Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

@BiniNabavil sem GY6. 

pred 2 minutama je TiEn napisal:

Nexen je pomoje uzel po dražji ceni,..sam zdej glede na ceno lahko reče, da ma skor premium gume :D malo šale hehe

Si bil blizu. Sem počakal, da je tud cena premium. Ne morš kupit premium pnevmatiko po nizki ceni no . 🤣

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Liuch napisal:

@BiniNabavil sem GY6. 

Si bil blizu. Sem počakal, da je tud cena premium. Ne morš kupit premium pnevmatiko po nizki ceni no . 🤣

Super, top gume si vzel. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Liuch napisal:

@NevLadoNexen vas je kar nekaj vzelo. Če se ne motim gre iz GY5 na 6 @Alex? Kar je fino, saj bomo lahko podali mnenja in iz uporabniških izkušenj videli, če dražje upravičijo svojo ceno.

Če bo vsaj tako dobra kot GY assimetric 5 bo super. Naj bi bila pa še tišja in boljša v vseh segmentih. Bomo. Videli. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Liuch napisal:

@NevLadoNexen vas je kar nekaj vzelo. Če se ne motim gre iz GY5 na 6 @Alex? Kar je fino, saj bomo lahko podali mnenja in iz uporabniških izkušenj videli, če dražje upravičijo svojo ceno.

Jaz pomoje naredim največ km trenutno na forumu na leto, pa tut pomoje največ AC, bomo vidli kako bodo zdržale za teh 87 euričev :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za po avtocesti so še lesena kolesa z železnim okovom dobra...

 

Sem poskusil par Nexenk po naših hribih, pa se ni ravno najbolje obneslo. Po ovinkih je pobralo robove. To sem sicer rešil tako, da sem jih potem pumpal za en bar več, kot je predpisano, ampak to ni ravno dobra rešitev... Pa pogonske gume je pobiralo. Po vsaki vožnji, ko sem jih pogledal, je bilo manj profila. Sploh ni bilo treba merit, že na oko se je opazilo. In sem jih na vsakih 5000 km prekladal: sprednje nazaj in zadnje naprej... 

 

Če dobro premislim, mogoče bi bilo boljše, če bi vozil v copatih. Bi gume več zdržale, pa poraba bi bila nižja. Tako pa vozim v gojzarjih, pa rata težka noga, pa kar samo stisne dol. Potem pa gume pobere in nafte pokuri, da je povprečje okoli 6,3...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Za po avtocesti so še lesena kolesa z železnim okovom dobra...

 

Sem poskusil par Nexenk po naših hribih, pa se ni ravno najbolje obneslo. Po ovinkih je pobralo robove. To sem sicer rešil tako, da sem jih potem pumpal za en bar več, kot je predpisano, ampak to ni ravno dobra rešitev... Pa pogonske gume je pobiralo. Po vsaki vožnji, ko sem jih pogledal, je bilo manj profila. Sploh ni bilo treba merit, že na oko se je opazilo. In sem jih na vsakih 5000 km prekladal: sprednje nazaj in zadnje naprej... 

 

Če dobro premislim, mogoče bi bilo boljše, če bi vozil v copatih. Bi gume več zdržale, pa poraba bi bila nižja. Tako pa vozim v gojzarjih, pa rata težka noga, pa kar samo stisne dol. Potem pa gume pobere in nafte pokuri, da je povprečje okoli 6,3...

Na AC so največje hitrosti, sploh ko je dež je pomembno da guma dobro drži, spremembe smeri so zahtevne iz vidika sil,...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je sicer res, ampak na avtocesti so nagle spremembe smeri redke, po ovinkastih hribovskih cestah pa redko ni nagle spremembe smeri, se pravi je kratko obdobje, ki z vidika sil ne bi bilo zahtevno...

Popravljeno od Slivka
Pravopis
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je SpEkTr napisal:

Sam imaš pa na AC precej precej višjo hitrost, in že malenkostni premik volana zna bit za gumo bolj zahtevno opravilo kot nek ovinek pri 30kmh.

Se 100% strinjam. Pri tako velikih energijah ima lahko že manjša razlika v oprijemljivosti-vodljivosti-stabilnosti gum velike učinke-posledice (se obdržiš na cesti, ali pa zletiš s ceste).

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Alex napisal:

Jaz sem z cx30 naredil od pol junija do sedaj 14700 km. In z 6-ko še 7000 km. 

Res pa je, da je polovico km na 6-ki naredil sin in nekaj žena. 

Pa boš sploh kdaj nazaj vzel 6-ko? Se boš kdaj sploh naveličal cx-30 vozit? 🙂

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je MazdaBoy napisal:

Pa boš sploh kdaj nazaj vzel 6-ko? Se boš kdaj sploh naveličal cx-30 vozit? 🙂

Saj jo tehnično gledano imam še vedno   in grem z njo na  kako dolgo pot, ko rabim res velik prtljažnik. Mi je pa vožnja z cx30 bolj zabavna in udobna. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je jacques33 napisal:

Naroču 4x GY Asy. 6, da malo pokvarim povprečje foruma z Nexenkami.😁

O, še eden z GY ass6. Kmalu bo neodločeno z nexenkami. 😊

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.