Skoči na vsebino

Mazda CX-60


Alex

Priporočeno sporočilo

Danes sem se stečal z nečakom,ker mi je obljubljal že dolgo, da mi bo posodil svojo škodo RS karavan, da skočim en giro z njo. "Zašraufa" l sem jo do kozine in nazaj. Ja, ima tudi avtomatski menjalnik. 😊

Ni slaba, moram priznati. A, ko je začel naštevati, kaj je šlo že vse narobe in kolikokrat je bil gost servisa z njo, te mine vse. Nisem pa mogel verjeti, kako je zapaljen za novo cx 60. Bil je na vožnji z njo in je ne more prehvaliti. 😊

Samo vožnjo je primerjal z vožnjo z njegovem bivšim bmw x5. Tako  natančen volan, kot počutje v avtu  na sploh. 

Pravi, da ni rečeno, da ne bo njegov naslednji avto prav mazda cx60. In to v... rdeči barvi. 😊 Eno mazdo, cx3 imajo itak že pri hiši. Problema nobenega. To ga fascinira, kako neproblematične so mazde. Vsi njegovi kolegi bentijo nad bmw-ji, audiji, mercedesi... Skratka pravi, da so "Nemci" postali polom. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Alex napisal:

Danes sem se stečal z nečakom,ker mi je obljubljal že dolgo, da mi bo posodil svojo škodo RS karavan, da skočim en giro z njo. "Zašraufa" l sem jo do kozine in nazaj. Ja, ima tudi avtomatski menjalnik. 😊

Ni slaba, moram priznati. A, ko je začel naštevati, kaj je šlo že vse narobe in kolikokrat je bil gost servisa z njo, te mine vse. Nisem pa mogel verjeti, kako je zapaljen za novo cx 60. Bil je na vožnji z njo in je ne more prehvaliti. 😊

Samo vožnjo je primerjal z vožnjo z njegovem bivšim bmw x5. Tako  natančen volan, kot počutje v avtu  na sploh. 

Pravi, da ni rečeno, da ne bo njegov naslednji avto prav mazda cx60. In to v... rdeči barvi. 😊 Eno mazdo, cx3 imajo itak že pri hiši. Problema nobenega. To ga fascinira, kako neproblematične so mazde. Vsi njegovi kolegi bentijo nad bmw-ji, audiji, mercedesi... Skratka pravi, da so "Nemci" postali polom. 

Škoda še mu ne pije olja? Zadnje čase se pojavlja vedno več uporabnikov octavij rs, ki jim nenormalno olje pije na motorjih 2,0tdi

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni te nemci nikakor ne potegnejo. Edina prednost je, da rabljenega nemca lazje prodaš kot mazdo. Ne razumem zakaj ima mazda tako nizko prodajo in zakaj ni bolj cenjena pri nas. Zame najboljsi kompromis med ceno in kvaliteto. 

 

Glih danes sem gledal mojo M6, l2017, 120k prevoženih. Zunaj še vedno elegantna in športna, notri pa materiali ohranjeni kot da je nova. Enkrat na leto servis in to je to, samo vozi misko. Zame top kvaliteta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je ignacij napisal:

Meni te nemci nikakor ne potegnejo. Edina prednost je, da rabljenega nemca lazje prodaš kot mazdo. 

Pozabil si dodati da DE avti za (večino) Slovenceljev (sem dal v oklepaj večino, ker za koga verjetno ne) predtavlja prestiž in so kao pomembni😉😁🤣😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Škoda še mu ne pije olja? Zadnje čase se pojavlja vedno več uporabnikov octavij rs, ki jim nenormalno olje pije na motorjih 2,0tdi

Nič mi ni omenil. Samo notranjost pa ima 6-ka svetlobna leta lepšo. Pa plastika v notranjosti. 🙄

Je pa bila povprečna poraba, pa jo nisem "preveč" preganjal 9,5/100.

Kriminalno preveč. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cez luzo so ponavadi navedene cene brez davka… Tako, da je kar primerljivo z Evropsko ceno… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 4. 2023 ob 21:29 je mazdaman napisal:

@Jest mene pa zanima kolika je poraba pri 140 km/h in z kakšnimi vrtljaji se vrti takrat motor


Tole je bilo danes po prevozenih cca. 150km na AC nekje okoli Naklega …. Baterija je bila prakticno prazna… poraba pa pri cca 130 km/h po tem prikazu nekje med 7 in 8 litri/100km..

 

image.jpeg

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Jest napisal:


Tole je bilo danes po prevozenih cca. 150km na AC nekje okoli Naklega …. Baterija je bila prakticno prazna… poraba pa pri cca 130 km/h po tem prikazu nekje med 7 in 8 litri/100km..

 

image.jpeg

Meni se zdi to zelo vredu za 2,1t težko vozilo, sploh če relacije niso pogoste in večino voženj opraviš v EV načinu. To ko greš 2x na mesec na daljšo pot je vseeno al je 7l al pa 9l.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

To ni še nič. Ta hudo šele prihaja. Žal...

Pardon za offtopic, sam da ne bo kej res..ker sem že parkrat zasledil kako nam je bad in kako hudo šele bo.. realno gledano smo evropejci priviligirani napram vsem ostalim celinam, imamo srečo da smo rojeni kjer smo...

 

Me zanima kje je življenje tolko boljše, če ne gledamo posamezno izbranih "bonbončkov", ampak celokupno kvaliteto življenja, ki jo neka država/celina ponuja..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 4. 2023 ob 19:38 je Alex napisal:

Danes sem se stečal z nečakom,ker mi je obljubljal že dolgo, da mi bo posodil svojo škodo RS karavan, da skočim en giro z njo. "Zašraufa" l sem jo do kozine in nazaj. Ja, ima tudi avtomatski menjalnik. 😊

Ni slaba, moram priznati. A, ko je začel naštevati, kaj je šlo že vse narobe in kolikokrat je bil gost servisa z njo, te mine vse. Nisem pa mogel verjeti, kako je zapaljen za novo cx 60. Bil je na vožnji z njo in je ne more prehvaliti. 😊

Samo vožnjo je primerjal z vožnjo z njegovem bivšim bmw x5. Tako  natančen volan, kot počutje v avtu  na sploh. 

Pravi, da ni rečeno, da ne bo njegov naslednji avto prav mazda cx60. In to v... rdeči barvi. 😊 Eno mazdo, cx3 imajo itak že pri hiši. Problema nobenega. To ga fascinira, kako neproblematične so mazde. Vsi njegovi kolegi bentijo nad bmw-ji, audiji, mercedesi... Skratka pravi, da so "Nemci" postali polom. 

Upam, da je bil pravi vRS in ne delovni stroj 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Alex napisal:

V bistvu je škoda RS kot delovni stroj, če misliš v tem smislu. 😊

 

Ne to.

 

Obstaja dva:

- pravi bencinski, ki ga ima malo ljudi 245KM, 370NM

- delovni stroj, ki ga ima večina 200KM, 400NM

 

Tu je edino VW fer. GTI ne more bit dizl, jasno povejo, da je tisto GTD.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je godlike napisal:

 

Ne to.

 

Obstaja dva:

- pravi bencinski, ki ga ima malo ljudi 245KM, 370NM

- delovni stroj, ki ga ima večina 200KM, 400NM

 

Tu je edino VW fer. GTI ne more bit dizl, jasno povejo, da je tisto GTD.

245 KM. Benzinar. 😊

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 28. 4. 2023 ob 22:43 je ignacij napisal:

Meni se zdi to zelo vredu za 2,1t težko vozilo, sploh če relacije niso pogoste in večino voženj opraviš v EV načinu. To ko greš 2x na mesec na daljšo pot je vseeno al je 7l al pa 9l.

 

Em, meni se pa ne zdi v redu...

 

Mazda BT-50 je tovorno vozilo, pa je težko malo manj kot 2 toni, tu pa je govora o "osebnem vozilu", pa teža preko dveh ton...

In 9 litrov na 100 km na relacijski vožnji je za BTjko s kakšnimi 500 kg v kesonu sprejemljivo. Da pa osebni avto na relaciji kuri toliko... Ne vem, no...

 

Ob dejstvu, da zdaj primerjamo 14 let staro BTjko s sodobnim osebnim vozilom. Se pravi, je vmes 14 let razvoja in napredka. Če gre napredek v to smer, potem ima narobe nastavljen kurz...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.