Skoči na vsebino

Cene v trgovinah pri nas in čez mejo ...


ignacij

Priporočeno sporočilo

Pa tankaš tud... 

Ja diesel občasno, bencin pa če se slučajno s 6-tko tam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naši trgovci so izjemno lakomni. Od tod visoke cene.

 

Bil pred kratkim na Češkem in Poljskem. Sploh Poljska je bistveno cenejša, neredko stvari stanejo pol toliko kot pri nas. Toliko o maržah ... imejte v mislih, da tudi poljski trgovci ne prodajajo z izgubo ...

 

Npr. Alpro rastlinsko mleko: SLO so cene 3,19 do 3,59 pri večini trgovcev, POL 1,32-1,89€, Guiness pivo v pločevinki POL 1,3€, pri nas od 2,69€ dalje ...

Kaj šele stvari, ki se lokalno proizvajajo ... Bencin pa taka cena kot pri nas, mogoče cent, dva razlike.

 

Še bolj očitno je v restavracijah - za 10€ se za kosilo pošteno naješ (na CZE in POL) in pol litra piva spiješ. Brez solate in sladice prideš skozi tudi za 7-8€.

 

 

  • Všeč 4
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo bil sem za vikend v Fažani pri Puli. Zvečer smo šli na večerjo pa so cene dvignili za cca. 30%, kar ni malo. Bili smo v klasični obmorski konobi, noben luksuz, pač tisti standar. Lingji 18EUR, špageti bolonese 13EUR, špageti carabonara 15EUR, pizza capricossa 13EUR, točen pir 4EUR. Coctaili so 10EUR, kepica sladoleta 2 EUR, palačinka 3,5EUR. Na poti nazaj sem šnofnil še zunanje menije v drugih konobah in ugotovil, da so cene tam tam, in sem nato od natakarja tudi dobil potrditev, da so cene vsi gostinci hkrati dvignili, torej so se dogovorili.

 

Ne vem ali so naši gostinci tud toliko podražili, ampak tole se meni zdi predrago za to kar dobim, ker gre pač za klasično menza hrano in nič več. Pretiravanja ne maram in bomo šli pač manjkrat ven jesti, pa naj tole Nemci financirajo. 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lignji 18eur, s tem da te konobar verjetno komaj postreže, vsaj tak je njihov odnos (v večini v Istri).....a so bili pozlačeni....in sem skoraj prepričan, da ti lignji kaj veliko morja niso videli🤭😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je sportman333 napisal:

Lignji 18eur, s tem da te konobar verjetno komaj postreže, vsaj tak je njihov odnos (v večini v Istri).....a so bili pozlačeni....in sem skoraj prepričan, da ti lignji kaj veliko morja niso videli🤭😉

Mogoče pa so jih splahnili v morju, da dobijo malo" jadranskega okusa". 😉

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Počasi se bodo znebili Nemcev in drugih, ki so hodili k njim zaradi ugodnih cen! Potem bo pa jok in stok..... :nevem:

Tele cene so točno tistih 30%previsoke! Sem pa že pred par leti opazil, da so predeli na Hrvaškem, kjer so pretirano visoke cene zaradi več gostov in tako se jih nekaj znebijo in ravno prav delajo in isto zaslužijo.... 🤔 Je potrbno malo pogledat kje so področja z bolj ugodnimi cenami.... :whatever:

Bleda in Škotov pa ne preveč omenjat, mi grejo lasje pokonci... 🤯Te cene postajajo Ameriške, Francoske in nasploh mednarodne čeprav imajo 2x in več večje plače..... 😭

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Bini napisal:

P... ... ... ... ... ... ... ... ...

🤯Te cene postajajo Ameriške, Francoske in nasploh mednarodne čeprav imamo 2x in več večje plače..... 😭

 

Eeee, sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih tanartabl... V primerjavi s čim imamo 2x in več večje plače?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Slivka napisal:

 

Eeee, sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm lih tanartabl... V primerjavi s čim imamo 2x in več večje plače?

Popravek! IMAJO 2X in več večje plače.... 😊😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je ignacij napisal:

Evo bil sem za vikend v Fažani pri Puli. Zvečer smo šli na večerjo pa so cene dvignili za cca. 30%, kar ni malo. Bili smo v klasični obmorski konobi, noben luksuz, pač tisti standar. Lingji 18EUR, špageti bolonese 13EUR, špageti carabonara 15EUR, pizza capricossa 13EUR, točen pir 4EUR. Coctaili so 10EUR, kepica sladoleta 2 EUR, palačinka 3,5EUR. Na poti nazaj sem šnofnil še zunanje menije v drugih konobah in ugotovil, da so cene tam tam, in sem nato od natakarja tudi dobil potrditev, da so cene vsi gostinci hkrati dvignili, torej so se dogovorili.

 

Ne vem ali so naši gostinci tud toliko podražili, ampak tole se meni zdi predrago za to kar dobim, ker gre pač za klasično menza hrano in nič več. Pretiravanja ne maram in bomo šli pač manjkrat ven jesti, pa naj tole Nemci financirajo. 

Mislm veš kaj je fora - že samo trgovine si poglej, kok je cena npr cocacole, kruh, mleko, paštete...vse je šlo gor 15%, logično da bodo tudi gostinci podražali, pa če so morali ali ne. Pri sosedih je cena v trgovini še višja kot pri nas, verjetno imajo tudi dobavitelji hrane neke upaljene marže.

 

Vse skupaj lepo nakazuje umeten dvig cen in neke lari fari izgovore... so pač dvignli, ker so vsi dvignli, ni drugega izgovora :lol:

 

Bo pa pri njih kriza večja kot pri nas, sem prepričan, težko bodo lokalci, ki ne živijo ob morju preživeli tak dvig cen v trgovinah

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Mislm veš kaj je fora - že samo trgovine si poglej, kok je cena npr cocacole, kruh, mleko, paštete...vse je šlo gor 15%, logično da bodo tudi gostinci podražali, pa če so morali ali ne. Pri sosedih je cena v trgovini še višja kot pri nas, verjetno imajo tudi dobavitelji hrane neke upaljene marže.

 

Vse skupaj lepo nakazuje umeten dvig cen in neke lari fari izgovore... so pač dvignli, ker so vsi dvignli, ni drugega izgovora :lol:

 

Bo pa pri njih kriza večja kot pri nas, sem prepričan, težko bodo lokalci, ki ne živijo ob morju preživeli tak dvig cen v trgovinah

Brez skrbi, veliko je rezerve.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Brez skrbi, veliko je rezerve.... 😉

Ja normalno da je rezerva, npr v kampu pri nas ima lignje frigane 12, na žaru 12,5, s prilogo vred !!!

 

Potem se pa zapeljem do Crikvenice, tam imaš verjetno identičnega dobavitelja, so pa lignji posebaj 15, pa še 3 eure priloga... pri čemer moraš še upoštevat, da je tam verjetno dobava še ceneje, ker ima večje količinsko naročilo zaradi mase ljudi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...
Pravkar je Slivka napisal:

Danes, ko smo bili v Ljubljani, smo se ustavili še v Ljubljanskih mlekarnah. Samo za primerjavo: maslo je v Mlekarnah 2,49€. Enako maslo v Mercatorju je pa 3,69€...

Tam se splača poleti kupit planica sladoled, dobiš že za 1,5 eura isto banjco kot v večjih šopingih za 4,5 :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Slivka napisal:

Danes, ko smo bili v Ljubljani, smo se ustavili še v Ljubljanskih mlekarnah. Samo za primerjavo: maslo je v Mlekarnah 2,49€. Enako maslo v Mercatorju je pa 3,69€...

Tudi Mercator mora živeti nekak...

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih danes naročil

WWW.COFFEEFRIEND.DE

98€ in Free Shipping😲

 

 

K po mnogih letih je škripnil aparat Siemens (By F.A.Porsche) Siemens-Breakfast-Set_Premium-Line-2-Stu

 

In ker jih več ne delajo...rabljene so pa tako-tako...in smo se odločili za Bosch.

Pol pa išči ceno...pri nas je praktično ni za dobiti,edino BigBang jo ima preko tujega prodajalca za cca. 150€...Mimovrste pa je imel ceno 200€-bukseljni nategunski...na nemški Bosch strani pa glej ceno z nemškim DDVjem...

WWW.BOSCH-HOME.COM

TKA8A683 Filterkaffeemaschine | BOSCH DE

 

Očitno nas res imajo za butlje...samo,mene ne bodo.

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Tudi Mercator mora živeti nekak...

A bejž. Mercator je trgovina kjer dela trgovka in mlekarna ima trgovino, kjer dela trgovka.

 

Zakaj Mercator ima pravico tolko večjo maržo met?

Ker pač po vsak mlečni izdelek ne bomo šli mlekarnino trgovino in to Mercator ve.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

A bejž. Mercator je trgovina kjer dela trgovka in mlekarna ima trgovino, kjer dela trgovka.

 

Zakaj Mercator ima pravico tolko večjo maržo met?

Ker pač po vsak mlečni izdelek ne bomo šli mlekarnino trgovino in to Mercator ve.

 

A si si lihkar sam odgovoril? :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je skritikrt napisal:

Lih danes naročil

WWW.COFFEEFRIEND.DE

98€ in Free Shipping😲

 

 

K po mnogih letih je škripnil aparat Siemens (By F.A.Porsche) Siemens-Breakfast-Set_Premium-Line-2-Stu

 

In ker jih več ne delajo...rabljene so pa tako-tako...in smo se odločili za Bosch.

Pol pa išči ceno...pri nas je praktično ni za dobiti,edino BigBang jo ima preko tujega prodajalca za cca. 150€...Mimovrste pa je imel ceno 200€-bukseljni nategunski...na nemški Bosch strani pa glej ceno z nemškim DDVjem...

WWW.BOSCH-HOME.COM

TKA8A683 Filterkaffeemaschine | BOSCH DE

 

Očitno nas res imajo za butlje...samo,mene ne bodo.

Jaz imam filipsa... Tudi termo posoda in avtomatski izklop 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Shrek napisal:

Jaz imam filipsa... Tudi termo posoda in avtomatski izklop 

Jaz sem pa zmeraj pogrešal avtomatski vklop na časovnik...to ta model ima.

Pri prejšnjem Siemensu,je bil relejski vklop,in ni bil možen časovni vklop preko časovne ure (to je pri aparatih z navadnim stikalom možno)...kot rečeno-vsakič zjutraj,ko sem še "tak kot helikopter"🤪,se mi ne da najprej naštimavat kafemašine...tako bom pa nastavil že zvečer,in bo zjutraj že pripravljeno...končno😃.

Če bo koga zanimalo,naj pazi,ker obstaja več barvnih variant (tudi rdeča),z in brez termovke,in z in brez vklopnega časovnika.

 

O cenah pri nas pa-škoda izgubljati besede.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi pa imel eno manj tehnično vprašanje...da ne bom zasmetil temo z belo tehniko...za primorce med vami😉.

Ker gremo 2-3x na leto tudi malo do Italije...in smo zmeraj nakupili testenin...a smo se zmeraj bolj držali Barille...pa sem slišal od sodelavca iz Divače,da so sicer OK,a da to ni lih neki sinonim kvalitetnih testenin v Italiji....,da obstajajo boljše,okusnejše znamke,ki jih notranjci ne poznamo.

Je omenil "Tre Mulini"... baje boljše in cenejše testenine...

A to drži...in katere pa vi raje kupujete v Italiji?

 

Hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Barilla ful mučka z alfatoksini (plesnijo).

V USA jecdosti nižja meja, po prisotnosti na kot v EU. Za to takšno pšenico Barilla veselo uvaža.

 

Pri nas kupujem pogosto Eurospinove. Iz Italije pa vlačim polno takih za filat: canelloni, lumaconi, paccheri in conchiglie grandi. Potem pa za drugo ni placa....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.