Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 16. 5. 2022 ob 12:29 je Aless napisal:

@mazdaman@ja tega k sm že Deeyanu predlagal. 

Zdravo iz spletne strani Shela isščem tega kot si ga dejanu dal je to ta? ECT

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil – Shell’s most advanced formulation for high-performance engines.

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
Pred eno uro je mazdaman napisal:

Zdravo iz spletne strani Shela isščem tega kot si ga dejanu dal je to ta? ECT

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil – Shell’s most advanced formulation for high-performance engines.

 

 

mislim, da ni to ta, ker ma tisti, čist drugačno embalažo, pa nek Ferrarijev znak ma gor :)

 

WWW.KRUNO.SI

Vsi rezervni avtodeli online na enem mestu. Hitra dostava originalnih in kvalitetnih namdomestnih avtodelov.

 

Napisano (urejeno)
pred 5 minutami je Aless napisal:

@mazdamanECT ni pravi.

Tu maš pravega 

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil - Shell's most advanced formulation for high-performance engines

 

 

je pa zanimivo, ko mu označiš Mazdo 6 pa 2.0 bencinski motor mu ravno tega ECTja ven vrže, men pa tega HX7

WWW.SHELL.COM

Find the right oil

 

Popravljeno od Deeyan
Napisano
pred 30 minutami je Aless napisal:

@mazdamanECT ni pravi.

Tu maš pravega 

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil - Shell's most advanced formulation for high-performance engines

 

Zanimivo, da tega razen Krunota nobeden nima v programu.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Ja pri nas ni glih neke izbire Shella, oni konfigurator pa zame ni glih neka uspešnica glede, nevem po kaki logiki priporoča olja. Ker Helix Ultra ECT je LowSAPS olje ki ustreza tudi dizlom z DPF, kar pa ni optimalno za bencinarja, ajd za bencinarja z GPF ja za navadnega pa ne.

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Sej konfigurator ga ponudi

Screenshot_20220520-205414.jpg

A ta je kao ful boljši od motula recimo?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Napisano

5.1l vidim. A pol kupite 5l kantico plus še 1l zraven, al je načeloma dovolj 5l?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Napisano
pred 8 urami je SpEkTr napisal:

5.1l vidim. A pol kupite 5l kantico plus še 1l zraven, al je načeloma dovolj 5l?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

5 litrov je ravno prav. Sem imel na rednem servisu prejšnji teden.

Ne rabiš kupovati dodatnega, litra. 

 

 

Napisano

@SpEkTrShella Helix Ultra ACEA A3 sem priporočal @mazdamanu za M6 2.0 bencinarja, ki je za bencinarja eno boljših olj.

Za 2.2 dizla to olje ni primerno.

Za dizla je Shell HeliX Ultra ECT C3, kot ti je priporočalo v tvojem konfiguratorju.

Je pa za dizla Motul EFE boljše od Shell ECT!

BTW:. Potrebno je biti pazljiv pri oznakah olj, ker recimo Shell ima pod Helix Ultra polno podzvrsti in dodatnih oznak (ECT, AF, AM-L...) in različnih olj.

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 16 minutami je Aless napisal:

@SpEkTrShella Helix Ultra ACEA A3 sem priporočal @mazdamanu za M6 2.0 bencinarja, ki je za bencinarja eno boljših olj.

Za 2.2 dizla to olje ni primerno.

Za dizla je Shell HeliX Ultra ECT C3, kot ti je priporočalo v tvojem konfiguratorju.

Je pa za dizla Motul EFE boljše od Shell ECT!

BTW:. Potrebno je biti pazljiv pri oznakah olj, ker recimo Shell ima pod Helix Ultra polno podzvrsti in dodatnih oznak (ECT, AF, AM-L...) in različnih olj.

 

 

Sedaj s tem oljem Motul EFE ki ga imam v avtu se mi je dejansko zmanjšala poraba. To sem opazil tudi enkrat prej, ko sem ime tudi l Motul v avtu. Sicer ni bilo ravno to a mislim, da to olje najbolj ustreza  našim dizel motorjem. Ravenol, čeprav naj bi bilo dobro olje, pa me ni najbolj navdušilo. 

 

 

Napisano
 
Sedaj s tem oljem Motul EFE ki ga imam v avtu se mi je dejansko zmanjšala poraba. To sem opazil tudi enkrat prej, ko sem ime tudi l Motul v avtu. Sicer ni bilo ravno to a mislim, da to olje najbolj ustreza  našim dizel motorjem. Ravenol, čeprav naj bi bilo dobro olje, pa me ni najbolj navdušilo. 
Bom probal čez 10000km

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Napisano
pred 3 urami je dvorjan napisal:

Pa Mobil 1 olje bi jaz tudi priporočil za 2.2 dizla.

Mobil 1 ESP stavim jaz notr po priporočilu tukaj na forumu

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Evo, še po nasvetu od kolega s Poljske kateri mi je pomagu z inštalacijo na daljavo mi je priporočil olje 5w40, ki je bolj primerno za višje obrate, tak da sm se na koncu odloču za Motula :)

 

MOTORNAOLJA.COM

Kvalitetno sintetično motorno olje Motul 8100 X-cess Gen2 5W-40 je primerno za najsodobnejše bencinske in dizelske motorje (tudi z DPF).

 

Napisano

@Deeyan Aha, si se odločil za 5w40 viskoznosti, glede na to da si generalko naredil bi lahko dal 5w30, ker so tolerance zdaj bolj tesne. Ampak ok 5w40 je tudi vredu, viskoznosti niso tako daleč narazen napram 10w30. Načeloma pa nenapisano pravilo je da se lahko gre za en razred viskoznosti v plus ali minus, vendar izven garancije.

Ta Motul je soliden izdelek, vendar imaš v 5w40 varianti veliko izbiro "boljših" olj.

Od Motula recimo 300V competition, 300V Power , so pa to že racing olja.

Od ostalih proizvajalcev pa Shella Helix Ultra 5w40, Ravenol (RCS, RUP, VST), Rowe Hightec Synth RS, ali pa bolj cenovno ugodni Castrol Magnatec A3/B4 5w40, Mannol Elite Ester 5w40, Total Quartz 9000 5w40.

V 5w40 viskoznostih imaš ogromno izbiro dobrih full saps olj, v bistvu skoraj težko zgrešiš z izbiro.

Malo za zanimivost o Motul 8100 X-cess Gen2 5W-40 se od prejšnje generacije tega olja razlikuje samo v manjši KV40 viskoznosti in odobritev BMW LL01 specifikacije. Vse ostala baza olja in receptura je ostalo enako kot pri stari verziji.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 8 minutami je FuManchu napisal:

Kako mnenje o Mannol oljih mogoče?

 

So bolj budget olja, čeprav pri nas niso glih poceni in zato manj zanimiva.

So pa to olja s cenenim osnovnim baznim oljem, imajo moderne pakete aditivov, nekatera olja so z dodanim Estrom. 

Če ga dobiš poceni je vredu olje, za redno ceno v slo pa raje kaj drugega. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
Pred eno uro je Aless napisal:

 

So bolj budget olja, čeprav pri nas niso glih poceni in zato manj zanimiva.

So pa to olja s cenenim osnovnim baznim oljem, imajo moderne pakete aditivov, nekatera olja so z dodanim Estrom. 

Če ga dobiš poceni je vredu olje, za redno ceno v slo pa raje kaj drugega. 

Hvala za info. 

N7rRRL1.jpg

Napisano
dne 21. 5. 2022 ob 10:07 je Alex napisal:

 

Sedaj s tem oljem Motul EFE ki ga imam v avtu se mi je dejansko zmanjšala poraba. To sem opazil tudi enkrat prej, ko sem ime tudi l Motul v avtu. Sicer ni bilo ravno to a mislim, da to olje najbolj ustreza  našim dizel motorjem. Ravenol, čeprav naj bi bilo dobro olje, pa me ni najbolj navdušilo. 

 

Zadnja dolga avtocestna fura in poraba zame neverjetnih 5,8 l/100. Ne vem, ali je posledica tega to Motul EFE olje ali je to posledica aditiva, ki sem ga vlil v rezervoar. (datacol). Tudi motor se mi zdi veliko bolj živ in poskočen. 

 

 

Napisano
pred 42 minutami je Alex napisal:

 

Zadnja dolga avtocestna fura in poraba zame neverjetnih 5,8 l/100. Ne vem, ali je posledica tega to Motul EFE olje ali je to posledica aditiva, ki sem ga vlil v rezervoar. (datacol). Tudi motor se mi zdi veliko bolj živ in poskočen. 

Jaz bi rekel da Datacol, ker enkrat si že imel to olje Motul pa nisi tega občutil, vsaj omenil nisi... 😉

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
    • Nikoli, nikoli, zares nikoli, se ne zadržuj, ko je treba prdniti. V nasprotnem primeru zadržani prdec potuje navzgor po tvojem telesu vse do možganov in tako dobiš usrane ideje...  
    • Pravijo, da če ženska ni nataknjena čez noč, je pa čez dan.   Če to res drži, moja šefla že dolgo ni bila nataknjena ponoči. Sploh pa ne to noč...
    • Aha, vse jasno...   Sem razumel, kot da so ga ZDAJ uvozili po naročilu in da ga uvoznik prodaja...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.