Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 10 urami je Jaka32 napisal:

 

Sem dvignil na 2.5. Bo pač rit malo bolj trpela na luknjah na cesti.

Bil sem v Šentjurju pri Celju pri tistem, ki ni Avto Krka. Ne spomnim se več. Je pa prišla ena frajla s poškodovanim ventilčkom in so kar naenkrat vsi mehaniki bili bolj poskočni (drugače so se vlekli kot megla, še hodit se jim ni dalo) in seveda se jih je sukalo 5 okoli nje in tistega ventilčka, tudi tisti moj, ki mi je delal optiko. Čeprav so vsi imeli druge stranke in drugo delo. Nikoli več tja k slinavcem!! 

To je pri MULEJ vulkanizerstvo, bili so včasih ok👌 Sedaj pa imajo preveč dela in se več ne trudijo! 🫤

Sodelavec je šel pred 14dnevi k njim na optiko, ker mu je na Passatu spredaj po notranji strani zimske u nulo pobralo zunaj pa še 5mm po 45kkm(Nexenke).Bomo videli kaka bo obraba, poročam čez nekaj mesecev... 👍😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 23 urami je Jaka32 napisal:

Ja, jaz nisem mehanik ampak spredaj je malo v minusu, vendar še vedno manj kot tovarniških 59

 

Če bi imel gume napumpane na več, bi opazil manjšo razliko

 

Najboljše da kak @Brane pokomentira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Vedno tole zagovarjam. Najdražja je pnevmatika, ki jo pobere prehitro. Kaj je torej boljše - pnevmatika, ki zdrži 40kkm in stane 100€ ali tista, ki naredi 70kkm in stane 150€?

 

WWW.ZURNAL24.SI

S premijsko pnevmatiko v avtu ne boste le bolj varni temveč se boste z njo tudi najceneje vozili.

 

 

 

 

Aja pa še za @Alex in ostale, ki ste kupili GY F1 6 Asy. 40€ se da nazaj dobit v gorivu.

 

WWW.GOODYEAR.EU

Ob nakupu štirih katerihkoli letnih ali celoletnih pnevmatik Goodyear v dimenziji 16'' ali več vam podarjamo darilno kartico Petrol za gorivo v...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Boss napisal:

Vedno tole zagovarjam. Najdražja je pnevmatika, ki jo pobere prehitro. Kaj je torej boljše - pnevmatika, ki zdrži 40kkm in stane 100€ ali tista, ki naredi 70kkm in stane 150€?

Odkar vozim avte, nisem niti ene obrabil do meje.

 

Najbližje sem bil s Dunlop Sportmax TT, pa sem jo vrezal na s steklom. Ca 3cm rez, pri 3-3.5mm profila.

 

Ostalo slabo drži, se cota itd... tako da naj se rabijo, kolikor se želijo.

 

Važn mi je oprijem in zavorna pot.

 

Mogoče se bojo Pirellike izrabile kot prve. Sploh ker so mi jih izdobavli s 6mm profila samo.

pred 6 minutami je Shrek napisal:

To je reklamno sporočilo. Continental je boljša guma. 

Prvi stavek se strinjam.

Drugi pa nikoli več na moj avto 🙃

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko pa pride do nakupa, mamo pa klele gor cele debate glede cen pnevmatik in kolk se da pršparat. Očitno pač ni vseeno al kako? :nevem:

  • Všeč 4
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Ko pa pride do nakupa, mamo pa klele gor cele debate glede cen pnevmatik in kolk se da pršparat. Očitno pač ni vseeno al kako? :nevem:

Saj se ve katere gume so zanič katere so dobre in katere sforsirano dobre in predvsem precenjene..... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In razlika je 50-100eur za conti/michelin/gy ki so res hude gume....napram vsem ostalim še vedno dobrim gumam....za 4.leta...torej max.25eur na leto...koliko pa doplačate za kavo, pivo, itd...ccccc

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za nekoga je to veliko, če je brez pomena.... :nevem: 

Slaba-dobra vredu, dobra-zelo dobra pa 🤔

Guma ni vse pri vožnji, so pa vse gume testirane in homologirane... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je sportman333 napisal:

In razlika je 50-100eur za conti/michelin/gy ki so res hude gume....napram vsem ostalim še vedno dobrim gumam....za 4.leta...torej max.25eur na leto...koliko pa doplačate za kavo, pivo, itd...ccccc

Mi smo lani res ujeli hud deal s tistimi Nexenkami na liderju, jaz sem zelo zadovoljen in jih bom vzel spet naslednjič.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je sportman333 napisal:

In razlika je 50-100eur za conti/michelin/gy ki so res hude gume....napram vsem ostalim še vedno dobrim gumam....za 4.leta...torej max.25eur na leto...koliko pa doplačate za kavo, pivo, itd...ccccc

 

 

Razlika je lahko tudi vecja.. odvisna od dimenzije ...

 

Ce recimo primerjam za svojo dimenzijo 235/50 R20 100 W ...

 

Pri drazjih so recimo Goodyear EfficentGrip Performance je recimo 307€ po gumi, Michelin Pilot Sport 256€, Goodyear Eagle F1 Asymetric 220€ ... pri cenejsih pa recimo Falken Azensis 178€ ali Hankook Ventus S1 188€ ... najcenejse so pa neke cudne znamke :) ... RoadX SU01 150€, Dynamo MSU01 155€ Davanti Protoura Sport 162€ ... 

 

Torej je razlika med "znanimi" znamkami med drazjimi in cenejsimi recimo da okoli 100€ po gumi ... ali 400€ za komplet ... 

 

Cene sem vzel vse pri enem dobavitelju in sicer Gume-direkt.com ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tolko imamo debat o gumah, pa noben še ni omenil najboljšega proizvajalca za po mokrem ali blatnem:

lythumb.png

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Živjo. Kaj ste naredili z letnimi lastniki Mazde3? 

 

Homologirana je izključno samo 215/45r18 Y razred... zlatarska dimenzija že po defaultu. Y razred pa naredi rariteto.

 

Kaj dajete gor, da je dobra in da je znotraj homologacije? 

Toyo, ki so gor, so edine gume, ki mi zdrsijo na točno določenem ovinku z vsemi gumami in avti, v 20 letih...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je phoinix napisal:

Živjo. Kaj ste naredili z letnimi lastniki Mazde3? 

 

Homologirana je izključno samo 215/45r18 Y razred... zlatarska dimenzija že po defaultu. Y razred pa naredi rariteto.

 

Kaj dajete gor, da je dobra in da je znotraj homologacije? 

Toyo, ki so gor, so edine gume, ki mi zdrsijo na točno določenem ovinku z vsemi gumami in avti, v 20 letih...

 

Nexen N'fera SU4, dobre za dve leti. Precej mehke in jih pobira. Ne bi bile v redu za tretje leto, čisto zlizan profil.

Goodyear eagle F1 asymmetric 3. Sedaj imam te, pa kot kaže, bodo za 4 sezone.

 

Zgolj zanimivost, zimske Michelin pilot alpin PA4 mi držijo že 4 polna leta in še bodo za naslednjo zimo.

Delam pa enako km pozimi in poleti, cca. 14.000-15.000 na gume.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi 30 jurjev, no sej to je nekako pričakovano pomoje, meni bodo zdržale precej dlje. Je pa tut odvisno od stila vožnje, ovinkov ipd...Bomo videli, po 1 sezoni so skoraj še kot nove pri meni :) - tam okoli 5 tisoč imajo za seboj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je phoinix napisal:

Živjo. Kaj ste naredili z letnimi lastniki Mazde3? 

 

Homologirana je izključno samo 215/45r18 Y razred... zlatarska dimenzija že po defaultu. Y razred pa naredi rariteto.

 

Kaj dajete gor, da je dobra in da je znotraj homologacije? 

Toyo, ki so gor, so edine gume, ki mi zdrsijo na točno določenem ovinku z vsemi gumami in avti, v 20 letih...

Če hočeš dobro gumo je za naše cx30 Conti top guma. Gelipter jih ima gor in jih ne more prehvaliti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Alex napisal:

Če hočeš dobro gumo je za naše cx30 Conti top guma. Gelipter jih ima gor in jih ne more prehvaliti. 

Conti je premium👍🤣, ni to za vse avtomobile....

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.