Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 20 minutami je Alex napisal:

Meni so pa plačo v zadnjih petih letih dvakrat popravili. Kar sem imel pred petimi leti vsak mesec kot nagrado  (pisano pod uspešnost) , so mi to z novo pogodbo dali kar v redno plačo.😊 Nato lani še 15% gor.

Itak grem z februarjem v zasluženo penzijo.🤗

In to v najbjši letih. 😊

Ne mislim pa nič podaljševati kot nekateri... od takrat naprej  samo še  uživancija, potovanja, koncerti, band.... 

% še ne pove velko, lahko, da si imel in imaš zelo nizko. 😄

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

% še ne pove velko, lahko, da si imel in imaš zelo nizko. 😄

Odvisno, kaj je za koga visoko in kaj nizko. 🤗 Je kar v redu. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je pob napisal:

Kolk enga žolča mora biti izlitega med zaposlenim in delodajalcem, da pojasniš, da če ne bo dal konkretne povišice, bo izgubil dobrega delavca. Vadi pare al pa adijo. A je tolk težko?

takšna je tendenca delodajalcev, v večini ne spoštujejo/cenijo zaposlenega, ker smo jim bolj kot ne številka, odvisno je pa potem od posameznika ali se pustiš nategovati ali ne....vedno je izbira, v eno ali drugo smer, je pa res, da druga smer (odhod in druga služba mogoče ni vedno boljša izbira, zato večina ljudi ostane in se prilagodi, odvisno od tipa človeka), sploh ker menijo, da je na trgu dovolj kadra, brez zavedanja, da dobrega kadra na trgu ni! (oz. ga je zelo malo, takih pa ne dobiš za minimalca)....simple as that....druga skrajnost pa je, da če te dobro plačajo mislijo, da so te kupili in boš delal ne 8h ampak skoraj 24/7/365....kar pa tudi ne gre, ker (vsaj zame osebno) denar v življenju ni vse, so še druge bolj pomembne dobrine/stvari/aktivnosti v življenju....

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Ja, sploh ko poleg vsega svojega dela uvajaš še novega zaposlenega tri mesece potem ti pa čez pol leta gre, ker mu je nekdo ponudil več denarja. Se pravi ves trud, ki sem ga dodatno vložil, da si izobrazim pomoč je šlo v nič, ker delodajalec ne razume, da bo pač treba ljudi pošteno plačat. Zdaj pa nov razpis pa ponovimo zgodbo, ki bo imela verjetno enak razplet. Dejansko jebe lud zbunjenog.

 

To je še dobra situacija. Imam primer, kjer je stari delavec tri mesece uvajal novega, nato pa šel. Novi je pa en mesec kasneje dal odpoved (enomesečni odpovedni rok). Preden je prišel najnovejši, novega pravzaprav ni bilo več - en dan sta delala skupaj. Zdaj je pa jok, ker nihče nič ne ve in zdaj se je pa dalo spisat pogodbo, da penzionist prihaja nazaj delat po ne vem koliko ur na mesec...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

Zdaj je pa jok, ker nihče nič ne ve in zdaj se je pa dalo spisat pogodbo, da penzionist prihaja nazaj delat po ne vem koliko ur na mesec...

 

Strategija bodočega delovanja naše firme temelji na tem, da že in še bolj bodo najemali penzioniste.

Pri nas nekdo, na novo zaposleni, zaradi potrebnih izobraževanj postane polno kompetenten šele po cca 4letih. Slovenceljskim menađerjjem  pri nas ni jasno, da je proces potrebno začeti pravočasno, jim je bistveno lažje živeti v utvari, da bodo lahko kupovali upokojensko delovno silo do starosti 99 let. 

Slovenski menađerji so res en podn.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Slivka napisal:

 

To je še dobra situacija. Imam primer, kjer je stari delavec tri mesece uvajal novega, nato pa šel. Novi je pa en mesec kasneje dal odpoved (enomesečni odpovedni rok). Preden je prišel najnovejši, novega pravzaprav ni bilo več - en dan sta delala skupaj. Zdaj je pa jok, ker nihče nič ne ve in zdaj se je pa dalo spisat pogodbo, da penzionist prihaja nazaj delat po ne vem koliko ur na mesec...

 

Ne razumem, za koga je dobra situacija? Za delodajalca al za mene? Jaz vsaj penzionistično še nisem na odhodu in zame to pomeni še naprej nadurno, prekomerno delo, delodajalec pa kej dosti ni izgubil ker je zadeva še vedno urejena in nekako laufa.

 

Saj vem, odgovor bo v stilu pa pejt še ti. Razen to, da te posel poskuša razčetveriti mi ostalo ustreza. Plača je kar dovolj nad povprečjem, delovno okolje je v redu, nikomur mi ni kaj dosti potrebno polagat račune, sodelavci so v večini super. Zaenkrat me vse to drži, da nimam potrebe menjat, če pa bi dobili še enega novega pa bi bilo to blizu normalnega delovnega okolja.

 

Je pa res, da če dam zdajle odpoved mam čez 14 dni novo službo za minimalno isti denar ali raje kar konkretno več. Ampak to je edino kar je ziher, vse ostalo kar sem prej navedel je pa velik vprašaj ali ne bi šel slučajno šel iz dežja pod kap saj se vsi ukvarjajo s pomanjkanjem kadra. Še 1x, če bi bilo več minusov kot jih je zdaj me sigurno ne bi bilo več tu, ampak to še vedno ne pomeni da sem zadovoljen s situacijo, ki pa ni v prid nikomur.

 

In moje razmišljanje gre v smeri, da je nizka brezposelnost hudič in da bo nekaj podjetij moralo it v likvidacijo in sprostiti svojo zaposlene na trg delovne sile, da se trenutne razmere uredijo. Kot kaže imamo namreč preveč gospodarskih potencialov kot jih lahko zadovolji trg delovne sile. Govorim trenutno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podjetja, ki bi šla v likvidacijo in sprostila svoje zaposlene, bi "sprostila" tudi povpraševanje. In bi ostala podjetja dobila nekaj več zaposlenih in veliko dodatnega dela. Rešitev? Tako, kot so naredili v Splošni bolnišnici Šempeter pri Gorici: poslali so delegacijo v Bosno in pripeljali 60 novih delavcev...

 

Kmalu bomo namesto Pastirica žgance kuha prepevali Tjera čoban ovčice...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Slivka napisal:

Podjetja, ki bi šla v likvidacijo in sprostila svoje zaposlene, bi "sprostila" tudi povpraševanje. In bi ostala podjetja dobila nekaj več zaposlenih in veliko dodatnega dela. Rešitev? Tako, kot so naredili v Splošni bolnišnici Šempeter pri Gorici: poslali so delegacijo v Bosno in pripeljali 60 novih delavcev...

 

Kmalu bomo namesto Pastirica žgance kuha prepevali Tjera čoban ovčice...

Morda po Nova popevka aktualna nekaj let, kasneje ko dobijo stalne papirje, bodo šli višje gor na sever ALI zahod.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene je pri plači predvsem pogrelo to, da sem bil 20 mesecev nazaj predlagan za povišico za preteklo delo in ko sem šel do šefa, je rekel, naj se grem učit za opravljanje certifikata za svoje področje in potem dobim povišico. Itak sem se uprl, ker smo z ekipo ravno zaključili projekt, kjer so se šefi umastili z velikimi denarji, mi smo dobili pa kurac. Pa da ne rečem, da glede na naravo dela nimam prostega časa v službi, da se učim in bi to pomenilo poseganje v moj prosti čas.

No in iz povišice ni bilo nič. Vmes sta bila 2 boga regresa in pa inflacija, kar se je zažrlo v naš družinski življenjski standard. Nato +5% vsem zaposlenim na plačo, kar je ok. In pol na koncu izveš, da nov folk prihaja na firmo za malenkost manjšo plačo in 0 znanja o naših službenih procesih in se uvaja po 2 leti in po tej periodi imajo obljubljeno plačo, ki je višja od moje, ki sem že 13,5 let na firmi in nisem nek lulek, ampak med drugim tudi nadomestni vodja ekipe, za kar ne prejemam nobenega dodatka, ampak samo dodaten stres...

 

Trenutno delamo spet na velikem projektu, ki bo trajal do 2025 in sem izkoristil gužvo in nežno zagrozil. Nazaj sem dobil cinične nasmehe s strani nadrejenih, kar me je še dodatno podžgalo. Pogajanja so še vedno v teku in jaz od svoje cifre ne odstopam (cifro so mi že ponudili tako kot sem zahteval, ampak pol izveš, da oni govorijo o brutu, jaz pa v netu), tako da nekoga tale vikend lepo boli glava. Vsak poskus dodatnega pogajanja, pa samo še višam zahtevano cifro. Skratka, streljam na vse topove.

 

Da ne bo kdo mislil, kak greedy kreten sem... tak sem samo za to, ker sem na firmi že tolk dolgo, da sem dal marsikaj čez in vidiš, da si ničvreden kurac, razen takrat ko imaš kontra ponudbo in zagroziš, da greš. No, jaz je nimam in sem dejansko pripravljen it druga delat za podoben ali malenkost manjši denar, ampak kot nepopisan list in glede na to, da vem, kaj zmorem, bi drugje hitro lahko napredoval... tukaj pa...

 

PS: pa da ne bo vse tolk črnobelo, danes je nedelja in ravno delam za službo, saj moramo jutri oddat blueprint za nov projekt, tako da kljub temu, da imam probleme s šefi, še vedno sem teamplayer in svojih sodelavcev ne bom pustil na cedilu. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Boss napisal:

Zdaj si boš šele nakopal sovražnike 🤣

 

Že prej me noben ni maral, zdej sem pa sploh pečen, haha. Sicer pa, vsi mi smo v istem zosu. :P

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je pob napisal:

Mene je pri plači predvsem pogrelo to, da sem bil 20 mesecev nazaj predlagan za povišico za preteklo delo in ko sem šel do šefa, je rekel, naj se grem učit za opravljanje certifikata za svoje področje in potem dobim povišico. Itak sem se uprl, ker smo z ekipo ravno zaključili projekt, kjer so se šefi umastili z velikimi denarji, mi smo dobili pa kurac. Pa da ne rečem, da glede na naravo dela nimam prostega časa v službi, da se učim in bi to pomenilo poseganje v moj prosti čas.

No in iz povišice ni bilo nič. Vmes sta bila 2 boga regresa in pa inflacija, kar se je zažrlo v naš družinski življenjski standard. Nato +5% vsem zaposlenim na plačo, kar je ok. In pol na koncu izveš, da nov folk prihaja na firmo za malenkost manjšo plačo in 0 znanja o naših službenih procesih in se uvaja po 2 leti in po tej periodi imajo obljubljeno plačo, ki je višja od moje, ki sem že 13,5 let na firmi in nisem nek lulek, ampak med drugim tudi nadomestni vodja ekipe, za kar ne prejemam nobenega dodatka, ampak samo dodaten stres...

 

Trenutno delamo spet na velikem projektu, ki bo trajal do 2025 in sem izkoristil gužvo in nežno zagrozil. Nazaj sem dobil cinične nasmehe s strani nadrejenih, kar me je še dodatno podžgalo. Pogajanja so še vedno v teku in jaz od svoje cifre ne odstopam (cifro so mi že ponudili tako kot sem zahteval, ampak pol izveš, da oni govorijo o brutu, jaz pa v netu), tako da nekoga tale vikend lepo boli glava. Vsak poskus dodatnega pogajanja, pa samo še višam zahtevano cifro. Skratka, streljam na vse topove.

 

Da ne bo kdo mislil, kak greedy kreten sem... tak sem samo za to, ker sem na firmi že tolk dolgo, da sem dal marsikaj čez in vidiš, da si ničvreden kurac, razen takrat ko imaš kontra ponudbo in zagroziš, da greš. No, jaz je nimam in sem dejansko pripravljen it druga delat za podoben ali malenkost manjši denar, ampak kot nepopisan list in glede na to, da vem, kaj zmorem, bi drugje hitro lahko napredoval... tukaj pa...

 

PS: pa da ne bo vse tolk črnobelo, danes je nedelja in ravno delam za službo, saj moramo jutri oddat blueprint za nov projekt, tako da kljub temu, da imam probleme s šefi, še vedno sem teamplayer in svojih sodelavcev ne bom pustil na cedilu. :)

Pri tretjem stavku sem že vedel kako se bo zgodba razvila :lol:

 

Ti jaz povem iz mojih izkušenj. Management si NE želi, da bi tak karakter človeka kadarkoli napredovali. Če imaš na razpolago delavca, ki super opravlja svoje delo na trenutnem delovnem mestu, zakaj bi ga hotel premikat na višji položaj. Boljše, da je na višjem položaju en, ki je slabši delavec (ampak verjetno boljši vodja), ker mu itak ti kriješ hrbet po njegovih navodilih.

 

Jaz ti povem kako se bo zgodba izpletla. (Karikiram) Če si sedaj dobil 1k bruto in bi zdaj rad 2k bruto, ti bodo ponudili 1,5k bruto in rekli to je to, več ne moremo. Ker si itak že preveč vpet v firmo in ti je več kot očitno zelo ljuba, se boš verjetno za to odločil in podpisal. Je pa ta "večletna vpletenost" tudi verjetno povezana s tem, da jih imaš vsako leto bolj poln k**** in ko ti bo počilo ti bo počilo in boš šel. Kar je pa verjamem po 13 letih že skoraj blizu zgornje meje v tem lončku.

 

Kaj sem jaz pogruntal skozi leta? Ko opazujem moje sodelavce - ma majkemi tistemu ki je prišel za mano za zgolj 3 leta se godi boljše kot meni. Najprej ga ekipa pou leta uvaja, plačo dobi kot dobi, po 3 letih spizdi in ga boli briga kaj je naštepal, ker bomo itak mi za njim brisali njegov drek. Na novi firmi ponovi situacijo in ta cikelj gre dalje in dalje. To, da ostajaš zvest firmi danes ni več vredno pol počenega groša.

 

Zdej naš foh je pač tak kot je, me pa bolj skrbi kako ljudje na nižjih delovnih mestih kako to sfurajo, ko se management dobesedno dela norca iz ljudi. Zato je včasih dobro dat kakšnemu poštarju ali električarju ki pride pod nujno za kofe. :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes so mi montirali novo Daikin klimo. 

Ker me med montažo ni bilo doma, so pozabili namontirati na zunanjo enoto bodeče  špice proti golobom. In Evo ti ga na, takoj se je en vsedel na zunanjo enoto. Kot da ni dovolj eden golobnjak po televiziji vsak dan, sedaj mi hodi še na dom. 🤔😕 Moram poklicati serviserja, da to čim prej montira. 

  • Haha 5
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Danes so mi montirali novo Daikin klimo. 

Ker me med montažo ni bilo doma, so pozabili namontirati na zunanjo enoto bodeče  špice proti golobom. In Evo ti ga na, takoj se je en vsedel na zunanjo enoto. Kot da ni dovolj eden golobnjak po televiziji vsak dan, sedaj mi hodi še na dom. 🤔😕 Moram poklicati serviserja, da to čim prej montira. 

Holobofobija

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je NevLado napisal:

Pri tretjem stavku sem že vedel kako se bo zgodba razvila :lol:

 

Ti jaz povem iz mojih izkušenj. Management si NE želi, da bi tak karakter človeka kadarkoli napredovali. Če imaš na razpolago delavca, ki super opravlja svoje delo na trenutnem delovnem mestu, zakaj bi ga hotel premikat na višji položaj. Boljše, da je na višjem položaju en, ki je slabši delavec (ampak verjetno boljši vodja), ker mu itak ti kriješ hrbet po njegovih navodilih.

 

Jaz ti povem kako se bo zgodba izpletla. (Karikiram) Če si sedaj dobil 1k bruto in bi zdaj rad 2k bruto, ti bodo ponudili 1,5k bruto in rekli to je to, več ne moremo. Ker si itak že preveč vpet v firmo in ti je več kot očitno zelo ljuba, se boš verjetno za to odločil in podpisal. Je pa ta "večletna vpletenost" tudi verjetno povezana s tem, da jih imaš vsako leto bolj poln k**** in ko ti bo počilo ti bo počilo in boš šel. Kar je pa verjamem po 13 letih že skoraj blizu zgornje meje v tem lončku.

 

Kaj sem jaz pogruntal skozi leta? Ko opazujem moje sodelavce - ma majkemi tistemu ki je prišel za mano za zgolj 3 leta se godi boljše kot meni. Najprej ga ekipa pou leta uvaja, plačo dobi kot dobi, po 3 letih spizdi in ga boli briga kaj je naštepal, ker bomo itak mi za njim brisali njegov drek. Na novi firmi ponovi situacijo in ta cikelj gre dalje in dalje. To, da ostajaš zvest firmi danes ni več vredno pol počenega groša.

 

Zdej naš foh je pač tak kot je, me pa bolj skrbi kako ljudje na nižjih delovnih mestih kako to sfurajo, ko se management dobesedno dela norca iz ljudi. Zato je včasih dobro dat kakšnemu poštarju ali električarju ki pride pod nujno za kofe. :) 

 

Pismo, u nulo si zadel situacijo.

Situacija je še mnogo bolj zapletena v tem trenutku, saj je sodelavec, član naše ekipe, dal odpoved in bi moral jaz sedaj prevzeti njegovo delo, za kar mi je šef rekel, da nam mi bo v osebni izziv (za kar bi ga dejansko moralo bolet okol glave, ampak štekam, to je njegovo delo, da za čim manj denarja, dobi največ). Jaz sem že prej začel težit s povišico in s tem odhodom, se mi samo izboljšujejo pogajalske možnosti.

Kar se tiče pa denarja, se gre pa samo za princip... ko sem prišel na firmo 2010, sem začel z 900 neto (sem z leti sicer napredoval za drobiž, v 2015 sem skoraj dal odpoved in so mi dali konkretno povišico) in so bili ljudje, ki sem jim dajal delo, plačani tudi po 400-500 več, da ne rečem, da je avto.net/youtube skoraj pregorel. Zato se pa sedaj pod zapretiravano cifro sploh ne pogovarjam. Če ugodijo, potem kul, če ne, pa tudi... grem drugam. :) 

 

Mi pa mori, da je odpoved dal sodelavec s katerim sma bila kot rit in srajca... 

  • Zmeden 1
  • Žalosten 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno je plača (v službo hodimo predvsem zaradi plače), drugo je delovno okolje, sodelavci, količina dela, odgovornost, stres. In potem tehtamo. :) 

 

Nekoč mi je kolega rekel, da se pri menjavi službe ene probleme zamenja z drugimi. In običajno je res tako. Se probaš rešit starih nakopičenih težav, v preveč zadev si že vpet, veliko kolegov si že sit. In potem prideš v novo službo, kjer se želiš dokazat in zato delaš še več, sčasoma pa se naberejo novi problemi in na koncu nabašeš še na kakšnega sodelavca psihopata. In je spet čas za menjavo. 😃 

 

V splošnem podpiram, da ljudje menjajo službe. To je dobro tako za delavce (pridobijo nova znanja, izkušnje, prakse), kot tudi firme (pridobijo nove ideje, znanja, izkušnje). Delodajalcu ne škodi zavedanje, da z delavci ne sme delati kot svinja z mehom, ker jih bo v takem primeru izgubil, novi pa bodo zanj praviloma precej dražji.  

 

 

    

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je pob napisal:

 

Pismo, u nulo si zadel situacijo.

Situacija je še mnogo bolj zapletena v tem trenutku, saj je sodelavec, član naše ekipe, dal odpoved in bi moral jaz sedaj prevzeti njegovo delo, za kar mi je šef rekel, da nam mi bo v osebni izziv (za kar bi ga dejansko moralo bolet okol glave, ampak štekam, to je njegovo delo, da za čim manj denarja, dobi največ). Jaz sem že prej začel težit s povišico in s tem odhodom, se mi samo izboljšujejo pogajalske možnosti.

Kar se tiče pa denarja, se gre pa samo za princip... ko sem prišel na firmo 2010, sem začel z 900 neto (sem z leti sicer napredoval za drobiž, v 2015 sem skoraj dal odpoved in so mi dali konkretno povišico) in so bili ljudje, ki sem jim dajal delo, plačani tudi po 400-500 več, da ne rečem, da je avto.net/youtube skoraj pregorel. Zato se pa sedaj pod zapretiravano cifro sploh ne pogovarjam. Če ugodijo, potem kul, če ne, pa tudi... grem drugam. :) 

 

Mi pa mori, da je odpoved dal sodelavec s katerim sma bila kot rit in srajca... 

A si že slišal za ankete, ki jih objavlja Miha v slo developerji na FB? Letošnja, velja še do konca tedna, potem bodo rezultati:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvxoZYApofTBgwjRE6b-gkgTgbviQTS099fS_ogBF_1ZyqZA/viewform

Prejšnji rezultati so objavljeni 
https://klele.si/place/2022

 

Zdej morš se zavedat, da skozi čas ne bo vedno višja plača za isto delovno mesto...kaj hočem s tem povedat? Če gledam plače svojih staršev, se je njim v 10 letih dvignila za mogoče 15%... ker je pa kriza s programerji, so pri nas te procenti na krajše časovno obdobje. Pač če si ti prodajalec, boš pač prodajalec, plača bo šla gor par procentov kot nagrada, to je pa to. Žal se ti tudi kot programerju nekje ta prag ustavi, ker na koncu ne moreš imet plače višje kot tvoj šefe, ki je recimo lead.

 

 

 

Sicer nevem kaj delaš, ampak če se gre za davke si verjetno Java/C, 13 let izkušenj in veš, kako se stvarem streže kot opisuješ? Če bi bil jaz tvoj šef, bi ti na podlagi mojih izkušenj dal 4k-4,5k bruto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- "Sem kupil FucksWagen."

- "Ja, naprej."

- "Imam težave."

- "Ja, to ste že povedali. Naprej."

 

 

 

 

Včeraj mi žena reče, da ji FucksWagen javlja, da so gume prazne. Malo me preseneti, da bi po dveh mesecih in enem tednu gume spustile in sem skoraj prepričan, da je kakšen žebelj v igri. Vzamem kompresor in preverim tlak, da najdem, katera je naluknjana. In presenečenje - pri vseh kaže enak tlak. Pa si mislim: "Krepal manometer."

Grem danes v službo s FucksWagnom, grem na Petrol in preverim tlak na njihov manometer. Povsod enak tlak. Vzamem navodila in resetiram nastavitve. Speljem, nisem prišel še niti do četrte prestave, spet opozorilo za prazno gumo. Grem na OMW in njihovo vrhunsko tehnološko postajo. Nastavim tlak za 0,3 bar več, napumpam, resetiram, speljem in začnem premišljevat, kateri odpad je sploh še odprt. Dinos in Surovina sta do 15ih, za Jung pa ne vem. Zato sem se odpeljal domov in pisal na servis. 

Avgusta sem bil tam, ko smo ga kupili.

Septembra sem bil tam, da so menjali nek senzor. Oktobra sem bil tam, ker so spet morali menjat nek senzor.

Očitno bom v novembru spet tam. 

Na 6.000 prevoženih kilometrov (umirjeno prevoženih, ker novi avto se mora najprej 'ulaufat') je FucksWagen večkrat iskal servis kot pa skupaj Mazda 5 na 360.000 pregon... ... ... Se pravi prevoženih kilometrov in BTjka na 210.000 pregonjenih kilometrov.

  • Začuden 1
  • Žalosten 3
  • Jezen 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.