Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Tako kot praviš, zato pa eni ne kupujemo nič kar ni vsaj v top 5-6 pnevmatik na testih. Jebat ga, ne bi si rad kdaj očital, da me je ohernost "pokopala". Pa s tem ne ciljam na nobenega, vsak se sam odloči kako in kaj in vsak ima takšne ali drugačne prioritete.

  • Všeč 8
  • Ljubim 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 28 minutami je Boss napisal:

Tako kot praviš, zato pa eni ne kupujemo nič kar ni vsaj v top 5-6 pnevmatik na testih. Jebat ga, ne bi si rad kdaj očital, da me je ohernost "pokopala". Pa s tem ne ciljam na nobenega, vsak se sam odloči kako in kaj in vsak ima takšne ali drugačne prioritete.

 

Enako, zaradi domnevne večje varnosti, s stisnjenimi zobmi. 😁

 

Glede na moj način vožnje bi bile zame verjetno dovolj varne vse v top 20. :) 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Janez007 napisal:

 

Enako, zaradi domnevne večje varnosti, s stisnjenimi zobmi. 😁

 

Glede na moj način vožnje bi bile zame verjetno dovolj varne vse v top 20. :) 

To je najbolj pomemben podatek pri odločanju za nakup!!!!

 

Drugi najbolj pomemben - ko kupiš gume, se zavedaš kaj si kupil. To vključuje varnostno razdaljo na AC, nižjo vhodno hitrost v ovinke, etc etc

 

Ponavadi se folk na to spozabi.

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

To je najbolj pomemben podatek pri odločanju za nakup!!!!

 

Drugi najbolj pomemben - ko kupiš gume, se zavedaš kaj si kupil. To vključuje varnostno razdaljo na AC, nižjo vhodno hitrost v ovinke, etc etc

 

Ponavadi se folk na to spozabi.

 

Enkrat v življenju pa me je verjetno rešila prav dobra guma pred trkom na avtocesti. Avto se je ustavil nekaj cm pred sprednjim avtom na prehitevalnem pasu iz hitrosti 120 km/h. V zahvalo tej gumi Michelin Pilot, je tudi na M6. :) 

  • Všeč 6
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Tako kot praviš, zato pa eni ne kupujemo nič kar ni vsaj v top 5-6 pnevmatik na testih. Jebat ga, ne bi si rad kdaj očital, da me je ohernost "pokopala". Pa s tem ne ciljam na nobenega, vsak se sam odloči kako in kaj in vsak ima takšne ali drugačne prioritete.

Mal čudna izjava za gorenjca .... 😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je TiEn napisal:

Jaz ko sem kupil Toyo v SLO so mele vse 4 različni dot,.. pa so glih tako odfurale 4leta 🤣

Če so cifre različne ni panike; panika je, če bi ble iz različnega traka/tovarne. Ker so lahko drugačne zmesi etc

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Bini napisal:

Mal čudna izjava za gorenjca .... 😁😉

 

Ker nisem čistokrvni Gorenjc oziroma bolj hibrid Gorenjca in Primorca tist del primorca pravi... " vedi, če bo nesreča je strošek bistveno večji kot razlika v ceni med posameznimi modeli/znamkami gum" - pol pa Gorenjski del utihne in se potihom strinja. 😁

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Boss napisal:

 

Ker nisem čistokrvni Gorenjc oziroma bolj hibrid Gorenjca in Primorca tist del primorca pravi... " vedi, če bo nesreča je strošek bistveno večji kot razlika v ceni med posameznimi modeli/znamkami gum" - pol pa Gorenjski del utihne in se potihom strinja. 😁

Tudi sam vedno (skoraj), kupujem bolj športne gume. Pa ne zato, da bi divjal. 

Enostavno tako dobro držijo v mokrem in suhem, da je užitek ovinke prevozit par kilometrov hitreje kot z "navadnimi". 

Saj sem imel na stari 6-ki tudi sam nexen in so zelo v redu gume. So zelo tihe in presenetljivo dobro držijo na mokrem. Sem pa z njimi vozil le par mesecev, tako, da ne vem kakšna obraba bi bila. Imajo pa kar konkreten zaščitni rob za feltno. Za normalno (hitro) vožnjo so zelo v redu gume. 

Sem pa dobil "ugodno" ceno  za GY F1 assimetric 6, za mojo  6-ko-(dim.245/40r19) za 160€/kos. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Janez007 napisal:

 

Enako, zaradi domnevne večje varnosti, s stisnjenimi zobmi. 😁

 

Glede na moj način vožnje bi bile zame verjetno dovolj varne vse v top 20. :) 

a nimaš ti G194, to pa je ja športni voz in se mu Michelin PS5 prav priležejo :) 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Janez007 napisal:

 

Enkrat v življenju pa me je verjetno rešila prav dobra guma pred trkom na avtocesti. Avto se je ustavil nekaj cm pred sprednjim avtom na prehitevalnem pasu iz hitrosti 120 km/h. V zahvalo tej gumi Michelin Pilot, je tudi na M6. :) 

podobno izkušnjo imam jaz, ko sem imel prometno nesrečo na AC (takrat mislim da sem imel GY EF1), ko smo imeli karambol na Gorenjki proti LJ, takrat je stala še cestninska postaja (pred Vodicami, ime sem nekako pozabil-----zdaj sem se spomnil Torovo :)).....in so pred mano brezmali, jaz sem se nekako uspel ustavili, punca zadaj ne, in je "nabila mene" in jaz naprej še 2.....ker smo bili ravno pod cestninsko postajo, je bilo vse pod kamerami in so šli policaji gledati posnetke, kdo je res koga....oz. kdo je kriv, in so rekli, da sem se jaz ustavil cca.20-30cm pred sprednjim avtom, ona zadaj ne, in je vse nabila konkretno.....ter bila posledično kriva za vse naprej....

 

Lahko da mi je takrat ravno to pomagalo, tista razlika v 2-3m....sicer se sam ne bi ustavil.....

null

image.png

image.png

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 5
  • Žalosten 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 hours ago, sportman333 said:

podobno izkušnjo imam jaz, ko sem imel prometno nesrečo na AC (takrat mislim da sem imel GY EF1), ko smo imeli karambol na Gorenjki proti LJ, takrat je stala še cestninska postaja (pred Vodicami, ime sem nekako pozabil-----zdaj sem se spomnil Torovo :)).....in so pred mano brezmali, jaz sem se nekako uspel ustavili, punca zadaj ne, in je "nabila mene" in jaz naprej še 2.....ker smo bili ravno pod cestninsko postajo, je bilo vse pod kamerami in so šli policaji gledati posnetke, kdo je res koga....oz. kdo je kriv, in so rekli, da sem se jaz ustavil cca.20-30cm pred sprednjim avtom, ona zadaj ne, in je vse nabila konkretno.....ter bila posledično kriva za vse naprej....

 

Lahko da mi je takrat ravno to pomagalo, tista razlika v 2-3m....sicer se sam ne bi ustavil.....

null

image.png

image.png

Hočeš rect, da je punca zadaj imela slabe gume 😁

  • Všeč 1
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni guma, bo pa za gume oz.platišča zategvat. Že dolgo razmišljam o moment ključu. Bo tale ok.?

 

https://www.mimovrste.com/kljuci-vilicasti-imbus-obrocni/vonhaus-moment-kljuc-z-reducirjem-in-podaljskom?tab=reviews

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Liuch napisal:

Za 2x letno uporabljat je dober tudi iz Hofra. Malo še preveri cene drugje, ker mimovrste je artiklom kar navil cene.

Več kot odličen. Jaz ga imam z ID že več kot 12 let.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.