Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 37 minutami je scania napisal:

Jaz imam eno sezono nexen su4 in sem brez pripomb, za dalje pa bomo videli, zaenkrat so mi boljse od bridgeston. Aja pa bridgeston so bile Japonske, nexen so pa narejene na Kitajskem. 

Nikoli nisem trdil da je kitajska roba zanič.

 

Se pa je ca. 10 let izogibam, kolko zmorem, ker mislim da si s to robo sami Evropo uničujemo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Nisem rekel, da se lahko vsemu. Kolko se pač z minimalnim naporom da.

 

Torej zimske mam Bridgestone => japanar => made in spain.

 

Če si pri Sava gumah. Posledično je to GY lastnik.

Sem pa že mel GY gume made in Slovenija.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je TiEn napisal:

Gume so že na poti in to iz Nizozemske 

Moje tudi - Oirschot

pred 15 urami je godlike napisal:

Nikoli nisem trdil da je kitajska roba zanič.

 

Se pa je ca. 10 let izogibam, kolko zmorem, ker mislim da si s to robo sami Evropo uničujemo.

Ker telefon maš :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je NevLado napisal:

Moje tudi - Oirschot

Ker telefon maš :D 

Samsung => Made in Korea

Če te še zanima ovitek => Samsung original => Made in Vietnam

In vem, da je ziher kak del v telefonu naret na Kitajskem.

 

Nisem rekel, da vsepovsod gre. Ampak recimo, če sem dobil SKF španer kitajski, je pač naslednji nakup Gates, ki se je izkazalo, da je turški.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismo enga odkrivanja tople vode. V realnosti se pa 3/4 cajta furate po avtocesti s tempomatom. Nekih hudih zim oz. obilnega snega zadnja leta sploh vec ni. Za moje pojme bi te razne študije prav prisle na tem forumu samo Slivki :). Sam osebno ze vrsto let uporabljam znamko Nexen (tako letne, kot zimske) in je zame win win. Partnerka ima continental in ne opazim nobene razlike med nexen in continental. Razn v ceni. No zej me pa lahko shejtate

:). Letos pridejo na vrsto nove letne gume in prav tako bojo nexen. Stare nexen so pa dot 2016.

Drgac so pa nexen korejske gume razn serija N800 je bila narejena na kitajskem. Popravite me, ce se motim.

Popravljeno od Scr3am
  • Všeč 9
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 2. 2023 ob 8:54 je Shrek napisal:

Iskal bom japonske gume. Ali falken ali toyo. Drugo leto. Za letos so še ok na vseh treh mazdah. Na eni japonski falken, na drugi toyo, na tretji pa GY...prišla z avtom. 

Čisto tako...obstaja še ena "japonska" firma pnevmatik,k malokdo ve za njo:. Riken

So od nekje 90ih v lasti Michelin-a in so med poznavalci veljale kot cenejše Michelinke...mi jih je stric,k je imel servis in prodajo avtov v Feuerbachu (blizu Stuttgarta) priporočal...in sem jih vzel...takrat (cca.95ega leta) na Daewoo Racer-ju....boooomba od gume...čez stare rebrnice navzdol dirkal k "sneta sekira"...

 

In je sin lih kar kupil en set letnih...poceni in "Ultra High Performance"...bomo videli,k dosedaj je imel Dunlop Sport Maxx RT2 (zelooo dobre gume).

IMG_20221116_154332.jpg

  • Všeč 3
  • Hvala 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Scr3am napisal:

Pismo enga odkrivanja tople vode. V realnosti se pa 3/4 cajta furate po avtocesti s tempomatom. Nekih hudih zim oz. obilnega snega zadnja leta sploh vec ni. Za moje pojme bi te razne študije prav prisle na tem forumu samo Slivki :). Sam osebno ze vrsto let uporabljam znamko Nexen (tako letne, kot zimske) in je zame win win. Partnerka ima continental in ne opazim nobene razlike med nexen in continental. Razn v ceni. No zej me pa lahko shejtate

:). Letos pridejo na vrsto nove letne gume in prav tako bojo nexen. Stare nexen so pa dot 2016.

Drgac so pa nexen korejske gume razn serija N800 je bila narejena na kitajskem. Popravite me, ce se motim.

 

Sej je res. Večina ljudi se vozi z neko normalno vožnjo in tam bajnih razlik ne opaziš.

Jaz kompliciram, ker pri hitri vožnji z Miato čez ovinke se vse pozna :D Ma mislim, da tudi s temi Nexenkami nisem imel nekih slabih izkušenj.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je skritikrt napisal:

Čisto tako...obstaja še ena "japonska" firma pnevmatik,k malokdo ve za njo:. Riken

So od nekje 90ih v lasti Michelin-a in so med poznavalci veljale kot cenejše Michelinke...mi jih je stric,k je imel servis in prodajo avtov v Feuerbachu (blizu Stuttgarta) priporočal...in sem jih vzel...takrat (cca.95ega leta) na Daewoo Racer-ju....boooomba od gume...čez stare rebrnice navzdol dirkal k "sneta sekira"...

 

In je sin lih kar kupil en set letnih...poceni in "Ultra High Performance"...bomo videli,k dosedaj je imel Dunlop Sport Maxx RT2 (zelooo dobre gume).

IMG_20221116_154332.jpg

Riken Road Performance so tretje najslabše na amzs testu, ali so te Ultra performance kaj boljše? :D 

 

Tabela_20555_16_2_del.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je skritikrt napisal:

In je sin lih kar kupil en set letnih...poceni in "Ultra High Performance"...bomo videli,k dosedaj je imel Dunlop Sport Maxx RT2 (zelooo dobre gume).

 

Uf, to pa utegne biti kar razlika. Naj jih "ulaufa" kot začetnik, torej doker ne začne škripati po 5 km/h gor, pol pa samo še 1-2 km/h. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Scr3am napisal:

Pismo enga odkrivanja tople vode. V realnosti se pa 3/4 cajta furate po avtocesti s tempomatom. Nekih hudih zim oz. obilnega snega zadnja leta sploh vec ni. Za moje pojme bi te razne študije prav prisle na tem forumu samo Slivki :). Sam osebno ze vrsto let uporabljam znamko Nexen (tako letne, kot zimske) in je zame win win. Partnerka ima continental in ne opazim nobene razlike med nexen in continental. Razn v ceni. No zej me pa lahko shejtate

:). Letos pridejo na vrsto nove letne gume in prav tako bojo nexen. Stare nexen so pa dot 2016.

Drgac so pa nexen korejske gume razn serija N800 je bila narejena na kitajskem. Popravite me, ce se motim.

👍 kot včasih 30.let nazaj, ko se je razpravljalo ali ima avto 65km ali 75km in kateri gre boljše :).....v praksi pa nobeden nikamor :):)

  • Všeč 2
  • Haha 5
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je NevLado napisal:

Riken Road Performance so tretje najslabše na amzs testu, ali so te Ultra performance kaj boljše? :D 

 

Tabela_20555_16_2_del.jpg

Kot rečeno...nimam pojma,bomo še videli...sin večinoma sam relacije dela...in je rekel,da ne da velik cvenka...pa se je za te odločil...glej,pač za malo cvenka...saj veš🙄...če bodo pa v redu,pa toliko bolje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je FuManchu napisal:

Jaz sem imel na mazdi letne gume Sumitomo. Res dobra guma. Tolk gripa, da se školjka avta pod ritjo zvijala:bravo:

A je bila školjka toliko gnila? 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 2. 2023 ob 6:15 je jacques33 napisal:

Kot sem zasledil, Autobild testira letne gume v dimenziji 225 45 R18, test pa bo objavljen v nekaj tednih. Sigurno boljši približek dimenzijam gum iz naših Mazd.

Sam ga bom sigurno prebral, potem pa se za nekaj odločim. 

Evo, še testi od Autobild-a.

WWW.AUTOBILD.DE

Sommerreifen im Test: Über 200 Sommerreifen aus den wichtigsten Reifendimensionen getestet. ALLE...

 

  • Všeč 4
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Liuch napisal:

Evo, še testi od Autobild-a.

WWW.AUTOBILD.DE

Sommerreifen im Test: Über 200 Sommerreifen aus den wichtigsten Reifendimensionen getestet. ALLE...

 

Wau, bridgestone ima že turanzo 6? To pa prvič slišim.

 

Škoda k ni r19 nexenk...saj večina nemških vozil fura 19+

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osebno se mi ne zdi, da bi kar zamahnil z roko, eh vsaka guma je dobra, sej nismo dirkači...

 

Če se pogleda čist osnoven parameter tukaj v prvi tabeli, ko imajo zaviranja z 80 kmh v mokrem in s 100 kmh v suhem, so razlike v razdaljah kar konkretne.

 

Razen če se odločimo in rečemo da so itak vsi testi kupljeni...

 

Na koncu vsak zase preceni kaj in kako, dejavnikov kaj dat na avto, je pri vsaki taki odločitvi precej.

 

Zanimivo dogajanje npr. z gumo Semperit Speed Life 3, pri amzs testu 16 velikosti je še v prvi polovici, pod oznako priporočljivo...pri autobildu in testu 18 velikosti je označena kot ena tistih najslabših, katerih nakup odsvetujejo..

 

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Semperit Speed-Life 3 225/45 R19 96W XL, FR na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik · Brezplačna dostava · Enostavno in hitro naročilo.

 

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.