Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Res je to za vw, sicer disel motor v mojem primeru in se giblje med 85 do 105 stopinj običajno... 👍

Napisano
dne 29. 10. 2025 ob 10:07 je ignacij napisal:

Tudi jaz sem extra zadovoljen, avto je top.

Ena tudi jaz 👍👍👍😉😁

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Res je to za vw, sicer disel motor v mojem primeru in se giblje med 85 do 105 stopinj običajno... 👍

 

V mojem pa 110 - 120 😀

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 46 minutami je goB napisal:

No, da še malo hvalimo, tudi jaz sem do sedaj zelo zadovoljen s CX-30 :notworth: 

Enako. Za ra denar daleč najboljša izbira. 👍

 

 

Napisano

Saj mogoče tudi meni pade poraba nekoč...

 

Sem pa že opazil da mi je vsake toliko v leru motor nemiren ko ga prižgem pa obratomer rahlo niha? 

 

Očitno imam smolo. 

 

Drugače pa sem danes dobil paket. In na moje začudenje darilo in zahvala Mazde za nakup. 

 

Lep gesta. 

 

IMG_20251030_192931.jpg

Napisano

Po statistiki ADAC-a mazdi 3 in cx-30 nista med najbolj zanesljivimi avti v svojem razredu (spodnji srednji razred). Ta dva modela, registrirana v letih 2019 in 2020, sta bila v Nemčiji med bolj kvarljivimi modeli. ADAC-ova analiza zajema vozila, registrirana od 2015 do 2022. Mazda cx-30, ki je na trg prišla 2019, se je v zadnjih dveh letih izboljšala (spada med povrečno zanesljiva vozila), medtem ko so za mazdo 3 podatki na voljo le do leta 2020. Presenetljivo je, da se leta 2019 pri tem modelu zgodil velik preobrat, saj je od zanesljivega oziroma zelo zanesljivega zdrsnil med kvarljive oziroma celo zelo kvarljive avte. Več na spodnji povezavi.

WWW.ADAC.DE

Die Bilanz der ADAC Pannenhilfe zeigt, welche Pkw am häufigsten...

 

Počasi bom svojo cx-30 vozil dve leti. Do sedaj nisem imel kakšnih težav in upam, da tako tudi ostane. Z avtom sem glede na razmerje med nakupno ceno ter opremo in kakovostjo, ki jo nudi, zelo zadovoljen. Tudi nad porabo se ne morem pritoževati. Skratka, priporočam.

  • Všeč 2
  • Hvala 1

1568864.png

Napisano
dne 21. 10. 2025 ob 11:24 je Alex napisal:

Midva z Gelipterjem imava tele:

WWW.FELNAR.SI

RC Design RC32 7x18 5/114,3 ET45 M45 67.1 SBM

Zelo dobra platišča, narejena posebaj za zimo (debelejši lak). 

A nima alex kao ful denarja (X motor, premium, pa ostale blabla objave) pol pa kup fejk feltne namesto originalnih? 

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano (urejeno)
pred 34 minutami je Magoče CX-30 napisal:

A nima alex kao ful denarja (X motor, premium, pa ostale blabla objave) pol pa kup fejk feltne namesto originalnih? 

Alex je kupil take, ki so boljše kot "original". "Original" so cenene made in china. 

Ne skrbet ti za Alexa. Skrbi raje za svojo cx30, če jo sploh imaš. Ker nič ne izgleda tako, glede na tvoj nick. 😉

Mimogrede, RC Design so vesoljska ladja za originalne. Skoraj ne rabijo balansiranja.

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
Pred eno uro je Justus napisal:

Po statistiki ADAC-a mazdi 3 in cx-30 nista med najbolj zanesljivimi avti v svojem razredu (spodnji srednji razred). Ta dva modela, registrirana v letih 2019 in 2020, sta bila v Nemčiji med bolj kvarljivimi modeli. ADAC-ova analiza zajema vozila, registrirana od 2015 do 2022. Mazda cx-30, ki je na trg prišla 2019, se je v zadnjih dveh letih izboljšala (spada med povrečno zanesljiva vozila), medtem ko so za mazdo 3 podatki na voljo le do leta 2020. Presenetljivo je, da se leta 2019 pri tem modelu zgodil velik preobrat, saj je od zanesljivega oziroma zelo zanesljivega zdrsnil med kvarljive oziroma celo zelo kvarljive avte. Več na spodnji povezavi.

WWW.ADAC.DE

Die Bilanz der ADAC Pannenhilfe zeigt, welche Pkw am häufigsten...

 

Počasi bom svojo cx-30 vozil dve leti. Do sedaj nisem imel kakšnih težav in upam, da tako tudi ostane. Z avtom sem glede na razmerje med nakupno ceno ter opremo in kakovostjo, ki jo nudi, zelo zadovoljen. Tudi nad porabo se ne morem pritoževati. Skratka, priporočam.

Papir prenese vse. Bog ve, zakaj so pokvarljivi...

Zato ker so nemški avti oh in sploh, da bi potencialne kupce mazd prestrašili in odvrnili od nakupa in jim ponudili nemške avte... 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 1 uro je Magoče CX-30 napisal:

A nima alex kao ful denarja (X motor, premium, pa ostale blabla objave) pol pa kup fejk feltne namesto originalnih? 

Sam sem na Cliotu imel 6 let RC24 15" v antracitni barvi. Moram reči, da so felge tega proizvajalca zelo kvalitetne glede na ceno. Ko sem avto prodal je bil lak na njih kot nov, pa sem se pogosto vozil po makadamu in občasno po "jagrskih" cestah. Všeč so mi tudi platišča od Autec. Edino, kar me moti na večini aftermarket proizvajalcev je, da ne morejo dobiti enega pametnega oblikovalca za pokrovčke. Felga zgleda carsko, pokrovčki pa kot da so iz Wish.com.

Edina proizvajalca, ki imata za moj okus lepe pokrovčke sta Momo in OZ. 

RC-Design-RC24-TM.jpg

Napisano
pred 2 urama je Justus napisal:

Ta dva modela, registrirana v letih 2019 in 2020, sta bila v Nemčiji med bolj kvarljivimi modeli.

 

To je preozek vzorec, da bi govorili o kvarljivosti. Če pogledamo širšo sliko, je Mazda med najbolj zanesljivimi, če jo redno servisiraš. Prejšnjo Mazdo 3 sem vozil 10 let brez ene težave. Zdajšnja CX-30 nima še 2 leti, do zdaj vse B.P. (toktok)

Napisano
pred 31 minutami je zeki napisal:

Sam sem na Cliotu imel 6 let RC24 15" v antracitni barvi. Moram reči, da so felge tega proizvajalca zelo kvalitetne glede na ceno. Ko sem avto prodal je bil lak na njih kot nov, pa sem se pogosto vozil po makadamu in občasno po "jagrskih" cestah. Všeč so mi tudi platišča od Autec. Edino, kar me moti na večini aftermarket proizvajalcev je, da ne morejo dobiti enega pametnega oblikovalca za pokrovčke. Felga zgleda carsko, pokrovčki pa kot da so iz Wish.com.

Edina proizvajalca, ki imata za moj okus lepe pokrovčke sta Momo in OZ. 

RC-Design-RC24-TM.jpg

Na 6-ki imam momo feltne. 

IMG_20210313_161638-01.thumb.jpeg.7ba09f8924c9a3cabe84b98e86d5a19e.jpeg

 

 

Napisano (urejeno)

Mogoče ena stvar pri G140 AT za katero opažam, da je malenkost moteča, ko je v vozilu tišina (= ni radia, ventilacija dela zelo počasi, idr)…. Stopalka za zavoro naredi zvok “klik” ki je podoben zvoku tipke na računalniški tipkovnici. Še kdo zazna ta zvok? 

Popravljeno od Sivc 1
Napisano
pred 58 minutami je Alex napisal:

Na 6-ki imam momo feltne. 

IMG_20210313_161638-01.thumb.jpeg.7ba09f8924c9a3cabe84b98e86d5a19e.jpeg

Meni je zmeraj bil všeč model Revenge, ampak so se mi zdele pretežke, pa tudi v manjših dimenzijah je ni mogoče dobiti. Stanovalec sosednjega bloka jih ima na A6 v antracitni barvi z rumenimi pokrovčki(puščica) že nekaj let in res izgledajo carsko. No letos se je odločil, da jih izpopolni z novimi Linglong gumami😁.Pred cca. desetimi leti sem se pri Matsport zaninal za model Hyperstar evo v 15" in mi je prodajalec zatrdil, da je felga v tej velikosti težka cca. 10kg. Pri Momo mi je vseč, da imajo več barvnih shem pokrovčkov, ter izbiro med samim napisom in logotipom s puščico. OZ pa ima na diločenih modelih pokrov ki zakrije vijake, kot na modelu Superturismo Aero.

129436-500x500.jpg

42503-500x500.jpg

Hyperstar-EVO.png

01_SuperturismoAeroPost_StarGraphite.jpg

Napisano

Na nemškem Felgenautlet imajo dober konfigurator za platišča, da lahko vidiš kako felge pašejo na avto. 1 slika RC32 od Alexa in 2. slika OZ superturismo Aero.

rc-design-rc-32-sbm-rims_mazda-cx-30-compact-suv-dm.png

oz-superturismo-aero-star-graphite-rims_mazda-cx-30-compact-suv-dm.png

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je etcho napisal:

Takšne bi pasale na rdečo CX-30, a @Alex ?

 

image.jpeg

Ja. Pa kaka turbina tudi. 😄

pred 25 minutami je zeki napisal:

Na nemškem Felgenautlet imajo dober konfigurator za platišča, da lahko vidiš kako felge pašejo na avto. 1 slika RC32 od Alexa in 2. slika OZ superturismo Aero.

rc-design-rc-32-sbm-rims_mazda-cx-30-compact-suv-dm.png

oz-superturismo-aero-star-graphite-rims_mazda-cx-30-compact-suv-dm.png

Lahko jih vidiš, kako izgledajo na mojem. 😊

Spredaj je cx 30 od Gelipterja. 

 

IMG_20221114_152019-01.jpeg

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Alex je kupil take, ki so boljše kot "original". "Original" so cenene made in china. 

Ne skrbet ti za Alexa. Skrbi raje za svojo cx30, če jo sploh imaš. Ker nič ne izgleda tako, glede na tvoj nick. 😉

Mimogrede, RC Design so vesoljska ladja za originalne. Skoraj ne rabijo balansiranja.

Če bi kupil OZ, bi ti še verjel.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.