k miles without injector problems or the P243C-2F code appearing.

The fault finding sheets that the mechanics use do not mention faulty injectors. There is a cover up no doubt.
The cure isa set of new injectors, in which you have to mortgage the life of your first born to afford them.

The problem does not appear until in the 40-50,000 miles ( 64k- 80k kms) range as it takes time for the spray holes to wear, but it is noticeable after the first year on fuel consumption charts as the fuel consumption increases rather than decreases as the car starts to bed in.

 

Saj to sem že večkrat napisal da so injektorji potencialni krivec, ker zaradi njih lahko avto bolj dimi in obremenjuje dpf. 

Zato je ob problemih fajn dat očistit in prečekirat injektorje. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 
Hmh, probaj z drugi telefonom.
Mislim da mora delat oboje hkrati.
Vsaj pri meni na android radiju dela hkrati BT povezava s telefonom za prostoročno telefoniranje in BT povezava z OBD vmesnikom za live prikaz podatkov.
Pri meni deluje oboje, plus android auto.

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

 
Saj to sem že večkrat napisal da so injektorji potencialni krivec, ker zaradi njih lahko avto bolj dimi in obremenjuje dpf. 
Zato je ob problemih fajn dat očistit in prečekirat injektorje. 
Ja, meni se tudi tako zdi. Je pa kar strošek to, da ti nekdo ven jemlje, da na test, morebitna obnova, itd..



Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, če bo meni to delovalo kot more.🤔 Zaenkrat ne deluje in je vedno problem z vzpostavitvijo. Počasi me mineva volja. 

Čedalje bolj sem prepričan, da bo ta obd letel v kak predal in bo tam tudi ostal. In da je bila to le slaba naložba. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je tomersa napisal:

Kaj imas pa za en telefon? Men samsung S9 brez problema deluje skonektan na obd, zravn spila prek BT musko v avtu, pa se na uro je skoz konektan brez kakrsnihkoli problemov.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

One plus nord. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Ne vem, če bo meni to delovalo kot more.🤔 Zaenkrat ne deluje in je vedno problem z vzpostavitvijo. Počasi me mineva volja. 

Čedalje bolj sem prepričan, da bo ta obd letel v kak predal in bo tam tudi ostal. In da je bila to le slaba naložba. 

Začetne težave, ... pri meni vedno pomaga, da iztaknem adapter in ga nazaj vtaknem. Vedno. Traja pa kakšnih 10 sekund, da se poveže. Seveda moraš na telefonu trajno shraniti (dovoliti) povezavo s konkretnim adapterjem.

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evola. Sva se z sinom razhudila in prišla stvari do konca.

Fora je v tem, da če najprej (seznaniš), povežeš telefon in šele nato obd, ni OK. Če izbrišeš telefon in najprej povežeš z avtom obd in ga šele nato seznaniš z telefonom pa deluje. Poveže se vsakič takoj, ko zaženeš vozilo 👍

Je pa št. vseh opravljenih  regen. do sedaj pri meni 271. Se pravi, da je povprečni interval med regeneracijami 222.68 km, kar je po moje normalna vrednost. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Evola. Sva se z sinom razhudila in prišla stvari do konca.

Fora je v tem, da če najprej (seznaniš), povežeš telefon in šele nato obd, ni OK. Če izbrišeš telefon in najprej povežeš z avtom obd in ga šele nato seznaniš z telefonom pa deluje. Poveže se vsakič takoj, ko zaženeš vozilo 👍

Je pa št. vseh opravljenih  regen. do sedaj pri meni 271. Se pravi, da je povprečni interval med regeneracijami 222.68 km, kar je po moje normalna vrednost. 

 

To pomeni povprečni neto interval na cca 205 km :) 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

 

To pomeni povprečni neto interval na cca 205 km :) 

Ja. Saj, če pogledam zadnjih par regen. , se izvajajo vse od 129 km (ta je daleč najkrajša) pa vse do 265 km. Tako da ja, bo kar držalo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes ravno naredil regen, trajala je 22km (tempomat na 120, 2000 obratov), koliko je bilo od zadnje nevem, ker nisem ravno pozoren na to😁 mi je pa prvic odkar jo imam uspelo tank zvozit na 800km😆

Popravljeno od Husky1290
  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Husky1290 napisal:

Danes ravno naredil regen, trajala je 22km (tempomat na 120, 2000 obratov), koliko je bilo od zadnje nevem, ker nisem ravno pozoren na to😁 mi je pa prvic odkar jo imam uspelo tank zvozit na 800km😆

He, He. Tempomat na 120.😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, Alex said:

He, He. Tempomat na 120.😊

Hja, sej ponavadi sem hitrejsi😜

Na rezervi sem se peljal iz nm do domžal pa se mi ni dalo vmes ustavljat za tadrag bencin😆

Popravljeno od Husky1290
  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Hehe, jaz sem si pa včeraj privoščil ta najbolj drago gorivo in se počutil kot v Italiji.

 

Bencinska na AC pri Kozini ter IQ dizel po ceni 1.617€ 😛

A je avto kaj bolje letel? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

Hehe, jaz sem si pa včeraj privoščil ta najbolj drago gorivo in se počutil kot v Italiji.

 

Bencinska na AC pri Kozini ter IQ dizel po ceni 1.617€ 😛

Kaj delaš pri PETROLU!😆

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe pa sej nisem Vizjak :hudicek:

pred 9 urami je Alex napisal:

A je avto kaj bolje letel? 😊

Men avto vedno dobr gre, tako da nisem opazil, da bi bila razlika. Bom videl a se kej na porabi pozna, ko bo tank mimo.

 

Ampak je pa treba priznat, da cena je pa oreng "muška". 😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.