Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

aha, pol pravi?, da je treba manj uspe?ne bolj kaznovat :zvizga:

 

?ist neoliberalisti?ne fore... bogatim davke zmanj?at, revne pa opalit do konca. :huh:

Sej lohk, da sem jaz butelj, k mi je jasno, da s povpre?no pla?o pa? ve? prispevam (skozi davke) za skupno dobro kot tisti, ki je pod pragom rev??ine. :blink:

 

Mislil sem tole, da bi se mi zdelo bolj prav, da imamo enotno obdav?itev in ne progresivne dav?ne lestvice. Tisti z ve? bodo itak prispevali ve?, ampak v sorazmerju.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss... tukaj pa ze malo pretiravas... Tile "Pirati s hribov" so sli za zajebancijo s traktorji na morje... Vsako leto se malo pohecajo na taksen in drugacen nacin... Lani so sli recimo s "fr?omatiki" oz. Tomosovimi mopedi ...

 

Ja v redu sam odgovor je bil na izjavo, da ve?ina teh vidi morje enkrat na leto za kak?en dan. Pripomba pa je ?la v smeri, da pa? ?e se moramo vsi odrekat ne vem zakaj bi enkrat bli iz tega izuzeti kmetje, drugi? upokojenci, tretji? JU, ?etrti? bogata?i, peti? cerkev in bohvedi ?e kdo.

 

Ja situacija ni ro?nata in nekako se ne moremo it v tej smeri, da bo vsak samo gledal koga drugega naj obdav?ijo samo sebe ne. Ne gre ve? fantje, sprijaznite se s tem - davki bodo udarili po vseh sferah in tako kot ve?ina ljudi ni kriva za kraje in tajkunizacije tud kmet ne more re?i "da ne bo pla?eval, ker ni kriv za tajkunske kredite" (sli?ano na TV od predstavnika kmetov). Ja tudi delavec v proizvodnji, al pa v JU, al pa upokojenec ni kriv pa bo moral soprispevati.

 

Jaz bom tudi prizadet in z vi?jim DDV in vi?jim davkom na nepremi?nine pa se ne pizdim in ska?em iz ko?e. Vem edino to, da bi moral biti teli ukrepi, ki so/bodo sprejeti zadnji v bistvu morali biti prvi in bi danes imeli ?e vedno ve? zaposlenih in tudi delujeo?ih firm in manj socialnih podpirancev, ker bi imeli zaposlitve in bi ?e iz tega prej izplavali tako gremo pa po te?ji poti.

 

In kaj ma veze s traktoristi - hja na eni strani se nekateri zajebavajo na drugi pa potem tulijo kako je grozno, ker bo obdav?itev vi?ja. Hja ne vem sam en star pregovor pravi "kdor jamra mu je treba ?e kaj vzet" pa ne me zdej lin?at, ker si tega nisem zmislil sam.

 

 

EDIT: Ali pa ?e ena lepa primerjava, dokler bojo imeli zaposleni v NLB nove Mazde 6 in si privo??ili dopust na morju imajo ?e preve? in bo treba vsem zni?ati pla?e in jih ?e ve? zmetati ven? Just sayin' :prstgor:

 

 

aha, tole si naknadno popravil - v redu.

 

zakaj pa pol ti jamra? pa si si privo??il dirka?ki dopust samo zase, kjer si fuknil ve? denarja kot jaz v celem tednu na morju za mojo celotno familijo...? just sayin' sramezljiv

 

In ne nisem ti fou?ljiv... kve?jemu kontra, prav u?ivam v tvojih videih in reporta?i. :bravo: Imam tud sam ?eljo, da neko? ko bom velik, bom ?el sam tudi sprobat.

 

Se strinjam...enotna dav?na stopnja...pa da si zmislim....5% naj vzamejo tistemu ki ima minimalca in prav tako 5% tistemu ki zaslu?i 10t eur....to je edino po?teno.

 

a res, zakaj ?e?

 

Bom samo eno kost vrgel pa upam, da bo razumljivo - 5% obdav?itev za vse le v primeru, da vsi sprotno potro?ijo ves zaslu?en denar. Reve? ga sigurno, bogata? pa ne in dokler denar "zastaja" pri najbogatej?ih imajo temu primerno vsi ostali manj in se kriza poglablja. Zato pa obstajajo progresivne lestvice obdav?evanja, da se ve? denarja vra?a v obtok, ker bogata?i ga tako ali tako ne morejo ali no?ejo zapraviti in s tem omogo?iti normalni finan?ni tok in dovolj denaraj za vse

 

pa sej ti si ban?nik pa bi tele osnove ekonomije moral vedeti :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj pa pol ti jamra? pa si si privo??il dirka?ki dopust samo zase, kjer si fuknil ve? denarja kot jaz v celem tednu na morju za mojo celotno familijo...? just sayin' sramezljiv

 

In ne nisem ti fou?ljiv... kve?jemu kontra, prav u?ivam v tvojih videih in reporta?i. :bravo: Imam tud sam ?eljo, da neko? ko bom velik, bom ?el sam tudi sprobat.

a res, zakaj ?e?

 

Niti ne jamram zase ampak na splo?no. Je pa res, da sem doma na kmetiji in mi je problematika toliko bli?e. Oziroma ja, pri stro?kih za avto jamram ampak, ?e ko sem imel RSa sem se zvedal, da vi?je zavarovanje in cestnina prideta zraven k temu nadstandardu. Se mi pa zdi neumno, da zdaj pobirajo drobtinice (za dr?avo, za marsikaterega posameznika bo to vseeno veliko) pri vseh po spisku. Konec koncev je ?e razlika ali nekdo kupi 2.0 dizla enoprostorca zaradi dru?ine ali pa 2.0 ?portnika pa vsi vemo, da je un enoprostorec za nekoga skoraj nujno zlo. Ali nasploh, da bo zdaj ?e za 1,4 skoraj taka cestnina kot leto dni nazaj za 2.0. Vrh vsega gre denar S?, kjer pa izgine, da so ceste uboge pa prakti?no niso krivi avtomobili ampak tovornjaki in nekvalitetna gradnja (spet ?alabajzarija in ?paranje/iztekanje denarja ?e v ?asu debelih krav). Take stvari me motijo, zato sem rabil izpovedati.

 

Kako sem ?el tja ni skrivnost, k sre?i ?e dobimo regres + nekaj odrekanja na drugih podro?jih. To so pa tiste prioritete, ko eni re?ejo kako je bilo fajn na morju pol meseca, kako lepe feltne imajo itd, drugi pa "me?emo denar" drugam. sramezljiv Hvala, tebi z dizlom bi bil pravzaprav to bistveno manj?i stro?ek, sploh, ?e najde? ?e kakega, da si ga delite. ?al ti 100% ne bi bilo. :D Upam, da bom ?e kdaj poro?al o ?em takem. sramezljiv

 

Bom samo eno kost vrgel pa upam, da bo razumljivo - 5% obdav?itev za vse le v primeru, da vsi sprotno potro?ijo ves zaslu?en denar. Reve? ga sigurno, bogata? pa ne in dokler denar "zastaja" pri najbogatej?ih imajo temu primerno vsi ostali manj in se kriza poglablja. Zato pa obstajajo progresivne lestvice obdav?evanja, da se ve? denarja vra?a v obtok, ker bogata?i ga tako ali tako ne morejo ali no?ejo zapraviti in s tem omogo?iti normalni finan?ni tok in dovolj denaraj za vse

Tu pa nisem doma ampak vseeno, bogat bo verjetno prej kupil nov avto kot reven, si bo vseeno privo??il dopuste, v trgovino morajo tudi hoditi. Res pa je, da reven bo ?e za hrano in polo?nice zapravil ves denar, kak bogat ?krtuh bo pa? pazil na svoj kup?ek in ne bo kar kupoval in "sponzoriral" dr?avo. ?e tako vsi mutijo s firmami in ban?nimi ra?uni v tujini, vpra?anje kake luknje bodo iskali z novimi zakoni. :blush:

 

V bistvu je trenutno stanje v dr?avi tako komplicirano in je marsikje kak fail, da ni ?udno, da se vrtimo v tem krogu. Na vsak davek, vsako zategovanje pasu imamo druga?ne poglede, bistvo je pa le v tem, da dr?ava rabi peneze. ?koda le, ker ne za?nejo var?evati le pri sebi ampak udarjajo po vseh, nastradajo pa ve?inoma najrevnej?i, ki niso krivi za krizo. :whatever: Mah, mogo?e gre nasploh za tole klimo v dr?avi, da smo bolj te?ni in vzkipljivi. :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ampak to ga ni motilo, da grejo s traktorji, ti grdi baha?i!!! Verjetno grejo tudi Miatarji na izlete, da se bahajo s svojimi Miatami ali zaradi veselja do svoje ma?inerije? Naj ti namignem, v tujini ni tak traktorski izlet ali sre?anje ni? nenavadnega.

 

In ja, povsod ima? seratorje, ki imajo nekaj zaradi tega ker lahko, ne ker rabijo ampak zato ne rabi? metati vseh v isti ko?. Je pa res, da sva tule na drugem bregu in ker te poznam dovolj vem, da me?em bob ob steno, se ti bom raje pridru?il. Kmetavzi ne rabijo John Deere, nove traktorje in pika, se preseravajo vsi po spisku. :jezicek:

 

Nih?e se ni zapel v tvoj prvi del ker si lepo napisal, da je ?e v obravnavi ampak v o?i bode to kako zelo te moti njihova zajebancija. Ti vidi? v tem skoraj zaroto, kako se preseravajo, ven me?ejo... Eni v tem, da to poudarja? vidjo fov?ijo, pretiravanje. Oni so se pa samo en dan hoteli imeti fajn. Sme?no ane kako nastane iz muhe slon?

 

Bere? kot pa? ?eli? brati... odgovor je bil le na to, da si ven padel ?e takoj na predlog nekega zakona, ki se je bohnedej tokrat dotaknil dela prebivalstva, kjer se ?teje? zraven. Gre samo zato, da se zadnjih nekaj let odrekamo vsi na tak?en in druga?en na?in in ?al se bo s tem dejstvom moral soo?iti tudi kmet. ?e enkrat - tudi meni niso v?e? vi?je obdav?itve (pustmo kake bodo na koncu) ampak taka je realnost. Ne vem zakaj bi bil kmet izzvzet iz nepremi?ninskega davka sploh, ker mu te nepremi?nine ustvarjajo dohodek?

 

Jebt ga, ni ok ampak delno smo za tako situacijo krivi vsi po malem (nekateri pa kr precej) - zakaj vsi po malem? Zato, ker ?e bi redno in vestno ter po?teno odvajali davke dr?avi (vklju?no s kmeti) in jih ne bi utajevali danes sigurno ne bi bili tako v dreku. Tako, da kazanje s prstom, da so krivi samo drugi in da sami nismo krivi ni?esar ni glih produktivno ?e manj pa je resni?no.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Bom samo eno kost vrgel pa upam, da bo razumljivo - 5% obdav?itev za vse le v primeru, da vsi sprotno potro?ijo ves zaslu?en denar. Reve? ga sigurno, bogata? pa ne in dokler denar "zastaja" pri najbogatej?ih imajo temu primerno vsi ostali manj in se kriza poglablja. Zato pa obstajajo progresivne lestvice obdav?evanja, da se ve? denarja vra?a v obtok, ker bogata?i ga tako ali tako ne morejo ali no?ejo zapraviti in s tem omogo?iti normalni finan?ni tok in dovolj denaraj za vse

 

pa sej ti si ban?nik pa bi tele osnove ekonomije moral vedeti :ne vem:

 

Kriza ?e zdale? ni posledica tega, ker naj bi bogati premalo tro?ili. Je pa zgornje razmi?ljanje nevarno blizu tistemu "vsem enako", ki smo ga ?e imeli, a se nekako ni iz?lo.

 

Naj ti ?e jaz vr?em eno kost: zakaj bi morali tisti bogatej?i (uspe?nej?i) dra?je pla?evati vtrec?

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo tu se v bistvu skor 100% strinjam, saj napredujeva. :P Pri pisanju in branju na internetu lahko marsikdaj kaj izpade druga?e kot misli? in se hitreje zapne kot, ?e v ?ivo takoj raz?isti? kaj ho?e? povedati. Tudi to, da davki morajo biti je razumljivo. Kazanje na druge, se strinjam, ni produktivno. Upam, da bo ?e kdo ujet s prsti v vre?i, da bo teh drugih ?im manj.

 

Tule o prihodkih kmetijstva je pa tako, da ve?ina kmetov bolj kot ne ?ivotari. In, ?e ima nekdo 7 ha, 5 kravic, tri jablane pa? nima dobi?ka jurja, oziroma ?e ga ima je ?e kar majster. Ker dober gospodar bo un dobi?ek pa? vlagal nazaj.

 

Evo konkretno pri nas, nimamo velike kmetije (cca 10-12 glav ?ivine, mleka ne oddajamo, perutnina za lastne potrebe, kakega pra?i?a zredimo za lastne potrebe) ampak kar se dobi denarja nazaj gre v posodabljanje kake mehanizacije (ne mislim vsako leto nov traktor, ampak konec koncev ?e gume za traktor ali nakladalno so konkreten denar, v?asih se kaka stvar polomi), recimo lani smo iz tega denarja zamenjali streho na hi?i, hlev je seveda ?e bogi... Skratka, da bi si iz tega denarja privo??ili ve? kot kdo drug ni. In tistega tiso?aka in pol, ki so ga okvirno nara?unali bi kar konkretno pogre?ali. Po drugi strani imamo v okolici celo kmete, ki imajo ?e manj, dobesedno delajo za lastno hrano, ni skoraj ni? dobi?ka, tak bo dobesedno iz pla?e, ki jo zaslu?i v slu?bi pla?al davek. Da kakih penzionistev ne ?tejem. Zaradi takih stvari pa bo ?e manj?a samooskrba, kmetije bodo propadale, mogo?e se celo prodajale...

Druga pesem so kmetje s 50, 100 ali ve? glavami ?ivine. Poznam tudi take in roko na srce, nisem jim fov? une subvencije in novih traktorjev. Ko imamo mi vsaj nekaj prostega ?asa doma oni delajo ?e cele dneve, pono?i itd... Za ene po?re?nost, za druge neumnost, ampak ?e drugega ne imamo vsaj nekaj od njih. Kake dobi?ke imajo taki in koliko bi lahko pla?evali ?e davka pa ne vem, se nikoli nisem poglabljal zato bom po sistemu "le ?evlje sodi naj kopitar" tiho.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu pa nisem doma ampak vseeno, bogat bo verjetno prej kupil nov avto kot reven, si bo vseeno privo??il dopuste, v trgovino morajo tudi hoditi. Res pa je, da reven bo ?e za hrano in polo?nice zapravil ves denar, kak bogat ?krtuh bo pa? pazil na svoj kup?ek in ne bo kar kupoval in "sponzoriral" dr?avo. ?e tako vsi mutijo s firmami in ban?nimi ra?uni v tujini, vpra?anje kake luknje bodo iskali z novimi zakoni. :blush:

 

bom bolj plasti?no razlo?il kje se zadeva ustavi in zakaj ne more? bogata?a tretirati po isti dav?ni stopnji kot vse ostale.

 

Recimo re?mo takole za eno tako malo simulacijo na zelo poenostavljenem primeru:

 

- imamo okvir milijon ? in enega bogata?a ter deset obi?ajnih ljudi.

 

1.) bogata? dobi pla?o 100.000 in v procesu potro?i 10.000 za izdelke in davke - 90.000 mu ostane v ?epu in jih ne vrne v finan?ni tok saj jih v tem ?asu ne more niti zapravit.

2.) vsak od 10 ljudi dobi pla?o 1000? in vsi celotno pla?o zapravijo

 

od tega trenutka ni ve? na voljo milijona ampak je okvir velik le ?e 910.000 in ?e to zgodbo ponovimo 10 mesecev bo okvir velik samo ?e 100.000

 

In zdaj v 11 mesecu damo pla?o bogata?u 100.000 in za ostalih 10 ljudi denarja ni ve? saj se je ?e ves preselil h bogata?u. ?e bo ta hitro zapravil svojih 10.000 bomo ta mesec ?e lahko pla?ali 10 ljudi ampak naslednji 12 mesec je pa vsega konec in potrebno se je denar izposojat.

 

Zato gre za progresivno lestvico obdav?evanja, da bogata? vsaj preko davkov vrne ve? denarja v obtok. Ker ve? ko denarja pri njemu ostaja bolj revni so ostali in bolj zadol?eni. In redki so tisti bogata?i, ki se zavedajo tega, da je treba denar vra?at v obtok.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kriza ?e zdale? ni posledica tega, ker naj bi bogati premalo tro?ili. Je pa zgornje razmi?ljanje nevarno blizu tistemu "vsem enako", ki smo ga ?e imeli, a se nekako ni iz?lo.

 

Naj ti ?e jaz vr?em eno kost: zakaj bi morali tisti bogatej?i (uspe?nej?i) dra?je pla?evati vtrec?

 

Sem malo bolj ve?plastno razlo?il kako gre to na primeru..

 

Tudi bogata? bi lahko bili manj obdav?en, ?e bi imel ?ut, da je potrebno denar potro?iti tam, kjer ?ivi? in ga ne skrivati po dav?nih oazah, nositi v tujino ali pa ga celo kopi?iti doma.

 

Pa meja med uspe?nostjo in nepo?tenostjo je lahko zelo zabrisana in ne vem od kod je lahko pravi?no to, da neki visokoizobra?eni inteligentni ?lovek gara 10 ur dnevno ali ve? pa spravi s svojim delom le malo ve? kot je povpre?ni dohodek v dr?avi na drugi strani pa imamo nekoga, ki je pri?el z manipulacijami, me?etarjenjem, hojo po robu ali ?ez zakonitost z nogami na mizi do ogromnih vsot denarja. Ne vem ?e je to pravi?nost, lahko je le na eni strani brezkompromisnost, sre?a (ogromno novodobnih bogata?ov samo nadaljuje dru?insko tradicijo in je za njih nekdo drug spravil bogastvo skupaj in jaz raje sploh ne bi govoril o bogata?ih na splo?no, da so uspe?nej?i - nekateri so, nekatri so prevaranti, nekateri pa so se rodili z zlato ?lico v ustih in so edini poklic v ?ivljenju uporabljali poklic sin?ka ali h?erkice. Recimo Jankovi?ev Jur?ek je lep tek primerek) na drugi strani pa ima nekdo resni?no prave vrednote pa zaradi tega ker je ravno nasprotje nebrzdanega bogatenja finan?nega blagostanja nikoli ne bo dosegel.

 

upam, da je tisto z vrtcem retori?no vpra?anje in tudi to kar zdele razlagam ni interpretiranje Marxovega kapitala ampak ?isto naravne zakonitosti.

 

Mogo?e podvpra?anje na to: zakaj pa majhni otroci nimajo enakih mo?nosti saj niso ?e toliko stari, da bi v ?ivljenju kaj pokazali. S ?em so oni krivi, da so se rodili revnim star?em in ne bogatim? Tukaj se nih?e ne spra?uje o pravi?nosti ?ivljenja pod enakimi mo?nostmi a pri bogih bogata?ih je pa cel halo, ker so progresivno obdav?eni pa so dale? dale? od rev??ine nekatri s tako polnimi ritmi, da ne vejo kaj bi si ?e vse zmislili od samega dolgo?asja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V mislih sem imel tiste bogate, ki so imetje pridobili na po?ten na?in. Goljufije so predmet kak?ne druge debate (ali kak?nega drugega organa). Strinjam se tudi, da bi morali imeti vsi zagotovljen dostop do ?ostva in zdravsta, torej da bi morali imeti vsi otroci v ?tartu enake mo?nosti. Vendar vse to ne spremeni dejstva, da so bolj uspe?ni bolj kaznovani od manj uspe?nih.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sistem je total zafuran in ne to kdo je bogat in kdo man bogat. Denar je pokraden in davkov se ne pla?uje. Porednih se ne kaznuje. Korupcija je na vi?ku. Vse to je recept za katastrofo. Porbaj v USA ostati kaj dol?an IRSju. Pa ni te ej, te ogulijo do kraja. Tam so najve?je glave padale ravno zaradi davkarije. DDV pa imajo 7% ali nekaj takega. Tukaj ne bo bolje nikoli in nikdar. Pa brez skrbi da bogatim nisem niti malo fau?. Pa? so se nekako znajdli in furajo. Ali kaj podedovali ali podobno. ?e pa so do premo?enja pri?li po podli poti pa bi tukaj dr?ava morala reagirati. Pa ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Jebt ga, ni ok ampak delno smo za tako situacijo krivi vsi po malem (nekateri pa kr precej) - zakaj vsi po malem? Zato, ker ?e bi redno in vestno ter po?teno odvajali davke dr?avi (vklju?no s kmeti) in jih ne bi utajevali danes sigurno ne bi bili tako v dreku. Tako, da kazanje s prstom, da so krivi samo drugi in da sami nismo krivi ni?esar ni glih produktivno ?e manj pa je resni?no.

 

Glej v ?asu debelih krav, bi v primeru po?tenosti dr?avljanov se pa? ?e ve? zapravljalo in na koncu bi ljudje imeli ?e manj, ker bi to dali dr?avi pri njej pa je to pa? izpuhtelo (oz. moderni izraz nasedle nalo?be).

 

In kdo od dr?avnih upraviteljev odgovarja za napa?ne odlo?itve z mojim denarjem?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej sej vem... sam ne moremo s prstom na druge kazat "oni so veliki kradljivci mi smo pa le mali" goljufija ali kraja je pa? goljufija ali kraja in veliko malih goljufij ali kraj je pa? isto problemati?nih kot ena velika, ?e razume? kaj mislim.

 

Nikogar ne opravi?ujem, ?e najmanj tajkune ampak zavedati se moramo, da smo tudi sami mali del?ek te nesre?ne zgodbe v mozaiku trenutne situacije. In ?e bomo s prstom samo kazali na druge svoje napake pa bomo vestno zanikali ?al ne bo ni? bolj?e. <_<

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.rtvslo.si/okolje/trzaska-veletr...h-kmetov/312530 ...kon?no so se spravili to preverjati....sam sicer ta na?in poznam ?e ohoho let, ampak mi noben no?e verjet...raje prepla?ujejo kvazi zelenjavo, ki se prodaja kot bio super ultra doma?e ipd., a izvora dejansko ne more? preveriti. Zato pa je treba s svojo glavo razmi?ljat.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.rtvslo.si/okolje/trzaska-veletr...h-kmetov/312530 ...kon?no so se spravili to preverjati....sam sicer ta na?in poznam ?e ohoho let, ampak mi noben no?e verjet...raje prepla?ujejo kvazi zelenjavo, ki se prodaja kot bio super ultra doma?e ipd., a izvora dejansko ne more? preveriti. Zato pa je treba s svojo glavo razmi?ljat.

 

pravkar gledal posnetek oddaje. Upam da ne bo problema s tem da bodo tudi mene vrgli v isti ko?, ker imamo res dejansko doma ogromno ?e?enj, breskvi in marelic, katere se trudimo prodajat na tr?nici v lj in morem re?t, da nas je doma?ih kmetov kot na prstu ene roke, ostalo je uvoz. Ljudje jejo strup.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja v SLO ce me vidis na lastne oci kako nekaj kar kupujes pride do tebe ne mores verjeti. Vse se samo se preprodaja v smislu kupi ceneje prodaj drago. Ostalih standardov ni...

 

Splaca se da si vzames cas in gres v 'nabavo' direktno na vas...

 

Veliko breme te preprodaje pa nosi Evropska unija....z njo posamezna drzava dobesedno zbledi...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.rtvslo.si/okolje/trzaska-veletr...h-kmetov/312530 ...kon?no so se spravili to preverjati....sam sicer ta na?in poznam ?e ohoho let, ampak mi noben no?e verjet...raje prepla?ujejo kvazi zelenjavo, ki se prodaja kot bio super ultra doma?e ipd., a izvora dejansko ne more? preveriti. Zato pa je treba s svojo glavo razmi?ljat.

 

In glej SEDAJ so se zbudili inspektorji...kje zivimo ej...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V banana republiki.

Evole primer, ker me ponavadi pluvajo da je v Hoferju slaba roba,gor dol ipd. ...pa?, zakaj bi pla?eval marmor, pa kredite trgovcem ?e mi ni treba...samo zato so cene visoke in obra?ajo ljudi s kao bolj?o kvaliteto...itak je bullshit v 3/4. No in zadnji? v Hoferju, sem si za?elel svinjino...in ma da je pakirana....in lepo vzamem...gor na delkaraciji, kraj rojstva pigija, Slovenija, kraj zakola Slovenija...pa ?e ?ifre klavnice ipd., tako da bol? tako pakirano kot pa pri mesarju kjer ?e manj ve? ker kos mesa je vrgel v vitrino...pa ?e cenej je kot drugje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polahk... to je zdele ?ele v obravnavi in usklajevanju. Sigurno ne bo tako visok stro?ek tudi za kmete, ko bo zakon sprejet ... no ja pri tistih ta bogatih pa tudi ne bo kriza, ?e kej ve? pla?ajo. Bo pa? kak?en John Deere manj pri bajti pa jim ne bo treba za zajebanco s traktorji na morje hodit.

 

http://www.kamnican.si/s-traktorji-na-morj...oline-do-izole/

 

Boss, dej priznaj ?e enkrat, da ga biksajo, da se kadi.Tako "mimo" garniture pa res ?e nismo imeli.

Pa so ga biksali eni in drugi a so bili vajenci tem sedaj. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, dej priznaj ?e enkrat, da ga biksajo, da se kadi.Tako "mimo" garniture pa res ?e nismo imeli.

Pa so ga biksali eni in drugi a so bili vajenci tem sedaj. ;)

 

Seveda ga biksajo, ko pa samo nadaljujejo jan?evo pot var?evanja in rezanja pa ?e pti?ki na strehi prepevajo, da je to napaka, ki ?e poglablja recesijo.

 

To kar zdele delajo bi morali biti ukrepi ?e v ?asu debelih krav. Al pa najkasneje ob nastanku krize oziroma bi to morali biti prvi ukrepi pred zategovanjem pasu. Zdaj so pa folku najprej zategnili pas, da sploh nima ve? denarja, da bi ga zapravil zato raznorazni dvigi DDV nimajo takega efekta, kot bi ga meli pred var?evalnimi ukrepi zategovanja pasu.

 

Tudi nepremi?ninski davek bi moral biti ?e davno sprejet vendar ne v taki vi?ini kot je zdaj predlog - ?e vedno pravim, da bo na koncu manj?i kot je zdaj predlog.

 

Vse te dajatve bi morale biti ?e desetletje nazaj in posledi?no bi lahko s?asoma razbremenili obdav?itve pla? in s tem pove?ati konkuren?nost. Tako, da danes pa? efekta ni ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda ga biksajo, ko pa samo nadaljujejo jan?evo pot var?evanja in rezanja pa ?e pti?ki na strehi prepevajo, da je to napaka, ki ?e poglablja recesijo.

 

To kar zdele delajo bi morali biti ukrepi ?e v ?asu debelih krav. Al pa najkasneje ob nastanku krize oziroma bi to morali biti prvi ukrepi pred zategovanjem pasu. Zdaj so pa folku najprej zategnili pas, da sploh nima ve? denarja, da bi ga zapravil zato raznorazni dvigi DDV nimajo takega efekta, kot bi ga meli pred var?evalnimi ukrepi zategovanja pasu.

 

Tudi nepremi?ninski davek bi moral biti ?e davno sprejet vendar ne v taki vi?ini kot je zdaj predlog - ?e vedno pravim, da bo na koncu manj?i kot je zdaj predlog.

 

Vse te dajatve bi morale biti ?e desetletje nazaj in posledi?no bi lahko s?asoma razbremenili obdav?itve pla? in s tem pove?ati konkuren?nost. Tako, da danes pa? efekta ni ve?.

 

Jaz pa predlagam ukinitev pla?, ker itak je 90% proizvodnje na sramotnih minimalcih. Denar od pla? v prora?un, narodu pa korita ob cesto in ajmoht notr. Oble?t v obleke iz jute, z ?ivinskim vagonom enkrat na leto poslat za 2 3 dni na morje. Juhej. ?e to bi na?im politikom uspelo v dveh letih zjebat in bi iskal dodatna sredstva. Aja penzioniste kar ukint, ko ne mor? ve? delat injekcijo ?e si situiran sicer kugla. Vojsko, to pa seveda vsakoletno posodbit, to mora bit 300 patrij najmanj na leto. To rabmo. nikakor pa ne rabmo recimo magnetne resonance ali kaj podobnega v zdravstvu. zato pa zdravstvo tud ukint, kdor je bolan ga ne rabmo, isto kugla ali ?prica. Pa seveda namno?it razne nepotrebne urade za spremljenje rast banan itd, kakr?ne majo.

 

to bi bila pomojem idealna ureditev. Over and out.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej vem, da cinizem zganja? sam nisem ?isto prepri?an ali si razumel kaj sem napisal? Najbolj razvita gospodarstva in ekonomije, ki imajo najvi?je standarde socialne dr?ave so najbolj obdav?ena. Zdaj si pa razlagaj zakaj je tako.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.