Skoči na vsebino

licarska in kleparska popravila

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni. 

 

Zanima me, ce imate kaksna priporocila za kvalitetno in cenovno sprejemljivo licarsko popravilo avtomobila. Namrec gre se za prasko od cca 15cm na zadnjih vratih. Sam sem sel po ponudbo k licarju kjer sem ze pred leti popravljal svoje avtomobile in vem da bi popravilo bilo kvalitetno narejeno, vendar me je malo zmotila cena... 730e tako da bom se malo povprasal preden se kaj odlocim. Majstor je rekel, da bi moral zaradi praske na vratih prebarvati celo stran avta zaradi "posebne" barve ki jo ima (mazdina rdeca). Zdaj nevem ali mi je dal tako ceno, ker ima ze tako prevec dela ali je to res neka realna cena za popravilo. Kaj vi pravite iz vasih izkusenj? 

Lp. 

Napisano

Dosti realno.

Načeloma bi lahko samo vrata pobarval za cca. 300€, samo potem ne boš spal ponoči 😀

  • Všeč 1
  • Haha 2

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 28 minutami je denis100procent napisal:

Pozdravljeni. 

 

Zanima me, ce imate kaksna priporocila za kvalitetno in cenovno sprejemljivo licarsko popravilo avtomobila. Namrec gre se za prasko od cca 15cm na zadnjih vratih. Sam sem sel po ponudbo k licarju kjer sem ze pred leti popravljal svoje avtomobile in vem da bi popravilo bilo kvalitetno narejeno, vendar me je malo zmotila cena... 730e tako da bom se malo povprasal preden se kaj odlocim. Majstor je rekel, da bi moral zaradi praske na vratih prebarvati celo stran avta zaradi "posebne" barve ki jo ima (mazdina rdeca). Zdaj nevem ali mi je dal tako ceno, ker ima ze tako prevec dela ali je to res neka realna cena za popravilo. Kaj vi pravite iz vasih izkusenj? 

Lp. 

To je realna cena. Namreč za pobarvati to rdečo barvo potrebuješ dve rdeči barvi. Ena je bolj oranžna, druga je bolj bordo. Kila te barve ima pa tudi zlatarsko ceno. To ti mora barvari res dober pitor, ker drugače se ti bo poznala razlika v odtenkih. 

 

 

Napisano

No sej to me je zanimalo. Vem da je drazja barva, samo sem imel v glavi ko je brat barval svojo hondo crx v perla barvo in je za cel avto placal 1500e... res da so takrat bile druge cene. Bomo pac placali, samo da bo postimano kot mora biti. Sem pa tudi razmisljal da bi mogoce nabavil cela zadnja vrata z ebaya se jih dobi ze od 200e+v barvi samo spet po drugi strani na sliki jih ne mores videti toliko dobro in ce niso tipi topi nisem nic zastopil... 

Napisano
pred 4 minutami je denis100procent napisal:

No sej to me je zanimalo. Vem da je drazja barva, samo sem imel v glavi ko je brat barval svojo hondo crx v perla barvo in je za cel avto placal 1500e... res da so takrat bile druge cene. Bomo pac placali, samo da bo postimano kot mora biti. Sem pa tudi razmisljal da bi mogoce nabavil cela zadnja vrata z ebaya se jih dobi ze od 200e+v barvi samo spet po drugi strani na sliki jih ne mores videti toliko dobro in ce niso tipi topi nisem nic zastopil... 

Recimo v Kopru, na mazda servisu je samo en avtoličar, ki zna barvati rdečo mazda barvo. Ko gre na dopust, morajo stranke , če je v igri rdeča barva, čakati, da se vrne. 😊

 

 

Napisano

Vprašanje je kako teško se kaj barva moja mašinsko siva,ki je tudi nekaj posebna barva...🤔

Napisano

Ah tvoja itak zgleda kot temeljna barva, tako da se ne rabiš sekirat. :hudicek:

  • Haha 3
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Boss napisal:

Ah tvoja itak zgleda kot temeljna barva, tako da se ne rabiš sekirat. :hudicek:

Pol to velja tud zame in zate 🤣. Pridemo najcenej skoz. Samo moja je trenutno oplemenitena z zlatim puščavskim peskom😂

Popravljeno od TBA
  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

Kar se te premium vaše soul red tiče, me čist vsak ličar vpraša, če lahko naroči pobarvan odbijač. Baje, da jim ful cajta vzame, zarad nanosov in še zajebana barva je.

Napisano
pred 10 urami je denis100procent napisal:

No sej to me je zanimalo. Vem da je drazja barva, samo sem imel v glavi ko je brat barval svojo hondo crx v perla barvo in je za cel avto placal 1500e... res da so takrat bile druge cene. Bomo pac placali, samo da bo postimano kot mora biti. Sem pa tudi razmisljal da bi mogoce nabavil cela zadnja vrata z ebaya se jih dobi ze od 200e+v barvi samo spet po drugi strani na sliki jih ne mores videti toliko dobro in ce niso tipi topi nisem nic zastopil... 

 

Jaz osebno tudi to ne bi delal, ker še vedno pride do odstopanja barve.

 

Kateri letnik pa je avto, če ni skrivnost? :)

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
Pred eno uro je samSimon napisal:

Kar se te premium vaše soul red tiče, me čist vsak ličar vpraša, če lahko naroči pobarvan odbijač. Baje, da jim ful cajta vzame, zarad nanosov in še zajebana barva je.

Res mora bit zajebana, sem ravno včeraj videl enga ausrijca, ki je imel na 6tki "oranžen" nos havbo in ostalo pa lepo rdečo barvo... :nevem:

Napisano

Pa tudi zavarovalnica jim nikol ne plača tolk časa, kokr ga porabjo za to štrihanje.

  • Všeč 1
  • Zmeden 2
Napisano
pred 9 urami je Boss napisal:

Ah tvoja itak zgleda kot temeljna barva, tako da se ne rabiš sekirat. :hudicek:

Važno, da je meni najlepša pa tudi, če je zgoraj brez :harhar: 😉

Napisano
pred 2 urama je samSimon napisal:

Kar se te premium vaše soul red tiče, me čist vsak ličar vpraša, če lahko naroči pobarvan odbijač. Baje, da jim ful cajta vzame, zarad nanosov in še zajebana barva je.

Res je. Zato pa je ne more barvati vsak popoldanski ličar. Zanimivo pri tej barvi je to, da se najprej pobarva oranžen odtenek in nato na še svežo barvo še rdeče-bordo odtenek. Ponavadi se med posameznimi nanosi pusti vsaj pol ure, da se posuši, tukaj pa le par minut. 

Ta ličar na avtoplusu v Kp mi je pravil, da so morali  že večkrat pobarvane dele, ki niso uspeli barvati še enkrat. 

 

 

Napisano
pred 8 urami je g.Wankel napisal:

 

Jaz osebno tudi to ne bi delal, ker še vedno pride do odstopanja barve.

 

Kateri letnik pa je avto, če ni skrivnost? :)

Ja to je bila opcija ko sem se bil v stanju soka ko sem zvedel za ceno popravila 😁 nisem se mogel sprijazniti da ena praskica od 15cm me bo toliko stala.

Drugace pa je avto 2015. 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je denis100procent napisal:

Ja to je bila opcija ko sem se bil v stanju soka ko sem zvedel za ceno popravila 😁 nisem se mogel sprijazniti da ena praskica od 15cm me bo toliko stala.

Drugace pa je avto 2015. 

kasko, parking.... ? (če imaš) in tisti % odbitne franšize, še vedno bo 300€, ampak je pa manj kot 750€ :)

Popravljeno od sportman333
Napisano

Parking pri triglavu nima nobene odbitne fransize. Pa gres lahko tudi v KP popravljat, ce je to edini maher v slo k zna strihat...

  • 7 mesecev kasneje...
Napisano (urejeno)

Oj druščina! Nek genij je očitno spregledal mojo sivo šestko in v vrata naredil precej konkretno vdrtino. Glede na to, da je avto relativno nov bi rad da je poštimano v nulo (ne neke budget varjante). 

 

Kam peljat? Kot sem uspel iz drugih postov izluščit imate radi AC Tomc-a, Cosmos ne obstajajo več in mnenj o novem lastniku nisem našel, nekomu je pa tudi Lak Tom vredu naredil. Barva je machine grey. Kot sem tudi bral je najbolje forsirat nova vrata, ampak v primeru, da je treba barvat bi vseeno rad slišal za še kakšno priporočilo. :)

 

Hvala vam!

 

edit: še fun fact. So mi pustili številko na oknu. Ta hip sem uspel doklicat. 87 letna babica, ki mi je najprej 5min razlagala kako grozen dan je imela. :) ajoj...

edit2: sem šel do njih izpolnit evropsko karto. Ogromna bajta, bmw x7, nek merđo, še en bmw, bazen, tam živeči s kilo botoxa, škodo je pa povzročila 87 letna babica z renault modusom lol. 🤦‍♂️ Zabava...

Popravljeno od hermelin
  • Všeč 2
  • Začuden 2
Napisano

Če ti ni predaleč, priporočam Avto Smole, mislim da delajo za večino zavarovalnic....jaz sem ravno dober mesec nazaj popravljal zadnja leva vrata...in pred tem še 2x druge zadeve...vrhunsko popravljeno. Imajo pa gužvo, jaz sem čakal ene 2.meseca....vrata zrihtajo v 2.dneh.

 

WWW.AVTOSMOLE.SI

 

Napisano (urejeno)

Hvala obema! Ampak preden v ponedeljek klicarim mi nekaj ni jasno... Machine grey od mazde naj bi bila tudi nekaj special, ne? Sicer manj kot rdeča ampak vseeno. To pomeni, da moram prav nekega mazdinega stručkota najt?

 

Je kdo že prav to sivo dal popravljati? Sicer pa vdrtina je precej visoko, tako da je vdrto ravno tam kot teče nek pregib, tako da mi ni jasno ali lahko to sploh popravijo, da ne izgleda čisto češko. Pridejo nova vrata že pobarvana?

Popravljeno od hermelin
Napisano

Vrata pridejo surova. Če je vdrtina na pregibu ti sicer lahko proba ven porinit, ampak najverjetneje ne bo šlo perfektno. Potem je pa tko, en majstr ti bo šel avtomatsko pokitat, drug bo pa forsiru nova vrata in reku, da ti kit zna pokat kasneje. Glede na to, da je avto vozen, bi jst čaku nova vrata, ki imajo verjetno tudi malo daljši rok dobave.

Napisano

Poiščeš vrata v barvi, ki jo imaš sedaj.  Problem rešen.

N7rRRL1.jpg

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.