Skoči na vsebino

Reality check za mazdo 6 III bencinarja


hermelin

Priporočeno sporočilo

2 hours ago, NevLado said:

 

Hvala! Bom pregledal vse.

 

1 hour ago, Janez007 said:

Še ena star, ki bi mene motila pri rdečki G165 MT za 15.900. "Beli" usnjeni sedeži, ki nikoli več ne bodo beli, razen če jih daš obnovit. In lepše se vsaj meni sedi na sedežih iz blaga.

 

Osnovna oprema bi bila meni dovolj, sploh pa od FL 2018 naprej (pri tej je 360 stopinjska kamera celo veliko slabše kakovosti, kot zadnja pred FL). Sicer je FL2018 zame vreden tista 2.000 €, že zaradi oblike armature.

 

Usnjeni memory sedeži, strešno okno, vlečna kljuka,   ... vsa ta dodatna oprema pomeni še težji avto pri že sicer podhranjenim 2.0 motorju.

Ma to je skoraj da bila bolj zelja punce, da vidiva kako je imeti belo notranjost. :D  Lepse, res? Kar sem bral so ljudje bolj hvalili usnjene, ces da bolje drzi pri strani. Je tebe mehkoba sama prepricala?

 

Uff, good point glede teze. Glede na to, da nafilava velikokrat avto dobesedno do roba, se verjetno splaca avtu prisparat nekaj truda. Hvala! :D

Nekaj mi pa sploh ni jasno pri tem kaksni so bili updati mazde 6, npr.:

  •  FL2015 imajo nekatere 2012 volan, nekatere pa ta novega
  • Sem sel gledat 2018+ in prileti TOLE ven. 2018, ampak ima 2015 interior in 2012 masko? wat? Lahko kdo pojasne prosim? :D

Ko reces FL2018 mislis tiste, ki imajo najnovejsi crn mrezast gril, ne? Poleg lepse armature in maske, je se kaksen razlog, da se clovek stegne po 2018+?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je hermelin napisal:

Hvala! Bom pregledal vse.

 

Ma to je skoraj da bila bolj zelja punce, da vidiva kako je imeti belo notranjost. :D  Lepse, res? Kar sem bral so ljudje bolj hvalili usnjene, ces da bolje drzi pri strani. Je tebe mehkoba sama prepricala?

 

Uff, good point glede teze. Glede na to, da nafilava velikokrat avto dobesedno do roba, se verjetno splaca avtu prisparat nekaj truda. Hvala! :D

Nekaj mi pa sploh ni jasno pri tem kaksni so bili updati mazde 6, npr.:

  •  FL2015 imajo nekatere 2012 volan, nekatere pa ta novega
  • Sem sel gledat 2018+ in prileti TOLE ven. 2018, ampak ima 2015 interior in 2012 masko? wat? Lahko kdo pojasne prosim? :D

Ko reces FL2018 mislis tiste, ki imajo najnovejsi crn mrezast gril, ne? Poleg lepse armature in maske, je se kaksen razlog, da se clovek stegne po 2018+?

Pravijo, da je 2018 FL bolje zvočno izolirana. Pa novejšim, predvsem slovenskim, še ni potekla 5-letna garancija. :) Pa še kakšen gumb-funkcija več, ki jih itak večina ne uporablja. Fina je še projekcija zaslona na šipo, namesto tiste "češke" plastike, ki se dviga. Sicer mene moti polarizacija projekcije in jo zato komaj kaj vidim s polarizacijski sončnimi očali.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

Pravijo, da je 2018 FL bolje zvočno izolirana. Pa novejšim, predvsem slovenskim, še ni potekla 5-letna garancija. :) Pa še kakšen gumb-funkcija več, ki jih itak večina ne uporablja. Fina je še projekcija zaslona na šipo, namesto tiste "češke" plastike, ki se dviga. Sicer mene moti polarizacija projekcije in jo zato komaj kaj vidim s polarizacijski sončnimi očali.

Uf, to je res. Tudi sam uporabljam polarizacijska očala ray ban in se res skoraj ne vidi te projekcije. 🙄

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Alex napisal:

Uf, to je res. Tudi sam uporabljam polarizacijska očala ray ban in se res skoraj ne vidi te projekcije. 🙄

Randolph so tudi odlična klasična očala s steklenimi šipami in izredno vzdržljivim okvirjem :) Splača pa se jih kupiti tukaj https://www.visiofactory.com/en/sunglasses/all-sunglasses/randolph-aviator-matte-chrome-grey-matte-af54611-55-20-medium.html. Ko je žena spraševala zame, so jo vprašali, če je njen mož pilot. 😁 Piloti namreč ne smejo imeti polarizacijskih ...

 

 

WWW.RANDOLPHUSA.COM

FREE SHIPPING & RETURNS! Shop Men's Aviator Sunglasses. Durable, classic frames, worn by real military pilots for decades. Lifetime...

 

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, Janez007 said:

Pravijo, da je 2018 FL bolje zvočno izolirana. Pa novejšim, predvsem slovenskim, še ni potekla 5-letna garancija. :) Pa še kakšen gumb-funkcija več, ki jih itak večina ne uporablja. Fina je še projekcija zaslona na šipo, namesto tiste "češke" plastike, ki se dviga. Sicer mene moti polarizacija projekcije in jo zato komaj kaj vidim s polarizacijski sončnimi očali.

Ok. Zvocna izolacija me sicer ne gane prevec, 2005 je kot da si v wind tunelu pa je cisto ok. Teh zadev pa ne uporabljam in bi po pravici najraje tudi sam infotainment imel nekje malo nizje integriran v dashboard, tako kot prva verzija. :D Garancija pa good point, ce se seveda kaksna pojavi tukaj sploh...

 

Evo kaj pa TOLE. Nima ledra in memory sedezev. :D Koliko bi za tole ponudili? 2 leti novejsa, torej ce sta prej rekla 10k-13k, bi sedaj bilo 12k-15k?

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je hermelin napisal:

Ok. Zvocna izolacija me sicer ne gane prevec, 2005 je kot da si v wind tunelu pa je cisto ok. Teh zadev pa ne uporabljam in bi po pravici najraje tudi sam infotainment imel nekje malo nizje integriran v dashboard, tako kot prva verzija. :D Garancija pa good point, ce se seveda kaksna pojavi tukaj sploh...

 

Evo kaj pa TOLE. Nima ledra in memory sedezev. :D Koliko bi za tole ponudili? 2 leti novejsa, torej ce sta prej rekla 10k-13k, bi sedaj bilo 12k-15k?

moje mnenje, za 9.let star avto ne bi nikoli dal 15k, pa četudi je to Mazda :), če dodaš še koliko 2-3k za uvoz, dmv, itd...te pride 9.let star avto 18k €, to je za moje pojme nora številka, razen če ne veš kam z € :).....pustimo nore čase in prenapihnjene cene, če tak avto izgubi cca.2,5k € na leto, in če je bil nov okrog 30k, je realna cena takega kvečjemu okrog 10-12k€.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je hermelin napisal:

Ok. Zvocna izolacija me sicer ne gane prevec, 2005 je kot da si v wind tunelu pa je cisto ok. Teh zadev pa ne uporabljam in bi po pravici najraje tudi sam infotainment imel nekje malo nizje integriran v dashboard, tako kot prva verzija. :D Garancija pa good point, ce se seveda kaksna pojavi tukaj sploh...

 

Evo kaj pa TOLE. Nima ledra in memory sedezev. :D Koliko bi za tole ponudili? 2 leti novejsa, torej ce sta prej rekla 10k-13k, bi sedaj bilo 12k-15k?

 

2017 model imaš nov volan in pri dizlih izboljšane motorje

2018 model ima 360 kamero in android auto/carplay po default + projekcija brez stekla + novi zici

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

2018 model ima 360 kamero in android auto/carplay po default + projekcija brez stekla + novi zici

 

...pa armaturka je čist druga, zvočna izolacija je zaznavno boljša, dizel ima AdBlue tehnologijo, bolj elegantna maska (manj kičasta), zaključki izpušnih cevi niso več premera slamic.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

 

...pa armaturka je čist druga, zvočna izolacija je zaznavno boljša, dizel ima AdBlue tehnologijo, bolj elegantna maska (manj kičasta), zaključki izpušnih cevi niso več premera slamic.

Spet odvisno od malarija, ki izdelek gleda. Te nove maske na 6-kah so meni kičaste, sploh mi ne paše na 6-ko, zvočna izolacija je za odtenek boljša, ni revolucije, auspuh se da z lahkoto na FL narediti dosti lepše, kot tej inox zaključki.Armaturka je pa spremenjena v par detajlih. Zopet nič drastičnega. 

Edino ta ad blue je novost, pa še tega ne bi rad imel v avtu. Če ti ga slučajno med vožnjo zmanjka, se avto ustavi in moraš domov z avtobusom. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razumem, tvoja šestka je itak najlepša 🤪

 

Drugače pa nisem nič pisal kaj se da narest ampak samo kakšne so razlike. Ampak, če ne vidiš, popolnoma drugačne armaturke in volana pol bo bolj nekaj s tvojimi učki narobe, ker dejansko je to največja razlika. Drugče oblikovan volan, odstranjeni tisti oversized zračniki, eleganca v enostavnosti in čistosti linij. Prejšnja armaturka je namreč bila deležna kar nekaj kritik zato pa je šla Mazda v detaljno prenovo le te. Čeprav je tudi prejšnaj svetlobna leta lepša od prve armaturke iz leta 2012.

 

Pa da ne nakladam naprej se tukaj lepo vidijo razlike.

 

WWW.MOTOR1.COM

A nip here, a tuck there, and the Mazda6 is updated for 2018.

 

aja pa še AdBlue. Trenutno imam od servisa prevoženih cca 12.000km, AdBlue je pa na 85%. Če ti pa tukaj uspe, da ti ga zmanjka pol ti bo še prej uspelo, da ostaneš brez goriva na cesti.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Boss napisal:

Razumem, tvoja šestka je itak najlepša 🤪

 

Drugače pa nisem nič pisal kaj se da narest ampak samo kakšne so razlike. Ampak, če ne vidiš, popolnoma drugačne armaturke in volana pol bo bolj nekaj s tvojimi učki narobe, ker dejansko je to največja razlika. Drugče oblikovan volan, odstranjeni tisti oversized zračniki, eleganca v enostavnosti in čistosti linij. Prejšnja armaturka je namreč bila deležna kar nekaj kritik zato pa je šla Mazda v detaljno prenovo le te. Čeprav je tudi prejšnaj svetlobna leta lepša od prve armaturke iz leta 2012.

 

Pa da ne nakladam naprej se tukaj lepo vidijo razlike.

 

WWW.MOTOR1.COM

A nip here, a tuck there, and the Mazda6 is updated for 2018.

 

aja pa še AdBlue. Trenutno imam od servisa prevoženih cca 12.000km, AdBlue je pa na 85%. Če ti pa tukaj uspe, da ti ga zmanjka pol ti bo še prej uspelo, da ostaneš brez goriva na cesti.

 

Saj pravim, vsak malar vidi sliko drugače. Ni vse, kar je novejše tudi lepše. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Alex napisal:

Saj pravim, vsak malar vidi sliko drugače. Ni vse, kar je novejše tudi lepše. 😊

Všeč mi je, da si vsaj toliko objektiven in priznaš, da si subjektiven. 😆

 

Imel sem prijatelja, ki se je spoznal na modo. Za velike avte je rekel, da morajo biti zadnji model, ker takoj ko pride nov model, izpadejo "bosanski". Zadnji M6 FL še ni nov model, ampak prejšnji meni že deluje zastarelo. 

 

Sta 2 stvari, ki sta bili meni pri prejšnji bolj všeč. To so sedeži, ki so bili prešiti prečno in ne vzdolžno. Meni so delovali bolj kompaktno. Pa bistveno bolj jasna vzratna kamera.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8 hours ago, sportman333 said:

moje mnenje, za 9.let star avto ne bi nikoli dal 15k, pa četudi je to Mazda :), če dodaš še koliko 2-3k za uvoz, dmv, itd...te pride 9.let star avto 18k €, to je za moje pojme nora številka, razen če ne veš kam z € :).....pustimo nore čase in prenapihnjene cene, če tak avto izgubi cca.2,5k € na leto, in če je bil nov okrog 30k, je realna cena takega kvečjemu okrog 10-12k€.....

Ok noted, thx! Zdej, z 12k total nebom prisel cez in tudi v roku 1 leta ne vrjamem da se bo spremenilo. Tko, da slika ki jo imam zdaj je nekako takole:

  • ~1550e za import (ce se ne grem zezat na svojo roko, ampak cas je denar...)
  • 1000e extra ker je pac stanje na trgu tako kot je, avto je tocno to kar hocem in se rdec je haha :D
  • 500e wiggle room za barantanje ko ga najprej na rit vrzem z nizko ponudbo
  • 12k osnova za avto

Torej ponudim 13k do 13.5k za 2014 letnik, total z importom je pa max 15k + registracija (157e). Se vedno je najbrs veliiiiiiko prevec, ampak alternativa so pa 2018+ za 22k+ osnova pa smo ze na 10k vec. Ce ima se kdo mnenje glede cene, kar, prosim! :)

 

6 hours ago, NevLado said:

2017 model imaš nov volan in pri dizlih izboljšane motorje

2018 model ima 360 kamero in android auto/carplay po default + projekcija brez stekla + novi zici

Ok, torej v takem primeru ne manj kot 2017, ima pa smisel 2018+ ze zaradi maske, ker prvi facelift zgleda res bolj za kakega biznismana, ki ima bling rad. :D Glede na prejsnje komentarje sklepam, da tudi pri 2018+ nima sport nobene razlike v podvozju, le vecja platisca? Bi ciljal na 17" pa jih mam za zimo, dokupim pa 19" za letne. Btw manjse kot 17" sklepam da ne grejo gor?

 

Tako kot je sedaj 12k osnova za 2014 letnik, je potem 2018 22k+?

 

6 hours ago, Boss said:

...pa armaturka je čist druga, zvočna izolacija je zaznavno boljša, dizel ima AdBlue tehnologijo, bolj elegantna maska (manj kičasta), zaključki izpušnih cevi niso več premera slamic.

Haha niti nevem, a je en fake in ali imata se vedno lukno spodaj ne pa tam kjer je vizualno? To je tak debilen trend... :) Ma bi vseeno gledal bencinarje.

 

2 hours ago, Alex said:

Spet odvisno od malarija, ki izdelek gleda. Te nove maske na 6-kah so meni kičaste, sploh mi ne paše na 6-ko, zvočna izolacija je za odtenek boljša, ni revolucije, auspuh se da z lahkoto na FL narediti dosti lepše, kot tej inox zaključki.Armaturka je pa spremenjena v par detajlih. Zopet nič drastičnega. 

Edino ta ad blue je novost, pa še tega ne bi rad imel v avtu. Če ti ga slučajno med vožnjo zmanjka, se avto ustavi in moraš domov z avtobusom. 

Mene vbistvu moti, da zadaj izgleda dated. Avto je enak kot pred 12 leti, kar gre malo v nos sklepam, ce nekdo da 30k.

 

 

Kar se notranjosti tice sem pa ocitno cuden... Saj je lepo, da je bolj clean, ampak sam ne opazim enega gumba ko vozim, tko kot baje doma ne stanja mize 3cm okoli laptopa, ko delam. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je hermelin napisal:

Mene vbistvu moti, da zadaj izgleda dated. Avto je enak kot pred 12 leti, kar gre malo v nos sklepam, ce nekdo da 30k.

Jaz bi rekel, kar cel avto, ampak meni je že vsa ta leta všeč. Nekaj so oblikovno poflikali s FL, kanta pa ostaja kanta. 😃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Janez007 napisal:

Jaz bi rekel, kar cel avto, ampak meni je že vsa ta leta všeč. Nekaj so oblikovno poflikali s FL, kanta pa ostaja kanta. 😃

V bistvu se vsem 6-kam,, tudi zadnjemu FL že poznajo leta. Ni pa grd avto, da se zazumemo.Ne bi pa sedaj kupil 6-ke kot "nov" avto, pa še cena bi bila astronomska. 

Aja,pa 2017  FL ima najlepše 19",zadnja FL pa kr neki. Z zadnjim FL so hoteli narediti bolj "gospodski"avto namesto športnega, ki je to prej bil. A jim ni uspelo. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 hours ago, Janez007 said:

Jaz bi rekel, kar cel avto, ampak meni je že vsa ta leta všeč. Nekaj so oblikovno poflikali s FL, kanta pa ostaja kanta. 😃

Haha :D Saj je lep, nič ne rečem, sploh prva črna maska in črne feltne ga nardijo prav luštno pobalinskega. :D Zato sem pa tok težil z vrednotenjem prve verzije, ker če pristanem na 20k+ (no 25k+ v tem primeru) se malo nagibam k drugim manj "kantastim" opcijam kot so bmw5 in e-klasa itd. Lahko pa da bo talisman... :D 

 

9 hours ago, Alex said:

V bistvu se vsem 6-kam,, tudi zadnjemu FL že poznajo leta. Ni pa grd avto, da se zazumemo.Ne bi pa sedaj kupil 6-ke kot "nov" avto, pa še cena bi bila astronomska. 

Aja,pa 2017  FL ima najlepše 19",zadnja FL pa kr neki. Z zadnjim FL so hoteli narediti bolj "gospodski"avto namesto športnega, ki je to prej bil. A jim ni uspelo. 😉

Ma saj tudi prve feltne so enake samo bolj bele, ne? Super pašejo z rdečo IMO. To je pa glavni problem, da je z vsakim FL večji razkorak med ksihtom in tazadnjo. Naštukana dva avta skupaj.

Uglavnem, če se kdo spomni še kakšno pripombo na katerikoli moj rant, kar pogumno, sicer bi pa vsake toliko prosil za mnenje glede kakšnega oglasa, dokler se nekaj pametnega ne najde.

Seveda pa hvala vsem, ki pomagate! Much appreciated! :) 

Popravljeno od hermelin
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če so vsaka zase, se teh detajlov niti toliko ne opazi. Ko sta enkrat parkirane skup, predzadnji FL proti zadnjem enostavno izpade staro.

 

Me pa to nikakor nebi odvrnilo od nakupa prejšnjih modelov, če dobiš za normalen denar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je hermelin napisal:

Haha :D Saj je lep, nič ne rečem, sploh prva črna maska in črne feltne ga nardijo prav luštno pobalinskega. :D Zato sem pa tok težil z vrednotenjem prve verzije, ker če pristanem na 20k+ (no 25k+ v tem primeru) se malo nagibam k drugim manj "kantastim" opcijam kot so bmw5 in e-klasa itd. Lahko pa da bo talisman... :D 

 

Ma saj tudi prve feltne so enake samo bolj bele, ne? Super pašejo z rdečo IMO. To je pa glavni problem, da je z vsakim FL večji razkorak med ksihtom in tazadnjo. Naštukana dva avta skupaj.

Uglavnem, če se kdo spomni še kakšno pripombo na katerikoli moj rant, kar pogumno, sicer bi pa vsake toliko prosil za mnenje glede kakšnega oglasa, dokler se nekaj pametnega ne najde.

Seveda pa hvala vsem, ki pomagate! Much appreciated! :) 

Glede felg: ja, veliko se je o tem pisalo, imaš svetlo sive in temno sive. Prva serija temno sivih je problematična, ker se začne luščit barva. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SeekK napisal:

Če so vsaka zase, se teh detajlov niti toliko ne opazi. Ko sta enkrat parkirane skup, predzadnji FL proti zadnjem enostavno izpade staro.

 

Kaj pa vem... 🤔

 

 

IMG_20220815_171058_edit_671486950704309.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men ni dileme - mnogo lepša grafika prednjih luči, večja maska, drugačna rešetka pred hladilnikom, odstranitev grdih meglenk in manj eksperimentiranja z raznoraznimi ovinki in vdolbinami na maski.

 

Edino kar je na stari spredaj boljše so manjši kromasti dodatki in to je  moj naslednji poseg, da se jih prefarba. Pač krom ni več modern pa kakorkoli gledamo, v bistvu je danes tak blinkblink nepotreben, da ne rečem kičast

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Deeyan napisal:

Kaj pa vem... 🤔

Meni se tudi ni zdela FL nič posebnega, dokler je nisem imel, oziroma sem imel M6 l. 2016. Ko pa sem enkrat imel FL, mi je naenkrat starejša delovala zastarelo ... postal sem nadut 😀.

 

Generalno pa so mi vse verzije od 2012 naprej lepe, celo prejšnja 2007-2012 mi je še vedno lepa.

 

Ko kakšno M6 srečam na cesti, se moram kar potrudit, da od zadaj ugotovim model (iščem okrogle oziroma kvadratne pokrovčke odbijača čez matico za vleko). Pa konkreten primer. Danes zjutraj greva z ženo v službo, v izhodišču pa nekaj km vsak po drugi cesti (kdo bo bolj spreten v izogibanju gužve).  Po nekaj km zagledam pred sabo M6 in sem bil prepričan, da je žena. Šele, ko jo prehitim vidim, da ni naša in da je celo prejšnji model.  😀

 

Skratka, vse Mazde so dobre, le da so brezhibne. :)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.