Skoči na vsebino

Menjava brisalcev


TheBob

Priporočeno sporočilo

Ni treba redciti tekocine za pranje sajbe. Ce ne redcis, zmrzuje pri nizji temperaturi. Ne vem pa na pamet, kaj je notri. Bo treba varnostni list pogledati. Bi pa pricakoval etanol, morda kje izopropanol. Dvomim da bojo dali glikol ali glicerol, ker bo delovalo mastno, kot npr ce hladilno zlijes notri po pomoti. Wiki pravi, da je lahko notri tudi kaj bolj eksoticnega, kot je npr butanon.

Talisce variira glede na koncentracijo substanc, bi pa pricakoval, da bodo namesali tako, da bo najnizje, ce ne redcis - kar v splosnem ni nujno.

Ce ze redcite, dajte raj destilirano notri, sicer se lahko kaj nabere v ceveh in predvsem sobah. Wiki tudi pravi, da lahko uspesno aerosoliziras bakterije s spricanjem. 😉

 

Pri visjih hitrostih je treba upostevati, da zaradi lazjega izhlapevanja to izhlapevanje se dodatno ohlaja okolico, torej sipo, led in tekocino, ce je se tam. Podobno kot wind chill efekt. Bolj ko spricas, bolj ohlajas sipo. Voda ima precej vecjo izparilno toploto kot alkoholi in bo bolj ohlajala. Glicerol bi pri tem pomagal, ker tezje hlapi.

 

TLDR; ne redcit, ce ni treba; ce ze, redci z vodo; ko gres hitro, bo temperatura na sipi nizja, kot kaze termometer.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 12/7/2020 at 8:25 AM, Alex said:

Res je. Če voziš po avtocesti 100km/uro je verjetnost, da bo zamrznila tekočina večja. To pa zato, ker kot praviš tekočina,katera je zmešana z vodo  za velik minus, hitro hlapi in ko izstopi iz šob, ostane večji delež vode. In, ker je razpršena, lažje zmrzuje, tudi šobe lahko zamrznejo. Ko se pa recimo ustaviš na črpalki, se kar kmalu odtali in lahko nadaljuješ z vožnjo. Včasih je dovolj, da se zapelješ v daljši tunel. 

Žal je na svetu premalo ljudi, ki to zastopi in misli, da je vitrex čudežen. Slišal že mnogo štorij o tem, kako je šipa kar naenkrat zakristalizirala. Pa tudi sam sem se eno mrzlo jutro lani spozabil in veselo pošprical. Zato je boljše, da se kupi narejen vitrex, pa samo tisto vliješ.

 

Meni je všeč tist v šparu do -35, mislim da je cca 7 eur 5 litrov. 

 

Bom pa tudi jaz moral letos zamenjat brisalce, ker mi rišejo črte. Bom kar vprašal na servisu za foro, koliko pridejo, pa če mi lahko samo gumice menja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Žal je na svetu premalo ljudi, ki to zastopi in misli, da je vitrex čudežen. Slišal že mnogo štorij o tem, kako je šipa kar naenkrat zakristalizirala. Pa tudi sam sem se eno mrzlo jutro lani spozabil in veselo pošprical. Zato je boljše, da se kupi narejen vitrex, pa samo tisto vliješ.

 

Meni je všeč tist v šparu do -35, mislim da je cca 7 eur 5 litrov. 

 

Bom pa tudi jaz moral letos zamenjat brisalce, ker mi rišejo črte. Bom kar vprašal na servisu za foro, koliko pridejo, pa če mi lahko samo gumice menja.

Še splača dati original ali gumi če ali pa cele brisalce. So veliko kvalitetnejši kot aftermarket. Jaz bom definitivno kupil originalne, ko gredo tej Bosch. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
pred 11 minutami je Mesko napisal:

Nove original metlice brisalcev za Mazdo 3, ne samo gumice, 38€ redna cena, z 10% popusta dobrih 34€. Selmar Celje

V bistvu sploh niso toliko dragi, kolikor so kvalitetni. Se jih splača kupiti in imaš potem vsaj 4-5 let mir. Bosch jim ne pride blizu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Evo zamenjal brisalce. Iz Aerotwin sem dal gor originalne mazda. Brišejo boljše vendar imam še vedno neke čudne sledi na steklu, ki izgledajo kot en premaz. Predvidevam, da moram razmastiti steklo a kaj. A bo sredstvo za posodo dobro ali svetzjete kaj drugega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 minutes ago, ignacij said:

Evo zamenjal brisalce. Iz Aerotwin sem dal gor originalne mazda. Brišejo boljše vendar imam še vedno neke čudne sledi na steklu, ki izgledajo kot en premaz. Predvidevam, da moram razmastiti steklo a kaj. A bo sredstvo za posodo dobro ali svetzjete kaj drugega?

Mogoče imaš samo od voskanja? Priporočam da počakaš par dni dežja. Drugače pa časopisni papir zmečkan dela čudeže.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je ignacij napisal:

Evo zamenjal brisalce. Iz Aerotwin sem dal gor originalne mazda. Brišejo boljše vendar imam še vedno neke čudne sledi na steklu, ki izgledajo kot en premaz. Predvidevam, da moram razmastiti steklo a kaj. A bo sredstvo za posodo dobro ali svetzjete kaj drugega?

To so sledi voskanja (lahko je vosek dodan  tudi v avtošamponu) 

Zato se sam izogibam avto šamponom, ki imajo dodan vosek. Tudi, če ga pelješ v avtopralnico ponavadi dodajo vosek. Ko imam tak problem, očistimdobro in večkrat steklo z čistilnim alkoholom. 

Nato na koncu uporabim še kako res dobro čistilo, ki je namenjeno avto šipam. In je kot novo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.