Skoči na vsebino

Škoda Enyaq iV 80


kacnje

Priporočeno sporočilo

Na ta forum sem se (kot navdušenec nad Mazdami) konkretno prijavil z vprašanjem o CX-5.
To temo sem postavil izven Mazdinih področij (v področje Krneki), ker sem pričakoval, da to vseeno koga zanima.
Ker vidim, da sem s tem dregnil v osir, se vam opravičujem. Če je v neskladju z vašimi pravili, lahko objavo umaknem in se odjavim iz foruma.

Popravek: vidim, da sem ne bom mogel brisati objave. Torej prosim moderatorje za pomoč, če sem prekršil forumska pravila.
Prizadetim se opravičujem.

Popravljeno od kacnje
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj pa malo pretiravaš. Tako kot politiki. Samo, da se nekaj provocira, in če ni naš, udari po njem.
Preden sem na tem forumu postavil vprašanje o CX-5, sem spraševal tudi na drugih forumih in se mi niti sanjalo ni, da bom imel danes objavo za Škodo.
Sicer pa - naj moderator presodi. Če sem kršil pravila, bom nosil tudi posledice.
Verjetno pa je najbolje, da se umaknem s foruma, ker očitno ne bo pravo mesto za pogovore. Mazda sicer je pri naši hiši 🙂 pa bo očitno ostal slab priokus po tem forumu kot pri pooblaščenih serviserjih 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne se sekirat zaradi pikrih komentarjev nekaterih… Vecinoma so prisotni na tem forumu predvsem za to, da iscejo “zrtve” iz katerih se lahko delajo norca…


Meni osebno se zdi popestritev… da se ne goni samo politika in da ni samo prepucavanje…

 

Sploh pa v segmentu EV Mazda nima nic, s cimer bi lahko konkurirala. ;)

 

 

 

  • Všeč 6
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsakdo je dobrodošel. Nihče nobenega ne preganja s foruma.. 🤗

Pred eno uro je Shrek napisal:

Bejž no. 

Zanimaš se za CX5, nakladat bi pa o Škodi začel...

Zanimivo hinavsko. 

Tu za nekoga še določene mazde niso zaželene... 

Če poiščeš za nazaj na forumu boš našel, da se je že zanimal za nakup cx 5 dizelce. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud jaz ne vidim problema, druga stvar je če bi nekaj reklamiral, ampak meni ne deluje tako. Očitno je želel malo popestriti dogajanje in se zraven a svojim blogom malo pohvaliti, s čimer pa ni nič narobe, zato pa obstaja rubrika Krneki. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu vemo zelo malo na splošno o električnih avtomobilih. Očitno si se odločil na koncu za nakup električne škode. V bistvu mene res zanima, kolikšen domet ima, če voziš recimo normalnih 130km/uro po avtocesti. Samo po avtocesti, ko greš na kakšno daljšo vožnjo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Alex napisal:

V bistvu vemo zelo malo na splošno o električnih avtomobilih. Očitno si se odločil na koncu za nakup električne škode. V bistvu mene res zanima, kolikšen domet ima, če voziš recimo normalnih 130km/uro po avtocesti. Samo po avtocesti, ko greš na kakšno daljšo vožnjo. 

Nisem kupil. Zgolj preizkus.
Glede dometa - tale preizkusna je imela največjo baterijo - 80 kWh. Po WLTP naj bi imela 510 km dometa. Zaokrožimo na 500, ker sam običajno vozim občutno pod povprečnimi porabami in sem ocenil, da bi (recimo) prevozil kakšnih dobrih 500 km. Je pa pri EV in hibridih tako, da s porabo najbolj odstopajo (navzdol) v mestih/vaških cestah ... Zato je to vprašanje o porabi na avtocestah kar pogosto. Sam sem ga imel premalo časa, da bi ti lahko odgovoril, čeprav sem naredil tudi nekaj malega po avtocesti.
Rekel bi, da bi bila poraba okrog 20 kWh/100 km. Če tako na grobo pogledam, bi mogoče naredil kakšnih 400 km. Upam, da nisem preveč optimistično napisal, ampak prav hudo verjetno tudi nisem zgrešil.

POPRAVEK: preveril sem na nekaj straneh in naj bi bil domet na avtocesti med 300 - 400 km.

Popravljeno od kacnje
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri EV-jih je ravno največja jeba to, da v kolikor greš normalno hitro po AC-jih je lahko domet za 40% nižji in ker si odvisen od polnilnic je to preklemansko pomemben podatek. In zato pol vidiš Tesle s 700+ konji, ki se vozijo po AC med 90-100km/h. Hvala lepa za rože pa za tako jajcanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, mene že zmoti da je tista max omejitev okoli 160kmh. Ne da bi norel, ampak grem pa velikrat recimo 150kmh, kar je v tem primeru že zelo za maximumu in seveda kot pravi Boss takrat pomoje cuza štrom sigurno kar veselo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj kolega ima folcvagnov električni avto. In mi je sam zatrdil, da je vozil iz Lj do Kopra le kratek čas 150 km/uro in se mu je domet v trenutku zmanjšal oz 350 na 190 km. In seveda ne bi prišel verjetno več niti nazaj  do Ljubljane. 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Res je, mene že zmoti da je tista max omejitev okoli 160kmh. Ne da bi norel, ampak grem pa velikrat recimo 150kmh, kar je v tem primeru že zelo za maximumu in seveda kot pravi Boss takrat pomoje cuza štrom sigurno kar veselo :)

Kr veliko vozim električarje tekom službe in to drži - fantastični za po mestu, skret za po AC-jih, kjer skos razmišljaš in v glavi preračunavaš a bo zneslo. Ja tud 90km/h sem se peljal, ker nisem vedel al bom prišel nazaj do Ljubljane.

  • Haha 2
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj doseg ni tak problem… bolj problem, ker za polnjenje rabis ogromno casa… Vecja kot je baterija, dlje je treba polnit. Hitrih polnilnic ni veliko… in niso poceni… Na domaci polnilnici pa polnjenje lahko traja tudi 10 ur ali vec… odvisno od tega, kaksno prikljucno moc imas…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Jest napisal:

Saj doseg ni tak problem… bolj problem, ker za polnjenje rabis ogromno casa… Vecja kot je baterija, dlje je treba polnit. Hitrih polnilnic ni veliko… in niso poceni… Na domaci polnilnici pa polnjenje lahko traja tudi 10 ur ali vec… odvisno od tega, kaksno prikljucno moc imas…

 

še večji problem bo padec napetsoti na el. omrežjih, ko bo tega čedalje več... 🤦‍♂️

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.