Skoči na vsebino

Bo Mazda 6 res počasi izginila?

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Zadnja generacija Mazde 6 je lepotno tako dovršena, da ima sama Mazda s tem težave - kako perfektno obliko spremenit v boljšo? Težko. To kaže tudi FL 2015 in FL 2018. 😃

 

Spomnim se 626 iz 1992-1997, ki jo je žal nadomestili model 1997-2002. Te napake očitno nočejo ponoviti. :)  Raje malo premora, pa potem nov model, recimo z imenom "006". 😂

 

image.jpeg

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Pač je postala  že zastarela oblika, ki se je ne da več niti z FL popravljati. Saj jo tudi sam vozim in je še vedno kar atraktivna, a žal jo je cajt povozil. 

Pa tudi ni nekega povpraševanja več za karavani. Baraka gre naprej, karavana pa tudi. Naj živijo suvi. 😉

 

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Napisano
Pred eno uro je dvorjan napisal:

Pri nas doma je ni več?! 😃

 

Tako bi pa takoj imel ...

Jaz tudi... 

A le, če bi imela kak zmogljiv turbo benzinski motor. 

 

 

Napisano
pred 58 minutami je Alex napisal:

Jaz tudi... 

A le, če bi imela kak zmogljiv turbo benzinski motor. 

A se ne da uvozit jo iz kje?

N7rRRL1.jpg

  • 7 mesecev kasneje...
Napisano

Bo zdej izginila ali ne? Se že kaj več ve, kaj novic?

Bo to nova mazda6?

 

IMG_3260.jpeg

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Tole je čudno, Mazda kr neki motovili po novem. CX-80 bi morala že pridet v salone pa so jo prestavili skoraj za pol leta na začetek 2024. Tko, da 6-ka je verjetno še bolj oddaljena, če sploh pa še to je velika verjetnost, da je v EU ne bo.

33112_1.png

Napisano

Kdo pravi, da se cx-80 zamika?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Že dve leti gledamo tele rendererje tko, da spet bolj kot ne ugibanje o obliki. Ne more bit stlačen CX-60, ker če bodo želeli prodajat bo morala biti oblika veliko bolj drzna.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Ja močno upam da je kaj na tem, samo te govorice so zunaj že leta, izdelka pa nikjer. Bi mi pa M6 PHEV pasala ko budali šamar.

Popravljeno od ignacij
Napisano

Glede na to, da se ni prav nic uradnega, bo verjetno trajalo vsaj se ene dve leti, da bo na na voljo ... :( 

  • Všeč 2
  • Žalosten 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

En posnetek kjer se vidi kaksen uzitek je M6 2,5l, pa še ata obvlada vožnjo.

 

 

Popravljeno od ignacij
  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Ljubim 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • No ja @Jest pa glih ne zgleda kot en shiran Indijec slikan pred 30 leti.
    • Tko k prav @Slivka "fake news". Golob je kriv, gremo dalje.
    • neeeee... a spet. A to bo šlo tko do volitev al kaj? Mislim, ta Golob pa njegovi pocen predvolilni triki. 😜
    • Pogovarjamo se o indeksu 96 in ne 98. Za njegov tip uporabe je to najbolj primeren indeks, ker pač 92 je premalo, čeprav z nekoliko domišljije je znotraj gabaritov. Fak sem šel zdajle prav pogledat na splet in je za Ford Tourneo Connect (sej upam, da sem si zapomnil pravi model, ker pod Fukswagen iskalnik ne najde nič 🤣) homologiran nosilni index 96. Torej ne vem od kod zdaj ta problem, sej pnevmatik s tem indeksom ni malo.   Glede udobja sem pa že napisal, da če pretiravaš z nosilnostjo, se udobje zmanjšuje. Zato ga sam osebno ne bi sral z indeksom višjim od 96, ampak homologacijo pa naj popravijo, ker sigurno ni homologiran za indeks 100.   Še beseda, dve o hitrostnem indeksu. Če iščeš vzporednost z nosilnim indeksom, bi bilo po tvoji logiki dovolj hitrostni indeks H (210km/h), ampak dajo gor pa V (240km/h) ravno zato, da je rezerva, ker po kakem klancu navzdol bi taka Mazda šla lahko tudi 240km/h. In kaj bi se zgodilo z gumami z indeksom do 210km/h pri hitrosti 240km/h? Ja lahko bi gumo tudi raztrgalo, čeprav je to silno malo možnosti, ampak ni za reskirat.   Vzporednica s @Slivka je pa taka, da sem 100% prepričan, da pred vsako vožnjo, ko naloži vse potrebno in celo družino v avto, da ne gre avta doma tehtat. Torej se lahko zgodi, da gre čez zgornjo omejitev nosilnosti. Ni prav, se pa zgod. Zato morajo biti rezerve tako v konstrukciji vozila kot v pnevmatikah.    Tudi izračun 4xnosilnost gume ni pravi, ker 50:50 razdelitve mase maksimalno obteženega vozila ne boš nikoli dosegel.    
    • Cenej bo gorivo.... 😁
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.