Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

pred 44 minutami je pob napisal:

Ali ima kdo izkušnje z variabilnim delom pri plači? Je to normalno, da ti delodajalec ponudi variabilni del ob aneksu, ki je potem izplačan šele na koncu leta oz. do februarja prihodnje leto za preteklo? Pa še to je omejen z "kapico" oz zgornjo mejo, ki je pa ob mojem tempu dela presežena po polovici leta...

Me je to kr neki...in ne mislim tega BS podpisovat.

 

Temu bi jest reku bonus na uspešnost. Jest ko se menim za plačo, me zanima samo koliko se mi mesečno izplača na račun, in o tem se tudi pogajamo če menjam. Kar je pa dodatnih izplačil, so pa bonusi, v veliki večini ta "variabilna" izplačila niso vezana samo na tvoje delo, ampak ga dostikrat vežejo tudi na poslovno uspešnost, da če slučajno mislijo da niso dost zaslužil, da na tebi mal prišparajo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Matick napisal:

 

Temu bi jest reku bonus na uspešnost. Jest ko se menim za plačo, me zanima samo koliko se mi mesečno izplača na račun, in o tem se tudi pogajamo če menjam. Kar je pa dodatnih izplačil, so pa bonusi, v veliki večini ta "variabilna" izplačila niso vezana samo na tvoje delo, ampak ga dostikrat vežejo tudi na poslovno uspešnost, da če slučajno mislijo da niso dost zaslužil, da na tebi mal prišparajo. 

 

Hvala za mnenje.

 

Tale "variabila" je dejanski nateg, sem se dobil še info, da je potem problem še pri dohodnini s tem, ker je šteto kot nagrada.

Pa še baje so bili v preteklosti nategi pri mesečnem izplačevanju variabile pri drugih, meni, ki bi se konec leta, je pa še tolk bolj mutno...

  • Všeč 3
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je pob napisal:

Hvala za mnenje.

 

Tale "variabila" je dejanski nateg, sem se dobil še info, da je potem problem še pri dohodnini s tem, ker je šteto kot nagrada.

Pa še baje so bili v preteklosti nategi pri mesečnem izplačevanju variabile pri drugih, meni, ki bi se konec leta, je pa še tolk bolj mutno...

 

Potem se variabili odreči. 😜

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno s kakšnim razlogom to nudijo, če je namesto povišice, jest tega ne bi sprejel. Če je sprejemljivo visoka povišica, pol pa ok, ampak, najbl pomembn je vseeno kar fiksno pride na račun, variabila je samo lepa gesta od firme in neka nagrada zato ker si tolk fajn delovc.
 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda ima rekordne profite, zahvaljajoč novim modelom.

 

CARDEALERMAGAZINE.CO.UK

Mazda has announced record profits for the first half of the financial year after sales of its new models went...

 

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je pob napisal:

Ali ima kdo izkušnje z variabilnim delom pri plači? Je to normalno, da ti delodajalec ponudi variabilni del ob aneksu, ki je potem izplačan šele na koncu leta oz. do februarja prihodnje leto za preteklo? Pa še to je omejen z "kapico" oz zgornjo mejo, ki je pa ob mojem tempu dela presežena po polovici leta...

Me je to kr neki...in ne mislim tega BS podpisovat.

-10/+15 je za it svet baje normalno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

V takem primeru rečem +(6-10)%.

Pa se zmenimo za eno vrednost, nova pogodba, pa adijo. Gore dole mi nikoli ni bilo všeč.

In še to si hitro predstavljam vodilne ter že slišim besede; 'jah veste, smo želeli vam dat, AMPAK trenutno nekako, v bistvu, pravzaprav, ...' :(

  • Všeč 1
  • Haha 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Janez007 napisal:

 

Potem se variabili odreči. 😜

 

Sem se. Lagano. 

 

Sem jim povedal svojo cifro že en mesec nazaj in zdej mi dajejo razne oblike te povišice, ampak sem neomajen. Rekli so mi najprej +15% fiksnih in ni šlo čez, potem +10% fiksnih + variabila enkrat na leto, ampak ne višja od določenega zneska. Variabila je v brutu znesku, kar pomeni manj na trr in pa bruto znesek jaz pri svojem tempu že zdej (ko delam normalno) dosežem v pol leta. Včeraj se je omenjala variabila na mesečni baze, ampak men je to taka mutna megla in pa iz izkušenj vem, kolk (bivših) sodelavcev so že nategnili na te načine, da prav nočem met opravkov s tem. Nočem se vsak mesec ubadat s svojo plačilno listo in analizirat kolk so mi nakazali in kolk ne in se hodit kregat... nepotreben stres.

 

Je pa treba vedet to v tej zgodbi, da je dal sodelavec odpoved in vso njegovo breme sedaj pade na mene, ko sem že sedaj polno zaseden. Tako da moji pogoji niso iz trte izviti. 

 

Skratka, ponudbo sem zavrnil na način, da ne rabijo dat niti enega % na plačo, dela ne bom prevzel, prav tako na vstopam na trg dela in ko pride ponudba, grem drugam, saj je to morda ta motivacija, ki mi zadnja leta manjka, da menjam okolje in se pridružim zdravemu kolektivu. Do takrat bom pa delal vestno kot sem do sedaj vseh 13,5 let.  In sem vstal in šel.

 

PS: Kako je s konkurenčnimi klavzulami pri vas? Včeraj mi je šef "zagrozil", da imam nad svojo glavo klavzulo v obliki 200.000 eur in sem samo debelo pogledal, saj sem mislil, da so te klavzule ponavadi bullshit in se jih da na preko odvetnikov znulirati. Hvala.

Popravljeno od pob
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če nimaš te klavzule navedene v svoji pogodbi o zaposlitvi ali nekem naknadno podpisanem dokumentu, si jo lahko on gladko nekam vtakne. Znesek se pa tudi bere kot da igraš za Maribor in te želi kupiti Real Madrid.

  • Všeč 2
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno kako je klavzula zapisana v pogodbi. Jest sem jo imel v vsaki pogodbi yadnjih 5 let, pa ni bilo problemov s klavzulo. Edino bi imeli mogoče podlago da jo sprožijo če narediš spremembo v isti industriji na isto delovno mesto, npr, nekaj razvijaš v helli, pa bi šel isto stvar delat v odello. Glede samega dela greš pa lahko delati popolnoma isto stvar, samo druga industrija, tako da če ti delaš nekaj za javno upravo, samo ne it delat spet za JU, pa si OK. Glede intelektualnega dela, jim pa lahko zaželiš srečo pri dokazovanju da kršiš klavzulo.

 

Ne narobe razumeti, ampak jaz mislim, da glede na to kaj pišeš, in kako se obnašajo, bi ti predlagov da kar menjaš, tudi če dobiš kar hočeš, mislim da se že zaradi odnosa ne splača ostati.

Popravljeno od Matick
  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Z M A J napisal:

Če nimaš te klavzule navedene v svoji pogodbi o zaposlitvi ali nekem naknadno podpisanem dokumentu, si jo lahko on gladko nekam vtakne. Znesek se pa tudi bere kot da igraš za Maribor in te želi kupiti Real Madrid.

 

Tudi jaz sem debelo pogledal, sem se pa pozabil sarkastično pohecat v istem momentu... 🤣

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V nedavnih katastrofalnih poplavah v pokrajini Toscana v Italiji.,(Površina: 22.985 km² malo večja kot Slovenija, prebivalcev ima 3,7 miljonov) je bilo 8 mrtvih, 400 kmetij je totalno uničenih, 4500 hiš in stanovanj prav tako, kakor tudi 54 mostov. Dokončna ocena škode je 400 mio€. 

Naši vrli golobnjakovi kekci so pa tako čez prst ocenili, da bo škoda 10 milijard. 🤔

V Italiji donirajo ljudje prostovoljno, ni nikakršnih prisilnih"prostovoljnih donacij". Primerjava vse pove. 😉

  • Začuden 1
  • Žalosten 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi tale škoda bo narastla in ne bo ostalo pri 400m€. Je pa res, da neki je tako imenovana realna škoda, nekaj pa škoda, ki pove koliko denarja bo potrebno za vrnit nazaj v normalo. Kle je največji problem, ker recimo 20 let stara hiša z 20 let staro opremo je vredna toliko in toliko za zamenjat vse in postavit po današnjih cenah in standardih pa bo znesek vsaj 2x višji. Zdej a je to prav, da se ocenjuje na tak način ali ne je druga zgodba ampak to je še vedno zgolj ocena škode oz znesek za odpravo le te.

 

Vsi pa vemo, da če razbiješ 10 let star avto, da ne dobiš novega tudi če je vse zavarovano ampak le 60% vrednosti Eurotaxa a tukaj so pa vse avte, ki so poplavljeni in uničeni šteli na novo vrednost, tako kot stroje v firmah, belo tehniko po somovih itd itd. Ja pol pa napraskaš tele silne milijarde.

 

Ampak to ne pomeni, da bodo ljudje, podjetja in vsi ostali dobili teh skoraj 10milijard€ oziroma se ne bo zbiralo te ocenjene miljarde. Tako, da realna ocena vložkov s strani države bo verjetno "le" nekje okoli 2 milijardi pa še to v razdobju vsaj 5 let. Jebat ga to je resnica pa Taubi gor al pa dol in enako bi bilo al bi bil Jajo, Cmerar al pa Šivilja na vladarskem stolčku.

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 11. 2023 ob 16:56 je Alex napisal:

V nedavnih katastrofalnih poplavah v pokrajini Toscana v Italiji.,(Površina: 22.985 km² malo večja kot Slovenija, prebivalcev ima 3,7 miljonov) je bilo 8 mrtvih, 400 kmetij je totalno uničenih, 4500 hiš in stanovanj prav tako, kakor tudi 54 mostov. Dokončna ocena škode je 400 mio€. 

Naši vrli golobnjakovi kekci so pa tako čez prst ocenili, da bo škoda 10 milijard. 🤔

V Italiji donirajo ljudje prostovoljno, ni nikakršnih prisilnih"prostovoljnih donacij". Primerjava vse pove. 😉

 

Jaz sem doniral za Slovenijo, pa me ni nihče prisilil.

Lepo da tudi v nezgodi iščeš neke svoje patetične razloge za kurcanje.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Ste kaj uredili

 

V hiši delata dva razvlaževalca (posodili gasilci), nazaj smo dali novo izolacijo (20 cm kamene volne), čez nabili lesen pod, čez napeli paropropustno folijo in rimlne. Zdaj čakam novo kritino, ki bi morala biti ta teden.

 

Za laminat tudi že imam izvajalca, pride na vrsto kmalu za streho.

 

Zatika se pri mizarju, ker je nekaj pohištva narejeno po meri (mansardna sobica). Baje, da jih tako primanjkuje, da v najboljšem primeru pridem na vrsto v aprilu ali maju. Mi je uspelo prepričat tega, ki mi je že delal, da bo naredil, čeprav je že v penziji, delal pa bo v neki orglarski delavnici v Mariboru, kjer bodo tudi izstavili račun...

 

Dobit moram še enega malarja za en zid, ki je visok malo preko 4 metre, pa ga je treba prebelit. Tudi malarjev se ne dobi. Eden od malarjev mi je rekel, da je najhitrejša opcija, da se odpeljem v Bosno in pripeljem enega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, jeba tole, smo te videli na TV, bi te raje videli npr v oddaji Talenti ali Master Chef ali vsaj Kmetija, ne v rubriki Naravne katastrofe. :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, glej, to je pa tako:

- v Master Chef me ne boste videli, ker mi je žena prepovedala kuhat in sicer po tem, ko mi je uspelo zažgat vodo za torteline...

- Kmetija je zabavni program in z resničnim življenjem na kmetiji nima veliko skupnega...

- v Talentih lahko nastopam kvečjemu z lopato, ker motorke in BTjke na odru najbrž ne bodo dovolili...

 

Ti pa tudi pazi v bodoče, kdo hodi za teboj - da ne boš v živo in zelo od blizu videl kakšnega brkatega hribovca z lopato v roki. Ker ta tvoja izjava, da me gledaš v rubriki Naravne katastrofe, je precej dvoumna...

😄

  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.