Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 18 minutami je NevLado napisal:

Dopust? Al še februarja nismo

 

Jaz sem ga že splaniral, ker grem za 1.maj :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Kolikor imamo rezervirano :

Februar-drugi teden, Dolomiti, Canazei, Smučanje, 6 dni. Marec, Smučanje 4 dni Val Gardena...... 

..... Junij, München (koncert +tri dni Bavarske). Verona (koncert+tri dni potepanje) Firenze 4dni - potepanje. 

Avgust, glavni dopust, Irska (Dublin  z okolico), 7 dni. To je to zaenkrat. Zna pa še kaj

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
pred 4 minutami je MazdaBoy napisal:

Uf ste zgodnji z rezervacijami 😊

Pri meni je vedno tako, da preko bookinga rezerviram hotel toliko prej, ker so vedno kakšne akcije in dobim ceneje. Pozneje lahko še vedno storniram ( do par dni prej). 

 

 

 

Napisano

Jaz sem lani skenslal par dni prej in se enkrat rezerviral isto, ker je bila cena cca. 100€ nizja :) ... Sem pa rezerviral direktno preko hotelske spletne strani, ker je bilo ze v osnovi ceneje, kot preko bookinga ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 21 minutami je Alex napisal:

Kolikor imamo rezervirano :

Februar-drugi teden, Dolomiti, Canazei, Smučanje, 6 dni. Marec, Smučanje 4 dni Val Gardena...... 

..... Junij, München (koncert +tri dni Bavarske). Verona (koncert+tri dni potepanje) Firenze 4dni - potepanje. 

Avgust, glavni dopust, Irska (Dublin  z okolico), 7 dni. To je to zaenkrat. Zna pa še kaj

 

Dost priložnosti za pravi oddih - za nas na forumu. 😂 🤣

 

Alex, marsikateri direktor si vsega tega ne more privoščit. Sam sem ti mal fouš le smučanja. :) 

  • Všeč 3
  • Haha 2
Napisano
pred 8 minutami je Janez007 napisal:

 

Alex, marsikateri direktor si vsega tega ne more privoščit.. :) 

 

Alexu mazda tolk mal poukuri da si potem lahko privošči.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 13 minutami je Jest napisal:

Jaz sem lani skenslal par dni prej in se enkrat rezerviral isto, ker je bila cena cca. 100€ nizja :) ... Sem pa rezerviral direktno preko hotelske spletne strani, ker je bilo ze v osnovi ceneje, kot preko bookinga ... 

Točno tako. 

Prednost bookinga je v tem, da če v času, preden greš v to nastanitev, najdeš ugodneje, enostavno odpoveš in se prijaviš drugje. Mi smo lani rezervirali smučanje preko bookinga, a smo deset dni pred odhodom našli drugo nastanitev v istem kraju. Smo tudi direkt klicali v hotel. Tako odpade provizija za booking, ki jo mora plačati hotelir, (lastnik apartmaja, sobe), ki je mislim da okoli 15%.Tako dobiš ugodnejšo ceno. 

Edino kar je slabo pri taki rezervaciji  je to, da jim moraš na ta način ponavadi poslati kaparo (kakih 100€).

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

 

Dost priložnosti za pravi oddih - za nas na forumu. 😂 🤣

 

Alex, marsikateri direktor si vsega tega ne more privoščit. Sam sem ti mal fouš le smučanja. :) 

A ne... Tudi če me fizično tukaj ni, sem vedno nekako  prisoten. 😉

pred 3 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Alexu mazda tolk mal poukuri da si potem lahko privošči.

Ne. Nimam pa hiše, ki je ponavadi vreča brez dna. Pa tako ostane za potovanja. 😉

 

 

Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Dost priložnosti za pravi oddih - za nas na forumu. 😂 🤣

 

Alex, marsikateri direktor si vsega tega ne more privoščit. Sam sem ti mal fouš le smučanja. :) 

Res, ko direktor, al pa s.p. 🙂 Super, če si lahko vzame tolk dni frej 👍

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 53 minutami je MazdaBoy napisal:

Res, ko direktor, al pa s.p. 🙂 Super, če si lahko vzame tolk dni frej 👍

Samo dopust pa res ni problem. Smo trije v službi in se z lahkoto dogovorimo.

Imam pa 33 dni dopusta. 😊

 

 

Napisano
pred 49 minutami je Alex napisal:

Imam pa 33 dni dopusta. 😊

 

Pa ti si cel DESUS. 😲

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Pri meni je bilo lani toliko izletov in vsega drugega,da se bo letos toliko vsega težko izvedlo ,ker še vse od tega kar je v planu ni 100% potrjeno a se pustim presenetiti v pozitivno smer.....👍

  Sredi februarja 3-4 dni smučanja na Rogli.

  Zadnja dva tedna v aprilu za 12dni čez atlantik na Florido- Miami in naprej z križarko po Karibih🤗

  Sredi junija za 3 dni v @Slivka ine kraje......😊😂 Mogoče še do @Alex a na kozarček ali pivo.....😉

  Sredi julija za 10 dni po skandinaviji in obisk božičkove dežele in še kaj zanimivega na tej poti ☺️

  Enkrat avgusta skočim po dolgih letih spet na Triglav (5tič),če bo dobro vreme....🤔

  Septembra grem spet za en teden po jadranskih otokih,tokrat gremo pa na Rab....:prstgor:

Mogoče se še kaj pokeglja a bomo že namesto tega našli kaj zanimivega......:nevem:

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 6 urami je Bini napisal:

Pri meni je bilo lani toliko izletov in vsega drugega,da se bo letos toliko vsega težko izvedlo ,ker še vse od tega kar je v planu ni 100% potrjeno a se pustim presenetiti v pozitivno smer.....👍

  Sredi februarja 3-4 dni smučanja na Rogli.

  Zadnja dva tedna v aprilu za 12dni čez atlantik na Florido- Miami in naprej z križarko po Karibih🤗

  Sredi junija za 3 dni v @Slivka ine kraje......😊😂 Mogoče še do @Alex a na kozarček ali pivo.....😉

  Sredi julija za 10 dni po skandinaviji in obisk božičkove dežele in še kaj zanimivega na tej poti ☺️

  Enkrat avgusta skočim po dolgih letih spet na Triglav (5tič),če bo dobro vreme....🤔

  Septembra grem spet za en teden po jadranskih otokih,tokrat gremo pa na Rab....:prstgor:

Mogoče se še kaj pokeglja a bomo že namesto tega našli kaj zanimivega......:nevem:

Uf, kot, da bi bil direktor. Ali pa vsaj s. p.

😊

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Napisano (urejeno)
pred 14 urami je Alex napisal:

Samo dopust pa res ni problem. Smo trije v službi in se z lahkoto dogovorimo.

Imam pa 33 dni dopusta. 😊

 

Imam 5 dni dopusta manj - še lanskega za ponucat. 😀

Dopust pri meni ni kakšna težava, imam pa 2 drugi, malo manjši: njegovo financiranje in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

Pa kolk pol to zapravita za dopust/ potovanja letno, Alex, Bini? Na osebo okoli 10.000/leto? Glede na ta program. :)

 

Nisem v plačni skupini J, ampak tole vajino lahko samo gledam z izbuljenimi očmi. ?zmeden? 😂

 

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Zmeden 1
Napisano (urejeno)

Hočeš rečt, da sta falila forum, posledično tudi znamko avta :.)

Popravljeno od SpEkTr
Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

tole ja...z orošenimi očmi gledam predvsem smučarske zadeve...vsi zdej januarja in konec marca v dolomitih za pol cene kot bi jo moral dat med počitnicami..

Napisano
pred 2 minutama je SeekK napisal:

 

tole ja...z orošenimi očmi gledam predvsem smučarske zadeve...vsi zdej januarja in konec marca v dolomitih za pol cene kot bi jo moral dat med počitnicami..

Smo bili sredi 90-tih v Dolomitih, v apartmajski hiši. Za apartma smo plačali takrat 1.000.000 lir direktno v vaški agenciji, nad nami so bili Slovenci, ki so plačali pri Kompasu za enak apartma čez 2.000.000 lir oziroma 2 x toliko. 

Napisano
pred 10 urami je Bini napisal:

  Zadnja dva tedna v aprilu za 12dni čez atlantik na Florido- Miami in naprej z križarko po Karibih🤗

 

 

Kaj to greš s Pojzedonoma ali s katero drugo agencijo? Morda greva skupaj, se vidiva. 🙂  Sicer je malo verjetno,vse razprodano, ker sem 5 v čakalni vrsti. Dvomim, da jih bo tolko odpovedalo 🙂 To bo moralo biti super potovanje, glej da boš kej poročal, ko se vrneš. 😊

 

 

Napisano
pred 28 minutami je MazdaBoy napisal:

 

Kaj to greš s Pojzedonoma ali s katero drugo agencijo? Morda greva skupaj, se vidiva. 🙂  Sicer je malo verjetno,vse razprodano, ker sem 5 v čakalni vrsti. Dvomim, da jih bo tolko odpovedalo 🙂 To bo moralo biti super potovanje, glej da boš kej poročal, ko se vrneš. 😊

Držim pesti, da se vidiva, ker res grem s Pozejdonom in upam, da še kdo odpove.... 😊😉

Ti niso mogli dodatno zrihtat kake kabine ali je kak drug razlog.... 🤔

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Imam 5 dni dopusta manj - še lanskega za ponucat. 😀

Dopust pri meni ni kakšna težava, imam pa 2 drugi, malo manjši: njegovo financiranje in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

Pa kolk pol to zapravita za dopust/ potovanja letno, Alex, Bini? Na osebo okoli 10.000/leto? Glede na ta program. :)

 

Nisem v plačni skupini J, ampak tole vajino lahko samo gledam z izbuljenimi očmi. ?zmeden? 😂

 

image.png

Ni toliko na osebo..... 😊

Bolj skromen avto, otroci že pri kruhu, hiša bolj kot ne porihtana in ostane kak € za potovanje in dopust😉 Večji problem kot denar je dopust, premalo ga je.... 🥴😟 Ko bom pa v penzijo šel bo pa ravno obratno..... 😊😉

Popravljeno od Bini
Napisano
Pravkar je Bini napisal:

Ni toliko na osebo..... 😊

Bolj skromen avto, otroci že pri kruhu, hiša bolj kot ne porihtana in ostane kak € za potovanje in dopust😉 Večji problem kot denar je dopust, premalo ga je.... 🥴😟 Ko bom pa v penzijo bo pa ravno obratno..... 😊😉

Nepremičnine nam (navadnim smrtnikom) v močvirju z okolico predstavljajo ker velik strošek. Covid dodatki, turisti, Ukrajinci in Rusi, cene še kar držijo na rekordih nivojih, tudi ostalih storitev (gostinstvo, obrtniki,...). 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

Imam 5 dni dopusta manj - še lanskega za ponucat. 😀

Dopust pri meni ni kakšna težava, imam pa 2 drugi, malo manjši: njegovo financiranje in čas koriščenja, še posebej, ker ga ima žena le v času počitnic, ko so cene x 2. 🤣

 

Pa kolk pol to zapravita za dopust/ potovanja letno, Alex, Bini? Na osebo okoli 10.000/leto? Glede na ta program. :)

 

Nisem v plačni skupini J, ampak tole vajino lahko samo gledam z izbuljenimi očmi. ?zmeden? 😂

 

image.png

Takole bom rekel. Kot je že Bini napisal, otroci so že veliki, ta velik dobro služi z programiranjem, oba z ženo tudi dobro zasluživa, nekaj dobim od avtorskih pravic, nekaj od glasbe, nekaj od narejenih kitar, kreditov nimava, bajte nimava, stanovanje zrihtano in ni nekih stroškov, poleti ne hodiva v tujino na morje, ker nama je važno, da tista dva   kilometra na dan odplavava po službi kar na naši obali. Avte imamo vedno take, kot si jih lahko privoščimo brez kreditov in da jih lahko vzdržujemo z dobrim materialom. 

Kot je že jest napisal, ne smeš hoditi na dopuste z agencijami, ker dvakrat vse preplačaš. Mi doma vedno naredimo plan potovanj (dopustov, izletov), če je mogoče, se dogovorimo direktno z hotelom brez posrednikov, vedno gledamo na kvaliteto dopusta in ne na kvantiteto ( raje pet dni vrhunskih doživetij, kot tri tedne ležanja na plaži z čivavo na straži). 😊 Če gremo kam v Italijo imamo cel kup prijateljev povsod, tako, da velikokrat prespimo kar pri njih in tudi tako prišparaš. Za dopuste se lahko oba z ženo dogovoriva v službah, da koristiva istočasno. Veliko stvari (recimo karte za koncerte) kupimo že leto vnaprej, če se da seveda, ko so še cenejše. Hkrati to iskoristimo še za ogled mesta in okolice, kjer pač smo. 

Vse se da, če je volja v denarnici. 😊

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pravkar "zvedel" od sodelavca (pa malo priredil):   Globa za posedovanje konoplje znaša manj kot tista za vožnjo s telefonom v roki. Torej, vozite z julo v roki...
    • Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.
    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.