Skoči na vsebino

Bela tehnika

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 31 minutami je jacques33 napisal:

Samo med 2018 in 2022 je 4 leta razlika, to se pa že mora nekje poznat v razvoju avtomobilizma.

 

Saj to je bila tudi ena od poant  ... tudi znamke moramo gledati skozi čas. Spomnim se Samsunga ... prvih TV sredi 90-tih :) 

Napisano (urejeno)
pred 2 urama je jacques33 napisal:

Samo med 2018 in 2022 je 4 leta razlika, to se pa že mora nekje poznat v razvoju avtomobilizma.

Ma ja.

 

1996 Civic-i so imeli vrhunski menjalnik. Na 2010 M2 pa se je rikverc zatikal.

 

To pač žal ne znajo vsi dobro naredit.

Popravljeno od godlike
  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Hej kolegi, elektro-maherji, imam vprašanje za vas obvladače, če ima kdo kaj pojma o indukcijskih kuhalnih ploščah?

 

Doma imam gorenje indukcijsko, na 4 kuhalna mesta, stara je nekih 13 let in do pred kratkim je delovala brezhibno, v nadaljevanju pa naslednje obnašanje.

 

Kar naenkrat se mi je zdelo, da ko hodim po kuhinji slišim nekakšno piskanje, pa razmišljam kaj za en vrag bi to bil (da ni to da men kaj dogaja v glavi, ali pa da kdo ve od kod to slišim), potem pa se le domislim, da je morda indukcijska, pa grem izklopit vse 3 varovalke v omarico, ki pripadajo tej indukcijski plošči in v trenutku to piskanje preneha. Morda je piskalo že kdaj prej, pa nisem dojel.

 

Kakorkoli, v nadaljevanju so se tipke na dotik začele malo kregati med sabo in pojavil se je kdaj kakšen "error", kjer ponovno nisem bil niti toliko pozoren, ker kdaj se kaj polije po plošči in potem brisanje tega, pa se polije po gumbih, pa ponovno čisti, itd.

 

Skratka, v nadaljevanju pa zdaj ko sem poskušal vklopit katero od štirih kuhalnih mest, nekako čudno vse skupaj utripa in se niti noče več na ta "ON-OFF" gumb ugasnit, sem šel takoj v strahu izklopit njene vse 3 varovalke in jih kar pustil zunaj.

 

Vprašanje se glasi: kaj se je dejansko zgodilo s to napravo in ali je popravilo smiselno (nisem sorta, ki stran meče, če nisem 110% prepričan, da zadevi res ni več pomoči)? Etis servis je zelo fajn.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Nov pomivalni stroj dela u nulo. 

Kupil ASKO. Upam, da mi ne bo žal. 

Napisano
dne 22. 9. 2023 ob 18:35 je Z M A J napisal:

Hej kolegi, elektro-maherji, imam vprašanje za vas obvladače, če ima kdo kaj pojma o indukcijskih kuhalnih ploščah?

 

Doma imam gorenje indukcijsko, na 4 kuhalna mesta, stara je nekih 13 let in do pred kratkim je delovala brezhibno, v nadaljevanju pa naslednje obnašanje.

 

Kar naenkrat se mi je zdelo, da ko hodim po kuhinji slišim nekakšno piskanje, pa razmišljam kaj za en vrag bi to bil (da ni to da men kaj dogaja v glavi, ali pa da kdo ve od kod to slišim), potem pa se le domislim, da je morda indukcijska, pa grem izklopit vse 3 varovalke v omarico, ki pripadajo tej indukcijski plošči in v trenutku to piskanje preneha. Morda je piskalo že kdaj prej, pa nisem dojel.

 

Kakorkoli, v nadaljevanju so se tipke na dotik začele malo kregati med sabo in pojavil se je kdaj kakšen "error", kjer ponovno nisem bil niti toliko pozoren, ker kdaj se kaj polije po plošči in potem brisanje tega, pa se polije po gumbih, pa ponovno čisti, itd.

 

Skratka, v nadaljevanju pa zdaj ko sem poskušal vklopit katero od štirih kuhalnih mest, nekako čudno vse skupaj utripa in se niti noče več na ta "ON-OFF" gumb ugasnit, sem šel takoj v strahu izklopit njene vse 3 varovalke in jih kar pustil zunaj.

 

Vprašanje se glasi: kaj se je dejansko zgodilo s to napravo in ali je popravilo smiselno (nisem sorta, ki stran meče, če nisem 110% prepričan, da zadevi res ni več pomoči)? Etis servis je zelo fajn.

Na etisu sem bil tudi sam, ko je mami usekalo v indukcijo. Žal smo na koncu ugotovili, da se je nek modul zjebal in je šla rakom žvižgat. Je sicer 50/50 indukcija/steklokeramika ampak meni ni dalo miru da je skos kazalo H na indukcijah čeprou so bile mrzle in ugasnjene.

Napisano

Če crkne recimo generator ali kaj podobnega, verjetno ni več smiselno popravljati?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
dne 26. 9. 2023 ob 18:56 je Z M A J napisal:

Če crkne recimo generator ali kaj podobnega, verjetno ni več smiselno popravljati?

Nimam pojma, kaj je generator :D

  • 4 tedne kasneje...
Napisano
dne 5. 9. 2023 ob 13:24 je Janez007 napisal:

Kupovat po specifikacijah, je tako tako. Ponavadi nimaš kaj falit, če pogledaš najbolj priljubljene model v določenem cenovnem razredu.

 

Mi smo kupovali pred 3 leti. Sam sem navijal za Panasonic OLED, ker smo bili zelo zadovoljni s prejšnjo plazmo. Sin je navijal za LG C9, ki je bil zelo dobro ocenjen na različnih koncih. In mi ni žal niti centa za tole LG (takrat sem za 55" plačal cca 1.200€ pri https://www.makspro.si/). Zelo mi je všeč, ker ima daljinec dobro delujoč pointer in z njim izbiraš opcije v menijih ... Edino, kar bi danes spremenil je, da bi vzel 65". 

 

Kakšna je razlika? Greš v Big Bang ali Harvey Norman in gledaš slike pod različnimi koti in različno oddaljenostjo.

 

 

Eto, ponudila se je priložnost in ni bilo treba čakati na gospoda Božička.

Sem upošteval mnenje tvojega sina in kupil LG C9 55". Prvi vtisi so - kupil sem Ferrari in ne Mazde.

Zvok in slika kot dan in noč proti moji stari 2017 Sony LED TV, všeč mi je tudi miška na daljincu - kar z daljincem mahaš in pišeš po tipkovnici. Hitro, enostavno, učinkovito.

Sedaj moram še naštudirat aplikacije za programe, gor imam EON TV, pa Rakuten TV kjer je precej programov. Seveda tudi Netflix.
Me zanima če ima še kdo kaj druga, da je zastonj? Predvsem kakšna Premier liga bi prav prišla, NBA prenosi...

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Napisano
pred 24 minutami je Jaka32 napisal:

 

Eto, ponudila se je priložnost in ni bilo treba čakati na gospoda Božička.

Sem upošteval mnenje tvojega sina in kupil LG C9 55". Prvi vtisi so - kupil sem Ferrari in ne Mazde.

Zvok in slika kot dan in noč proti moji stari 2017 Sony LED TV, všeč mi je tudi miška na daljincu - kar z daljincem mahaš in pišeš po tipkovnici. Hitro, enostavno, učinkovito.

Sedaj moram še naštudirat aplikacije za programe, gor imam EON TV, pa Rakuten TV kjer je precej programov. Seveda tudi Netflix.
Me zanima če ima še kdo kaj druga, da je zastonj? Predvsem kakšna Premier liga bi prav prišla, NBA prenosi...

Dober nakup. 👍 Sedaj pa samo pazi, da se ti razni logotipi tv kanalov (še posebno rdeči, rumeni, rosa) ne zapečejo na ekran. Izogibaj se recimo, da ustaviš sliko za več časa. Če imaš T2 pa je problem tudi rumena črta, ki se pojavi vsakokrat on menjavi kanalal. Ne vem, kako je s temi novimi Oled/Qled tv, ampak pri moji Philips je že ogromno tega zapečenega. 

  • Začuden 2
  • Žalosten 1

 

 

Napisano

Ti novi OLED LG-ji že po minuti mirovanja vžgejo črn ohranjevalnik zaslona z barvnimi "eksplozijami", tako da do zapečene slike sploh ne pride.

Poleg tega jo ob ogledu tv kanalov z logotipom na istem mestu po izklopu tv v mirovanju tudi čisti kako minuto, pa tega sploh ne veš. Razen če si pozoren in slišiš, kdaj klikne trafo v televizorju, ko konča s tem opravilom. 😃

 

Podobno je pri vseh ostalih OLED-televizorjih. Smo vendarle že v letu 2023, tehnologija je šla naprej ...

  • Všeč 3
  • Haha 1
Napisano (urejeno)

Jaz opazim negovanje po lučki.

Ko moj Panasonic vklopi negovanje, je oranžna, ko se čisto vgasne pa rdeča.

 

Seveda če imaš hitri zagon vklopljen ni nikoli rdeča. Samo to me moti, ker mi tudi USB diska ne vgasne.

Za to imam hard off, ne rabim sekunda profitirat pri zagonu.

Popravljeno od godlike
Napisano

Ojoj, to pa nisem vedel, prvič slišim. Sedaj ne bom smel gledati dnevnika na RTVSLO ali pa POPTV? Dobro, malce heca, pa čisto resno... A se res zapeče slika gor? To mi nekako ne gre skupaj s tem, da je to pač TV in da je seveda vsak program ožigosan s svojim logotiom nekje v kotu ekrana. A niso mogli to izboljšati oziroma preprečiti?

Napisano
pred 30 minutami je dvorjan napisal:

Ti novi OLED LG-ji že po minuti mirovanja vžgejo črn ohranjevalnik zaslona z barvnimi "eksplozijami", tako da do zapečene slike sploh ne pride.

Poleg tega jo ob ogledu tv kanalov z logotipom na istem mestu po izklopu tv v mirovanju tudi čisti kako minuto, pa tega sploh ne veš. Razen če si pozoren in slišiš, kdaj klikne trafo v televizorju, ko konča s tem opravilom. 😃

 

Podobno je pri vseh ostalih OLED-televizorjih. Smo vendarle že v letu 2023, tehnologija je šla naprej ...

Ne drži. Ko gledaš tv, se slika  spreminja, logotip je pa vedno na istem mestu. Naredi preizkus. Preklopi na Mtv, recimo rock, ki ima viola logotip in glej ta kanal par ur na dan. Pa da vidimo, kaj boš rekel po kakem mesecu dni. 😉

Imam Philipsov Oled, star kake štiri leta in je opaziti na zeleni podlagi že cel kup rdečih pack. Vse oled tv so po ržene temu. 

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Ojoj, to pa nisem vedel, prvič slišim. Sedaj ne bom smel gledati dnevnika na RTVSLO ali pa POPTV? Dobro, malce heca, pa čisto resno... A se res zapeče slika gor? To mi nekako ne gre skupaj s tem, da je to pač TV in da je seveda vsak program ožigosan s svojim logotiom nekje v kotu ekrana. A niso mogli to izboljšati oziroma preprečiti?

 

Mi ga imamo 3,5 let in nikoli ne pazimo glede "burn-in". Ima TV vrsto mehanizmov (premika sliko za nekaj točk, če slika miruje, se zmanjša svetlost, gre v ohranjevalnik zaslona, zameglljuje logotip...in regeneracija, zato praviloma ne izklapljaš TV iz napajanja, podobno kot pri CD Mazdah). Slika je še vedno kot nova. Podobno pri Panasonic plazmi se v 14 letih ni nič zapeklo.

 

Je pa res, da imam nastavitve, da so barve čimbolj naravne (standardne so zame preveč žive).

 

Mogoče je nevarno, če bi ga uporabljal kot monitor, določeno predeli slike ure in ure enaki.

 

 

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Ojoj, to pa nisem vedel, prvič slišim. Sedaj ne bom smel gledati dnevnika na RTVSLO ali pa POPTV? Dobro, malce heca, pa čisto resno... A se res zapeče slika gor? To mi nekako ne gre skupaj s tem, da je to pač TV in da je seveda vsak program ožigosan s svojim logotiom nekje v kotu ekrana. A niso mogli to izboljšati oziroma preprečiti?

Ehhh.

 

Paranojiki so.

 

Če ima LG kanček pameti Panasonica, se to ne bo zgodilo ob normalni uporabi.

 

Ker ni vžgan 7 dni na PopTv brez da bi se vgasnil.

 

Sem že 1x kopiral:

 

Na 3 ure gledanja, se dela vzdrževanje matrike, ko ga vgasneš.

Na 1500 ur pa komplet kalibracija, ca. 1h.

pred 59 minutami je Janez007 napisal:

 

Mi ga imamo 3,5 let in nikoli ne pazimo glede "burn-in". Ima TV vrsto mehanizmov (premika sliko za nekaj točk, če slika miruje, se zmanjša svetlost, gre v ohranjevalnik zaslona, zameglljuje logotip...in regeneracija, zato praviloma ne izklapljaš TV iz napajanja, podobno kot pri CD Mazdah). Slika je še vedno kot nova. Podobno pri Panasonic plazmi se v 14 letih ni nič zapeklo.

 

Je pa res, da imam nastavitve, da so barve čimbolj naravne (standardne so zame preveč žive).

 

Mogoče je nevarno, če bi ga uporabljal kot monitor, določeno predeli slike ure in ure enaki.

 

 

 

image.png

 Za dopust ga komot izklopiš iz doze. Tudi ko bliska.

 

Sem točno opisal delovanje lučk, po čem opaziš vzdrževanje, par postov višje.

Pred eno uro je Alex napisal:

Ne drži. Ko gledaš tv, se slika  spreminja, logotip je pa vedno na istem mestu. Naredi preizkus. Preklopi na Mtv, recimo rock, ki ima viola logotip in glej ta kanal par ur na dan. Pa da vidimo, kaj boš rekel po kakem mesecu dni. 😉

Imam Philipsov Oled, star kake štiri leta in je opaziti na zeleni podlagi že cel kup rdečih pack. Vse oled tv so po ržene temu. 

Imaš maintenence?

Mene je Philips razočaral, za to sem iz treh šel na 3 Panasonice.

 

Eni tv-ji ga nimajo.

V 4-ih leti bi moral imet podaljšano vzdrževanje in to napiše, da ga ne diraj kako uro.

 

Evo, sem googlal:

To manually trigger the screen residual image recovery, press “Home” on the remote control of the TV and select:

[Settings] > [Advanced] > [OLED Screen settings] > [Clear residual image] > [Confirm] 

 

Pa prišlo je s posodobitvijo, ker tega Philipsi niso imeli.

Si kdaj to pognal peš, če že nima avtomatike?

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 37 minutami je godlike napisal:

Ehhh.

 

Paranojiki so.

 

Če ima LG kanček pameti Panasonica, se to ne bo zgodilo ob normalni uporabi.

 

Ker ni vžgan 7 dni na PopTv brez da bi se vgasnil.

 

Sem že 1x kopiral:

 

Na 3 ure gledanja, se dela vzdrževanje matrike, ko ga vgasneš.

Na 1500 ur pa komplet kalibracija, ca. 1h.

 Za dopust ga komot izklopiš iz doze. Tudi ko bliska.

 

Sem točno opisal delovanje lučk, po čem opaziš vzdrževanje, par postov višje.

Imaš maintenence?

Mene je Philips razočaral, za to sem iz treh šel na 3 Panasonice.

 

Eni tv-ji ga nimajo.

V 4-ih leti bi moral imet podaljšano vzdrževanje in to napiše, da ga ne diraj kako uro.

 

Evo, sem googlal:

To manually trigger the screen residual image recovery, press “Home” on the remote control of the TV and select:

[Settings] > [Advanced] > [OLED Screen settings] > [Clear residual image] > [Confirm] 

 

Pa prišlo je s posodobitvijo, ker tega Philipsi niso imeli.

Si kdaj to pognal peš, če že nima avtomatike?

Imam Philips. Sem pognal ta ročni program  in nekaj ščisti, ne pa vsega. Moramo pa ločiti ekrane QLED (samsung) in OLED (vsi ostali proizvajalci  majo ekran od LG. 

QLED je še vedno Led tehnologija. 

 

 

Napisano (urejeno)

Imam 2 4k led Panasonica in 1x Oled.

 

Vem da so vse matrike od LG-ja. Samo je lahko razlika v programju....

Popravljeno od godlike
Napisano

LCD ne LED!...LED je samo osvetlitev ozadja LCDja,ker LCD sam od sebe ne sveti kot je to pri OLEDu

Napisano (urejeno)

A bejž.

 

LCD ima lahko backlight led ali neon. In ker ima samo LCD tehnologija backlight, je pol to samoumevno, da mislim z LED LCD tehnologijo.

 

A ima še kaj drugega LED za backlight? Ker plazma tudi ne potrebuje backlight-a.

 

Lahko še naštejem tipe matrik za LCD:

IPS, TF, MVA in razni derivati.

Samo ne vem, da to koga zanima 😅

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 1 uro je skritikrt napisal:

LCD ne LED!...LED je samo osvetlitev ozadja LCDja,ker LCD sam od sebe ne sveti kot je to pri OLEDu

Drži se raje orodja. To ti gre bolje is rok. 😉

 

 

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je godlike napisal:

A bejž.

 

LCD ima lahko backlight led ali neon. In ker ima samo LCD tehnologija backlight, je pol to samoumevno, da mislim z LED LCD tehnologijo.

 

A ima še kaj drugega LED za backlight? Ker plazma tudi ne potrebuje backlight-a.

 

Lahko še naštejem tipe matrik za LCD:

IPS, TF, MVA in razni derivati.

Samo ne vem, da to koga zanima 😅

Ne gre mi zate,k razlagaš...zate vem,da veš,kaj je mišljeno,in ni bil namen ti "stopiti na žilo"...gre mi za tiste,kateri tega ne vedo...in če to berejo,si lahko vse živo razlagajo.

Pač sem hotel samo,da se ve,o čem je govora,in da bo raja vedela,kaj LED pri LCD televizorjih pomeni.

Ok počasi prihaja tudi mini-LED verzija panelov,a zaenkrat so za zelo velike diagonale,ker so diode še prevelike,pa čeprav se proizvajalci na vse kriplje trudijo to prikriti,tudi z lažnimi-zavajajočimi nazivi "micro-LED"...a z velikostmi okoli 0.9mm so to bolj pobožne želje,ker micro-LED se začne šele pri 0.1mm ali manj...pač papir vse prenese,raja pa verjame...

 

Pred eno uro je Alex napisal:

Drži se raje orodja. To ti gre bolje is rok. 😉

A,daj beži...in ti to veš😂

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Si preveril, če se avtomatsko zaganja?

 

Panasonic to dela na 1500 ur.

Če moraš peš to zaganjat, ti je lahko ta interval za približen okvir kdaj.

Napisano (urejeno)

Kupujemo manjši (lahko samo za eno skodelico), enostaven, kakovosten kavni aparat na zrnje, lahko tudi dodatno na mleto kavo, brez posebnega rezervoarja za mleko.

 

Kaj priporočate glede na izkušnje?

Popravljeno od Janez007

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.