Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

@Hermelin, jaz bi kupil 15ke jeklena platisca in gor obul 195/65, 17k pa s tem ne rabis 'razdirat' :)

 

Uff pa nisem preve? navdu?en nad nabavlanjem jeklenk in drugih dimenzij... Na koncu bi bilo le par 10? ceneje, ?e sploh...

 

Res ne obstaja kak?na ok (cenovno) zimska guma za omenjene dimenzije? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

ko bos naslednjic kupoval zimske gume, razlika ne bo vec le par 10 eur

 

Uff pa nisem preve? navdu?en nad nabavlanjem jeklenk in drugih dimenzij... Na koncu bi bilo le par 10? ceneje, ?e sploh...

 

ce pa vztrajas pri 17 in nizki ceni potem kaj takega (sicer starejsi model ampak se vedno ok guma)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=10081015&display=Bridgestone%20215-45-17%20LM32%20Blizzak%20XL%2091...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pravilno.

Sam imam letne na original plati??ih 19", za zimske sem kupil lita plati??a 17" in ustrezne gume.

 

Uff pa nisem preve? navdu?en nad nabavlanjem jeklenk in drugih dimenzij... Na koncu bi bilo le par 10? ceneje, ?e sploh...

 

Res ne obstaja kak?na ok (cenovno) zimska guma za omenjene dimenzije? 

 

Kot ti je odgovoril ?e LabiGT - ko bo? naslednji? kupoval zimske, bo ceneje. ?e ti ni do jeklenih plati??, kupi 15" lita plati??a, komplet z gumami bo verjetno na nivoju samo 17" zimskih. Poleg tega ti odpade stro?ek premonta?e (2x letno), hranjenje samo gum ali gum s plati??i pa vzame enako prostora (ali stane enako, ?e hrani? pri vulkanizerju).

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tadej7ad, hvala za info. ?e bi se odlo?il, da za zimske gume uporabim 215/65 R16 na dodatnih jeklenih plati??ih, kak?na plati??a potrebujem? R16 ET? ... ?

 

Tukaj ima? original Mazda plati??a z navedenimi ET-ji: KLIK

Nekaj mm odstopanja seveda ni te?ava.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja saj res, zdaj ko imam kopijo homologacije....na njej pi?e:

195/55 15

185/55 R15

 

?e ti kaj pomaga mislim da so 185

 

ampak saj ve? niso nove....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja saj res, zdaj ko imam kopijo homologacije....na njej pi?e:

195/55 15

185/55 R15

 

?e ti kaj pomaga mislim da so 185

 

ampak saj ve? niso nove....

Hvala za pomo?, ampak te dimenziji niti nimam med dovoljenimi in bom kar nabavil nove v velikosti 195/65 :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem te dimenzije je, da so vecinoma za kombije ali pa starejsi modeli gum.

Za ET pa od 45 do 55 bo ok

Hvala za info. Potem bo verjetno bolje, da se odlo?im za 225/55 R17? Veljajo iste cifre za ET? Glede na link, ki ga je posredoval Tadej7ad, sklepam da je za 225/55 R17 ET50.

 

Tukaj ima? original Mazda plati??a z navedenimi ET-ji: KLIK

Nekaj mm odstopanja seveda ni te?ava.

Hvala za link in info.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale tema je ena najbolj?ih na celotnem forumu in zelo uporabna! Res pohvala vsem, ki sodelujete in za podajanje informacij ostalim!  :rispekt:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo hvala vsem za komentarje! Res zakon tema. :D

 

Sem se odlo?il, da jeklenk nebom gledal, tako da kupujem 195/65R 15 91 M+S gume in pa primerne lite feltne. Verjetno kar omenjene Vredesteinke (je ta prodajalc kul?).

 

Zdaj pa, avto je M6 2.0 2005 karavan. V navodilih pi?e da so te gume ok (homologacijskega karton?ka nimam). Moram biti na kaj posebnega (glede mer) ?e pozoren pri nakupu plati??? Prodaja kdo kaj primernega oz. je kje kak?en kul deal? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ?el na ogled in testno vo?njo Mazde 6 (karavan, 2016) in se brez zadr?kov odlo?il, da bo moja  :jupiii:

Zraven avtomobila dobim letne gume in ker se 15.11. nezadr?no pribli?uje, potrebujem ?e komplet zimskih. Glede na dosedanje informacije se nagibam k nakupu 225/55 R17 in dodatnih plati??.

 

Vpra?anja:

1. Katere zimske gume v dimenziji 225/55 R17 priporo?ate in kje se jih dobi najceneje (oz kak?na je najugodnej?a ponudba)?

2. Plati??a - alu ali jeklena?

2.1. Je jeklena plati??a dimenzij 225/55 R17; 7.5Jx17; ET50; 5x114.3 sploh mo?no dobit? Google (in posledi?no avto.net, bolha, razni vulkanizerji, ipd) mi ne najde ni?esar, kar bi vsebovalo vse iskane podatke.

2.2. ?e se odlo?im za alu, je kaj, na kar je treba biti pozoren, ker se bodo uporabljala v zimskih razmerah?

 

Hvala za info. ?e je kak?no vpra?anje, pa kar pogumno  :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.