Skoči na vsebino

Nakup Mazde 6


sko4p

Priporočeno sporočilo

  • 2 meseca kasneje...
pred 3 urami je Damjann napisal:

Pozdravljeni, 

Sem nov na tem forumu.

Zanimam se za nakup Mazde6 2.2 revolution letnik 2017 (140000km). 

Mi lahko kdo kaj svetuje ali odsvetuje?

Hvala

Dizelske mazde CD150/CD175 imajo pred letniki 2016 kar nekaj porodnih težav, od 2016 naprej so pa načeloma ok. Preverit je treba ali je tvoja prav 2017 letnik ali je še 2016 letnik (to vidiš po dizajnu volana - oglate linije namesto okrogle). Največje hibe teh motorjev so zabijanja vseh eko komponent. Predvsem so problematične tiste iz uvoza, ker ne veš, kako se je delalo z njimi - motor je pa kar občutljiv na vožnjo, nafto, pogoje. Ali imaš to slovenski avto, po možnosti od prvega lastnika? Kakšne imaš pa relacije?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Damjann napisal:

Pozdravljeni, 

Sem nov na tem forumu.

Zanimam se za nakup Mazde6 2.2 revolution letnik 2017 (140000km). 

Mi lahko kdo kaj svetuje ali odsvetuje?

Hvala

Če prebereš na forumu objave za 1.leto nazaj, si boš lahko sam ustvaril mnenje....jaz po prebranem bi mazdo kupoval izključno samo bencinarja....

  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od letnik 2017 dalje so ok, seveda če ima transparentno servisno zgodovino..Tako bi si upal kupiti, sicer pa mogoče res bencinar. No čeprav, tudi ta mora biti redno servisiran, je pa potencialnih okvar seveda manj. Je pa dizelski motorček kar se tiče performans vsaj meni top, izredno prožen, lep zvok ko ga malo pritisneš..

 

Za koliko €pa kupuješ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 5. 2023 ob 5:49 je Damjann napisal:

Pozdravljeni, 

Sem nov na tem forumu.

Zanimam se za nakup Mazde6 2.2 revolution letnik 2017 (140000km). 

Mi lahko kdo kaj svetuje ali odsvetuje?

Hvala

Evo, tukaj imaš eno, od člana foruma 🙂

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je MazdaBoy napisal:

Evo, tukaj imaš eno, od člana foruma 🙂

 

 

Mazda je izredno zanesljiv avto, ce normalno skrbis zanj. Pred tem sem imel enako 6-ko l.2015 in opremo attraction in prav tako nikoli nobenih tezav.

Edine nevsecnosti so bile z motorcki zunanjih ogledal, ki pa so jih na servisu zamenjali v garanciji. Na netu imas ogromno nasvetov, kako to sam resis, ce se ti zgodi izven garancije.

Z motorjem ali pogonskim sklopom nikoli tezave. Po mojem ti bo sluzila dobro, katerokoli bos vzel, predvsem pa preveri zgodovino morebitnih posegov na avtu.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem imel težave z motorčki ogledal. Zadevo sem rešil preprosto tako, da ko perem vozilo s curkom ne špricam v steklo stranskih ogledal ampak jih operem samo iz zadnje strani, steklo pa zbrišem in delujejo brez napak. So mi ga pa na servisu spustili čez krtače in so spet štekala dokler se niso čisto posušile. Torej ne jih zalivati s strani stekla in zadeva deluje normalno.

 

Hmmm, a se samo meni zdi, ali uporabnika Damjanna ne zanima več nakup vozila, glede na to, da se ne vključi več v pogovor.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 5. 2023 ob 10:08 je SpEkTr napisal:

Od letnik 2017 dalje so ok, seveda če ima transparentno servisno zgodovino..Tako bi si upal kupiti, sicer pa mogoče res bencinar. No čeprav, tudi ta mora biti redno servisiran, je pa potencialnih okvar seveda manj. Je pa dizelski motorček kar se tiče performans vsaj meni top, izredno prožen, lep zvok ko ga malo pritisneš..

 

Za koliko €pa kupuješ?

Do 17000 tisoč

dne 12. 5. 2023 ob 9:46 je NevLado napisal:

Dizelske mazde CD150/CD175 imajo pred letniki 2016 kar nekaj porodnih težav, od 2016 naprej so pa načeloma ok. Preverit je treba ali je tvoja prav 2017 letnik ali je še 2016 letnik (to vidiš po dizajnu volana - oglate linije namesto okrogle). Največje hibe teh motorjev so zabijanja vseh eko komponent. Predvsem so problematične tiste iz uvoza, ker ne veš, kako se je delalo z njimi - motor je pa kar občutljiv na vožnjo, nafto, pogoje. Ali imaš to slovenski avto, po možnosti od prvega lastnika? Kakšne imaš pa relacije?

Bil je uvožen ampak je celotna zgodovina spremljana. Zdaj ga je imel nekdo 2 leti. Na njej je bil že opravljen dpf servis, ker mu ga je že zabilo. Relacija je pa bolj podeželjske.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 5. 2023 ob 10:08 je SpEkTr napisal:

Od letnik 2017 dalje so ok, seveda če ima transparentno servisno zgodovino..Tako bi si upal kupiti, sicer pa mogoče res bencinar. No čeprav, tudi ta mora biti redno servisiran, je pa potencialnih okvar seveda manj. Je pa dizelski motorček kar se tiče performans vsaj meni top, izredno prožen, lep zvok ko ga malo pritisneš..

 

Za koliko €pa kupuješ?

Do 17000

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 5. 2023 ob 9:46 je NevLado napisal:

Dizelske mazde CD150/CD175 imajo pred letniki 2016 kar nekaj porodnih težav, od 2016 naprej so pa načeloma ok. Preverit je treba ali je tvoja prav 2017 letnik ali je še 2016 letnik (to vidiš po dizajnu volana - oglate linije namesto okrogle). Največje hibe teh motorjev so zabijanja vseh eko komponent. Predvsem so problematične tiste iz uvoza, ker ne veš, kako se je delalo z njimi - motor je pa kar občutljiv na vožnjo, nafto, pogoje. Ali imaš to slovenski avto, po možnosti od prvega lastnika? Kakšne imaš pa relacije?

Je že letnik 2017 in imel je tudi okvaro na dpf tako da je to že opravljeno. Relacija je pa bolj podeželjska.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je MPero napisal:

Mazda je izredno zanesljiv avto, ce normalno skrbis zanj. Pred tem sem imel enako 6-ko l.2015 in opremo attraction in prav tako nikoli nobenih tezav.

Edine nevsecnosti so bile z motorcki zunanjih ogledal, ki pa so jih na servisu zamenjali v garanciji. Na netu imas ogromno nasvetov, kako to sam resis, ce se ti zgodi izven garancije.

Z motorjem ali pogonskim sklopom nikoli tezave. Po mojem ti bo sluzila dobro, katerokoli bos vzel, predvsem pa preveri zgodovino morebitnih posegov na avtu.

 

Se ne bi strinjal, razen če govoriš za bencinarke. Pa še pri teh bi besedo "izredno" izpustil. 🙂

 

O tem smo že veliko debatirali. Ne more se soditi po posameznih konkretnih primerih, ampak statistično z dovolj velikim vzorcem.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ampak veliko nas je, ki nimamo težav, tako da strašit ljudi tudi ni treba

Še najboljše vprašanje je, zakaj je bil dpf zabit? Ta se namreč ne zabije kar tako.. Razen v res extremnih primerih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Srce mi ne dovoli, da Damjannu ne bi toplo priporočil 2.5l bencinarke. Nimaš kaj faliti, predvsem pa se se ne rabiš obremenjavati z dizelskimi težavami, porabo pa imaš lahko pod 7l. Ne vem kakšne relacije voziš, ampak malo razmisli ali si res želiš dizla.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je SpEkTr napisal:

No ampak veliko nas je, ki nimamo težav, tako da strašit ljudi tudi ni treba emoji4.png

Še najboljše vprašanje je, zakaj je bil dpf zabit? Ta se namreč ne zabije kar tako.. Razen v res extremnih primerih.

 

Ne želim strašiti, ampak tole šolo z dizli nas je dalo že nekaj tukaj skozi. Zadevo bolje poznaš od mene. Prijatelju bi si upal priporočiti Mazdo bencinarko, dizla pa ne. Čeprav je po zmogljivosti dizel bistveno boljši.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Srce mi ne dovoli, da Damjannu ne bi toplo priporočil 2.5l bencinarke. Nimaš kaj faliti, predvsem pa se se ne rabiš obremenjavati z dizelskimi težavami, porabo pa imaš lahko pod 7l. Ne vem kakšne relacije voziš, ampak malo razmisli ali si res želiš dizla.
To je res, problem je ker jih praktično ni. In obvezno prej probat obe.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, bog ne daj kupiti mazde. 

Mazda je edina, ki ima težave, ostali avti so pa BP. 

Ne ga srat, no. 

VSI avti imajo težave. Tudi mazda. Ampak bencinarji jih imajo bistveno manj, oziroma jih nimajo. Mazde diesel, ki delajo odprte kilometre so tudi ok. Mestna vožnja je problem. 

Če pa kupuješ avto za dirkanje, pa lepo 300+ lipicancev. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, nihce ni rekel ne kupiti mazde, ampak se bolj priporoca bencin. Jaz vsakemu svetujem nakup mazde, s svojo sem super zadovoljen. Top razmerje kakovost/videz/cena.

 

Moj prejsnji, sedanji in prihodni avto je samo mazda.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj prihodnji pa dvomim, če bo mazda. Sem pristaš limuzine z bencinskim motorjem. Takih mazd pa ni več. Pa že ohoho dolgo mazde vozim...

Popravljeno od Shrek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.