Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 20 urami je tommzy napisal:

 

Vozim Opel Astro K dizla. Avto je drugače na čase udoben. Zna biti pa na razpokani cesti dokaj "trd" in pretrese celo kabino. 

Saj pri CX30 sem tudi začutil kakšno luknjo, tračnice. Ampak je pa res, da sem imel premalo časa da bi probal po točno isti cesti kot vozim oziroma, da bi zavil na kakšno slabo cesto. Tisto kar je zatreslo pa ni bilo spet toliko neudobno. Črvsto ja ampak ni me pa pretreslo. Ali pa sem šel prepočasi po slabem. 

 

Takšne mehkobe kot je v Renoju ne rabim. Rabim neko odlično razmerje med trdoto in udobjem. 

 

Na tem forumu so vsaj 4je ljudje doživeli, da je imel nov CX-30 napumpane gume na kar 3.5 bar !! Če greš na testno vožnjo, najprej preveri, da so gume na 2.7 bar, potem pa dalje ;) 

Napisano
pred 22 minutami je SeekK napisal:

Jaz bi rad očeta spravil iz 6ke 2016 letnik na CX-30.

 

Je probaval zdej vsesorte avte že na testih, pa ga noben ni navdušil. Ne bo več delal dolgih službenih voženj in bi rad kak cm višji avto zaradi hrbta.

 

CX-30 je vozil enkrat kot nadomestnega, ko je bil na servisu. Takrat ko so prve ven prišle.

 

Njegov največji pomislek je, da bo ustesnjen, da je premajhen avto. Vem da je blo karnekaj takih premikov, dosti vas ima tudi oba. Kako se s tem spoprijemat? :) Kolk je to sploh utemljeno?

Razlika bo v tem, koliko imaš lahko roke na široko okoli sebe med vožnjo, ostalo bo pa isto. Kaj 6ko ima dizel al benz? Če je benz, za kok eur bi prodal?

 

PS: če ima 6ka šibedah, ti bo vsak avto v katerega se vsedeš izgledal utesnjen

Napisano

Jaz imam 6 in CX30. Mazda 6 je 4,5cm širša.

 

Ko se vsedem v svojo 6 imam dejansko občutek, da je več prostora, ne vem pa točno zakaj, mogoce zato ker je pri CX30 armaturka postavljena višje, ampak nikakor nisem utesnjen in je prostora dovolj.

Napisano
pred 2 urama je NevLado napisal:

Na tem forumu so vsaj 4je ljudje doživeli, da je imel nov CX-30 napumpane gume na kar 3.5 bar !! Če greš na testno vožnjo, najprej preveri, da so gume na 2.7 bar, potem pa dalje ;) 

Na 2.5 bara! 

Napisano
pred 3 urami je ignacij napisal:

Jaz imam 6 in CX30. Mazda 6 je 4,5cm širša.

 

Ko se vsedem v svojo 6 imam dejansko občutek, da je več prostora, ne vem pa točno zakaj, mogoce zato ker je pri CX30 armaturka postavljena višje, ampak nikakor nisem utesnjen in je prostora dovolj.

Tudi jaz vozim obe. Pa nimam nikoli občutka utesnjenosti. Le drugačen je občutek. Ni pa cx 30 nikakor ozka spredaj. 

 

 

Napisano (urejeno)

Da povem svojo odločitev. Očitno bom ostal na Mazda forumu. Danes rezervirana CX30 Centre Line G140 (auto) z Design paketom. Machine Grey. 😀Je le po vseh letanjih po salonih Mazda najbolj prepričala s ceno in paketom opreme. Pa jasno z vožnjo tudi. No z videzom pa itak.  

Pokažem ko dobim. Zdaj pa čakat. 😁  

Popravljeno od tommzy
  • Všeč 10
  • Ljubim 5
Napisano

Tudi skoraj ista kot moja. Razen barve. In motorja. In menjalnika. In opreme. 

  • Haha 4
  • Zmeden 1

 

 

Napisano

Je pa zato vsaj iste BARVE kot moja CX-30.... :jupiii:

 

pred 11 urami je tommzy napisal:

Da povem svojo odločitev. Očitno bom ostal na Mazda forumu. Danes rezervirana CX30 Centre Line G140 (auto) z Design paketom. Machine Grey. 😀Je le po vseh letanjih po salonih Mazda najbolj prepričala s ceno in paketom opreme. Pa jasno z vožnjo tudi. No z videzom pa itak.  

Pokažem ko dobim. Zdaj pa čakat. 😁  

Napiši kdaj jo dobiš in kje si jo kupil... 🤔😉

Napisano

Ej...čestitke za nakup cx30 

Uživaj v vožnji zoom zoom 😉😁😁😁

Napisano
pred 18 urami je ignacij napisal:

Jaz imam 6 in CX30. Mazda 6 je 4,5cm širša.

 

Ko se vsedem v svojo 6 imam dejansko občutek, da je več prostora, ne vem pa točno zakaj, mogoce zato ker je pri CX30 armaturka postavljena višje, ampak nikakor nisem utesnjen in je prostora dovolj.

ŠIBEDAH JE RAZLIKA !!!!

 

Svetloba stari ;) 

pred 13 urami je tommzy napisal:

Da povem svojo odločitev. Očitno bom ostal na Mazda forumu. Danes rezervirana CX30 Centre Line G140 (auto) z Design paketom. Machine Grey. 😀Je le po vseh letanjih po salonih Mazda najbolj prepričala s ceno in paketom opreme. Pa jasno z vožnjo tudi. No z videzom pa itak.  

Pokažem ko dobim. Zdaj pa čakat. 😁  

Top shit barva (najbolj ziher z debelino laka), top shit zanesljiv motor in boš užival z njim bp ;) 

 

Čestitke!

Napisano
pred 13 urami je tommzy napisal:

Da povem svojo odločitev. Očitno bom ostal na Mazda forumu. Danes rezervirana CX30 Centre Line G140 (auto) z Design paketom. Machine Grey. 😀Je le po vseh letanjih po salonih Mazda najbolj prepričala s ceno in paketom opreme. Pa jasno z vožnjo tudi. No z videzom pa itak.  

Pokažem ko dobim. Zdaj pa čakat. 😁  

Čestitke za nakup! :zoom-zoom:

 

 

Napisano
pred 19 minutami je NevLado napisal:

ŠIBEDAH JE RAZLIKA !!!!

 

Svetloba stari ;) 

Top shit barva (najbolj ziher z debelino laka), top shit zanesljiv motor in boš užival z njim bp ;) 

 

Čestitke!

O kaki debelini laka ti to? Vse nove Mazde imajo enako (tanko) debelino laka (rdeča ima še najdebelejši, ker ima največ slojev - temeljna, temno oranžno rdeča , temno rdeča, prozoren lak). 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Alex napisal:

O kaki debelini laka ti to? Vse nove Mazde imajo enako (tanko) debelino laka (rdeča ima še najdebelejši, ker ima največ slojev - temeljna, temno oranžno rdeča , temno rdeča, prozoren lak). 

 

Dobro veš, da to ni res.

 

https://www.google.com/search?q=mazda+soul+red+paint+too+thin&oq=mazda+soul+red+paint+too+thin&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOdIBCDU1OTBqMGo3qAIPsAIB&client=ms-android-google&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Popravljeno od g.Wankel

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)

Koliko je debelina barve ne vem, vem pa, da ima en sloj barvanja več! :nevem:

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 17 minutami je 50keda napisal:

Te zadnje dve povedi držita, ostalo pa pojma niam :D

 

Vse drži... 😉

Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Tole zagotovo drži.... 😉

IMG_20250903_134113.jpg

Nikjer ne piše o debelini. Samo da je več slojev. Kaj pa če so ti sloji tanjši? 🤔

Napisano
pred 5 minutami je godlike napisal:

Nikjer ne piše o debelini. Samo da je več slojev. Kaj pa če so ti sloji tanjši? 🤔

Saj sem zgoraj napisal, da za debelino ne vem, vem pa že odkar so te barve na trgu, da jih je več plasti.... 🤗😉

Napisano

Tole je uradni podatek, da nebo preveč ugibanja. Če ne verjamete vprašajte v lakirnico v Sl. Bistrico kjer ima Selmar lakirnico in zanesljive podatke o debelini.... :nevem:

IMG_20250903_172932.jpg

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

image.png

Tako debel sloj ima verjetno tvoja.... 😉

Napisano (urejeno)
pred 5 urami je g.Wankel napisal:

Ti  pa sam  dobro veš, da največkrat  komentiraš stvari, o katerih veš, da nič ne veš. 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

Ti  pa sam  dobro veš, da največkrat  komentiraš stvari, o katerih veš, da nič ne veš. 

 

Škoda, ker ti pa @Bini znižujeta kredibilnost ostalih CX-30 ownerjev.

 

pred 2 urama je Bini napisal:

Tole je uradni podatek, da nebo preveč ugibanja. Če ne verjamete vprašajte v lakirnico v Sl. Bistrico kjer ima Selmar lakirnico in zanesljive podatke o debelini.... :nevem:

IMG_20250903_172932.jpg

Tako debel sloj ima verjetno tvoja.... 😉

 

Bravo, samo potrdil si, kar sem napisal ;) 

Also, če obrežeš sliko, se še vedno vidi, da ti je to spisal ChatGPT. To je pa lih ene toliko uradno kot moj odgovor.

Popravljeno od g.Wankel

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)

Dobite si na kavi in si jih zmerite (debeline barve mislim).

 

Noben ličar, niti Selmarjev v Slovenski Bistrici ne bo vlekel barve tako na tanko, kot jo strojna lakirnica.

Popravljeno od godlike

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.