Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Kar sem jaz po vseh komentarjih uspel izbrskat je, da jeklenke ti dajo "tank" filing pri vo?nji in ve?jih od 16" ne bo? na?el ker bi bile prete?ke. Ima? drage "zimske" alu, ampak jaz bom ?el kar z navadnimi pa bodo pa? malo "ob?lesane". :D

 

Z gumami je pa tudi tako kot so mi ?e posku?ali vbiti v glavo, da 17" zimske so kar stro?ek in nima smisla, sploh ?e se ?e kupuje druge feltne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Sem iskal 215/65 R16, pa nisem na?el ni? konkretnega. ?e vse razprodano ali pa se jih res te?ko dobi?

LabiGT je za 215/65 R16 napisal: "Problem te dimenzije je, da so vecinoma za kombije ali pa starejsi modeli gum."

Sem na?el Continental WinterContact TS 850 P, samo imajo SUV oznako, kar pa sklepam, ni primerno za karavana (kolikor sem prebral, naj bi bile razli?ne za SUV-e in ostala osebna vozila). Ali pa??

 

Kak?na je razlika med Goodyear UltraGrip Performance 1 in Goodyear UltraGrip Performance G1? Razen razlike v ceni, hitrostni oznaki (H/T) in razliki ene ?rke v imenu, drugega ne vidim. Napaka pri poimenovanju?

 

?e imate predloge za 215/65 R16 jih z veseljem sprejmem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo hvala vsem za komentarje! Res zakon tema. :D

 

Sem se odlo?il, da jeklenk nebom gledal, tako da kupujem 195/65R 15 91 M+S gume in pa primerne lite feltne. Verjetno kar omenjene Vredesteinke (je ta prodajalc kul?).

 

Zdaj pa, avto je M6 2.0 2005 karavan. V navodilih pi?e da so te gume ok (homologacijskega karton?ka nimam). Moram biti na kaj posebnega (glede mer) ?e pozoren pri nakupu plati??? Prodaja kdo kaj primernega oz. je kje kak?en kul deal? :D

Prodajalec je kul ja. Nahaja se pod tivolijem z zadnje strani (nasproti ambulante v sisku)

Glede na to, da isces 15", tukaj ni tok tezav glede ETja, lahko je od 35 do 60...ampak naj bo raje okoli 45 ali vec, ker ce je manj, ti potem gume navzven strlujo in izgleda avto brezveze

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem ?el na ogled in testno vo?njo Mazde 6 (karavan, 2016) in se brez zadr?kov odlo?il, da bo moja :jupiii:

Zraven avtomobila dobim letne gume in ker se 15.11. nezadr?no pribli?uje, potrebujem ?e komplet zimskih. Glede na dosedanje informacije se nagibam k nakupu 225/55 R17 in dodatnih plati??.

 

Vpra?anja:

 

1. Katere zimske gume v dimenziji 225/55 R17 priporo?ate in kje se jih dobi najceneje (oz kak?na je najugodnej?a ponudba)?

2. Plati??a - alu ali jeklena?

2.1. Je jeklena plati??a dimenzij 225/55 R17; 7.5Jx17; ET50; 5x114.3 sploh mo?no dobit? Google (in posledi?no avto.net, bolha, razni vulkanizerji, ipd) mi ne najde ni?esar, kar bi vsebovalo vse iskane podatke.

2.2. ?e se odlo?im za alu, je kaj, na kar je treba biti pozoren, ker se bodo uporabljala v zimskih razmerah?

Hvala za info. ?e je kak?no vpra?anje, pa kar pogumno :P

Pri 17" bos tezkp najdel jeklene, tako da kar alu. Tudi zima ne bo na njih pustila kake posledice. Gume pa dunlop ws 5

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Proizvajalci alu plati?? navajajo ali je plati??e primerno za zimo ali ne. Razlike v cenah zaradi tega nisem opazil. Sam imam Platin...

Izbira gum v tej dimenziji ni ravno velika, temu primeene so cene. ?e se ti zdi drago, poglej koliko pridejo 19" letne ;)

Sam cene gum sicer preverim pred nakupom avtomobila.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm a mi zna kdo razlo?it zakaj v priro?niku pi?e na splo?no vse velikosti, ki grejo na ta avto (M6 2.0L wagon 2005), medtem ko net postre?e pa s to razliko, da na 2.0 motor R15 ne grejo. Le R16+? Oz v priro?niku je opcija 195/65 R15, na netu pa nekje le 205/60 R15.  

 

Da nebo kakih homologacijskih te?av.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm a mi zna kdo razlo?it zakaj v priro?niku pi?e na splo?no vse velikosti, ki grejo na ta avto (M6 2.0L wagon 2005), medtem ko net postre?e pa s to razliko, da na 2.0 motor R15 ne grejo. Le R16+? Oz v priro?niku je opcija 195/65 R15, na netu pa nekje le 205/60 R15.  

 

Da nebo kakih homologacijskih te?av.

195/65 15 gredo brez tezav na tvoj avto.

Poglej kaj mas v homologaciji.

 

205/60 15 je isto kot 195/65 (po premeru) ampak je brezvezna dimenzija, drazja guma in slabse sedi na 15", ki so ponavadi siroke 6 ali 6.5".

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

195/65 15 gredo brez tezav na tvoj avto.

Poglej kaj mas v homologaciji.

 

205/60 15 je isto kot 195/65 (po premeru) ampak je brezvezna dimenzija, drazja guma in slabse sedi na 15", ki so ponavadi siroke 6 ali 6.5".

 

Hvala za info! Nimam karton?ka, zato sem zmeden mal, ampak ?e knjigca pravi, da je ok... :D

 

Ja kul, pol pa gume vredesteinke, feltne pa, kaka ideja kje dobit lite ugodno? Gumax? Kaka druga zadeva k je ne poznam?

 

Aja pa mogo?e a je firma va?na? ?e je, le na dan s predlogi (oz ?esa se stran dr?at)! :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ok hvala! Ni spet take razlike v ceni po pravic povedan... Samo moram ?e nekaj podrezat ker mi ne da miru. Torej nikjer v knjigci ne pi?e mer, je 6Jx15 zihr ok? Da ni kak?na fora za 6.25/6.5 al pa kej... Al je to vse pogojeno s ?irino in je za 195 vedno 6?

 

Drugo pa le ?e, da tam pi?e npr. da je primerno za Fiat in Suzuki (Fiat. SEDICI, Suzuki. S-CROSS, SX4, ...).

 

Te zadeve nimajo veze? Pa zanimiv je, da teh plat ne najde? na njihovi strani... Drga? pa bi vzel. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zihr ja, kar se tice fiata/suzukija, ti mora prodajalec zrihrat centrirne obrocke (zna bit, da je sredinska luknja vecja/manjsa od nase 67.1mm). To tud ni problem, ko dodas centrirni obroc.

Za sirino 195, pase sirina felten od 5.5 do 7.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha ok za centrirne obro?ke morm torej pra?at oz pogledat kje se to dobi. Kul. Hvala. :)

 

No pa ?e je lukna premejhna ne gre ne? Sam ?e je ve?ja la?ji zman?a?, al kako to gre...?

 

No bom moral pra?at kaj je fora, ker nikjer na netu ne najdem MAK Veloce felten z omenjenimi dimenzijami...

 

edit: Ja nevem, lej tole. Verjetn so kej narobe vnesl, ker te dimenzije ni videt, da bi pasal na M6?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mater kompliciras :)

najboljse, ce poklices unga na alumodi (je super ustrezljiv, tudi na mejle odgovarja) ti bo povedal, kok je sredinska luknja..ce je manj kot 67.1 potem nimas kaj

 

Ja vem. Sorry. Te?ko iz svoje ko?e, ko je ?e ?iht tak, da more bit vse definiran do zadnega detajla. :D

 

Kul. Hvala ?e enkrat. :D Bo pa upam, da ?e kakemu noobu koristilo, ko bo letel ?ez to temo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega, ki je vulkanizer mi je glede na to, da ne prevozim veliko km svetoval nakup zimskih gum Bridgestone Blizzak LM001, sam se bolj nagibam Goodyear UG 9, dimenzija bo 205 60 16, razlika v ceni je 7? po komadu, kaj svetujete.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega, ki je vulkanizer mi je glede na to, da ne prevozim veliko km svetoval nakup zimskih gum Bridgestone Blizzak LM001, sam se bolj nagibam Goodyear UG 9, dimenzija bo 205 60 16, razlika v ceni je 7? po komadu, kaj svetujete.....

good year itak

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jzt ?e nekoliko gledam v poletno sezono...

 

Labi, RE002 bodo dobre za Miato? Sicer sem zvest Federal RSR, ker so me res presenetile v de?ju in v suhem, ampak gledam tyrereview stran in ima Bridgestone precej bolj?o oceno v vseh zvrsteh...

Poleg tega ne vem koliko se za mojo vo?njo spla?ajo Federalke...

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega, ki je vulkanizer mi je glede na to, da ne prevozim veliko km svetoval nakup zimskih gum Bridgestone Blizzak LM001, sam se bolj nagibam Goodyear UG 9, dimenzija bo 205 60 16, razlika v ceni je 7? po komadu, kaj svetujete.....

 

Sicer se na spoznam preve? na gume, sem pa sam letos dal na M6 (1. generacija) Blizzak in so obupno glasne po mokrem, kar mi je zelo mote?e. Tako, da iz tega vidika ti tudi sam svetujem UG 9 (sicer jih nisem imel, vendar tko glasne kot Blizzak sigurno niso :) ).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jzt ?e nekoliko gledam v poletno sezono...

 

Labi, RE002 bodo dobre za Miato? Sicer sem zvest Federal RSR, ker so me res presenetile v de?ju in v suhem, ampak gledam tyrereview stran in ima Bridgestone precej bolj?o oceno v vseh zvrsteh...

Poleg tega ne vem koliko se za mojo vo?njo spla?ajo Federalke...

RE002 so ene zadnjih, kjer ni trend zele bocnic in eko bullshita...tko da guma je nekaksen naslednik legendarne RE720 in so na strani sporta (feeling na volanu)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.