Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Boss napisal:

Kolk plač pa danes recimo za premium Mazdo CX-30?

Jaz bi reku nekih 15-20 plač 🤔 Pri 2k plače, da recimo gledaš avte za 30k, morda max.35k, nove, kolikor stanejo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je MazdaBoy napisal:

Jaz bi reku nekih 15-20 plač 🤔 Pri 2k plače, da recimo gledaš avte za 30k, morda max.35k, nove, kolikor stanejo. 

2k plače - kapo dol, kdor jo ima...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povprečna plača je 1.3k€, po zadnji statistiki 65% ljudi dobi manj kot to.  Je pa zanimivo da pri nas ne objavljajo podatkov o mediani. 

 

Drugače pa, v ameriki finančni svetovalci pravijo da za avto naj bi dal eno letno neto plačo (to je kot nek nasvet, ne da pol ljudje to dejansko delajo)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Matick napisal:

Povprečna plača je 1.3k€, po zadnji statistiki 65% ljudi dobi manj kot to.  Je pa zanimivo da pri nas ne objavljajo podatkov o mediani. 

 

Drugače pa, v ameriki finančni svetovalci pravijo da za avto naj bi dal eno letno neto plačo (to je kot nek nasvet, ne da pol ljudje to dejansko delajo)

 

Ja, ampak to je večna napaka. V ameriki se vedno pogovarjajo samo o bruto plači mi pa vedno o neto. Če vračunaš našo bruto, ki je nekje 2.200, 2.300 si tud lahko nekje na slabih 30 jurjev letno, če zraven vračunaš še malico in prevoz na delo, ki ga ameri nimajo.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ja, ampak to je večna napaka. V ameriki se vedno pogovarjajo samo o bruto plači mi pa vedno o neto. Če vračunaš našo bruto, ki je nekje 2.200, 2.300 si tud lahko nekje na slabih 30 jurjev letno, če zraven vračunaš še malico in prevoz na delo, ki ga ameri nimajo.

Res je to kar praviš.... 👍

Počasi jih prehitevamo... 😊💪

Sploh v zdravstvu, sociali in oskrbi starejše populacije.....👍Bogati so pa tako poglavje zase, tam in tu... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Matick napisal:

Drugače pa, v ameriki finančni svetovalci pravijo da za avto naj bi dal eno letno neto plačo (to je kot nek nasvet, ne da pol ljudje to dejansko delajo)

Drugače v razvitem svetu velja, da se za avtomobil odšteje 6 mesečnih plač. Zdaj pa računajte ...

V tem primeru nisi suženj niti talec avtomobila.

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Drugače v razvitem svetu velja, da se za avtomobil odšteje 6 mesečnih plač. Zdaj pa računajte ...

V tem primeru nisi suženj niti talec avtomobila.

Ampak to ni za novi avto.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je dvorjan napisal:

Drugače v razvitem svetu velja, da se za avtomobil odšteje 6 mesečnih plač. Zdaj pa računajte ...

V tem primeru nisi suženj niti talec avtomobila.

 

Ah dej se hecat... Ja odštejejo ja za polog, ostalo je pa vse na lizing. 80% se kupuje na tak način pol pa ne plačujejo obrokov jim pa repomani odvažajo avte z dvorišč in dovozov. Če bi bilo tako kot praviš bi vsi praktično imeli nove avte - realnost pa vsi vidimo čez poletje na naših cestah kake podrtije šrajbajo tud recimo Nemci. Preko 10 let je povprečje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Boss napisal:

 

Ah dej se hecat... Ja odštejejo ja za polog, ostalo je pa vse na lizing. 80% se kupuje na tak način pol pa ne plačujejo obrokov jim pa repomani odvažajo avte z dvorišč in dovozov. Če bi bilo tako kot praviš bi vsi praktično imeli nove avte - realnost pa vsi vidimo čez poletje na naših cestah kake podrtije šrajbajo tud recimo Nemci. Preko 10 let je povprečje.

Mogoče bi moral pa še enkrat počasi prebrati, kaj sem napisal ...

ključna beseda: 6 mesečnih plač za avto, ne letnih ...

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Česa ne razumeš? Govorim o povprečni starosti avtov preko 10 let. Če bi švaba dajal za avto zgolj 6 mesečnih plač sigurno v Dojčlandu ne bi bilo povprečna starost nemškega voznega parka preko 10 let. In ne mi zdaj kako zgodbico o pregovorno varčnih nemcih - dejstvo je, da  najbolj bistven podatke je koliko denarja ti ostane, ko plačaš stroške življenja, davke, bivanje, otroci, žene, ljubice.

 

Džabe je da maš 5 jurjev plače, če uspeš prihranit mesečno le jurja. In ravno tako je džabe računat to na bruto mesečne plače kot to računajo na zahodu.

 

Jaz osebno delam tako, da v kolikor nimam dovolj denarja za avto je pač predrag. Pri meni odpadejo krediti in lizingi, ker takoj ko avto kupim je moj in ne od banke al pa lizing hiše.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 9. 2023 ob 15:49 je Boss napisal:

 

Ja, ampak to je večna napaka. V ameriki se vedno pogovarjajo samo o bruto plači mi pa vedno o neto. Če vračunaš našo bruto, ki je nekje 2.200, 2.300 si tud lahko nekje na slabih 30 jurjev letno, če zraven vračunaš še malico in prevoz na delo, ki ga ameri nimajo.

Jaz sem odreagiral na omembo 2k plače, ker za mene je plača neto znesek, ki ga dobim - brez dodatka na delovno dobo, dežurstev, malice, prevoza...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba je še nekaj doreči, a znesek npr. letne plače za vozilo prištejemo izkupičku, ki ga dobimo za rabljeno vozilo in nato vozilo kupimo za skupno vrednost ali bi bilo realno vedno kupovati vozilo zgolj v omejitvah npr. letne plače.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je ignacij napisal:

Treba je še nekaj doreči, a znesek npr. letne plače za vozilo prištejemo izkupičku, ki ga dobimo za rabljeno vozilo in nato vozilo kupimo za skupno vrednost ali bi bilo realno vedno kupovati vozilo zgolj v omejitvah npr. letne plače.

 

To je ena stvar ki imajo tud drugačno kot mi. Ko menjajo avto, so srečni če pokrije preostanek lizinga, ko sem te stvari gledov, sem zvedu da pri njih se kar rado zgodi da je avto manj vreden kot si ti dolžan za njega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je x-layer napisal:

Jaz sem odreagiral na omembo 2k plače, ker za mene je plača neto znesek, ki ga dobim - brez dodatka na delovno dobo, dežurstev, malice, prevoza...

Zato imajo zdravniki tako nizke plače ... 😃 Povprečna plača cca 4.000 € + povprečni dodatki cca. 8.000 €. 😃 Pa povprečno 50 dni dopusta - 2,5 meseca. Se malo hecam ... 😃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se to pri nas nekaj kuha?

 

Danes sem dobil uradne zapise seizmologov. Zame so bili zanimivi zapisi z 11.9.:

11. 9. 2023 ob 18.14 - magnituda 0,5 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 17.24 - magnituda 0,9 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 17.22 - magnituda 1,9 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 17.20 - magnituda 1,5 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 16.52 - magnituda 1,1 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 16.32 - magnituda 1,4 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 16.24 - magnituda 0,7 - 7 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 16.14 - magnituda 1,8 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 16.01 - magnituda 0,5 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.59 - magnituda 1,7 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.57 - magnituda 2,0 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.39 - magnituda 0,9 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.38 - magnituda 1,9 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.32 - magnituda 1,3 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.31 - magnituda 0,8 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.28 - magnituda 0,7 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.24 - magnituda 2,2 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.23 - magnituda 0,9 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.22 - magnituda 1,1 - 7 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.22 - magnituda 2,1 - 6 km SV od Anhovega

11. 9. 2023 ob 15.21 - magnituda 3,3 - 7 km SV od Anhovega

 

Čeprav smo okoli 11 km (zračne linije) V od Anhovega, se je vseeno čutilo, kot da se trese prav pod nami...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.