Skoči na vsebino

Pohvalite se,...

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 1 minuto je FuManchu napisal:

Skoraj pretoplo. Zjutraj pri nas bilo -2. 

ja se strinjam,.. zdej sm odzunaj v majci tekal naokoli

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 3 minutami je Tilen5 napisal:

ja se strinjam,.. zdej sm odzunaj v majci tekal naokoli

Jaz pa sem bunde privlekel na plano

N7rRRL1.jpg

Napisano

Planina DOL danes; odlično izkoriščen lep jesenski dan. Izhodišče; Kraljev hrib.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 21 urami je mazdaman napisal:

A boste ostali na plehu? 

 

Ja. 

 

Če je pravilno montirana prenese več kot katerikoli druga. Po vsej okolici so že pred leti imeli poškodovane strehe po žledu, pa po toči, pa avgusta je celo Šarac prišel gledat odpihnjene strehe, naša pa, čeprav je že pred žledom marsikaj preživela, je ostala vse do zdaj.

 

So mi gasilci povedali, da so tisto noč v Čepovanu (dolina, kakšnih 350 metrov višinske razlike nižje) namerili sunke do 66 km/h - potem je pa elektrike zmanjkalo... Torej je ta streha načeloma dobra, samo, ko je preveč je pa le preveč. Je pa tako: jaz sem vedno pijan od enega kozarca vina. In to od sedmega... Pri tej strehi je pa enako. Toliko "dogodkov" preživi, po tridesetih letih "dogodkov" jo pa sname... Bo pa zdaj namesto aluminija pa železo.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
 
Ja. 
 
Če je pravilno montirana prenese več kot katerikoli druga. Po vsej okolici so že pred leti imeli poškodovane strehe po žledu, pa po toči, pa avgusta je celo Šarac prišel gledat odpihnjene strehe, naša pa, čeprav je že pred žledom marsikaj preživela, je ostala vse do zdaj.
 
So mi gasilci povedali, da so tisto noč v Čepovanu (dolina, kakšnih 350 metrov višinske razlike nižje) namerili sunke do 66 km/h - potem je pa elektrike zmanjkalo... Torej je ta streha načeloma dobra, samo, ko je preveč je pa le preveč. Je pa tako: jaz sem vedno pijan od enega kozarca vina. In to od sedmega... Pri tej strehi je pa enako. Toliko "dogodkov" preživi, po tridesetih letih "dogodkov" jo pa sname... Bo pa zdaj namesto aluminija pa železo.

Plehnata z izolacijo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano (urejeno)
pred 13 urami je Slivka napisal:

 

Ja. 

 

Če je pravilno montirana prenese več kot katerikoli druga. Po vsej okolici so že pred leti imeli poškodovane strehe po žledu, pa po toči, pa avgusta je celo Šarac prišel gledat odpihnjene strehe, naša pa, čeprav je že pred žledom marsikaj preživela, je ostala vse do zdaj.

 

So mi gasilci povedali, da so tisto noč v Čepovanu (dolina, kakšnih 350 metrov višinske razlike nižje) namerili sunke do 66 km/h - potem je pa elektrike zmanjkalo... Torej je ta streha načeloma dobra, samo, ko je preveč je pa le preveč. Je pa tako: jaz sem vedno pijan od enega kozarca vina. In to od sedmega... Pri tej strehi je pa enako. Toliko "dogodkov" preživi, po tridesetih letih "dogodkov" jo pa sname... Bo pa zdaj namesto aluminija pa železo.

 

Inženirji načeloma dimenzionirajo tehnične stvari na najslabše realne pogoje, plus nek faktor. Če je bilo 30 let OK, še ne pomeni, da je bila streha ustrezna. Mogoče je bila samo sreča. Življenjska doba streh je recimo 30-80 let. Če se tak dogodek naredi v povprečju na 50 let, bi ga bilo smiselno upoštevati pri načrtovanju streh, če se zgodi v povprečju na 500 let, pa je že vprašanje.

 

Zakaj recimo potniška letala za vsakega potnika nimajo pripravljenega padala? Ker so ocenili, da ni ekonomske računice (težje letalo bi pokurilo bistveno več goriva) verjetnost možne potrebe-uporabe pa je skoraj nič. 

 

Včasih so ljudje načeloma dobro izbirali lokacije hiš, glede na lokalne pogoje tudi materiale, obliko in vrsto streh. Ne spomnim se, da bi kot otrok v Vipavski dolini kdaj videl plehnate strehe.

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Napisano

Plehnata streha ima več slabosti, kot prednosti pred drugimi strehami. 

Za na hišo to jaz nebi dajal. Pa tudi drugam ne rad.

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
pred 15 urami je Slivka napisal:

Če je pravilno montirana prenese več kot katerikoli druga.

 

To pa ne drži.

 

Se bom razpisal,k imam čas...čakam na signalu🙄.

 

Ravno za takšne primere,kot je bil tvoj,je plehnata med najslabšimi.

In za kaj?!

Ker ima veter za kaj "zagrabiti".

Poglej v Ameriko...tam je najpopularnejša kritina tista,katera je pri nas malce spregledana oz. je prišla na slabi glas-Tegola.

OK...čez lužo je odtrganih streh veliko,a tam je problem,ker so hiše lesene...in ko celo hišo razmaje,hitro tudi streho odtrga,ker popustijo sidra...tam ne uporabljajo "špirovcev" takšnih gabaritov kot pri nas...kvečjemu bi jim lahko rekli "škarniki"...zidanih hiš je pa pri njih tudi zelo malo...

Na slabi glas je pa bitumenska kritina pri nas prišla,ker je še v socializmu postala popularna...takrat lepa cena same kritine,les pa so vsi "sami"....in v tem je bil problem-nepravilna in nestrokovna montaža. Tisti k niso naredili dvojnega deskanja brez zračenja so ga itak nafukali...ostali pa so večinoma naredili napako pri drugem deskanju,kjer so pribijali kar je bilo najcenejše-široke deske. In z leti se deske ukrivijo v "propeler" in potrgajo Tegolo...in jim je seveda zamakalo.

Slučajno jo imam tudi jaz...pa jo najprej nisem hotel...samo zaradi naklona  le 12° sem bil prisiljen,ker alternativa je bila le "pleh".

Meni pa je polagal streho certificiran krovec za tegolo...cca.30 let nazaj...in še danes-BP👍...takrat-drugo deskanje z max. 10cm sirokimi suhimi deskami zabitimi z svedrastimi žeblji in letvanje na pol metra...in je danes tudi to prepovedano...drugo deskanje le z ploščami ala OSB-tu problema z trganjem ne more biti.

 

In za kaj je Tegola ali podobne kritine boljša pri neurjih,hurikanih in tajfunih?,ker ima drugačne aerodinamične lastnosti-aktivno se "umika" vetru...ko nastane na kritini podtlak,se peresa kritine dvignejo...in če je smer vetra proti peresom,nastane za peresom vrtinčenje,katero celo potiska navzdol,in tako ustvarja plast oz. tampon med območjem podtlaka in samo streho...po domače povedano-ne pusti vetru,da bi zagrabil kritino...veter "zdrsi"  podobno kot voda pri koži morskega psa.

Na drugi strani strehe,kjer veter piha v smeri padca strehe,se kritina dviguje v manjši meri...odvisno od naklona...a tudi tu nastaja ta efekt protivrtinčenja.

V primerjavi je pločevina ala Trimo ipd. dejansko najslabša...ker lahko jo privijačiš z še tako velikimi vijaki-vijaki bodo ostali,kritino bo pa odtrgalo...tu je boljša vsaka druga kritina z "strešnikov"...od Bramac-a do navadne glinene kritine,ker je povrsina "razgibana", in povzroča vrtinčenje (glej pimorsko streho z kamni-vrtinčenje).

Pri takih kritinah praktično nikoli ne odnese vseh strešnikov...seveda,škoda je...tu in tam,a da bi ti odneslo celo streho-to je izredno redko.

 

Kaj pa druge "nevšečnosti"?

Zmrzal,vročina,toča,nalivi...vsepovsod Tegola nima problema,če je pravilno montirana...

Vročina/mraz sta sovražnik pleha...če je neizoliran pa še toliko bolj...bom samo eno stvar omenil-kondenzacija!!!

Toča-alu. ni problem,železo-je problem...seveda odvisno od kvalitete kritine...

Toča...ok...pa rata "bolj odporna" na neurja...pač golf-zogica efekt🙄

 

Je pa res,da je pleh najcenejši...Tegola pa je med dražjimi....

 

Moram pa še omeniti,da je pri meni zaradi naklona Tegola položena brez žebljanja-je "privarjena"-ni šanse,da bi jo odtrgalo.

In se nekaj-ker je majhen naklon,in ker je deskana,je krovec čez kompletno drugo deskanje privaril 4mm hidroizolacijo (so ponucali 6 plinskih bomb plina za varjenje😳)...tako ni šanse,da bi utrgalo,in mehansko gledano je Tegola le "okras"....je pa tako stvar zelo praktična...ko se je bom naveličal,samo nova tegola čez in "fertig".

 

Prosim,ne to jemati kot...."žalitev" ipd...samo,če nekaj ne drži,in če kdo nečesa ne ve,pač rad pokažem tudi kaj drugega.😉

Popravljeno od skritikrt
Napisano

Če je vredu polatano je vseeno kaj je gor: tegola, beton cigl, opeka, gerard.

 

Pleh imam na huti in nadstrešku. Polagal sem ga sam.

Sosedu je salonitke ofnalo, mojega pleha ni. Seveda je pa odprto in veter gre skozi.

Toča pa ga dobi takoj. Sem letos dobil od zavarovalnice za novi pleh, ker je celi napikan. Ampak to je samo vizaulno....

Napisano (urejeno)
pred 5 urami je Janez007 napisal:

 

Inženirji načeloma dimenzionirajo tehnične stvari na najslabše realne pogoje, plus nek faktor. Če je bilo 30 let OK, še ne pomeni, da je bila streha ustrezna. Mogoče je bila samo sreča. Življenjska doba streh je recimo 30-80 let. Če se tak dogodek naredi v povprečju na 50 let, bi ga bilo smiselno upoštevati pri načrtovanju streh, če se zgodi v povprečju na 500 let, pa je že vprašanje.

 

Zakaj recimo potniška letala za vsakega potnika nimajo pripravljenega padala? Ker so ocenili, da ni ekonomske računice (težje letalo bi pokurilo bistveno več goriva) verjetnost možne potrebe-uporabe pa je skoraj nič. 

 

Včasih so ljudje načeloma dobro izbirali lokacije hiš, glede na lokalne pogoje tudi materiale, obliko in vrsto streh. Ne spomnim se, da bi kot otrok v Vipavski dolini kdaj videl plehnate strehe.

 

image.png

Jih ni bilo ne,..pa tudi sedaj ne :D

 

Slikano iz pisarne

20231119_130616.jpg

Popravljeno od Tilen5

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Danes, po sili razmer, vozil FAP 1516b, bolj poznan kot 'trafika'.

 

Kar nostalgično vse skupaj...

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

10. noč parkeljnov…

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Prijetnih pomladnih 14 stopinj..ob 6:00

 

20231121_061838.jpg

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 40 minutami je Slivka napisal:

Kot vidim, si pripravljen na pocenitev goriva...

 

😄

ja hehe tako je naneselo, ker sm zaradi predavanj bil 4x v LJ... je kar spilo

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Uspešno opravil prvi izpit na Magisteriju,..se javim zvečer v temi "Pivo mi paše"

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Pazi, da ne narediš zdaj napake!

 

"Pivo mi paše" je v ednini, ne v množini!

 

Jaz sem te pa danes iskal, ker sem moral službeno v vetrovno metropolo, ti pa ta čas v Regalandu...

  • Haha 2
  • Začuden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ravkar držal v roki tale bankovec. Garantiram, da je original in da ni kakšen ponaredek ali celo fotomontaža!

 

 

265cddbf1f06516e4fe7-foto-iztok-lazar-52.jpeg

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 2

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Cena tega bankovca je bila slabih 7€ :) ... in je serija 5.000 bankovcev razprodana ... Menda bo naslednja serija v prodaji v decembru letos ... 

 

 

WWW.NLB.SI

Pred bližajočim se Svetovnim dnevom varčevanja, ki ga vsako leto obeležujemo 31. oktobra, je bil danes v Bankariumu, Muzeju bančništva Slovenije, javnosti predstavljen spominski...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Danes po krepkih ne vem točno koliko letih, obiskal osebno zdravnico, ki jo moram pohvaliti, da je precej bolj prijazna kot 5 in več let nazaj. V spominu sem jo imel kot arogantno in zoprno. Pa to nikakor ni več! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 4 urami je Jest napisal:

Cena tega bankovca je bila slabih 7€ :) ... in je serija 5.000 bankovcev razprodana ... Menda bo naslednja serija v prodaji v decembru letos ... 

 

 

WWW.NLB.SI

Pred bližajočim se Svetovnim dnevom varčevanja, ki ga vsako leto obeležujemo 31. oktobra, je bil danes v Bankariumu, Muzeju bančništva Slovenije, javnosti predstavljen spominski...

 

 

Ne vem če, naš komander je izjavu, da nočejo ponatisov delat, ker bi razvednotili obstoječe.

33112_1.png

Napisano
pred 2 urama je Z M A J napisal:

Danes po krepkih ne vem točno koliko letih, obiskal osebno zdravnico, ki jo moram pohvaliti, da je precej bolj prijazna kot 5 in več let nazaj. V spominu sem jo imel kot arogantno in zoprno. Pa to nikakor ni več! :)

 

Ampak priznaj, da malo te pa je le zmotilo, da ima zdaj brke in brado in da ji je po novem ime Davor. 🤠

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.