Skoči na vsebino

Analiza olja z metodo kapljičnega vzorca


Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Pa to smo že tolkrat predelal. :) Sedaj je problem za največjega zagovornika pogoste menjave olja 100€ za "predčasni" servis, ki za druge konce sveta za isti motor ni predčasni, ampak običajni. :)

 

image.png

 

https://www.juliojonesmazda.com/service/mazda-cx-30-maintenance-schedule/?__cf_chl_f_tk=X_YtddZxCikFzQB1ZFXiXFP_6CnsTTSl8FUnhhH4I50-1672925905-0-gaNycGzNCFE

 

 

image.png

 

Mazda Skyactiv-X service costs and intervals to match current engines - Car News | CarsGuide

 

Še vedno mi pa ni jasno zakaj je povsod drugje prej razen v Evropi je menjava na 20kkm ali 1leto 🤔

Bi rekel,da zaradi eko standardov EU.☹️ 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Aless napisal:

 

Tko na pamet je težko priporočat, ker imajo različni vozniki različne režime vožnje. 

Lahko pa daš eno kapljico na list pa bomo vsaj okvirno videli, če imaš kaj goriva v olju, če ni goriva bi do 15kkm pustil. 

 

Sem dal kapljico "sušit". Jutri fotografiram. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Bini napisal:

Še vedno mi pa ni jasno zakaj je povsod drugje prej razen v Evropi je menjava na 20kkm ali 1leto 🤔

Bi rekel,da zaradi eko standardov EU.☹️ 

 

Jaz bi pa rekel, ker je evropejec len in komot (se mu ne da 2x leto na servis) in bogat (si lahko po 10-ih letih kupi nov avto).

 

Bil je trend pred 20-timi leti, da se je interval podaljševal. Trgovci so tako privabljali nove kupce. Opel je šel celo na 50.000 km, kar se je za motorje izkazalo uničevalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da mi bodo dovolili prinesti svoje olje. Ne pa, da mi isto zaračunajo po 20€.🙄

MOTORNAOLJA.COM

Kvalitetno sintetično motorno olje Mazda Original Oil Supra 0W-20 z najnovejšo tehnologijo je...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Bini napisal:

Še vedno mi pa ni jasno zakaj je povsod drugje prej razen v Evropi je menjava na 20kkm ali 1leto 🤔

Bi rekel,da zaradi eko standardov EU.☹️ 

Ker olje komot zdrži 15kkm, pri 20kkm so pa zračunali da avto vseeno zdrži 300kkm prevoženih :D Manj servisov - nižje cene vzdrževanja - lažje privabiš kupce

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Upam, da mi bodo dovolili prinesti svoje olje. Ne pa, da mi isto zaračunajo po 20€.🙄

MOTORNAOLJA.COM

Kvalitetno sintetično motorno olje Mazda Original Oil Supra 0W-20 z najnovejšo tehnologijo je...

 

Bodo, še posebej, ker ti častijo servis. 😃

Na tvojem mestu bi prinesel še podložko in oljni filter-na najbližji servis in vzel račun.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Janez007 napisal:

 

Jaz bi pa rekel, ker je evropejec len in komot (se mu ne da 2x leto na servis) in bogat (si lahko po 10-ih letih kupi nov avto).

 

Bil je trend pred 20-timi leti, da se je interval podaljševal. Trgovci so tako privabljali nove kupce. Opel je šel celo na 50.000 km, kar se je za motorje izkazalo uničevalno.

Tisto prvo o lenobi nebi rekel, amerikanci in australci so bolj kamot in leni kot mi.....😊😂

Tisto o privabljanju kupcev je bilo pa še poleg tega,da se je takrat zaostrila eko direktiva v EU ( višji davek) a so kmalu ugotovili da se ne splača ,ker je preveč reklamacij in s tem tudi stroškov.☹️in so naredili kompromis 20kkm.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In potem imaš tu še variabilni servisni interval - zato ker avto v lajfu ne bo zdržal 300kkm, če boš delal na tisoče kratkih voženj po mestu in menjaval olje na 20kkm. Jaz imam pri 18kkm recimo še vedno 40% oil life :D

 

Če imaš nekaj mozga v glavi in ko kupuješ rabljen avto hitro vidiš odnos lastnika do avta in kako je bil vožen/vzdrževan. In potem se pač odločiš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Janez007 napisal:

Bodo, še posebej, ker ti častijo servis. 😃

Na tvojem mestu bi prinesel še podložko in oljni filter-na najbližji bližnji servis in vzel račun.

Nič, bom šel enkrat v februarju do btc-ja in nesel svoje olje s seboj. Bomo videli, kaj bodo kaj pametnega imeli za povedat. Prvi stik in odnos pri nakupu cx30 ni bil najboljši.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:

A nimas prvi servis zastonj?

Ja. Samo ga bom "skuril" že po dobrega pol leta. Do jeseni bom zopet naklepal 10-15000 kilometrov. In bo potrebena zopet menjava olja. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Alex napisal:

Ja. Samo ga bom "skuril" že po dobrega pol leta. Do jeseni bom zopet naklepal 10-15000 kilometrov. In bo potrebena zopet menjava olja. 🤔

 

Predlagam, da začneš tukaj zbirat donacije za motorno olje za tvoj premijski avto ..... 🙃 🤣 Avto se mi smili, ne ti. 😀

 

Joj bi tako stranko, ki tako jamra, hkrati pa se na vse pretege hvali, udaril po žepu. 😂

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

@Alex jaz pridem med 24.2 in 26.2 na obalo pa če želiš ti lahko na motorniholjih v Mariboru olje vzamem in pripeljem.

Lahko. 👍 Bova še kaj spila in kako rekla o naših Mazdah. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, prevoženih 12570 km, olje Supra x O-20. Temnih lis, ki so v krogu ne upoštevati, to so črte, ki so nastale ob tem, ko je sodelavka

papir zmečkala in ga vrgla v koš, ker ni vedela, kaj je to. Upam, da se vidi ostalo. 😊

IMG_20230106_081316.jpg

 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Se pravi, prevoženih 12570 km, olje Supra x O-20. Temnih lis, ki so v krogu ne upoštevati, to so črte, ki so nastale ob tem, ko je sodelavka

papir zmečkala in ga vrgla v koš, ker ni vedela, kaj je to. Upam, da se vidi ostalo. 😊

IMG_20230106_081316.jpg

 

Skoraj nič se ne vidi razen min. goriva na robu,moje mnenje....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Alex napisal:

Se pravi, prevoženih 12570 km, olje Supra x O-20. Temnih lis, ki so v krogu ne upoštevati, to so črte, ki so nastale ob tem, ko je sodelavka

papir zmečkala in ga vrgla v koš, ker ni vedela, kaj je to. Upam, da se vidi ostalo. 😊

IMG_20230106_081316.jpg

 

Kaj ti to vse narediš kar med službo? ?zmeden? Se je sodelavka skoraj usedla na vzorec olja? Si ga pustil na svoji delovni mizi? In predvsem, zakaj se je usedla na tvojo mizo? 😂

 

In potem imajo eni tolk za povedat o zaposlenih v javnem sektorju. 🙃 😲 😔

 

Vzorec pa izgleda 👌 ... tako super, da nisem prepričan, da ni to kakšna druga kapljica in ne motorno olje. 🤣

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Kaj ti to vse narediš kar med službo? ?zmeden? Se je sodelavka skoraj usedla na vzorec olja? Si ga pustil na svoji delovni mizi? In predvsem, zakaj se je usedla na tvojo mizo? 😂

 

In potem imajo eni tolk za povedat o zaposlenih v javnem sektorju. 🙃 😲 😔

 

Vzorec pa izgleda 👌 ... tako super, da nisem prepričan, da ni to kakšna druga kapljica in ne motorno olje. 🤣

He, He, ta papir He bil na moji delovni mizi. In glej ga zlomka, vedno vse pustijo pri miru le danes jo je prav ta papir motil. "Je bil smo en umazan papir". Fak, sem jo nahrulil, da je bilo grdo slišati.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

Se pravi, prevoženih 12570 km, olje Supra x O-20. Temnih lis, ki so v krogu ne upoštevati, to so črte, ki so nastale ob tem, ko je sodelavka

papir zmečkala in ga vrgla v koš, ker ni vedela, kaj je to. Upam, da se vidi ostalo. 😊

IMG_20230106_081316.jpg

 

 

Vzorec je čist kar ni presenečenje, nov motor z 12km še ni mogel ustvariti oljnih usedlin. 

Je pa precej goriva v olju, ocenjujem na cca 2%. Če se dobro spomnim nisi imel dost kratkih relacij🤔

Na AC če ne voziš glih penzionistično ponavadi ni kaj dosti goriva v olju, ker ga nekaj pri tem  shlapi. 

Če vprašaš mene bi olje zamenjal, že zaradi tega goriva.  Lahko pa da je olje tudi že na koncu kar se kislin tiče (tbn/tan).

Za ostale parametre olja bi pa itak rabil analizo, vendar se tvoj avto še vteka in je že tako povečana obraba materiala zato pri teh kilometrih še ne bi delal analize. Bolj smiselna je tam po 20kkm. 

Za zanimivost, je @50kedaimel na njegovi M6 2.5 pri prvi analizi na 15kkm, 1.5% goriva in TBN/TAN razmerje že na meji. Kljub temu da je kapljični vzorec vizuelno zgledal čist kot tvoj. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Aless napisal:

 

Vzorec je čist kar ni presenečenje, nov motor z 12km še ni mogel ustvariti oljnih usedlin. 

Je pa precej goriva v olju, ocenjujem na cca 2%. Če se dobro spomnim nisi imel dost kratkih relacij🤔

Na AC če ne voziš glih penzionistično ponavadi ni kaj dosti goriva v olju, ker ga nekaj pri tem  shlapi. 

Če vprašaš mene bi olje zamenjal, že zaradi tega goriva.  Lahko pa da je olje tudi že na koncu kar se kislin tiče (tbn/tan).

Za ostale parametre olja bi pa itak rabil analizo, vendar se tvoj avto še vteka in je že tako povečana obraba materiala zato pri teh kilometrih še ne bi delal analize. Bolj smiselna je tam po 20kkm. 

Za zanimivost, je @50kedaimel na njegovi M6 2.5 pri prvi analizi na 15kkm, 1.5% goriva in TBN/TAN razmerje že na meji. Kljub temu da je kapljični vzorec vizuelno zgledal čist kot tvoj. 

 

Hvala. Ja, večinoma kilometrov  je voženoh na  AC, 140+. Teh 2% pa je cincanje do službe in domov. 

Bom pa definitivno šel v menjavo olja, ko pridem iz smučanja v prvi polovici februarja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex pa ne da je un zastarel 2.5 boljši od X pri ohranjanju kvalitete olja? 🥴

 

 

Mal te dražim, ker tole je prehitro za delat kakršnekoli zakjuček. Verjetno bi bilo merilo dogajanje tam nekje pri 50kkm. Tam bi se lahko reklo že kaj več na tole temo. 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.