Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 1 minuto je Shrek napisal:

No, kitajskih in korejskih ne dam na avto. Zdaj imam falken japonske gor... 

Ne vidim razloga da bi bilo nekaj slabo zgolj ker je korejsko? Kvečjemu se trudijo biti konkurenca ostalim ponudnikom gum, kjer iščejo razmerje med kakovostjo in ceno. Verjetno si tudi tvoj komentar napisal iz kakšnega Samsunga, ki je glej no glej, korejski :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Ej, sem gruntal - ampak 144 eur je en kos (https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/falken/azenis-fk520/225-45-zr19-96y-1363744, nexenka pa 87 eur (https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/nexen/n-fera-su4/225-45-zr19-96w-1252024)

 

 

 

A je res toliko boljša za to razliko v ceni?? 40%!!!! https://www.tyrereviews.com/Tyre/Nexen/N-Fera-SU4.htm

 

Jaz sem ravnokar na liderju naročil nexenke.

Sepravi enake kot @SpEkTr

Do Continentalke je še pa nekaj več razlike....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem zasledil, Autobild testira letne gume v dimenziji 225 45 R18, test pa bo objavljen v nekaj tednih. Sigurno boljši približek dimenzijam gum iz naših Mazd.

Sam ga bom sigurno prebral, potem pa se za nekaj odločim. 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je NevLado napisal:

Ne vidim razloga da bi bilo nekaj slabo zgolj ker je korejsko? Kvečjemu se trudijo biti konkurenca ostalim ponudnikom gum, kjer iščejo razmerje med kakovostjo in ceno. Verjetno si tudi tvoj komentar napisal iz kakšnega Samsunga, ki je glej no glej, korejski :D 

No, ti napišem, zakaj ne. 

Na tovornjaku volanska os. Obe gumi mišelinke. Ena se znucala tik tak, druga pa še nne do polovice. Ena francoska, druga španska. 

Moja izkušnja, moja odločitev. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, bomo kmau preverili kako in kaj. Če ne bodo ok, meni ni problem jasno ni glasno napisat, pa grem naslednjič na drugo znamko :)

Kar se pa tiče roba mi pa dol visi. Feltne imam oz eno imam precej popraskano, pa je bila gor guma z robom tako da...Ravno danes peljem felge do majstra, da mi jih skuša nekak pametno uredit:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Itak, bomo kmau preverili kako in kaj. Če ne bodo ok, meni ni problem jasno ni glasno napisat, pa grem naslednjič na drugo znamko :)

Kar se pa tiče roba mi pa dol visi. Feltne imam oz eno imam precej popraskano, pa je bila gor guma z robom tako da...Ravno danes peljem felge do majstra, da mi jih skuša nekak pametno uredit:)

Če bodo jajc, jih bosta z nevlado-m slišala od mene in pole jih bomo skupaj kurcali 🤣

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

No, ti napišem, zakaj ne. 

Na tovornjaku volanska os. Obe gumi mišelinke. Ena se znucala tik tak, druga pa še nne do polovice. Ena francoska, druga španska. 

Moja izkušnja, moja odločitev. 

Se strinjam... ampak ravnokar sem dal 87 eur za gumo, 350 za vse skupaj. Če se vozim z njimi eno leto in jih vržem v kanto in kupim drugo leto falken za 144 eur, bom takrat zapravil 576 eur.

 

Obakrat bom dal še 40 eur za premontažo, torej v 2 letih bom mel 2x frišen set gum za 350 + 576 + 40 + 40 = 1006 eur

 

Če kupim mišelin primacy 4+ za 212 eur kos, me to pride 848 + 40 eur = 888 eur... 

 

Nevem no, men se zdi da se splača probat

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Iskal bom japonske gume. Ali falken ali toyo. Drugo leto. Za letos so še ok na vseh treh mazdah. Na eni japonski falken, na drugi toyo, na tretji pa GY...prišla z avtom. 

Z Toyo, prvovgradnjo na M2 imam slabe izkušnje. 4. leto noro trde in avto je zelo zelo noslo po cesti.

Sedaj je Yokohama je čisto druga vožnja.

pred 47 minutami je NevLado napisal:

Se strinjam... ampak ravnokar sem dal 87 eur za gumo, 350 za vse skupaj. Če se vozim z njimi eno leto in jih vržem v kanto in kupim drugo leto falken za 144 eur, bom takrat zapravil 576 eur.

 

Obakrat bom dal še 40 eur za premontažo, torej v 2 letih bom mel 2x frišen set gum za 350 + 576 + 40 + 40 = 1006 eur

 

Če kupim mišelin primacy 4+ za 212 eur kos, me to pride 848 + 40 eur = 888 eur... 

 

Nevem no, men se zdi da se splača probat

 

Primacy 4 S1 imam na Fordu.

Tak bom rekel. Gume so dobre na suhem. V dežju slabše. Ko je pregreto 35+ ozračje pa na avtocesti nad 170km/h občutek kot da po ledu voziš. Če je bolj hladno tega ni. Sem raziskoval in sem našel podobne komentarje pri nemcih.

 

Če že bi dal sam za Michelinke, potem samo PS. Al pa ni vredno tega dnarja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je sportman333 napisal:

👍, se strinjam, jaz PS 4 sedaj vozim (2.komplet) že zadnjih 6.let in nad njimi nimam pripomb....


PS4? 
 

image.jpeg 
 

🤪

  • Haha 4
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če kupujete na Liderju, upam da spremljate kej tole:

 

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Kupite pnevmatike ceneje s promocijskimi kodami LiderPnevmatik · Brezplačna in hitra dostava · Izkoristite najnižjo ceno na spletu.

 

Sam majo omejitve :D

 

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadni čas je, da si porihtam drift avto, ker vidim, da tolk kopujete te gume pa probujete, da bo zelo veliko rabljenih za ponucat :D Za drift bo vseeno kolk smrek je gor, pa ali so lepljive ali ne, bomo vse ponucal :P

Razumem pa tiste, ki kupujejo, da ne vejo a bi dali tistih X evrov več al ne. Js mam lestvico vrednot pri gumi: mokra cesta, tišina, poraba. Ponavadi to ni najbolj draga in je to to.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.