Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

sirius, malo me cudi tako razmisljanje ampak ok...

bi ti pa priporocal michelin crossclimate, take sem dal na bencinarko in so letne gume, ki imajo snezinko...

po snegu ne vem se, ampak po suhem in mokrem se peljejo kot vsaka dobra letna guma (sploh preseneca dober obcutek na volanu, verjetno pomaga dejstvo, da so W hitrost in XL nosilnost)

Mene pa prav zanimajo te Mi?elinke krosklimat. Po?asi imam dovolj tega heca z menjavanjem. lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Danes je bil na VOX prispevek o celoletnih gumah, prednosti in slabosti. ?lovek se kar zamisli. Najbolj?a je bila Nokian, v snegu je bilo 1 m razlike v primerjavi z zimsko gumo v klancu.  Prihranek, ?e upo?teva? menjave 2x letno je v 2 sezonah 500 ?. Slabosti se poka?ejo ne toliko v mokrem kot na suhi cesti, ko je bila razlika v zaviranju dobrih 9 m. Kaj za nekoga pomeni 9 metrov v kriti?ni situaciji pa naj vsak sam presodi.

Tale nem?ka TV VOX,  oddaja Automobil ima kar dobre prispevke o avtomobilizmu, sploh Autodoktoren. Danes sta re?evala zatikanje pri prestavljanju pri vw jeti. Kaj re?i en alu pokrov?ek menjalnika.

Kar se pa gum ti?e, zimska guma pod 6 mm ni ve? za v sneg in je samo ?e za kakega ravninskega nedeljskega voznika, da ima take gume zaradi policajev. Za vo?njo po snegu pa niso primerne. Za poleti pa pod 4 mm tudi niso kaj prida ker so kot radirka. Kvaliteta gum se poka?e ob prvem snegu, ko nekateri vozijo huje kot po jajcih medtem, ko z novimi zimskimi vozi? kot v suhem.

Ker sem gorenjc se mi zdi ?koda metati stran gume z ve? kot pol profila medtem, ko v prodajo ne gredo prav dobro oz. je enako kot ?e bi jih nekomu ?enkal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pobo?ne ?elje

5.11 bo sneg ?

 

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Na vrsicu mogoce....5.11 celo planiramo dolomite za zakljucek. Napoved odlicna

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Letos sem se odlo?il za Yokohama W drive 905

 

yokohamawdrivev905.jpg

 

Sem jih dobil 4i za 155?. Imel malo sre?e pri tem...

Je nov model in adac jih je v malo ve?ji dimenziji dobro ocenil

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16_details.aspx?testId=168&recordId=3425

 

zomm zoooooom B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos sem se odlo?il za Yokohama W drive 905

 

yokohamawdrivev905.jpg

 

Sem jih dobil 4i za 155?. Imel malo sre?e pri tem...

Je nov model in adac jih je v malo ve?ji dimenziji dobro ocenil

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16_details.aspx?testId=168&recordId=3425

 

zomm zoooooom B)

Po vsej verjetnosti ima? 195 / 65 R 15  :)

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na vrsicu mogoce....5.11 celo planiramo dolomite za zakljucek. Napoved odlicna

popravek kopal 6-7.11 ampak zimske sem dal pa? gor.....zakon pa to. Ta vikend ponavljamo vajo.

 

Jaz sem letos zopet naredil kompromis. Po vo?nji Rockstona, Nexena, in res da Aeolus kot edina opcija ob preseku gume na Suadu....mi dol visi za top brand in teste. Gume so dobre, ?ivim na polju, kjer je vedno globok sneg s strmim klancem na glavno in so ob bok ostalim. Raje imam princip nova za manj pa menjat na 2-3 leta (Labi bo rekel, saj itak avto zamenja? :lol: )

 

Tako da em vzel 4 nove gume za res majhen denar - Turki so jih s sabo prinesli... :)

https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/petlas-pnevmatike-snowmaster-w651-xl-22550v-r17-98v?v=827719

 

Zaenkrat so tihe, kaj pa bo ?e bo kaka zima bomo pa videli. V velikem avtomatiku itak ne morem biti fitipaldi - to bo tudi nova izku?nja zame pozimi. Zanimivo je to da imajo 2mm globji profil od na primer dunlop winter response (primerjane z zalogo pri sosedu)

post-2637-0-23452300-1447136613_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si ze menjal gume na avtobusu? Jest letos cakam sneg ali pa vsaj nizke temperature... v prtljazniku so verige.. letne imajo pa se vec kot dovolj profila ... :) Skoda je zimskih gum v casu ko se nekateri se kopajo v morju in je celo v nasih koncih cez dan do 25 stopinj :) ... Danes sem oblekel srajco s kratkimi rokavi :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako da em vzel 4 nove gume za res majhen denar - Turki so jih s sabo prinesli... :)

https://www.mimovrste.com/zimske-avtomobilske-pnevmatike/petlas-pnevmatike-snowmaster-w651-xl-22550v-r17-98v?v=827719

 

Tud men so v?eri pripeljal Petlas gume  :hudicek:  :hudicek:  :hudicek:

 

post-563-0-81976100-1447140246_thumb.jpg

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaksne gume priporocate za tole? Zdaj so gor Firestone, pa se prevec hitro znucajo pa slabo drzijo v suhem vremenu  :jezicek: ... V snegu se pa se kar dobro obnesejo :) 

 

4736880584_3f54ec55d4_z.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si ze menjal gume na avtobusu? Jest letos cakam sneg ali pa vsaj nizke temperature... v prtljazniku so verige.. letne imajo pa se vec kot dovolj profila ... :) Skoda je zimskih gum v casu ko se nekateri se kopajo v morju in je celo v nasih koncih cez dan do 25 stopinj :) ... Danes sem oblekel srajco s kratkimi rokavi :)

Sem, ker bo te dni v glavnem za na ?iht, potem je pa tu ?koda. Vikendi na morju so fertik. Sem isto razmi?ljal ampak sem pol tale kompromis naredil.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.