Skoči na vsebino

Gretje kabine


Priporočeno sporočilo

pozdravljeni

Imam mazdo 6 2.2.

Avto mi je top in dobro služi.

Danes pa sem ugotovil da mi gretje v kabini ne dela tako kot lani.

Enostavno po 10 km še vedno piha hladen zrak v kabini kljub temu da je gretje nastavljeno na max.

Na avtocesti je začelo gretje delovati.

Opazil pa sem da ko sem se ustavil recimo na rdeči luči da je temperatura vpihovanja padla...

Imel kdo podoben primer..

Lp

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Treba je preveriti tudi temperaturo hladilne, če ne doseže delovne temperature potem je termostat ostal odprt.

Ni pa vedno termostat kriv. Na NBjki se mi je snela povezava med gumbom in loputo za topli zrak. Predvidevam pa da gre tu za novejši avto?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Martin88 napisal:

Živjo. Imam enako težavo. Sedaj, ko je zima, je še toliko bolj moteče. Čas preden se kabina ogreje je enostavno predolg. Če avto stoji na mestu, se po 10-15 minutah zrak v kabini zelo malo segreje. 

Vzrok napake še iščem...zaenkrat po internetu.

Temperatura motorja se normalno dvigne na delovno temperaturo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Martin88 napisal:

Živjo. Imam enako težavo. Sedaj, ko je zima, je še toliko bolj moteče. Čas preden se kabina ogreje je enostavno predolg. Če avto stoji na mestu, se po 10-15 minutah zrak v kabini zelo malo segreje. 

Vzrok napake še iščem...zaenkrat po internetu.

Ta bo težka, da bi se kr naenkrat orngi segrel. 

 

Kater motor imaš? Ali vklopiš tudi klimo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Martin88 napisal:

Živjo. Imam enako težavo. Sedaj, ko je zima, je še toliko bolj moteče. Čas preden se kabina ogreje je enostavno predolg. Če avto stoji na mestu, se po 10-15 minutah zrak v kabini zelo malo segreje. 

Vzrok napake še iščem...zaenkrat po internetu.

Če boš iskal po internetu je isto, kot bi kure futral z koruzo pokrito z šipo. 

Mehaniki so za take stvari.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, scania said:

Temperatura motorja se normalno dvigne na delovno temperaturo?

Da. Po nekaj minutah se temperatura motorja dvigne. 

 

1 hour ago, NevLado said:

Ta bo težka, da bi se kr naenkrat orngi segrel. 

 

Kater motor imaš? Ali vklopiš tudi klimo?

2019 letnik, 2.2 dizel, 150 KM. Klima vedno vklopljena, da se zrak suši.

Ne pričakujem, da se bo po 5-10 min segrel na 100%. Vem, da to ni realno. Ampak se mi ne segreje niti toliko, da bi se mi začelo odmrzovati 

 

Jutranja pot zgleda tako, da najprej peljem avto cca 5 min, potem ga pustim prižganega na mestu za dodatnih 5-10 min nato pa še 10-15 min vožnje. Šele, ko končam vožnjo lahko rečem, da se je temperatura zraka bistveno dvignila. Ni pa na max. V primeru, da uberem drugo pot, kjer je povprečna hitrost poti do službe 70-90 km/h, lahko rečem, da se zrak segreje na visoko temperaturo.

 

V primerjavi z drugim avtom (Citroen 1.6 dizel) je občutna razlika. Zrak je po 5-10 min že dovolj segret, da npr. začne ogrevati/odmrzovati vetrobtansko steklo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Martin88 napisal:

Da. Po nekaj minutah se temperatura motorja dvigne. 

 

2019 letnik, 2.2 dizel, 150 KM. Klima vedno vklopljena, da se zrak suši.

Ne pričakujem, da se bo po 5-10 min segrel na 100%. Vem, da to ni realno. Ampak se mi ne segreje niti toliko, da bi se mi začelo odmrzovati 

 

Jutranja pot zgleda tako, da najprej peljem avto cca 5 min, potem ga pustim prižganega na mestu za dodatnih 5-10 min nato pa še 10-15 min vožnje. Šele, ko končam vožnjo lahko rečem, da se je temperatura zraka bistveno dvignila. Ni pa na max. V primeru, da uberem drugo pot, kjer je povprečna hitrost poti do službe 70-90 km/h, lahko rečem, da se zrak segreje na visoko temperaturo.

 

V primerjavi z drugim avtom (Citroen 1.6 dizel) je občutna razlika. Zrak je po 5-10 min že dovolj segret, da npr. začne ogrevati/odmrzovati vetrobtansko steklo.

Aha dizel je, ja ta bo težka. Ampak jaz ti iz izkušenj na 2.5 bencincu povem da naštimam AUTO 21,5 stopinj klimo in se peljem cca 5 km da začne toplo pihat. Do AC imam 14 km in takrat motor še sploh ni na 95 stopinj vode. Drugače ti pa priporočam da poizkusi ko avto stoji pri meru da vklopiš gretje sprednjega stekla ki tudi klimo preklopi iz "eco AC" na "AC".

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Martin88 napisal:

... ... ... ... 

 

2019 letnik, 2.2 dizel, 150 KM. ... ...

... ... ... ... ... ...

 

Jutranja pot zgleda tako, da najprej peljem avto cca 5 min, potem ga pustim prižganega na mestu za dodatnih 5-10 min nato pa še 10-15 min vožnje. ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

 

Kmalu bo nekdo preklinjal Mazdine dizle, ki da so najslabši dizli na svetu, ki povzročajo veliko stroškov... In bodo uničeni injektorji, zabasano vse od sesalnega kolektorja do zadnjega izpušnega lonca, uničen DPF,... Kriva bo pa Mazda in slab, problematičen motor...

Dizla se ne vžiga, če nimaš vsaj 50 km v eno smer...

In, ja, pri nizkih zunanjih temperaturah zna trajat, da se segreje. Mrzel motor ni dobro priganjat, če ga ne priganjaš, se pa nima od česa segret... In 2,2 litra delovne prostornine ima precej masiven blok (krepko več kot npr. litrski trivaljnik), zato tudi traja, da se segreje...

 

Na kmetiji v hribih pravimo tako: z lopato se ne pospravlja seno in z vilam se ne kida sneg. Vsaka reč ima svoj namen. In če stvari uporabljaš skladno z njihovim namenom, ne trpiš ne ti ne to, kar uporabljaš...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

23 hours ago, NevLado said:

Aha dizel je, ja ta bo težka. Ampak jaz ti iz izkušenj na 2.5 bencincu povem da naštimam AUTO 21,5 stopinj klimo in se peljem cca 5 km da začne toplo pihat. Do AC imam 14 km in takrat motor še sploh ni na 95 stopinj vode. Drugače ti pa priporočam da poizkusi ko avto stoji pri meru da vklopiš gretje sprednjega stekla ki tudi klimo preklopi iz "eco AC" na "AC".

 

 

Hvala za info. Sem tudi sam razmišljal o tem, da večji motor potrebuje več časa, da se sistem zagreje. Vseeno sem pa upal, da se motor dovolj zagreje v obratovanju na miru, da začne odmrzovati steklo. Preverim še s kolegom, ki ima dve leti starejšo Mazdo 6.

 

19 hours ago, Slivka said:

 

Kmalu bo nekdo preklinjal Mazdine dizle, ki da so najslabši dizli na svetu, ki povzročajo veliko stroškov... In bodo uničeni injektorji, zabasano vse od sesalnega kolektorja do zadnjega izpušnega lonca, uničen DPF,... Kriva bo pa Mazda in slab, problematičen motor...

Dizla se ne vžiga, če nimaš vsaj 50 km v eno smer...

In, ja, pri nizkih zunanjih temperaturah zna trajat, da se segreje. Mrzel motor ni dobro priganjat, če ga ne priganjaš, se pa nima od česa segret... In 2,2 litra delovne prostornine ima precej masiven blok (krepko več kot npr. litrski trivaljnik), zato tudi traja, da se segreje...

 

Na kmetiji v hribih pravimo tako: z lopato se ne pospravlja seno in z vilam se ne kida sneg. Vsaka reč ima svoj namen. In če stvari uporabljaš skladno z njihovim namenom, ne trpiš ne ti ne to, kar uporabljaš...

Kolega, od prvega dneva, ko sem dobil Mazdo 6, sem navdušen nad avtom. Približno vem kaj so dobri obratovalni pogoji za dizel avto. Skratka, imam realna pričakovanja. Pojma nimam od kje ti ideja, da bo začel po Mazdi pljuvat. Take a chill pill... ne vem kaj naj ti rečem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisi še prebral foruma.

 

Sam sem imel dva Mazdina dizelaša. Nato sem naredil napako in enega prodal, ker je imel 360.000 km in je žena najedala, da to ne more biti več zanesljivo in da je samo vprašanje časa, kdaj bo kaj crknilo. In smo šli v nakup novega... Drugi Mazdin dizelaš še vedno dela. Pa nikoli nisem imel težav z njim. So me pa na tem forumu ves čas strašili, da so Mazdini dizelaši "jama brez dna"... Nekateri smo se že hecali, da je meni pri toliko kilometrih Mazda že dvakrat zaribala in je vsaj en bat že prežgalo, ker injektorji ne delajo prav, samo da jaz tega nisem opazil, pa vozim dalje... In še najbolj so po Mazdinih dizelaših "pljuvali" lastniki bencinskih... Če si vzameš čas in greš skozi cel forum (ja, vem, obsežno čtivo in precej je tudi nepotrebnega balasta vmes), boš vedel, o čem govorim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko nekdo podrobno (več let) spremlja in prebere Mazda forum, žal po prebranem ne bi imel ne dizel in ne bencin motorja....(mogoče edino kjer nisem zasledil težav sta 2.5 dinozaver motor in za enkrat X186), vse ostalo je pa bolj tako tako.....loto sedmica, euro jack-pot in druge igre na srečo.....to pa ni ravno za hvalit se :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

Ko nekdo podrobno (več let) spremlja in prebere Mazda forum, žal po prebranem ne bi imel ne dizel in ne bencin motorja....(mogoče edino kjer nisem zasledil težav sta 2.5 dinozaver motor in za enkrat X186), vse ostalo je pa bolj tako tako.....loto sedmica, euro jack-pot in druge igre na srečo.....to pa ni ravno za hvalit se :)

Kupiš Hondo in je stvar več ali manj rešena :bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 11. 2023 ob 21:20 je Martin88 napisal:

Da. Po nekaj minutah se temperatura motorja dvigne. 

 

2019 letnik, 2.2 dizel, 150 KM. Klima vedno vklopljena, da se zrak suši.

Ne pričakujem, da se bo po 5-10 min segrel na 100%. Vem, da to ni realno. Ampak se mi ne segreje niti toliko, da bi se mi začelo odmrzovati 

 

Jutranja pot zgleda tako, da najprej peljem avto cca 5 min, potem ga pustim prižganega na mestu za dodatnih 5-10 min nato pa še 10-15 min vožnje. Šele, ko končam vožnjo lahko rečem, da se je temperatura zraka bistveno dvignila. Ni pa na max. V primeru, da uberem drugo pot, kjer je povprečna hitrost poti do službe 70-90 km/h, lahko rečem, da se zrak segreje na visoko temperaturo.

 

V primerjavi z drugim avtom (Citroen 1.6 dizel) je občutna razlika. Zrak je po 5-10 min že dovolj segret, da npr. začne ogrevati/odmrzovati vetrobtansko steklo.

Ne vem kako je pri 6tkah🤔,moja cx30 ima spredaj pri hladilniku avtom.lopute,ki so pri hladnem motorju zaprte in se tako v mrzlem vremenu že po 3km motor zagreje in posledično tudi kabina. 😊Poglej če imaš lopute in če delujejo, mogoče pa je to krivo.... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.