Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Test resnejših gum. 😊

 

WWW.TYREREVIEWS.COM

If you've ever dreamed of seeing the Michelin Pilot Sport 5, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, Continental...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Test resnejših gum. 😊

 

WWW.TYREREVIEWS.COM

If you've ever dreamed of seeing the Michelin Pilot Sport 5, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6, Continental...

 

https://www.tyrereviews.com/Search/Size/225-45-19/Season/Summer


 

Nexenke v dimenziji za m6 majo isto 3.5 zvezdic kot bridgestone in as5/6 :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

https://www.tyrereviews.com/Search/Size/225-45-19/Season/Summer


 

Nexenke v dimenziji za m6 majo isto 3.5 zvezdic kot bridgestone in as5/6 :D 

Pa 1/2 cene :D dobro bo za zgulit pa kupt nove pol

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba je tudi vzeti kot rezervo, da so na tyrereviews to osebne ocene in pri gumah je lahko nekomu, ki se fura po mestu ocena pnevmatike 5, pri drugemu na relaciji lahko pa 1.

Veliko ljudi tudi ne loči med razredi max, ultra, touring itd...

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Ja imaš prav, na vseh dimenzijah je samo pičla 2% razlike, pri čemer je bazen reviewou za nexenko večji za kar 4x

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj so relevantna prav mnenja kupcev. Tako dobiš najboljši  vpogled, koliko je kakšna guma v resnici vredna. 

Razni testi so bolj za navadno rajo kot kakšna resna zadeva.

Sicer pa vsak kupuje takšne gume, kot si jih lahko finančno privošči. Vsi bi hoteli najboljše gume a morajo žal poseči po cenejših primerkih. To je podobno, kot ko nekateri nakupujejo v eurospinu in podobnih skladiščih ali pa v ikei. Resno nakupovanje  se  dogaja v drugih trgovinah.😉 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejle sem izmeril globino na mojih 19" GY za M6. 

Dve imata še 6 mm profila, dve pa 5,20 mm. 

Sem mislil, da so  bolj spiljene po treh letih uporabe. Tako, da bodo še za eno sezono. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvih 15km z nexenkami je mimo, in je res zaenkrat top. Prvo kar opaziš je to, da misliš da se pelješ po zraku, ker jih NE slišiš. Se ne hecam. Sem šel namenoa na AC , pri 120kmh slišiš samo veter, ki gre mimo ogledal. Gum pa praktično ne. Tako da kapo dol, upam da tako ostane. Za ostalo bomo pa še videli. Handling se mi zdi ok, niso premehke, kot so nekateri omenjali. Res pa je , da imam napumpane na 2.7 - 2.8 bara.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 hours ago, Alex said:

Najbolj so relevantna prav mnenja kupcev. Tako dobiš najboljši  vpogled, koliko je kakšna guma v resnici vredna. 

Razni testi so bolj za navadno rajo kot kakšna resna zadeva.

Sicer pa vsak kupuje takšne gume, kot si jih lahko finančno privošči. Vsi bi hoteli najboljše gume a morajo žal poseči po cenejših primerkih. To je podobno, kot ko nekateri nakupujejo v eurospinu in podobnih skladiščih ali pa v ikei. Resno nakupovanje  se  dogaja v drugih trgovinah.😉 

Točno tako, in ta mnenja uporabnikov sem bral že lani in ugotovil, da s to gumo res ne more bit kaj dosti narobe. In imam občutek, da bo res tako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je SpEkTr napisal:

Točno tako, in ta mnenja uporabnikov sem bral že lani in ugotovil, da s to gumo res ne more bit kaj dosti narobe. In imam občutek, da bo res tako.

Sam sem tudi pri tej gumi ugotovil, da je tiha in da je dobra v dežju. Bi pa priporočil,, da je ne pumpaš preveč, saj  jo zna pobirati po sredini. Že pri mojih GY sem danes ugotovil, da so po sredini bolj pobrane( za kakih 0,5 mm) kot po bokih. Pa jih pumpam na 2,7 in so XL s trdimi boki. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Alex napisal:

Že pri mojih GY sem danes ugotovil, da so po sredini bolj pobrane( za kakih 0,5 mm) kot po bokih. Pa jih pumpam na 2,7 in so XL s trdimi boki.

 

Tole pa preprosto ne verjamem. Verjel bi ti, če bi rekel, da pumpaš preko 3 bare.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Sam sem tudi pri tej gumi ugotovil, da je tiha in da je dobra v dežju. Bi pa priporočil,, da je ne pumpaš preveč, saj  jo zna pobirati po sredini. Že pri mojih GY sem danes ugotovil, da so po sredini bolj pobrane( za kakih 0,5 mm) kot po bokih. Pa jih pumpam na 2,7 in so XL s trdimi boki. 

 

2.5 bara bo ravno prav,tako je tudi po tov.priporočilih....👍

Jaz bom pa svoje Bridgestonke dal letos na 2.7-2.8, ker na 2.5 jim je robe pobiral.....☹️😤

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

2.5 bara bo ravno prav,tako je tudi po tov.priporočilih....👍

Jaz bom pa svoje Bridgestonke dal letos na 2.7-2.8, ker na 2.5 jim je robe pobiral.....☹️😤

Jaz nekje 2,5. To mislim, da je maksimalno za te gume. Jih zvozim in nato zamenjam z kakimi resnimi gumami. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je MarkoSolnir napisal:

Malo sem preletel tole temo in bi tudi jaz preizkusil Nexen na svoji M3, dimenzije 215/45 R18 89W.

 

Bo tale tip Nexenk vredu? Nevem točno, kaj pomenijo te oznake, sem zelenc pri teh zadevah

null

image.png

če imaš v prometni dimenzijo 214/45/R18 89W, potem lahko montiraš to dimenzijo ampak z višjim hitrostnim/težnostim indexom, torej je 93W povsem ok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala. Kaj pa pomeni XL v praksi? Večinoma sem namreč v avtu sam, vozim po lokalnih, regionalnih cestah. Po avtocestah parkrat letno. In kaj pomeni SU4?

 

nullRazmišljam in tehtam med spodnjimi štirimi opcijami.. Če kakšna izstopa, bi se odločil zanjo, pa ne vem, kako jih primerjati med sabo.. Če je mogoče kdo namesto mene že opravil to domačo nalogo? :D

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.