Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Seveda Bini ti tega na čutiš, če tvoj SUV še ni videl 6000 obratov. :hudicek:

 

Sem glede premiuma imel bolj v mislih, da na kao premium avto dejansko sodijo premium gume in ne nek pocenski cheapshit - a se motim?

 

Jaz 25 let kupujem nove avte pa še nikoli ni bilo gor serijskih gum, ki bi jih moral takoj menjat pa sem za gume strašno občutljiv.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Jaz tudi se nisem imel takega problema... je pa res, da gume za prvo vgadnjo ponavadi niso med najboljsimi... so pa ponavadi vsaj povprecne ... Ne vem pa, kako je pri premijskih modelih 🤪 ... Dosedaj sem vedno imel take z zastarelimi motorji :P ... 

  • Všeč 2
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Boss napisal:

Seveda Bini ti tega na čutiš, če tvoj SUV še ni videl 6000 obratov. :hudicek:

 

Sem glede premiuma imel bolj v mislih, da na kao premium avto dejansko sodijo premium gume in ne nek pocenski cheapshit - a se motim?

 

Jaz 25 let kupujem nove avte pa še nikoli ni bilo gor serijskih gum, ki bi jih moral takoj menjat pa sem za gume strašno občutljiv.

Po mokri cesti pa res ne.... 😛

Jaz sem zadovoljen in to je to, za dirkanje pa ni ne moj sploh pa ne tvoj dizl..... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

A to je premium? :nevem:

A gume? Definitivno niso. 😉

Bridgestonk nisem nikoli maral. Sedaj pa še bolj ne. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Bini napisal:

Je moče, da je kaka serija teh gum takšna, ker jaz nimam teh občutkov pri vožnji po mokrem 🤔

Drugače pa je to lahko tudi dokaz, da  premium gume niso vedno najboljše.... 🥴Mogoče se še tisti malo za temi premijci bolj trudijo in to za skoraj pol manj denarja.... :nevem:

Mogoče ne opaziš, ker nimaš primerjave z vrhunskimi gumami  good year kot imam sam. Tisti so vrhunske gume, rele so le povprečne. Gelipter je opazil isto stvar. 

pred 49 minutami je Boss napisal:

Seveda Bini ti tega na čutiš, če tvoj SUV še ni videl 6000 obratov. :hudicek:

 

Sem glede premiuma imel bolj v mislih, da na kao premium avto dejansko sodijo premium gume in ne nek pocenski cheapshit - a se motim?

 

Jaz 25 let kupujem nove avte pa še nikoli ni bilo gor serijskih gum, ki bi jih moral takoj menjat pa sem za gume strašno občutljiv.

Avto je premijski, gume pa žal ne. So res made in japan, a že tale test pove vse o gumi. 

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Bridgestone Turanza T005 suit your car? Find the best tyre for your car read 101 reviews for the...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te letne Bridgestone-ke so boge.

Opazil sem da majo na moose testu z njimi probleme.

 

 Zimske mam Bridgestone LM005, pa o ble 3 leta dobre.

pred 1 uro je Jest napisal:

Jaz tudi se nisem imel takega problema... je pa res, da gume za prvo vgadnjo ponavadi niso med najboljsimi... so pa ponavadi vsaj povprecne ... Ne vem pa, kako je pri premijskih modelih 🤪 ... Dosedaj sem vedno imel take z zastarelimi motorji :P ... 

Sam sem mel na Alfi prvovgradnjo Dunlop Sportmax TT. Vrhunska guma.

Na Fordu pa sem krajšo potegnil. my18 je še mel 18" Michelin Pilot Sport. Jaz pa sem fasal Michelin Primacy 4. S tem da je neka posebna vatianta za Forda, ker je oznaka S1 za tovarniško vgradnjo.

 

Na suhem so dobre. Problem je pri visokih hitrostih in poletni vročini. Nad 170 je občutek na volanu, kot da si na ledu. Pa slabše so v dežu. Tud ADAC je isto za dež izjavil.
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Je moče, da je kaka serija teh gum takšna, ker jaz nimam teh občutkov pri vožnji po mokrem 🤔

Drugače pa je to lahko tudi dokaz, da  premium gume niso vedno najboljše.... 🥴Mogoče se še tisti malo za temi premijci bolj trudijo in to za skoraj pol manj denarja.... :nevem:

Mogoče...Šparajo na gumah 😉😉😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, prodajajo točno to gumo, ki je narejena specialno za mazdo. 🤔

Sedaj mi je jasno, zakaj tak polom od gume. Tudi cenovno je zelo ugodna. 

 

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Bridgestone Turanza T005A 215/55 R18 95H Mazda na zalogi in ceneje na spletišču...

Za razliko od "normalne" te iste pnevmatike, kjer je cena krepko višja in verjetno tudi kvaliteta boljša. 

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Bridgestone Turanza T005 215/55 R18 99V XL na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik...

Resda je ta za višje hitrosti in nosilnost a vseeno je čudno. 

Našel, katera je glavna razlika med obema gumama.Črka A pomeni, da je narejena specialno  za azijski trg. Kar hkrati pomeni, da so tam manjši standardi in zahteve za dobre gume. Spodaj so komentarji, kjer se skoraj vsi strinjajo, da, so te gume slabe (nekaterim zdržijo lev15000 kilometrov), po 7- 8000 kilometrih pa naj bi bile že skoraj totalno neuporabne za vožnjo v mokrem. 🤔😬

Na teh kilometrih sem sedaj jaz. 

 

"The Turanza T005A effectively replaces the Turanza GR100, which has been in the market for around three years. As is quite the norm these days, the Turanza T005A is a tyre tailored to our region’s unique needs and demands – the ‘A’ in the name is a region code for ASEAN, and the tread differs from the T005, which is the OE factory fit for the new Audi A7 Sportback and latest Lexus LS. The new tyre counts the Michelin Primacy 3 ST as a rival".

Pri izbiri OEM gum za mazdo cx30 dobi mazda en velik - z moje strani. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu A ne pomeni Azija ampak ASEAN države, kot recimo Indonazija, Filipini, Vietnam, Kambodža, Malezija, Tajska.

 

Amapak jaz mam tud te gume gor 3-leta in z njimi cca 30.000 prevoženih km pa so mi zelo dobre. Imam na mokri podlagi slabši občutek z GY UG8, ko jih v jeseni zamenjam pa še ni tistih pravih zimskih razmer. Zdaj a je razlika zaradi dimenzij, nosilnosti verjetno ne toliko je pa bistvena razlika v hitrostnem indeksu.

 

Tele tvoje Alex so hitrostni index H kar pomeni do 210km/h, moje so pa W oziroma do 270km/h. Ta podatek zelo vpliva tudi na ceno, ker mora biti kvaliteta pač precej višja, da zadostiš taki hitrosti, čeprav je Mazda itak ne doseže.

 

Pa če se ne motim so tele performance gume narejene na Japonskem za nižje hitrostne razrede pa v Maleziji ali na Kitajskem. Sej pravim, lahko da imam napačen info ampak na svojih sem preveril in so made in Japan.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, a veš kaj ti bodo rekli? "Ja gospod, tole je normalno za SUV-e... če bi imeli gume, ki bolj primejo bi preveč SUV-ov na streho obrnil. TIste ta boljše pri Mazdi dajemo samo še na Mazdo 3 in na Miato". 😂🤣

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

Hehe, a veš kaj ti bodo rekli? "Ja gospod, tole je normalno za SUV-e... če bi imeli gume, ki bolj primejo bi preveč SUV-ov na streho obrnil. TIste ta boljše pri Mazdi dajemo samo še na Mazdo 3 in na Miato". 😂🤣

Sem malo bral druge forume in so po večini ugotovili podobno kot jaz glede teh gum. 

Tako slabih gum nisem imel na avtu že zelooo dolgo. Še sreča, da gredo kmalu gor zimske. 😊 Slabše ne nore bit. 

  • Haha 1
  • Žalosten 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Kakorkoli, sem pisal tudi na Mazda Slovenija. Bomo videli, kaj bodo zmozgali glede teh gum. 🤔

Bodo pa naslednje gume na cx 30 definitivno ali GY ali Conti. 

Nič ne bo..ker bojo rekli da to so ITAK  prvo gradnja  gum na novi avto 🙃😉😉

Tako da jaz sigurno dam gor conti.drugo leto 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Kakorkoli, sem pisal tudi na Mazda Slovenija. Bomo videli, kaj bodo zmozgali glede teh gum. 🤔

Bodo pa naslednje gume na cx 30 definitivno ali GY ali Conti. 

 

Poskus Maxxis, ki so za normalno ceno, nebo ti zal 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Alex napisal:

Mogoče ne opaziš, ker nimaš primerjave z vrhunskimi gumami  good year kot imam sam. Tisti so vrhunske gume, rele so le povprečne. Gelipter je opazil isto stvar. 

Avto je premijski, gume pa žal ne. So res made in japan, a že tale test pove vse o gumi. 

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Bridgestone Turanza T005 suit your car? Find the best tyre for your car read 101 reviews for the...

 

Bom od sedaj naprej poskusil po dežju malo na hard in bom videl,če je res tako slaba pa poročam👍

Pri neki normalni vožnji res nisem imel problemov.:nevem: Lahko so pa krive vremenske razmere pri vas na obali,ker manj pogosto dežuje in so ceste bolj mastne in s tem bolj spolzke....🤔

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No js mam že z njimi okoli 30k narjeno kot @Boss in pač ja, dež je dež nikoli ne pretiravam v vožnji in se ne zanašam na gume, vem pa da niso med boljšimi. Ker že prvo leto, ko sem bil na intenzivni varni vožnji, sem imel povprečen rezultat oz. slab z njimi. Nisem pa še na tej mazdi mel drugih, da bi vedel, če so katere druge  boljše :D Drugo leto se bom odločal spomladi al jih še dam nazaj al ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je NevLado napisal:

Jaz pa mislim da pri CX-30 ni problem v gumi, ampak v SUV-u :D Alex in Bini sta imela prej oba nizek avto, SUV se pa pač vozi drugače zaradi višjega težišča je tudi bolj obremenjen v zavojih, sploh pa v mokrem.

Tudi to je nekaj, ampak mene ne moti to kaj hudo, ker sem tudi kombijev navajen in je še večja razlika v višini in stabilnosti.... 👍

Bolj je to, da ima gume 215 in dosti velik navor ter 186 vrancev 😊😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Alex napisal:

Kakorkoli, sem pisal tudi na Mazda Slovenija. Bomo videli, kaj bodo zmozgali glede teh gum. 🤔

Bodo pa naslednje gume na cx 30 definitivno ali GY ali Conti. 

Zanimivo. Jaz imam pa na moji CX 30 kot prvo vgradnjo Continentalke ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Carot napisal:

Zanimivo. Jaz imam pa na moji CX 30 kot prvo vgradnjo Continentalke ..

Ja, različne gume montirajo. Ti si imel srečo, da so ti dobre gume vgradili. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.