Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Sami uporabi komentarji, moram priznat :)

 

Torej odvisno od letnika tvoje mazde 3.

 

Poglej na 

3-smart-1024x576.png
FOBBATTERY.COM

How to replace the key fob battery in every Mazda 3 since 2004. Find the exact battery you need and a tutorial on changing the remote batteries.

 

pise po letnikih

 

 

 

Napisano

Meni so rekli na servisu, da nikakor ne smem sam menjat baterije oz.odpirat ključa ali nosit k urarju. Najbrž zato, da bi nesel baterijo menjat k njim in bi mi lepo zaračunali.

Ha, sem si ogledal video. Simp k pasulj. Na servisu so pa strašili, da to lahko samo oni naredijo.

Napisano (urejeno)

Sem sam zamenjal baterije CR2025 večkrat, popolnoma brez težav. Notri se da stlačiti tudi debelejšo CR2032.

s-l400.jpg

 

Tudi ohišje se zamenja z lahkoto (govorim o ključih Mazd letnik 2015-2018).

https://www.aliexpress.com/item/32896809173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5a8c4c4dI7Z9vE

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Zakaj pa piše v navodilih kako se menja baterija? Pojdi na sevis pa poročaj za koliko so te olajšali, v navodilih tudi piše da se menja baterija vsako leto

Napisano

Jaz jo preventivno res menjam vsako leto. Raje to, kot pa, da greš kam na pot in ti ne deluje več. Če je žena zraven, ok. ker ima rezervni ključ vedno s seboj. Je pa zamenjava res enostavna in hitra. 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz jo preventivno res menjam vsako leto. Raje to, kot pa, da greš kam na pot in ti ne deluje več. Če je žena zraven, ok. ker ima rezervni ključ vedno s seboj. Je pa zamenjava res enostavna in hitra. 

Tega se ti ni treba bat. Če ti ne deluje več baterija, potem vrate odpreš z mehanskim ključem, ki se izvleče, prižgeš pa tako, da s ključem pritisneš start stop tipko. Baterijo pa v miru menjaš, ko prideš domov ;)

Napisano

lep je model zgonu plastiko do ključa,.. bumbar z izvijačem :D

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Jaz jo preventivno res menjam vsako leto. Raje to, kot pa, da greš kam na pot in ti ne deluje več.

No, tega ti ni treba več početi. Meni šestica napiše opozorilo, da je "key battery low", ampak je tako še delala teden ali dva ...

Napisano
pred 6 urami je 50keda napisal:

Tega se ti ni treba bat. Če ti ne deluje več baterija, potem vrate odpreš z mehanskim ključem, ki se izvleče, prižgeš pa tako, da s ključem pritisneš start stop tipko. Baterijo pa v miru menjaš, ko prideš domov ;)

Kako odpreti avto z mehanskim ključem je enostavno. Kako pa je z zaščito pred krajo - blokada vžiga - ko keyless crkne zaradi prazne baterije pa še nisem preizkusil. Mi ni čisto jasno. Klasičen ključ si pač vtaknil v kontaktno ključavnico, čip za zaščito pred krajo pa je bil potem prebran brez potrebe da bi bila v ključu baterija.

 

Drugač pa, nekoč so baterije v daljinskih upravljalnikih za odklepanje držale dlje, kot je bila življenjska avta. Keyless pa kar naprej nekaj komunicira in skuri baterijo v 9 mesecih. Ko kompjuter sporoči da je baterija prazna, jo pač zamenjam - je pametno imet eno v avtu. Zadnja prigoda letos je bila, da je bila povsem nova in zapakirana rezervna baterija v ku.cu.

 

V rezervnem ključu seveda nimam baterije, imam pa jo v vrečki zraven sicer bi bila najverjetneje prazna ko bi ga slučajno rabil.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 13 urami je 50keda napisal:

Tega se ti ni treba bat. Če ti ne deluje več baterija, potem vrate odpreš z mehanskim ključem, ki se izvleče, prižgeš pa tako, da s ključem pritisneš start stop tipko. Baterijo pa v miru menjaš, ko prideš domov ;)

... ali pa jo zamenjaš, ko imaš čas lepo v miru doma in odpade ves stres in neko zasilno "krpanje". Ker delam v vzdrževanju imam raje preventivo kot kurativo. 😏

 

 

Napisano

Drugace pa da povem, sem gledov v user manual v avtu, in glede menjave baterije pise samo da mora to delat pooblasceni serviser, tako da ce bi rd tocno vedu kaj je notr, morm odpret pa pol do stacune

Napisano
pred 17 urami je Mraušk Mčk napisal:

Kako odpreti avto z mehanskim ključem je enostavno. Kako pa je z zaščito pred krajo - blokada vžiga - ko keyless crkne zaradi prazne baterije pa še nisem preizkusil. Mi ni čisto jasno. Klasičen ključ si pač vtaknil v kontaktno ključavnico, čip za zaščito pred krajo pa je bil potem prebran brez potrebe da bi bila v ključu baterija.

 

Drugač pa, nekoč so baterije v daljinskih upravljalnikih za odklepanje držale dlje, kot je bila življenjska avta. Keyless pa kar naprej nekaj komunicira in skuri baterijo v 9 mesecih. Ko kompjuter sporoči da je baterija prazna, jo pač zamenjam - je pametno imet eno v avtu. Zadnja prigoda letos je bila, da je bila povsem nova in zapakirana rezervna baterija v ku.cu.

 

V rezervnem ključu seveda nimam baterije, imam pa jo v vrečki zraven sicer bi bila najverjetneje prazna ko bi ga slučajno rabil.

Pa ravno s tem vam skušam pomagat. Vsaj pri mazdi je tako. Če ti baterija slučajno crkne, moraš dejansko s ključem pritistnit na START tipko. Vzameš tisti del ko ni uhelj za obeske ga pritisneš in ekola. Ta start stop knoflik ti mora prepoznat kodo takle na daljavo, vsaj tako sem ga js užiga, ko še ključ ni imel baterije, preden so novega devakumirali (ja, šel sem na ogled, preden sem vplačal, avto je mel še vse folije gor zice v vrečkah itd).

Napisano

Kodno varovan vzig dela brez baterije v kljucu.  Sepravi ce crkne baterija in crkne centralno in keyless ti bo avto se vedno rocno prizgal.

Napisano

Tako kot pravita ... tudi če crkne baterija ni panike samo daljinec knofu za vžig približaš in b vžgal. Verjetno ima notri še kakšen NFC vgrajen tako kot na plačilnih karticah in se lepo zmeni kljub prazni bateriji.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Evo se malo bolj podrobna razlaga
 


 

 

 

chip.png

 

Sicer pa saj ves kako so vcasih delali, ko so izgubili kljuc in je bil samo se en na voljo. Odstranili so chip in so ga nalimali poleg kljucavnice. Gres do kljucavnicarja kjer ti izreze 3 duplikate in bos z vsemi lahko prizgal avto :)

Popravljeno od Scr3am

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Glede na pretočnost naših avtocest predlagam preimenovanje države v Slowenija...
    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
    • Nikoli, nikoli, zares nikoli, se ne zadržuj, ko je treba prdniti. V nasprotnem primeru zadržani prdec potuje navzgor po tvojem telesu vse do možganov in tako dobiš usrane ideje...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.