Skoči na vsebino

Jamralnik v2

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

prejšno soboto sm kupu "nov" avto, ker mazda je ubistvu začela razpadat .... po 21 letih obratovanja je mela dost in sm se odloču za nakup ford focus karavan 2012 letnik 1.6 ecoboost in titanium oprema .... avto je top, ampak ta teden sm začeu opažat da se mi v avtu nabera vlaga .... dosn pridem ob 5h iz šihta do avta ki je celo noč stal na dežju in zavoham nek čuden vonj takoj začnem raziskovat in najdem use vlažno/mokro pod gumi tepihi, na levi strani bolj kot na desni ampak povsod ... odprem kufer ceu kufer moker ... na rezervni gumi voda 😲, itak šok ... kako zdej postopat .... klicu sm bivšega soseda ki je klepar in mi bo avto v torek komplet pregledu če je biu kaj zaleten in kje sploh teče voda notri, po besedah prodajalca in carfaxu naj nebi biu zaleten ... samo sumim da je prodajalec vedu za to ampak mi pomoje ni povedu ... gre se pa za avto hišo ki se ukvarja z prodajo novih in rabljenih vozil .... zdej pa nevem  kam se lahko obrnem da se pozanimam ali lahko to uveljavlam kot prikrito napako in kako teče celi postopek ... 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Napisano
pred 25 minutami je canyon napisal:

prejšno soboto sm kupu "nov" avto, ker mazda je ubistvu začela razpadat .... po 21 letih obratovanja je mela dost in sm se odloču za nakup ford focus karavan 2012 letnik 1.6 ecoboost in titanium oprema .... avto je top, ampak ta teden sm začeu opažat da se mi v avtu nabera vlaga .... dosn pridem ob 5h iz šihta do avta ki je celo noč stal na dežju in zavoham nek čuden vonj takoj začnem raziskovat in najdem use vlažno/mokro pod gumi tepihi, na levi strani bolj kot na desni ampak povsod ... odprem kufer ceu kufer moker ... na rezervni gumi voda 😲, itak šok ... kako zdej postopat .... klicu sm bivšega soseda ki je klepar in mi bo avto v torek komplet pregledu če je biu kaj zaleten in kje sploh teče voda notri, po besedah prodajalca in carfaxu naj nebi biu zaleten ... samo sumim da je prodajalec vedu za to ampak mi pomoje ni povedu ... gre se pa za avto hišo ki se ukvarja z prodajo novih in rabljenih vozil .... zdej pa nevem  kam se lahko obrnem da se pozanimam ali lahko to uveljavlam kot prikrito napako in kako teče celi postopek ... 

Stvarna napaka.. glej Zakon o varstvu potrošnikov, 37 člen ali tam okoli ... 

Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Stvarna napaka.. glej Zakon o varstvu potrošnikov, 37 člen ali tam okoli ... 

Eno je papir, drugo pa stvarnost. Sem se dajal dve leti z lesnino glede kopalniškega bloka  in na koncu se mi ni dalo več zafrkavati z njimi. Težko v praksi brez odvetnika kaj dosežeš. 😬

 

 

Napisano (urejeno)

V konkretnem primeru bi morda veljalo poskusiti na način: Prodajalcu se priporočeno s povratnico pošlje dopis, v katerem se zahteva eno od zahtev iz 37.c člena. Prodajalec mora na zahtevo odgovoriti v roku 8 dni. Če ne odgovori, je v prekršku in je uveljavljanje lažje preko Tržne inšpekcije. 

 

 

slika.thumb.png.770e60ee11b1b8d5f4540e9b77d6bf97.png


slika.png.1577b0d1b667e89c1e6a6a6db42ce67a.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 13 minutami je Janez007 napisal:

Prvič se je potrebno pravilno zadeve  lotit, potem imaš Zvezo potrošnikov Slovenije, pa Tržno inšpekcijo. Odvetnik je šele na koncu, če prej nič od omenjenega ne učinkuje.

 

V konkretnem primeru bi morda veljalo poskusiti na način: Prodajalcu se priporočeno s povratnico pošlje dopis, v katerem se zahteva eno od zahtev iz 37.c člena. Prodajalec mora na zahtevo odgovoriti v roku 8 dni. Če ne odgovori, je v prekršku in je uveljavljanje lažje preko Tržne inšpekcije. 

 

 

slika.thumb.png.770e60ee11b1b8d5f4540e9b77d6bf97.png


slika.png.1577b0d1b667e89c1e6a6a6db42ce67a.png

Jaz sem prišel do tržne inšpekcije, dlje se mi ni dalo. 

Če imaš veliko časa na razpolago in se ti da s takimi stvarmi ubadati potem bo mogoče kaj dosegel. Je pa težko dokazovati take pomanjkljivosti. 

 

 

Napisano

Jaz osebno bi se najprej pozanimal o strošku popravila. Če je zgolj kakšna malenkost , se nebi ukvarjal z izterjavo plačila skode od prodajalca. Ni vsak avto ki zamaka tudi zaleten.

Napisano
Pravkar je Nejc1986 napisal:

Jaz osebno bi se najprej pozanimal o strošku popravila. Če je zgolj kakšna malenkost , se nebi ukvarjal z izterjavo plačila skode od prodajalca. Ni vsak avto ki zamaka tudi zaleten.

Zna bit, da je samo kje kaka tesnila guma slaba. 

 

 

Napisano

zakuriš v avtu pa vidiš kje ven piha, tam gre voda not.

Malo heca ampak drugače pa res se uporabljajo te aparature ki jih imajo glasbeniki za efekt dima.

  • Haha 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 5 minutami je scania napisal:

zakuriš v avtu pa vidiš kje ven piha, tam gre voda not.

Malo heca ampak drugače pa res se uporabljajo te aparature ki jih imajo glasbeniki za efekt dima.

Res je. Jaz sem imel tak problem na Peugeotu.Na koncu so ugotovili, da pušča okoli tesnila na sprednji šipi. 

Izgleda, da ko so mi montirali novo šipo na servisu, niso dali povsod okoli pravilno  tesnilne mase. 

In res je prišel skozi linico "dim" aka suhi led. Je pa ta "dim" totalno brez vonja in neškodljiv. 

 

 

Napisano (urejeno)

Poznam nekoga, ki je imel podobno zadevo (poplavo) po nevihti na praktično novem avtu. Se je razburjal pri prodajalcu, na servisu, ... Niso ugotovili nobene napake. Na koncu se je človel spomnil, da je imel v tisti deževni noči skozi vrata zataknjeno senčilo na armaturi ...

slika.png.c9ed5f5698ac5eb8d204032e9f6fae89.png

 

Ampak @canyon pravi, da je povsod mokro, tudi v prtljažniku, po vsej verjetnosti nekaj drugega ...

Popravljeno od Janez007
  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Po dolgo časa prižgal tv. Pa zgleda da ga pred zimo ne bom več nažgal. Nič pametnega za gledati med vsemi kanali. Plačujem pa ko muri :angry:

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Žalosten 1

N7rRRL1.jpg

  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Da bi se hitro zacelilo!

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Po 29ih letih spet gips. Padec v sredo le ni bil povsem nedolžen....

IMG20211003104557_00.jpg

Uff... Upam, da boš hitro "pokrpal" zadevo in potem zopet na polno naprej. 😉

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Napisano

Kaj pa imaš polomljeno - gips ti ne dajo kr tko, da bi izgledal kot heroj?

33112_1.png

Napisano
pred 13 minutami je Boss napisal:

Kaj pa imaš polomljeno - gips ti ne dajo kr tko, da bi izgledal kot heroj?

Boleča navikularka..  prvi RTG takoj po padcu ni pokazal zloma , današnji RTG pa pokazal neko zarezo... Ne vejo a je žila ali pa pok/zlom.

 

S(m)o se raje odločili za gips. Nezdravljen zlom navikularke ni nekaj kar bi si človek želel.

 

Me pa tolaži to,da je že v štartu bila gibljivost povsem normalna,nič otekline ali modrice...

 

Le ob določenih gibih zaboli... 

Napisano

Uff, navikularka je ena od kosti, ki se izredno slabo celi in je dostikrat potrebna operacija. Ampak glede na to, da si mel normalno gibljivo zapestje verjetno ne bo nič hudega. Kolk so ti pa rekli za gips, da naj bo gor? Navadno se tak zlom celi ene 6 tednov, ampak če ne boš mel pol dobre gibljivosti ne odlašat in probaj dobit kakega kirurga. Ampak to je verjetno res manjša možnost, da bo potrebno tako, da palce gor in čimhitrejše okrevanje :bravo:

33112_1.png

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

Uff, navikularka je ena od kosti, ki se izredno slabo celi in je dostikrat potrebna operacija. Ampak glede na to, da si mel normalno gibljivo zapestje verjetno ne bo nič hudega. Kolk so ti pa rekli za gips, da naj bo gor? Navadno se tak zlom celi ene 6 tednov, ampak če ne boš mel pol dobre gibljivosti ne odlašat in probaj dobit kakega kirurga. Ampak to je verjetno res manjša možnost, da bo potrebno tako, da palce gor in čimhitrejše okrevanje :bravo:

Hm.... Glede na to ,da sploh ne vedo a je zlom in da sem že takoj po padcu imel polno gibljivost brez otekline ali modrice, ostajam optimist.

 

Zabolelo me je zgolj recimo pri prestavljanju v prvo prestavo (v avtu) ali ko sem odklepal vrata. Bolecina je bila čedalje manjša, niti nisem vzel nič analgetikov. Ampak ker sem ziheras in vem,da se marsikdaj zlom ne vidi na prvem rtg ,sem šel danes ponoviti slikanje.

 

Čez 10dni imam kontrolo, verjetno bodo takrat vsaj vedeli a sploh je zlom. 14dni po poškodbi se bo že pokazalo kaj in kako. Saj pravim,glede na to ,da je bila bolečina čedalje manjša in da sem 3dni skoraj normalno funkcioniral brez analgetikov,pričakujem da ne bo hujšega.

 

seveda,če bodo bolečine tudi po 6ih tednih,grem brez strahu pod nož.

Napisano

Na tole napisano, skoraj ziher ne bo nič in te boli bolj zaradi samega udarca kot pa zaradi morebitnega zloma. Ampak vseeno ni slaba odločitev za gips...

33112_1.png

Napisano
Pravkar je Boss napisal:

Na tole napisano, skoraj ziher ne bo nič in te boli bolj zaradi samega udarca kot pa zaradi morebitnega zloma. Ampak vseeno ni slaba odločitev za gips...

Tudi sam tako mislim (vsaj racionalni del mojih možganov),ampak jaz sem malo hipohondra/overthinkerja in grem itak takoj brati vse mozne peezdarije na net ,kjer pa itak vsi objavljajo samo najhujše scenarije :)

 

Se pa strinjam da je gips fajn odločitev . Malo mirovanja za roko,za katero se ne ve kaj je z njo, ni napačno. 

 

saj bodimo iskreni... Koliko ljudi  bi sploh šlo na urgenco in to 2x v treh dneh,s tem da so bolečine že skoraj izzvnenele 😂😂

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • 2 tedna kasneje...
Napisano

spet karavanke na pou ure izmenicno zaperajo 🙄🙄

 

IMG_20211013_044535.thumb.jpg.82eae4e1b1d76a216b8688760171ec30.jpg

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Napisano

O šment, berem v sosednji temi, da je ta, nekdaj moj najljubši forum šel v "maline", sicer sem čedalje manj gor, ker me večina tematik totalno ne zanima, v prepire in diskusije se pa nerad zapletam. Kakorkoli, škoda če gre vse dosedanje v nič, saj smo se nekateri od nas veliko družili, postali ne zgolj znanci, ampak tudi prijatelji, itd.

 

Pa lep uvod v wikend vsem (klinc pa Net, pejte na zrak in kakšne športe v prijetni družbi, ne zgolj EKRANSKE športe, matrwola nooo). :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ja res, mal na zrak zluftat glavo, smirit  živce, naredit kak picnik spomladi pa bo šlo...... :prstgor:

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Meni najzahtevnejša je bila "ferata" je bila tista iz 1. svetovne nasproti Kluž v smeri Hermana. S kolegom sva jo sicer splezala, čeprav ni bila vzdrževana že 100 let. Precej "lahka" sva morala biti na njej ker je precej manjkalo, ostanki pa so bili zelo majavi. V kakšnem stanju oziroma ali sploh še je, ne vem. Glede na to, da so marsikaj delali tam nad cesto ob zadnji sanaciji in širitvi, je mogoče že ni več.
    • Ker se ne upaš zares pogledat v ogledala.
    • Angleška družina je preživljala počitnice v Nemčiji in nekega dne na sprehodu opazila v lepem okolju čudovito hišico, ki se jim je zdela kot nalašč, da bi v njej preživeli dopust. Pozanimali so se, čigava je in izvedeli, da je last protestantskega pastorja. Povprašali so ga, ali bi jim bil pripravljen dati hišo v najem za prihodnje poletje, in ko je privolil, jim je ljubeznivo razkazal ljubi domek, jim izročil načrt hiše ter sklenil z njimi pogodbo. Družina se je vrnila v Anglijo. Na dolgo in široko so se pogovarjali o prihodnjih počitnicah v lepi vili in tiščali nosove v njen načrt. Na lepem je gospa dognala, da nikjer ni oznake WC in se ob tem spomnila, da tega tudi ni videla, ko so si ogledovali hišo. Sklenili so, da bodo pastorju pisali in ga prosili za pojasnilo in blaga gospa mu je pisala takole: "Spoštovani pastor, ne zamerite nadlegi, prosim, potrebujemo vaše pojasnilo. Sem gospa tiste družine, ki je nedavno najela vašo hišo za prihodnje poletje. Bili ste tako ljubeznivi, da ste nam izročili načrt, a na njem žal ne najdemo znamenja za WC. In ker nam niti med našim obiskom pri vas ni bilo dano, da bi ga videli, vas prosimo za ljubeznivo pojasnilo: kje sploh je?" Pastor, ki ni natančno razumel kratice WC, in misleč, da gre za bližnjo kapelo anglikanske sekte, imenovano "WALDES CHAPEL", je odgovoril takole. "Spoštovana gospa, zelo cenim vaše zanimanje in gorečnost in nadvse ljubo mi je, da vam lahko sporočim, da je kraj, po katerem sprašujete, 12 kilometrov oddaljen od moje hiše. Sodim, da bo to malce neprikladno, zlasti, če ste vajeni pogostokrat zahajati tjakaj. No, v takem primeru bo pač najbolje, da si vzamete hrano s seboj, da bi mogli ostati tam kar ves dan. Nekateri tukajšnji prebivalci gredo tja peš, drugi se vozijo s kolesi, eni in drugi pa vselej prispejo pravočasno. Urnik je na vratih. Prostor je dovolj velik, saj je na voljo 400 sedežev in 100 stojišč. Klimatske naprave poskrbe za to, da ni neprijetnosti, ki so v gneči pač običajne. Sedeži so oblazinjeni. Otroci sede poleg odraslih in vsi v zboru pojejo. Pri vhodu vsakdo prejme papir, kdor pride po razdelitvi, pač uporablja sosedovega. Red je tak, da je treba pri vhodu papir vrniti, da je v uporabi vsaj mesec dni. Prostor je akustičen, zato so vsi navzoči v polni meri deležni melodičnega blagoglasja. Posebni fotografi so vselej pri roki, fotografije pa objavljajo tudi časopisi, tako da vsa javnost lahko občuduje obiskovalce pri izpolnjevanju tako dopadljivega opravila.
    • Vprašaj Charlesa Leclerca za mnenje ... 😁
    • Starejši gospod zaupno potoži svojemu dobremu prijatelju, češ da ima težave z erekcijo. Prijatelj izkoristi priliko in ga 'nafarba': - “To pa ni problem, veliko kruha jej, pa bodo težave minile!” - “A, res?!” - “Stoprocentno! To se ve!” Možakar gre malo zbegan v pekarno, kjer so ga poznali in vedeli, da kupuje kruh na dekagrame in zahteva: - “En kilogram kruha!” Prodajalka se začudi: - “Ja, gospod, to je precej, saj vam bo postal trd!” - “E, če je tako, pa mi ga dajte kar tri kilograme...”
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.