Skoči na vsebino

Pohvalite se,...

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdrav z Velke; otroška smučarska izvedba. :)

IMG_20230218_123857.jpg

  • Všeč 3
  • Začuden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano (urejeno)

Danes je toliko 'južnilo', da se je na severni strani hiše že prikazala streha! 

 

 

Streha.jpg

Popravljeno od Slivka
  • Začuden 3
  • Zmeden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Danes na Peči, Tromeji, odlično sankanje. :)

IMG_20230219_145836.jpg

IMG_20230219_150549.jpg

IMG_20230219_172206.jpg

IMG_20230219_151208.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

IMG-f7c886bbbee031dae71275777150827f-V.jpg

dne 21. 2. 2023 ob 14:10 je Z M A J napisal:

Maškurca na delovnem mestu. :)

IMG_20230221_104323.jpg

Tole sem pa jaz od sobote..... 🍳🥓😂

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano

Še eno luštno večerno sankanje v duetu; Ljubelj. :)

IMG_20230222_181733.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano (urejeno)

Spet nekaj slik...tokrat nekaj o porabi moje Mazde...a ne v smislu "kdo porabi več"😁😂🤣.

Normalno pri "moji" vožnji po mestu je zmeraj okoli 10L/100km...se mi zdi čist ok,glede na to,da se tu pa tam tudi malce "utrgam z ketne".

Tukaj pa sedaj stevilke,katerih pri moji Mazdi še ni bilo na stevcu...spet sva šla z ženo v Podčetrtek...in na prvi sliki poraba od rondoja-Tomačevo do atomskih...sem po AC vozil zmeraj cca. 130-150km/h...čez trojanske tunele striktno 100...pol se mi je pa en črn Tiguan zalimal na rit..."blendal", da se mu umaknem....jaz se pa lepo umaknem,in z tisto foro,k sem jo že 2-3x uporabil...taka psihična,da mu je ziher začela "prpa delati"🤣...-vozil "skoz za njim"...tudi ko je pogruntal...lepo vzorno za njim...pa se umakne desno...in jaz tudi...dalje za njim...in potegne...jaz za njim...in upočasni...jaz za njim... Je dobra psihična fora,k ne ve,do kam mu bom sledil...je ratal čist miren in nebogljen....prav vzoren voznik😃👍...in tako vse do malo po Celju,kjer je zapustil AC...ne vem,a zaradi mene,al je tja bil namenjen...nima veze-zapomnil si pa je..in jaz lepo naprej...cca.130-150 na uro...po dramljah pa čist na izi...do toplic...glej prvo sliko pri 110km. Pol pa ob 22:00 nazaj...in spet čist na izi...in je poraba padla na...glej drugo in tretjo sliko...tekšne stevilke za moj avto absolutno niso normalne...pa po tem na AC v sport program in gas do pleha za enim BMWjem...mi ni pobegnil...pol pa naprej na tempomat 150km/h...razen čez trojanske tunele spet strogo 100.... In do izvoza za Tomačevo potreboval 63 min....torej le dobra ura....in če preračunaš kilometre (odštej še cca.3km od zadnje slike)...dejansko zelo hitra povprečna brzina. Pa nisem nič goljufal...gume normalno nafilane na 2,5bar,v kufru za cca.20kg. prtljage,...in vse not,kar je skoz not...rezervna guma,dvigalke,gas. aparat,liter in pol rezervnega vitrexa itd...vsa krama...in midva z ženo...tank je bil pa na cca.70% . Kar lepe stevilke za tak motor...torej se ga da varčno peljati🧐😃👍...sam k je problem v moji nogi😇....če bi po AC "cincal" max. 120km/h,bi lahko komot bilo še kak liter manj🙄

IMG_20230221_090241.jpg

IMG_20230221_221122.jpg

IMG_20230221_222446.jpg

IMG_20230221_231249.jpg

Popravljeno od skritikrt
Napisano
Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Kaj pa bi ti rad, da ti kuri 5l ? :)

Moja kuri 5 litrov .... vitrexa na mesec

 

 

Drugače pa zdaj 2kkm od servisa 8.3

  • Všeč 2
  • Haha 3
Napisano
pred 2 urama je SpEkTr napisal:

Kaj pa bi ti rad, da ti kuri 5l ? :)

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Kako to, da si se navdušil za cx-5 oz. SUV, da nisi kak drug avto vzel, kak "dirkašk" športnik? 👍

 

 

Napisano
pred 3 urami je skritikrt napisal:

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Če boš vozu 8.3 al pa 7.3 porabo pri trenutni ceni goriva in letno narediš 30kkm tako kot jaz, bo razlike 400 eur.. :D 

Napisano
pred 3 urami je skritikrt napisal:

Ne,ne...sem že pisal,da mi je dokaj vseeno za porabo,ker sem bolj "živ voznik"...samo toliko,da vidim,kaj je možno...pa še to k je bilo iz ljubljane grede še znosno na AC,izven naselja pa tudi...nazajgrede pa "vse mrtvo"...torej sem lahko vozil "po svoje"....čim manj zaviranj,cim manj gasa,in vseeno dokaj hitra vožnja...čez naselja malenkost nad omejitvijo,izven naselja malenkost pod omejitvijo...ovinki mogoče malce prehitro peljani,da čim več kinetike sabo odneseš itd...pač vse z ciljem čim manjse porabe.

 

Da bi pa nonstop talo peljal...mi je prevelik uzitek vožnja z avtom,da bi se kaj takega lahko zgodilo😂

Če ti delčki take vožnje kot jih opisuješ pridejo v kri je lahko tudi užitek in zabavno pa še na denarcih se malo pozna.... 😉

Napisano
pred 40 minutami je MazdaBoy napisal:

Kako to, da si se navdušil za cx-5 oz. SUV, da nisi kak drug avto vzel, kak "dirkašk" športnik? 👍

Sem že pisal o tem...sem fiksno imel namen 2021ega naročiti Ford Focus ST (karavana) z bencinskim motorjem...2,3L turbo-280konjev in z turbom,k dejansko nima turbo luknje..in rocnim menjalnikom z t.i. flat shift-om😃

In mi v salonu reče,da ni šanse,k jih je Ford v EU nehal prodajati...

 

In kaj bošckupil,da bo za celo familijo in vseeno malce "športnik"...da ni diesel,da ni nenormalno pribita cena (Audi,BMW,Volvo,Alfa itd...),da ni francoz al italian (soloh ne gledam-to lahko drugi kupujejo),VW,Škoda pozabi-ima sodelavec Tiguana-grd k smrt...pa še srebrnega ima...k za kmeta (pa nocem,da bi izpadlo,kot da kmete žalim),drug pa Kodiaka...not sam plastika in vse oglato...res nikakršen okus designerjev...

In tudi ce pogledaš z cenovne strani...sem šel na konfiguratorjek jaz gledam le nove avtomobile...Audi,Volvo (63k€+), Mercedes (74k€+),pa pozabi tak pogon,motor-kubaturo in usnje z ventilacijo itd,itd...pa je to ze dve leti nazaj.

Na koncu pa se to-da je res lep design avta...išči in najdi...vse zgoraj nastete firme so tukaj "poden"...mogoče še tukaj najbolj izstopa Stelvio...tudi kar se lege tiče...a če hočeš tukaj kaj res dobrega,je cena "dupla".

In tudi drugače gledano...BMWja ima že "vsak cigo",bilokaterega VWja "vsak bosanc",enako Volvo in Mercedes....to ima vsak

Črnega CX-5, pa zelooo težko vidiš...Revolution-Top pa sploh.

Je pa res,da sem zmeraj govoril,da če bom kdaj imel "terenca" ali SUWja,da bom pljunil se toliko,da bo "spodoben",in da bo zmogel "štirikolesni pogon".

Seveda so tukaj bila vodilna tudi dolocena spoNzmanja kar se tice vzdrzljivosti in dolgozivosti motorja in memjalnika...in konkretno tudi pristop Mazde k menjalniku,in kako ta deluje...to me je zelo pritegnilo.

 

Na koncu pa še "sanjsko financiranje"-t.i.Mazda brezobrestni leasing...o tudi če bi imel gotovino,se mi ga nebi izplačalo skeširati.

Skratka,lep,eleganten,črn😍,za vso familijo,zna biti tudi malce športnik,malce terenc,je dokaj klasičen znotraj (brez touch screenov) in z stikali+gumbi...

Edino,kar mu malce zamerim,je kufer,k je cca.60L manjši...a do sedaj tukaj še nisem imel problema.

pred 19 minutami je NevLado napisal:

Če boš vozu 8.3 al pa 7.3 porabo pri trenutni ceni goriva in letno narediš 30kkm tako kot jaz, bo razlike 400 eur.. :D 

Poglej prvo sliko...v 9 mesecih sem naredil slabih 8000km😇

Napisano

Kupljene karte za skupino NIET čez 2 dneva. :)

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 3 urami je TBA napisal:

Naročen na redni servis... cez kak teden znam kej napisat v jamralnik. Hahha 🤣

Ne vem,če bo kaj za jamrat,ker imaš avto kot je treba....😉

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Verjetno je bil mišljen visok račun samega servisa...

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
pred 6 urami je TBA napisal:

Naročen na redni servis... cez kak teden znam kej napisat v jamralnik. Hahha 🤣

Na pooblaščenca? 

 

 

Napisano
pred 31 minutami je scania napisal:

Z dijaki smo predelali ohišje avtomatskega menjalnika in wandlerja v umivalnik. 

 

 

Fantastično! Vse pohvale.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.
    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.