Skoči na vsebino

Nakup nove mazde cx5 2023

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Kupujem cx5 in imam dilemo.

Kod prvo hočem imeti ročni menjalnik, testiral sem oba 150hp dizelj in 165hp bencinar. Vozim se med tednom bolj ali manj samo po mestu 15-20km v obe smeri. Med vikendom pa naredim tam 100-130km vecinoma po avtocesti. 

Zaj pa vprašanje, bolj všeč mi je da ima avto turbino ali bi bilo dovolj ti km katere naredim med vikendom, da bi se dpf filter očistil? 

 

 

 

 

 

Popravljeno od Alexg
Napisano

Če si preizkusil oba, potem veš samo ti, kateria varianta je dovolj zmogljiva zate? 

 

DPf filter ni težava . Težava zna bit s sistemi, ki nastopijo prej, še preden se sploh začne odvijati kaj v DPF filtru :) . Če ti je g165 ok, vzemi tega in roka. Ali pa mogoče g194, samo je kar preskok - finančno sploh.

Napisano

G194 nima ročnega menjalnika in kolikor razumem je le ta pogoj.

33112_1.png

Napisano

Tako je res edini pogoj je da je ročni menjalnik, bi zveseljem vzel 2.5 če bi obstajal z ročnim. Je pa res, da mi je 165hp malo švoh, samo če bi imel velike probleme z dizeljem bi kar vzel 165hp. Mi pa tudi ni problem ce bi vzel dizla se med tedno 1krat v sredini tedna  peljat na avtocesto Mb do celja ce bi bilo dovolj to da  ocisti dpf 

Napisano
pred 52 minutami je Alexg napisal:

Kupujem cx5 in imam dilemo.

Kod prvo hočem imeti ročni menjalnik, testiral sem oba 150hp dizelj in 165hp bencinar. Vozim se med tednom bolj ali manj samo po mestu 15-20km v obe smeri. Med vikendom pa naredim tam 100-130km vecinoma po avtocesti. 

Zaj pa vprašanje, bolj všeč mi je da ima avto turbino ali bi bilo dovolj ti km katere naredim med vikendom, da bi se dpf filter očistil? 

 

 

 

 

 

Tole je premalo za mazdinega dizla. Mazdini dizli so res posebni in moraš bit precej pozoren na samo vzdrževanje teh motorjev, kar bo pri mestni vožnji še toliko bolj pomembno.  Ali gledaš nova vozila?

Napisano

Dobro, če gleda novega potem ni neke panike. Garancija je sedaj koliko - mislim da 6 let, v tem času si pač krit. Potem imaš avto še kako leto ali dve in ga prodaš. Case closed - tudi z dizlom :)

Napisano

Bejž proč od dizla,same probleme boš imel od 150kkm naprej🥴 

Če se ravno zelo hitro ne voziš bo 165g dovolj👍

Napisano
Pravkar je Shrek napisal:

Tudi z bencinarjem lahko radar plačaš... 

Al pa izpit izgubiš, če priletiš 60 v cono 30 :D 

pred 3 urami je SpEkTr napisal:

Dobro, če gleda novega potem ni neke panike. Garancija je sedaj koliko - mislim da 6 let, v tem času si pač krit. Potem imaš avto še kako leto ali dve in ga prodaš. Case closed - tudi z dizlom :)

Mja, to je dober protiargument, ampak spet, če je teh 15 km mestne vožnje jaz ne bi reskiral.

 

Od novih motorjev imamo relevatnega @Bossa z 2019 letnikom, a ma kdo novejši CD150 od njega? On recimo nič ne jamra

Napisano

Jaz mam premal kilometrov, saj še nisem niti na 50kkm, da bi lahko relevantno odgovoril. Predlagam pa da tisti, ki sploh nimajo dizlov in vozijo bencinarje dajo relevanten odgovor, ker itak najbolj vejo kaj se dogaja z dizli. :hudicek:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 2
  • Hvala 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Vprašaj mehanike na Mazdinih servisih, Majesa na Interclassu, Jureta v BTC, Boruta pri Selmarju ali Simona Pelka s.p..

 

Moja izbira bi bil edino Mazda bencinar. Alternativa dizel VW, AUDI, ...

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 3 minutami je Janez007 napisal:

Vprašaj mehanike na Mazdinih servisih, Majesa na Interclassu, Jureta v BTC, Boruta pri Selmarju ali Simona Pelka s.p..

 

Moja izbira bi bil edino Mazda bencinar. Alternativa dizel VW, AUDI, ...

 

Tako je. Meni je Majes predlagal se 4 leta nazaj predlagal bencinerja, tudi pri 40kkm na leto, dizel naj bi imel prevec potencialnih problemov na dolgi rok.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 46 minutami je Boss napisal:

Jaz mam premal kilometrov, saj še nisem niti na 50kkm, da bi lahko relevantno odgovoril. Predlagam pa da tisti, ki sploh nimajo dizlov in vozijo bencinarje dajo relevanten odgovor, ker itak najbolj vejo kaj se dogaja z dizli. :hudicek:

Tej so tu na forumu najglasnejši in vse obvladajo. 😊 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ni všeč 1

 

 

Napisano
47 minutes ago, Janez007 said:

Vprašaj mehanike na Mazdinih servisih, Majesa na Interclassu, Jureta v BTC, Boruta pri Selmarju ali Simona Pelka s.p..

 

Moja izbira bi bil edino Mazda bencinar. Alternativa dizel VW, AUDI, ...

 

Je pa tudi res da avto bom imel 5-6let to pomeni v roku garancije.

Napisano
pred 6 urami je Alexg napisal:

Vozim se med tednom bolj ali manj samo po mestu 15-20km v obe smeri. Med vikendom pa naredim tam 100-130km vecinoma po avtocesti. 

Tole bo tudi dizel preživel. 😃

Napisano
pred 1 uro je NevLado napisal:

Al pa izpit izgubiš, če priletiš 60 v cono 30 :D 

Mja, to je dober protiargument, ampak spet, če je teh 15 km mestne vožnje jaz ne bi reskiral.

 

Od novih motorjev imamo relevatnega @Bossa z 2019 letnikom, a ma kdo novejši CD150 od njega? On recimo nič ne jamra

 

 

Saj prvih 5 ali 10 let ne bi smelo biti problemov... potem pa je precej odvisno od tega, kako se avto vzdrzuje ... 

pred 54 minutami je Alex napisal:

Tej so tu na forumu najglasnejši in vse obvladajo. 😊 

Tej smo tu na forumu najglasnejši in vse obvladamo. 😊 

 

Sem moral malo popravit tvojo izjavo 😜🤣😝

pred 29 minutami je Alexg napisal:

 

Je pa tudi res da avto bom imel 5-6let to pomeni v roku garancije.

 

Trenutno je situacija taka, da veliko lazje prodas pet let staro bencinsko Mazdo kot pa enako staro dizelsko :P ... 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano (urejeno)

Jaz ti lahko povem za mojo mazdo dizel, 170kkm prevoženih. Ob spremembi delovnega mesta se zadnje 4 leta vozim 20km v eno stran(gor grem po ac za nazaj po reginalki), kako 2 leti nazaj sem spucal dpf(nevem kakšne vožje je imel prejšni lastnik) v tem času je crknu en senzor.

Kake 2 mesca nazaj mi je pa začel malo cukat ko pritisnem na gas med generacijo.

 

To je to.

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
19 minutes ago, Jest said:

 

 

Saj prvih 5 ali 10 let ne bi smelo biti problemov... potem pa je precej odvisno od tega, kako se avto vzdrzuje ... 

Tej smo tu na forumu najglasnejši in vse obvladamo. 😊 

 

Sem moral malo popravit tvojo izjavo 😜🤣😝

 

Trenutno je situacija taka, da veliko lazje prodas pet let staro bencinsko Mazdo kot pa enako staro dizelsko :P ... 

To je tudi vrjetno res je pa tudi ena fora pri meni, jaz sem dizla 150hp naročil pred 5mesci in ga dobim po stari ceni. Od takrat sem menjal službo, zato pa zaj premišljujem ce bi raje vzel 165hp bencinarja saj imam možnost še menjati, je pa bencinar cena nova to pomeni ista cena za dizla ali bencinarja. 

  • Všeč 2
  • Začuden 1
Napisano
pred 36 minutami je Alexg napisal:

To je tudi vrjetno res je pa tudi ena fora pri meni, jaz sem dizla 150hp naročil pred 5mesci in ga dobim po stari ceni. Od takrat sem menjal službo, zato pa zaj premišljujem ce bi raje vzel 165hp bencinarja saj imam možnost še menjati, je pa bencinar cena nova to pomeni ista cena za dizla ali bencinarja. 

Verjetno že sam veš, da je velika razlika med dizlom (150 konjski, navor 380Nm) in tem motorjem( 165 konjev  a le 213 Nm in še tej so na voljo šele  pri 4000 obratih.) Če boš kupil novega bi ti sam priporočil dizla. Itak je 6 letna garancija. Novejši letniki najbrž nimajo več toliko problemov kot starejši s temi dpf filtri. Sicer pa imajo vse znamke ( novejši avti) probleme z dpf filtri vključno z audiji in vw. Ti bi itak vzel ročni menjalnik(ki je mimogrede fenomenalen) in je to popolni komplet za zmagovalen avto. 😊

 

 

Napisano (urejeno)

Mehanik pooblaščenega Mazda servisa mi je dobro leto nazaj dejal, da ne razume prodajnikov, ki dizle prodajajo ljudem, ki delajo relacije krajše od 50 km. Je pa tudi res, da čeprav mehaniki neradi šravfajo Mazda dizle (če jih vprašaš ti svetujejo nakup bencinarjev), jih pa radi vozijo (kar nekaj jih poznam). :) Kot že rečeno, zaradi neprimerno boljšega navora pri nižjih obratih. 

 

Mene Mazda 6 CD175 MT ni navdušila (bila je slaba zamenjava za Hondo Accord 2,2 😏). Me je pa navdušila Mazda 6 G194 AT. Sem pa peljal tudi CX-5 G165 MT,  meni nič posebnega. Podobno kot ne Mazda 6 G165 MT - v redu avto za penzionersko vožnjo. 

 

Če bi sam kupoval novo CX-5, pa denar ne bi bil faktor, bi vzel G194 AT. 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Jaz vozim 2019 Diesla zamenjano do sedaj samo en senzor na filtru in pod garancijo. Imam pa sedaj 1055555 KM

  • Haha 1
  • Začuden 2

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

A si mal preveč petk stisnu, k ti je dizel tako všeč, al je le pijača kriva v veselem decembru :cheers:

33112_1.png

Napisano

Jaz tako velikega avta z bencin motorjem ne bi kupoval, razen ce bi imel 250km....torej kak volvo, vse ostalo pa je ob taki tonaži žalost, sploh si ne predstavljam g165...kot so že napisali, je to res nepremičnina, razen, če ti je res vožnja vseeno kako vozis...mazda dizel, pa bi se ga jaz izognil🤣😂, pa je nimam, ampak takd težave, kot se tukaj pišejo, jih ni niti na bmw, audi, vw, peugot, renault forumu....pa žal in se opravičujem mazda dizelašem😉👍🤭

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je sportman333 napisal:

Jaz tako velikega avta z bencin motorjem ne bi kupoval, razen ce bi imel 250km....torej kak volvo, vse ostalo pa je ob taki tonaži žalost, sploh si ne predstavljam g165...kot so že napisali, je to res nepremičnina, razen, če ti je res vožnja vseeno kako vozis...mazda dizel, pa bi se ga jaz izognil🤣😂, pa je nimam, ampak takd težave, kot se tukaj pišejo, jih ni niti na bmw, audi, vw, peugot, renault forumu....pa žal in se opravičujem mazda dizelašem😉👍🤭

O,imajo tudi druge znamke težave, ne se sekirati. Še znatno več. Pojdi samo na bmw forum pa je tega v izobilju. Vsakodnevno. 

Na drugih forumih se nimajo časa pogovarjati, kakšen računalnik za igrice si bodi kupili ali pa kaj bodo skuhali in v čem. 😊, ker je preveč okvar in jamrajo o tem.

Pač, ekologija in razni dpf-ji so prinesli svoje. Zato strokovnjaki  ne pravijo zastonj, da se po Sloveniji vozi okoli 40% avtov z odstranjeni dpf-jem. Prednjačijo pa nemška vozila. 

Popravljeno od Alex

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • To sem mislil v kontekstu zmogljivosti...tisto,ko sem pisal o max. navoru. Drugače pa imaš 100% prav. Rotirajoči stroji-vrtalni vijačnik,udarni vijačnik,cirkular,kotna brusilka,tračna žaga,motorka itd...tukaj se pri meni konča. Tudi pri svedrih,žagicah ipd.-dreka ne kupujem več...sem imel eno res neprijetno izkušnjo pri svedrih. Sem nekdaj za "mali cvenk" kupil ene svedre...Mister tool ali nekaj takega🙄...je že zeloooo dolgo tega...cca. 30-35 let....v setu svedri za kovino,svedri za les,svedri za kamen.... In sem vrtal luknjo 5mm v pločevino-Knauf-profil...z levo roko držal profil,z desno vrtal z vrtalnikom Kress 500BS-sem ga tukaj že predstavil. In ko je sveder zagrabil-pok,se je sveder zlomil,in spodrsne stroj proti roki😲.... Sem imel še srečo-lih tisti 1cm,kjer gre žila čez kito ni vtrgalo,drugače pa kar orng rana....se je na srečo kar dobro zacelilo,a kri je bilo "adijo pamet...,da je žena skoraj v nezavest padla.....je dobesedno "teklo" po tleh...😬 Pa si pol misliš-butelj...samo k je že prepozno....🙁   Dreka-ne hvala....toliko se pa imam rad,da mi tega ni treba.  
    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.