Skoči na vsebino

ELEKTRONSKA ROČNA ZAVORA


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

Sem lastnik Mazde CX-5! Pišem in prosim za nasvet.  Ali kdo ima, oziroma pozna rešitev za problem, saj mi na Mazdi elektronska ročna zavora ne spusti vedno! Na servisu "ne najdemo napak"! Namreč včasih ročna zavora ne spusti čeljusti. Po ugašanju motorja je pa spustila.  Ali je kdo imel enake probleme in kje je rešitev? Na AVTOPLUSU pa mi ne morejo pomagati, ker jim računalnik nič ne pokaže. Pri okvari mi nad prikazom stanja goriva izpiše " SCBS Forward malfunction" 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Braco napisal:

Zdravo!

Sem lastnik Mazde CX-5! Pišem in prosim za nasvet.  Ali kdo ima, oziroma pozna rešitev za problem, saj mi na Mazdi elektronska ročna zavora ne spusti vedno! Na servisu "ne najdemo napak"! Namreč včasih ročna zavora ne spusti čeljusti. Po ugašanju motorja je pa spustila.  Ali je kdo imel enake probleme in kje je rešitev? Na AVTOPLUSU pa mi ne morejo pomagati, ker jim računalnik nič ne pokaže. Pri okvari mi nad prikazom stanja goriva izpiše " SCBS Forward malfunction" 

Hvala!

Prvo, kar ti svetujem je, da se izogibaš Avtoplus-u v  velikem loku. Jaz bi se na tvojem mestu odpeljal do drugega uradnega servisa, da vidiš, če bodo oni kaj ugotovili. 

Lahko, da poznajo problem in se ne zanašajo samo na to, kaj bo pokazal računalnik. V to bi se morali malo poglobiti in najti rešitev. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa če šteka zavorna čeljust, pri M6 so jih zadaj menjali pod garancijo? 😮

 

Sicer pa mi vsakič nerodno, ker Mazda tako na glas, škripajoče zategne ročno zavoro. Pri nekaterih avtih (VW, Škoda) se sliši precej manj. 😔

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Kaj pa če šteka zavorna čeljust, pri M6 so jih zadaj menjali pod garancijo? 😮

 

Sicer pa mi vsakič nerodno, ker Mazda tako na glas, škripajoče zategne ročno zavoro. Pri nekaterih avtih (VW, Škoda) se sliši precej manj. 😔

Meni je pa ravno to všeč, da se ve, da je ročna zategnjena. Naj se sliši.

😊

Mene recimo niti piskanje zavornih ploščic ne moti. Važno mi je le , da dobro opravlja svoje delo. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa tipka ua ročno? Ali pa stop stikalo na pedalu za zavoro? Glede na to da javi SCBS je po mojem nek senzor ki vpliva da pogoji niso izpolnjeni tako kot stikalo na pedalu zavore.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Braco napisal:

Zdravo!

Sem lastnik Mazde CX-5! Pišem in prosim za nasvet.  Ali kdo ima, oziroma pozna rešitev za problem, saj mi na Mazdi elektronska ročna zavora ne spusti vedno! Na servisu "ne najdemo napak"! Namreč včasih ročna zavora ne spusti čeljusti. Po ugašanju motorja je pa spustila.  Ali je kdo imel enake probleme in kje je rešitev? Na AVTOPLUSU pa mi ne morejo pomagati, ker jim računalnik nič ne pokaže. Pri okvari mi nad prikazom stanja goriva izpiše " SCBS Forward malfunction" 

Hvala!

 

Strinjam se z vsem kar so pred mano povedali pobčki, bi pa rad povedou sam to - SCBS je sistem za samodejno zaviranje v mestu do neke hitrosti -> deluje preko sprednje kamere, ki se nahaja na steklu pred vzvratnim ogledalom v kabini. Dej za foro drugič k zašteka poglej če je kamera spucana...je totalno debilno ampak lahko je to. Meni se je včasih na prašni cesti to pokazalo pa ko sem spucal steklo je blo ok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je NevLado napisal:

 

Strinjam se z vsem kar so pred mano povedali pobčki, bi pa rad povedou sam to - SCBS je sistem za samodejno zaviranje v mestu do neke hitrosti -> deluje preko sprednje kamere, ki se nahaja na steklu pred vzvratnim ogledalom v kabini. Dej za foro drugič k zašteka poglej če je kamera spucana...je totalno debilno ampak lahko je to. Meni se je včasih na prašni cesti to pokazalo pa ko sem spucal steklo je blo ok

Men se učas na 3ki zjutraj javi napako če je veliko rose in kamera ne zazna pravilno.

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Bini napisal:

Ali pa stisnjena sklopka in premza hkrati in pritisneš stikalo ročne zavore. 😉

js sam sklopko stisnem in stikalo za ročno da spusti. al pa kot je že višje napisano ko sem pripasan sam sklopko pa mal gaza

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A na AvtoPlusu ne najdejo napake? Ne se sekirat, oni še lastnega dreka ne najdejo, če glih v njega ne stopijo... Je bil en avto tri dni pri njih in niso našli napake, potem sem pa naredil uslugo in šel z BTjko pa prikolico ponj in ga odvlekel v Ljubljano - takrat je Majes delal še v BTCju. In sta se ga Majes in Jure lotila in po treh urah je bil avto pripravljen za pot...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še za marsikje drugje ne ve... 

 

Tudi, kaj se dogaja z Mazdino asistenco. Gledajo razdalje po Google zemljevidih in potem pošiljajo avtovleko po nemogočih smereh. Tako sem za edinkrat, ko sem potreboval Mazdino asistenco, moral doplačat, da so BTjko peljali na najbližji servis, ker po njihovem je bil en drug bližji. Tisti, ki ste bili na 1. MPL: avtovleka naj bi BTjko peljala po tisti makadamski cesti skozi tisti kamniti predor. Se spomnite strmin, ovinkov in kako je bila ozka tista cesta?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ravno pri teh zavorah. Vsak čas bo minilo leto, odkar sem si omislil CX-5. In že kar nekaj časa se mi dogaja, da občasno malo čivka. Najprej sem pomislil na ležaje, pa sem opazil, da gre za zavore (zadaj). Enkrat sem imel težave na daljšem spustu, saj je žgalo in smrdelo. Spet drugič sem imel občutek, kot da mi elektronska ročna ni spustila (čeprav zelo pazim, kako ravnam, se spomnim, da se mi je takrat zelo mudilo in sem imel občutek, da je pri speljevanju malo cuknilo in po kakšnih desetih km sem spet zaznal smrad, nato pa sem imel še nekaj km spusta in doma je smrdelo na polno. Naslednji dan težav ni bilo. In tako še sem ter tja kakšno (drobno) čohanje/piskanje. Na pooblaščenem servisu (v maju) so opazili, da nekaj ni v redu in so razdrli in očistili čeljusti zadaj. Podrobnosti itak ne vem. Včeraj pa sem spet opazil, da se je zadaj levo pregrelo na spustu, pa tudi čez dan je nekaj čivkalo.
So zavore rak rana Mazd CX-5?
Sklepam, da bo potrebna menjava (vsaj) ploščic. Moram enkrat do svojega kolega, ki je mehanik.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je kacnje napisal:

Ko smo ravno pri teh zavorah. Vsak čas bo minilo leto, odkar sem si omislil CX-5. In že kar nekaj časa se mi dogaja, da občasno malo čivka. Najprej sem pomislil na ležaje, pa sem opazil, da gre za zavore (zadaj). Enkrat sem imel težave na daljšem spustu, saj je žgalo in smrdelo. Spet drugič sem imel občutek, kot da mi elektronska ročna ni spustila (čeprav zelo pazim, kako ravnam, se spomnim, da se mi je takrat zelo mudilo in sem imel občutek, da je pri speljevanju malo cuknilo in po kakšnih desetih km sem spet zaznal smrad, nato pa sem imel še nekaj km spusta in doma je smrdelo na polno. Naslednji dan težav ni bilo. In tako še sem ter tja kakšno (drobno) čohanje/piskanje. Na pooblaščenem servisu (v maju) so opazili, da nekaj ni v redu in so razdrli in očistili čeljusti zadaj. Podrobnosti itak ne vem. Včeraj pa sem spet opazil, da se je zadaj levo pregrelo na spustu, pa tudi čez dan je nekaj čivkalo.
So zavore rak rana Mazd CX-5?
Sklepam, da bo potrebna menjava (vsaj) ploščic. Moram enkrat do svojega kolega, ki je mehanik.

Zadnje zavore so problematične pri skoraj vseh Mazdah, pri meni že od prve serije 6-ke. Meni je dvakrat zaštekala. Od kar sem drugič zamenjal  celo čeljust je mir. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Premalo bremzas ;) … Jaz se na nobeni Mazdi nisem imel probleme z zavorami… Tako da z mojega vidika to ni ravno nek serijski problem… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.