Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

pred 33 minutami je robertk6 napisal:

Hja če premore 90.000€


Za toliko denarja dobis dve Tesli ;) … Pa tukaj se ni odsteta subvencija… 

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Jest napisal:


Za toliko denarja dobis dve Tesli ;) … Pa tukaj se ni odsteta subvencija… 

 

image.png

Tesla Model S LON RANGE AWD-PILOT-YOKE VOLAN-ZRAČNO VZMETENJE, letnik:2023,98990 EUR - prodam :: Avtonet ::

ali pa eno vse je odvisno od želja ......ti bi tud lahko kupil cenejšo Mazdo ampak želje so želje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Jest napisal:


Za toliko denarja dobis dve Tesli ;) … Pa tukaj se ni odsteta subvencija… 

 

image.png

Je Tesla kr pocenila avte. A ni bil ta model še par let nazaj prek 60k?

pred 3 urami je Freak napisal:

Tesla S, je še vedno precej cenejša od Audija e-trona gt.  Drugače pa ne razumem, zakaj so nekateri tako proti teslam?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18248618&display=Audi E-Tron GT

 

 

Nisem proti teslam, prav nasprotno. Ko sem jo peljal, me je navdušila 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 5. 2023 ob 17:54 je godlike napisal:

Jaz ga imam na Focosu 99% vklopljenega in to na high popravljanje in high vibriranje.

 

Vgasnem ga po ovinkasti cesti izven naselja. Torej recimo dravski dolini navzgor. Samo pri meni je to gumbek na žmigavcu, tak da je hiter on off.

 

Težava je samo prehitevanje kolesarjev brez žmigavca. Ali si suveren, ali pa daš žmigavec, če si nežen, te lahko zaflosa v njega.

Aja, vklopi se nad 65km/h in vgasne pod 60 km/h.

Tak da je večino časa v mestu vgasnejn.

Kot sem rekel, po regionalki ga vgasnem. Tak da na avtocesti pa je fajn.

 

 

Sem bil prav pozorn te dni 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 5. 2023 ob 8:35 je ignacij napisal:

... ... Drugače pa lahko kupis osnovno opremo pa se izogneš vsaj delu teh "nepotrebnih" dodatkov oz. se boljse, golf III osnova, pa ne boš imel nič kar bi delalo namesto tebe.

 

dne 27. 5. 2023 ob 12:16 je Jest napisal:

Ce ti je uzitek, da vozis avto... si nabavis enega Spacka ali Herbija, ki je dandanes namenjen ravno temu... ljubiteljski voznji :D... Brez kakrsnihkoli asistencnih sistemov, brez klime, brez ABS-a, brez ESR, brez servo volana ... :) ... Ce zelis pa imeti vsaj malo teh asistencnih sistemov, si nabavis enega roadsterja, ki je tudi boljnamenjen uzitku v voznji :D ... 

 

In ljudje smo razlicni ... zato imamo tudi moznost izbire... Sicer izbira ni neskoncno velika... in vedno bos pri kaksnem avtu nasel nekaj, kar ti ni vsec ... Idealnega ni in ga tudi nikoli ne bo ... 

 

Pac eni imajo radi zgodovino, drugi prihodnost, tretji sedanjost .. Vsaka ima svoje prednosti in slabosti ... :P ...

 

A VIDVA TO RESNO? A VIDVA RESNO O IZBIRI? A VIDVA ... ... ...

 

Kdaj sta nazadnje bila v salonu z namenom res kupit nov avto? Ker mi smo pred kratkim (spet) prečesali vse salone in ne mi o izbiri. ker izbire ni. Edino, kar lahko izbiraš, je to, kateri znak boš imel na volanu. Druge izbire je pa bore malo. In včasih so pogoji taki, da ne razumeš, kaj jih je prijelo. Najhujši primer je bil, da je bila vlečna kljuka samo v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom. Potem so bile še druge, ki so bile vsaj malo razumljive, na primer, če imaš vlečno kljuko ni rezervne gume. Ali pa če imaš sedem sedežev ni rezervne gume. In tako dalje. Ko pa pridemo do asistenčnih sistemov, pa... Osnovni model je res osnovni. Mi bi pa radi opremo, kot jo imamo zdaj: sprednje meglenke, električni pomik drsnih vrat, sedem sedežev in avtomatsko klimo. Dodali bi še DAB radio, ni pa nujno. Električni pomik drsnih vrat ne obstaja. Leta 2010 so to znali narediti, a so očitno pozabili. ker nihče ne ponuja tega. Nihče! V osnovnem modelu je klima ročna. In sedem sedežev praviloma ni osnovni paket, je treba vzet en paket "višje", tam je pa že ekran na dotik in avtomatska klima. In lane-assist je že zraven. Ne moreš ne-vzeti! Ni te opcije. Če je sedem sedežev in avtomatska klima, je to zraven. In če je DAB-radio, ne gre brez zaslona na dotik. Ni te opcije. In marsikje so sprednje meglenke tako drage, če jih dodatno naročaš, da te pride ceneje vzeti dve stopnji višjo opremo... 

 

Kar se Golfa II. tiče, se bo gotovo vrtel dlje kot karkoli, kar zdaj kupim. Težava je, ker med rabljenimi ni v ponudbi takega s sedmimi sedeži. So s štirikolesnim pogonom, sicer zelo redki, a so, ni pa jih s sedmimi sedeži. In roadsterji s sedmimi sedeži tudi ne obstajajo. 

 

Nikjer nisem rekel, da ne bi čisto nič od opreme. Servo volan je res koristen, to se gotovo strinjamo. Avtomatska klima je nekaj boljšega, kar so lahko naredili pri prezračevanju vozila. Tudi tu se gotovo strinjamo. Avtomatski vklop brisalcev, ko začne padati dež? Daj no, to je pa res nepotrebno. Če ne moreš mignit z dvema prstoma, ko začne kapljati po šipi, si naroči taxi, pa te bo vozil naokoli! In če ne moreš obrnit ključa, da zaženeš motor, ampak lahko edino pritisneš na gumb "start", se vsedi na desno zadaj... In ko zaženeš motor, če ne moreš obrnit stikala za luč, je spet tvoje mesto zadaj desno. 

Če pa vse te sisteme kupiš, pa jih izklopiš, je tvoje mesto na pašniku zraven ovac... Kmetje, sploh tisti, ki so s hribov doma, pravijo, da so wosli zelo dobri čuvaji črede ovac pred volkovi... In to je tisto, kar me jezi: da moram iti med wosle, če hočem kupit nov avto. Ker izbire ni. Sicer v vseh reklamah govorijo o brezkompromisnih vozilih, ampak če nisi ravno sračje sorte pa da ti je všeč vse, samo da se tisti hip sveti, potem moraš sprejeti ogromno kompromisov in požreti tudi kaj zarečenega kruha, ker drugače lahko kupuješ samo še staro. Tako da ne mi o izbiri!

 

@Jest, praviš, da idealnega avta ni? No, tvoj stavek ima malo napakic, ampak če ga malo popraviš, se bom kar strinjal s teboj. Se pravi: Idealnega avta ni več - vsaj ne med novimi. Ker za nas je Mazda 5 s tem motorjem in to opremo nekaj boljšega, kar se je dalo dobiti. Kakšna malenkost mogoče res zmoti, kot recimo senzor za dež in nedostopnost za menjavo žarnic v sprednjih žarometih in nima DAB-radia (čeprav mislim, da leta 2010 noben avto ni imel DAB-radia), ampak ima pa ostalo, kar bi radi: električni pomik drsnih vrat, rezervno gumo, vlečno kljuko, sprednje meglenke, avtomatsko klimo, nima zaslona na dotik, ... ... ... ...

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff, po tem kar si napisal, si verjetno eden redkih s takšnimi specifičnimi željami. Pač prodajalci so ugotovili, da je bolj ucinkovito in profitno prodajat vozila z vnaprej določenimi paketi opreme, kot pa se prilagajat individualnim potrebam posameznika. Tudi sam bi sigurno raje izbral točno tisto opremo, ki jo potrebujem ampak žal tako ne gre. Moral se bos prilogiti situaciji takšni kot je in sprejeti, da so avtomatski brisalci del vsakdana, npr. meni so všeč, po drugi strani pa ne rabim radarskega tempomata ker je preagresiven zame. Ampak tako to je, kot je rekel @Jest idealnega ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

In roadsterji s sedmimi sedeži tudi ne obstajajo.

 

Ali je za definicijo "roadsterja" dovolj, da je "zgoraj brez" ? :D🤣

 

image.png

  • Haha 3
  • Zmeden 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Slivka napisal:

 (čeprav mislim, da leta 2010 noben avto ni imel DAB-radia)

Naš Mondeo 2008 je imel DAB. Žal takrat ni blo DAB+ in v SLO je samo DAB+.

Je pa to bila noro redka stvar in na koncu seznama doplačil.

 

Se strinjam z vsem, kar si napisal. Moji kompromisi so bli SUV in 1.0 mašina. Pa so mi Pumo prodal. Akcijska cena. Nova bi bla 8-10k€ več.

In več kot i20n. Na koncu sem vzel igračko sebi. Da ne bo mild hibrid in 1.0 (navadni i20), ker tega spet ne prenesem.

In smešno Puma 1.0 155KM, je dražja kot i20n 204KM.

 

Žal je trenutno trg grozn.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je MazdaBoy napisal:

@Bini že kej razmišljaš, da bi menju? Te mika kej? 😉

Kje pa, niti malo..... 🤗😉

Imam praktično nov avto s 15kkm😊😉

Dobim pa v torek ali sredo nov- novejši službeni avto.... 🤗

Citronček star dobra 3 leta gre v prodajo s 300kkm pa se še kjub temu dobro vrti.... 👍

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar je napisal @Slivka drži in trdit, da ni res je  v bistvu zatiskanje oči pred realnostjo v katero gre avto industrija.

 

da ponazorim:

- leta 2003 sem imel toliko izbire, da sem z muko na koncu seznam skrčil na 5 modelov od katerih sem dejansko izbral najdražjega in to je bila Mazda 6 prve generacije.

- leta 2008 sem enostavno izbral spet Mazdo 6, saj je bila prva tolk dobra, da ni bilo kaj dosti za razmišljat pa točno tako obliko iin pogon je imela kot mi je najbolj všeč. 

- leta 2019. Kriza pri izbire... vse povsod sami SUV-i. Dobit nekaj ustreznega je na koncu ostalo le pri precej dragima Arteonu in Stingerju, ali pa Proceed v okviru budgeta oziroma eventuelno celo i30N sportback ali pa družinska ladja Superb. Na koncu sem dobil ponudbo, ki je nisem mogel zavrniti in vzel Mazdo 6, ki ni glih bila tisto kar sem si želel. Kar nekaj kompromisov od karavanskega zadka do 7 let stare oblike sem moral pogoltnit.

- če bi kupoval danes, je ta izbira še skromnejša. Pri Mazdi nimam kej več iskat in verjetno bi šel na KIA ali Hyundai, kjer se še da nekako dobiti kaj neSUVovskega ali pa mogoče kaj od VAG-a in to je več ali manj to.

 

Kaj hočem povedat? 20 let nazaj je kupec izbiral avto, danes pa avto izbira kupca. In če ti kaj ni všeč.... pač.... tough luck oziroma bodi srečen, da ti sploh še kaj prodajo.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Boss napisal:

Sej k se bo prodajal ne bo mel 300kkm 😜 tko da brez skrbi.

Brez skrbi,da bo imel in tisti,ki ga bo vozil bo še 100kkm lahko brez večjih stroškov vozil....💪😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

Jaz še v življenju skupaj nisem 300k naredil, ti pa v 3h letih.

Jaz s svojim tudi nimam ječ kot 150kkm s službenimi pa cca 3000000km.....😊

Kilometri zelo hitro letijo,če službo z veseljem opravljaš.... :prstgor:

pred 35 minutami je Boss napisal:

Kar je napisal @Slivka drži in trdit, da ni res je  v bistvu zatiskanje oči pred realnostjo v katero gre avto industrija.

 

da ponazorim:

- leta 2003 sem imel toliko izbire, da sem z muko na koncu seznam skrčil na 5 modelov od katerih sem dejansko izbral najdražjega in to je bila Mazda 6 prve generacije.

- leta 2008 sem enostavno izbral spet Mazdo 6, saj je bila prva tolk dobra, da ni bilo kaj dosti za razmišljat pa točno tako obliko iin pogon je imela kot mi je najbolj všeč. 

- leta 2019. Kriza pri izbire... vse povsod sami SUV-i. Dobit nekaj ustreznega je na koncu ostalo le pri precej dragima Arteonu in Stingerju, ali pa Proceed v okviru budgeta oziroma eventuelno celo i30N sportback ali pa družinska ladja Superb. Na koncu sem dobil ponudbo, ki je nisem mogel zavrniti in vzel Mazdo 6, ki ni glih bila tisto kar sem si želel. Kar nekaj kompromisov od karavanskega zadka do 7 let stare oblike sem moral pogoltnit.

- če bi kupoval danes, je ta izbira še skromnejša. Pri Mazdi nimam kej več iskat in verjetno bi šel na KIA ali Hyundai, kjer se še da nekako dobiti kaj neSUVovskega ali pa mogoče kaj od VAG-a in to je več ali manj to.

 

Kaj hočem povedat? 20 let nazaj je kupec izbiral avto, danes pa avto izbira kupca. In če ti kaj ni všeč.... pač.... tough luck oziroma bodi srečen, da ti sploh še kaj prodajo.

 

Malo si na Pežoje pozabil....😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

 

Bil eden dovolj, hvala.

Tisti časi so že zdavnaj mimo.... 😉

Dobre karavane imajo pa tudi dovolj si velik, da bi videl čez volan na cangre.... 😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče je malo mimo te teme, a vseeno bi imel eno vprašanje:

- nov avto je zelo težko dobiti in jih več ali manj delajo po povpraševanju (zato se pa na nov avto čaka od 4 do 6 mesecev, pa tudi več...). Če ga itak delajo "po naročilu", zakaj potem sploh delajo pakete opreme. A ne morejo narediti spisek opreme in ko si izbereš in plačaš, ga sestavijo kot LEGO-kocke: ta si želi to, dobi to, tisti tega noče, se tam da plastični čep in tega ni, v tisto lupino damo tak motor, gor privijemo tak menjalnik, tistemu dodamo še zadaj en diferencial, drugemu ne,...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo pa je rekel, da jih delajo po narocilu? S tem, ko ga kupis, si kupis samo to, da je eden izmed teh, ki ga sestavljajo ali je ze sestavljen, rezerviran zate ... Vsaj za te, ki jih izdelujejo dalec na vzhodu to gotovo velja... ker potem traja se kaksen mesec ali dva, da ga dostavijo na drug konec sveta ... Po narocilu pa lahko sestavis tiste, ki jih sestavljajo nekje v Evropi... Samo je ponavadi tudi cena za tak avto visja ... To pa spet ni OK :P ... 

 

Meni recimo bolj ustreza, da ni prevec za izbirat... ker recimo pred mnogimi leti, ko sem kupoval prvo sestico, sem izbiral tudi med drugimi... Se spomnim recimo za Opel Zafira... Bil v salonu v Ljubljani, pa mi prodajalec da nekaj istov, naj oznacim, kaj od opreme bi vse imel... Seveda bi rad imel vse ali vecino iz tistega seznama... Pa je potem na koncu bila cena se enkrat visja kot osnovni model ... :P ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Jest napisal:

... ... ... ... ... ... ... ... Pa je potem na koncu bila cena se enkrat visja kot osnovni model ... :P ... 

To je tudi zdaj - brez "večine iz tistega seznama"...

 

 

Tu lahko vidiš, kako cena od 22.300 pride na 44.700...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.