Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sem že predno sem videl ta test naročil Hankook Winter I cept RS3 in je fajn vidt ko ti potrdijo, da se nisi slabo odloču.

 

225/55 R17 101V za 115 po gumi z vključeno montažo in centriranjem. Se mi je zdela dobra cena. Kje in kako jih hranijo pa nevem :D

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pogrešam test nekaj let starih zimskih gum (na kar je opozoril tudi Boss). Verjetno se strinjamo, da so občutki na cesti slabši od občutkov novih. Koliko slabši, pa na pamet težko vemo. Kakšne lastnosti (v primerjavi z novimi) bi imela recimo Continentalka TS860 po 2 zimah in prevoženih 40.000 km? 🤔

 

 

https://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=138

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čudno da ni noben notr dal res še, sploh ker vsesorte testirajo. Zelo zanimiv mi je bil en test zimskih gum od lani, kjer so dal notr še neko dobro letno pnevmatiko, samo za občutek kje so tiste zimske proti njej. Tudi po suhem in nizki temperaturi.

 

Verjetno je pa težko določt, koliko naj bi bila taka pnevmatika stara nekaj sezon obrabljena? Verjetno je polno sprememnljivk na katere ne moreš ravno vplivat in so lahko velika odstopanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je SeekK napisal:

Sem že predno sem videl ta test naročil Hankook Winter I cept RS3 in je fajn vidt ko ti potrdijo, da se nisi slabo odloču.

 

225/55 R17 101V za 115 po gumi z vključeno montažo in centriranjem. Se mi je zdela dobra cena. Kje in kako jih hranijo pa nevem :D

Nas je več takih, ki smo se pravilno odločili in kupili Hankook. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugibanje na pamet je brezveze... 🤔Eni se lahko samo tolažijo s tem, da če so kupili najdražjo gumo, da so s tem kupili tudi najboljšo.... 🙃Verjetno pa so eno izmed najboljših in to je to.... 🙂Teh najboljših je pa od oka ali čez prst kakih 15....

😁

Če je to res, da je guma stara 5let in z dosti profila slaba ali problematična bi sigurno to problematizirali in na to temo objavili kakšen test gum na to temo, kaj mislite🤔

Je pa gotovo slabša, to vem... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Bini napisal:

Ugibanje na pamet je brezveze... 🤔Eni se lahko samo tolažijo s tem, da če so kupili najdražjo gumo, da so s tem kupili tudi najboljšo.... 🙃Verjetno pa so eno izmed najboljših in to je to.... 🙂Teh najboljših je pa od oka ali čez prst kakih 15....

😁

Če je to res, da je guma stara 5let in z dosti profila slaba ali problematična bi sigurno to problematizirali in na to temo objavili kakšen test gum na to temo, kaj mislite🤔

Je pa gotovo slabša, to vem... :nevem:

Tako kot to naredijo za avte, belo tehniko, superge,... ane? ;)

 

Boli njih k**** za tebe, tvoj avto in tvoje gume. Njim je cilj, da naredijo produkt, ki zdrži tolko in toliko, da potem spet menjaš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je NevLado napisal:

Tako kot to naredijo za avte, belo tehniko, superge,... ane? ;)

 

Boli njih k**** za tebe, tvoj avto in tvoje gume. Njim je cilj, da naredijo produkt, ki zdrži tolko in toliko, da potem spet menjaš.

Ja, samo večina tega žal še vedno ne razume in se hvali kako dobijo super, poceni in dober produkt. 

Danes se da kupiti zelo dobre licenčne produkte v kolikor ne iščeš imidža.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je mazdaman napisal:

Zadnja guma mi spušča ker jo moram pumpat vsakih  10 dni

 

Če ni ventilček, je luknjica. Gumo dol pa našpricat z vodo z mal detergenta da vidiš kje pušča.

Ravno danes je moja najdražja fasala črva v zadnjo gumo. Luknjica pa za eno tanko buciko, puščalo 0.1 bar na 3 dni. V gumi ni bilo ne tujka ne tujke.

 

Preverjanje tlaka na 1000 km pomeni vsakič, ko tankaš. Meni se ne da glede na to, da mi zaznavanje padca tlaka dela zelo OK in to na ABS senzor.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, jaz sem v nedeljo prvič po spomladi, ko sem menjal kolesa za letna, preveril tlak v gumah. In na moje veliko presenečenje je padel zgolj za 0,1 do 0,2 bara. Ker pumpam tam nekje na 2,7 spredaj in 2,6 zadaj je to čist OK in v bistvu super. Spremljat tlak na 1000km - pa šlatat in gledat gume se mi zdi pa čisto pretiravanje oziroma overkill

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Boss napisal:

Hehe, jaz sem v nedeljo prvič po spomladi, ko sem menjal kolesa za letna, preveril tlak v gumah. In na moje veliko presenečenje je padel zgolj za 0,1 do 0,2 bara. Ker pumpam tam nekje na 2,7 spredaj in 2,6 zadaj je to čist OK in v bistvu super. Spremljat tlak na 1000km - pa šlatat in gledat gume se mi zdi pa čisto pretiravanje oziroma overkill

A si že pred nami Primorci obul mazdo v zimske gume? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bil je žebljiček noter, danes rešil pri vulkanizerju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

A ne še... samo klele gor folk tako paniko zganja, da me je firbec matral kolk so gume spustile.

Res je. Moje niso nič... no ja, saj zimske niso še na feltnah montirane. 😊

Pravkar je mazdaman napisal:

bil je žebljiček noter, danes rešil pri vulkanizerju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A so bili trije? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 10. 2022 ob 11:49 je Janez007 napisal:

Pogrešam test nekaj let starih zimskih gum (na kar je opozoril tudi Boss). Verjetno se strinjamo, da so občutki na cesti slabši od občutkov novih. Koliko slabši, pa na pamet težko vemo. Kakšne lastnosti (v primerjavi z novimi) bi imela recimo Continentalka TS860 po 2 zimah in prevoženih 40.000 km? 🤔

 

 

https://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=138

Žal nam ostane samo gostilniška debata in lastne izkušnje.

 

Za to pa se po lastnih izkušnjah izogibam zimskih Dunlop, ne glede na teste.

4. leto so ble totalna drsalnica in mnogo slabše kot 8 let stara Sava Eskimo S3 na drugem avtu.

 

Podobno zgodbo imam z Toyo letnimi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno kje in kako si vozil ter po kakšnih podlagah, ipd...

Vsi te in ostali dejavniki so pokazatelj ohranjenosti in obrabljenosti, hkrati pa se z leti izgublja čvrstost in oprijemljivost pnevmatike, poveča se poraba goriva, ipd...

Jaz jih vsake zvozim do konca in ko čutim da ni več pravega efekta uporabim za prikolico ali druga vozila in pripomočke ali pa jih preprosto zavržem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je TiEn napisal:

Ja jst isto moje letne delajo zadnje kilometre, gledal pa sem nexen n'fera

To so dobre gume.... 👍😉

Kupi jih že zdaj, da ne bodo spomladi presveže😁🙃

 

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.