Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

Labi katere zimske nam priporo?a?:)?

Ej...mislim ,da Nokien WR D4...so super zimske gume...take gledamo tudi jaz za mojo Mazdurino.naj ?e Labi pove svoje..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ej...mislim ,da Nokien WR D4...so super zimske gume...take gledamo tudi jaz za mojo Mazdurino.naj ?e Labi pove svoje..lp

Ej...gume Nokian...je pravilno..se opravi?ujem lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

katja, dimenzije za zimske mas kere?

 

alfist, zajebana dimenzija ni kej...od teh tuki npr. dunlop je super

http://www.gumax.si/index.php/default/catalogsearch/advanced/result/?sirina[]=82&visina[]=100&premer[]=123&tip[]=131

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

205/60/16

Nova letos

http://www.gumax.si/index.php/default/dunlop-winter-sport-5-205-60r16-92h.html

 

Pa dobis se popust

Spo?tovani kupec!

 

Najprej se vam zahvaljujemo za dosedanje nakupe pnevmatik v na?i spletni prodajalni www.gumax.si. Veseli nas, da ste med mno?ico ponudnikov izbrali prav nas. Da boste z nami zadovoljni ?e naprej, smo v mesecu septembru samo za vas pripravili posebno predsezonsko akcijo zimskih gum.

 

Akcija lojalnost september 2015

 

V kolikor se boste za nakup zimskih pnevmatik odlo?ili do vklju?no 30.9.2015, lahko v spletni prodajalni www.gumax.si pridobite slede?e ugodnosti:

 

- 3 EUR popusta na vsak kos kupljene pnevmatike oz. 12 EUR dodatnega popusta za nakup kompleta 4ih pnevmatik;

 

- Da vam ?e olaj?amo nakup vam ponujamo mo?nost nakupa do 6 obrokov z Diners Club kartico brez dodatnih stro?kov;

 

Prvih 100 kupcev bo prejelo tudi darilo kratko majico Dunlop. Ostali kupci bodo prejeli darilo presene?enja

 

Splo?ni pogoji akcije:

 

- - Akcija velja za naro?ila od 20.9.2015 do vklju?no 30.9.2015;

pi?ete kodo za popust, ki se glasi: zvestobajelepa

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- Akcija velja za naro?ila od 20.9.2015 do vklju?no 30.9.2015;

pi?ete kodo za popust, ki se glasi: zvestobajelepa

Malo prepozno... Akcija je izgleda ze mimo... ;)

 

Edit:

Sem probal.... In koda se vedno prime... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pismo, zdj sm pa v dilemi... Continental TS 850 mam v mislih, me pa pride Yokohama SW 905 skor 30? ceneje na gumo, s tem da je bla druga najbolje ocenjena na testu. A ma kdo kako izku?njo z Yokohamo, kako se obnese potem ?ez leto ali dve. Postane trda tko kt Michelin pa Sava al je ?e uporabna?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pismo, zdj sm pa v dilemi... Continental TS 850 mam v mislih, me pa pride Yokohama SW 905 skor 30? ceneje na gumo, s tem da je bla druga najbolje ocenjena na testu. A ma kdo kako izku?njo z Yokohamo, kako se obnese potem ?ez leto ali dve. Postane trda tko kt Michelin pa Sava al je ?e uporabna?

Jaz sem jih enkrat kupil in so premehke. Zradiral sem jih nadpovpre?no hitro. Ne bom trdil da to velja za tisto ki jo kupuje? ampak meni takrat ni potegnila. Letos sem vzel TS850

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NALITE! Zgolj in samo ?e nalite!

 

Ko sem kupil BTjko, so bile gor montirane Dunlop AT 20 Grandtrek M+S. Gume niso bile vredne, da jih pes o??ije! Oprijem na suhem asfaltu je ?e nekako bil, na mokri travi ga ni bilo popolnoma ni?, v blatu in snegu raje niti ne omenjam. Tik pred zimo ugotovim, da jih je po vsega 10.000 km pobralo. Na brzino sem dobil neke nalite iz Alpeturja ?kofja Loka. Poceni so bile, pa sem si mislil, da bodo samo za ?ez zimo. A so kar trajale, dober oprijem v blatu in snegu, tudi na makadamu in sem naredil z njimi okoli 25.000 km. Ko so ?le proti koncu, sem kupil Yokohama Geolandar. Spodobne pnevmatike, dokaj dober oprijem, presenetilo me je le to, da po vsega 15.000 km niso bile ve? primerne za zimske, poleg tega so za?ele pu??ati - vsakih 14 dni je padel tlak v pnevmatikah za okoli 0,3 do 0,5 bar. Kmalu sem opazil, da so postale tudi bulaste in sem zopet na pragu zime na brzino moral kupiti druge. Tokrat sem dobil v Tolminu Malatesta Koala. So bile cenej?e celo od Kitajskih, da kak?nih drugih sploh ne omenjam. Po snegu je ?lo dobro, po blatu tudi, oprijem na makadamu odli?en, gume zdr?ale okoli 25.000 km. Ko so ?le proti koncu, sem decembra lani kupil General Snow Grabber. In zdaj ugotavljam, da so po ?e ne 15.000 km ratale bulaste, spet po?asi pu??ajo in so zrele za menjavo. Malo ?e po?akam, preden pa pride zima, bom spet ?el iskat gume. Vsekakor nalite, ker so, po mojih izku?njah) najbolj trpe?ne, imajo dober oprijem na slabih podlagah, ne ratajo bulaste, pa ?e poceni so. Samo za primerjavo:

Malatesta 245/70R16 nosilnost 107 stanejo 370?/4 kos.

General Snow Grabber nosilnost 107 pa pod 430?/4 kos ne dobim, pa spet bi imel jajca, ki bi kmalu ratale bulaste in bi za?ele pu??at, da bi jih moral vsake dva do tri tedne dopumpavat...

Edino, kar najdem po podobni ceni kot nalite, so pnevmatike Cooper Tyres WSC 107, vendar mi je to povsem neznan proizvajalec, pa se bojim, da je kak?na Kitajska ali pa Mehi?ka roba... So pa vsega 5 ? cenej?e od Malateste, za ?tiri bi pla?al 365?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivi, da se ti 'nalite' tako Dobro odnesejo, ker v vecini primerov se vozniki ravnokar tem zelijo izognit. Je pa res, da imas zelo specificen nacin uporabe\voznje :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiv, js v ?ivljenju ?e na nobenem avtu nism nikol imel bulaste gume pa sm jih ?e nekaj znucu, tud do ?ice. Res pa da ne vozim po robnikih, kamnih, grebenih.. :zvizga:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka... tolk hiter kt teb ratajo bulaste gume mam filing, da ni problem v gumah, ampak v avtu in na?inu vo?nje... ti bi rabil tank na gosenice in nebi blo problemov :)

 

Na?in vo?nje je, kakr?en je. Dejstvo je, da nalite gume zdr?ijo ve?. Da bi pa v ?elezarni naro?il gume, mi pa ?e ni pri?lo na misel...

Zanimiv, js v ?ivljenju ?e na nobenem avtu nism nikol imel bulaste gume pa sm jih ?e nekaj znucu, tud do ?ice. Res pa da ne vozim po robnikih, kamnih, grebenih.. :zvizga:

 

Ja, najbolj?e, da naredim avtocesto do gozda, do njive, do ?ebelnjaka, do hleva,... In ogrevana mora biti, da niti verig ne bom ve? gor dajal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem premi?ljeval o Same Delfino 35, samo toliko kmetije pa spet nimam, da bi ga potreboval. Na leto pripravim 20 do 25 metrov drv, pripeljem kak?no tono sena, peljem na njivo kason gnoja in pozimi malo poplu?im. Ostalo so pa prevozi, ki jih s traktorjem ne bi mogel opravljati, ker je vsaj 30 km v eno smer (recimo vsakodnevna pot v slu?bo pozimi, prevoz kurjave do naro?nikov-sodelavcev,...), mimogrede pa tudi preko 100 km v eno smer (kak?nih 500 litrov soka do ta??e)...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pi?uka, k sm tole prebral, se mi je tvoja BTjka kr zasmilila... :)

 

Bemti? me tole spravi na obrate. Sploh ko mi kdo re?e: "A ni ?koda Mazde?" ?koda je mene, moje ?ene, mojega soseda, ?koda je vsakega foruma?a, ?koda je... Mazda bo pa ?ez 15 do 20 let na odpadu, pa ?e jo gonim kot hudi? gre?no du?o ali pa jo zavijem v vato in dam pod stekleni zvon...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bemti? me tole spravi na obrate. Sploh ko mi kdo re?e: "A ni ?koda Mazde?" ?koda je mene, moje ?ene, mojega soseda, ?koda je vsakega foruma?a, ?koda je... Mazda bo pa ?ez 15 do 20 let na odpadu, pa ?e jo gonim kot hudi? gre?no du?o ali pa jo zavijem v vato in dam pod stekleni zvon...

Ej v Sloveniji ?ivi?. Pleh je va?n:) Sicer pa, ?e sm iskrena tudi jaz rada malo pazim na avto - ne pa pretirano (odkar sem sama mal za?ela pla?evat in vzdr?evat). Vseeno je na prvem mestu zato, da mi slu?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim eno je da avto dela to ?emur je namenjen, drugo je pa da se dela kot svinja z mehom (sam pol itak ne zdr?i dolgo) jst recimo  mam avto za vozit, mi ni problem z njim na kolikokoli KM dolgo pot, kolikor jih bo imela ob prodaji jih bo pa? imela, me pa zaboli ?e kam udarim ipd, ampak samo za tist moment, no pa ?e nastanejo stro?ki potem malo dlje boli. Kljub vsemu mi gre na ?ivce ?e kdo moja vrta odpre v kak drug avto ali kako trdo stvar ali ?e kdo svoja vrata odpre v moj avto, ker se mi zdi normalno da se na stvari pazi. Ti ki ima? pa BT, ki je namenjnena delu, vo?nji po vsem ?ivem se mi zdi prav da jo tudi tako uporablja?, in seveda ko si v gozdi gre kak?na veja ?ez pleh in podobno, ampak dvomim da ko vidi? dve poti, ki vodita na isto mesto gre? po slab?i, lahko pa da se motim :)

 

?koda je Mazde za se iz?ivljat in zaletavat v zid, za delo pa ne ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ... ..., ampak dvomim da ko vidi? dve poti, ki vodita na isto mesto gre? po slab?i, lahko pa da se motim :)

 

?koda je Mazde za se iz?ivljat in zaletavat v zid, za delo pa ne ;)

 

Nimam situacije, da bi dve poti vodili na isto mesto... :P

 

Ja, je pa res, da B-serija ni za iz?ivljanje, driftanje, in podobno. Za delo pa ni problema. Tudi ?e je kak kilogram preve?, bo manj ?kode kot pa pri zdriftanem ovinku preve?... Ji pa zelo manjkajo blokade diferencialov... In pa kak?nega piska?a ima preve?, pa kak kilogram plastike tudi. Ampak to ne spada ve? v to temo... ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok, nism tko mislu Slivka... men je avto tut potro?ni material v bistvu, ampak sj ve?, Mazde majo du?o, kajne? :)

Alfa ma du?o, ne Mazda. No tema je o gumah. Moje pridejo v ponedeljek na dom. Edino upam, da bo gospod dostavljalec prijazen in mi jih bo odnesel v klet. Nebi sama:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.