Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Oh,..js sm ?e pr?la prvi dan v novo slu?bo, ko so se spomnl da ne bojo zaposlil nobenga novga pa so me pozabl obvestit :)

 

Ok, priznam, tale pa zmaga... tolk hudga primera pa res ne poznam :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men sta se dan pa no? zasukala ... zdej k bi pa mogu normalno hodt spat pa podnev delat me bo pa jebal k nm mogu spat pono? :vskalo::vskalo:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok,..kar je pa preve? je pa preve?,..pa lahko verjamete da sm navajena ?e vsega mogo?ga in nemogo?ga, ampak da si pa zmenen za razgovor in pol bedak sploh ne pride, niti ne pokli?e niti se ne jav na telefon,..to je pa tud zame neki novga.

 

No sigurn znak da je prebral tvoj CV in bi bila zelo cenjena pridobitev sam ma tolk dela da mu ne znese tud poklicat.......

 

Podobno navado ma moj direktor ?e sodim po njemu dont touch this job

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mad - niti ne, ampak ne ?tekam folka, ki te prakti?no "rine" od zadaj s svojo ki?to, a mimo pa ne zmore le?nikov, ?e se mu tko prekleto mudi, ker teoreti?no ?e je tik za teboj, hitreje od tebe nikakor ne bo mogel iti - fizika pa to, hehe! :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Mad - niti ne, ampak ne ?tekam folka, ki te prakti?no "rine" od zadaj s svojo ki?to, a mimo pa ne zmore le?nikov, ?e se mu tko prekleto mudi, ker teoreti?no ?e je tik za teboj, hitreje od tebe nikakor ne bo mogel iti - fizika pa to, hehe! :vesel:

 

Mogo?e pa velik F 1 gleda, saj ve? zavetrje, manj?i upor pol pa sam ven pa gas :hudicek: .........

Opcija 2: sam gorivo ?para v zavetrju :blush:

Ko ?e fiziko omenja? :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e pa velik F 1 gleda, saj ve? zavetrje, manj?i upor pol pa sam ven pa gas :hudicek: .........

Opcija 2: sam gorivo ?para v zavetrju :blush:

Ko ?e fiziko omenja? :bravo:

 

Povej ti meni raj?i nekaj drugega, ?e te morda mika da spomladi kupimo CAI za na?e GT-jke. Klopko mi je prakti?no prikazal da je kar konkretna razlika v odzivnosti motorja, stro?ek pa komaj nekaj ?ez 100 ?! To bi potem pomenilo (teoreti?nih) nekih 180 konji?kov na 2.3 klasik motorju, kar ni slabo! :danzoman::ljubezen:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povej ti meni raj?i nekaj drugega, ?e te morda mika da spomladi kupimo CAI za na?e GT-jke. Klopko mi je prakti?no prikazal da je kar konkretna razlika v odzivnosti motorja, stro?ek pa komaj nekaj ?ez 100 ?! To bi potem pomenilo (teoreti?nih) nekih 180 konji?kov na 2.3 klasik motorju, kar ni slabo! :danzoman::ljubezen:

 

Zberte za eno MPS pa se pol vsak teden naj en fura. :hudicek:

 

@Mad - niti ne, ampak ne ?tekam folka, ki te prakti?no "rine" od zadaj s svojo ki?to, a mimo pa ne zmore le?nikov, ?e se mu tko prekleto mudi, ker teoreti?no ?e je tik za teboj, hitreje od tebe nikakor ne bo mogel iti - fizika pa to, hehe! :vesel:

 

To se men zadnje dni dogaja ko se vozim z mikro, pol ko pa je konc naselja pa rab 3 dni da dojame da ni ve? omejitev 50, v naselju pa se peljem klasika 60 na uro in mi rine v rit da bi mi ?e tako kratek zaj?nik ?e skraj?al za 2-3 metre.

Pol pa js 55km - 16 ventlarja po gasu do dile na 100 in lej ga zlomka za mano naenkrat ni nobenga ve?.

:hudicek:

Pol pa spet omejitev recimo 60, in se mi spet prilima na rit, pkonc omejitve ga spet zgubim in to tako do loke, pa naj u PM prehiti ?e se mu ?e tako mudi in vozi po "omejitvah".

Sicer danes mi je en ?el na jetra in sem, v naselju, peljal stogo 50 na uro, pol pa 3. dila, 4. dila, 5. dila, in sem ga zgubu do semaforja na trati. :blush:

 

Vse hitrosti so po ?tevcu !

 

 

?e sem s Sakerjem, je pa ?e bolj zanimivo - sploh ni treba ?altat. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povej ti meni raj?i nekaj drugega, ?e te morda mika da spomladi kupimo CAI za na?e GT-jke. Klopko mi je prakti?no prikazal da je kar konkretna razlika v odzivnosti motorja, stro?ek pa komaj nekaj ?ez 100 ?! To bi potem pomenilo (teoreti?nih) nekih 180 konji?kov na 2.3 klasik motorju, kar ni slabo! :danzoman::ljubezen:

 

Jaz sem ?e mal starej?i gospod, ki pa je teoreti?no za neumnosti. Bom pa po?teno priznal da ne vem kaj to?no je CAI. Svoje cajte sem na turbo volva?u mel KN filter in ?e je to kak podoben ?morn pa de je pol skoz potrebno nastavljat regulacijo zraka (vsaj na volvaku je bilo tako), pol mi je nezanimivo. Pol si raj omislim webasto za zimsko radost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sigurn znak da je prebral tvoj CV in bi bila zelo cenjena pridobitev sam ma tolk dela da mu ne znese tud poklicat.......

 

Podobno navado ma moj direktor ?e sodim po njemu dont touch this job

 

 

Ne me jebat,..dvakrat sm bla na razgovoru,..pa ?e pol me je klicaru dokler mi ni film po?u in sm ga med vrsticam dokaj vljudno poslala v pm.

 

:)

 

Druga? pa da mal pojamram,..u?er sm bla frej zard razgovora do kerga ni pr?lo,..pa me je klicu tip nasledn dan ko je dobu moj mail,..da je ?ist navdu?en in da kdaj lahko pridem na razgovor,..pa sm pa? rekla da sm khm dokaj zasedena in sva se zmenila za u?er.

 

No pol k sm se pelala dam me je klicu sodelovc, da so ful v gu?vi in sm ?la v slu?bo do pol treh, pa sm mogla vn sko?t in sm pr?la ob 4h nazaj in smo delal do 9h. Naredl se je ?ez 80 tort pa ?ez 100 monoporcijskih, pa makroni pa zavitek pa panna cotte,..pustmo detajle, uglavn zgubo mamo a ne? :)

 

 

 

 

Dons sva se s sodelovcem ful po?la, in je dejansko pr?la njegova punca iz kranja ga v ?ivo skurcat, da se mi more opravi?t, tko da sva se pol po eni uri pa pol kuhanja mule pobotala in smo delal do 7h. Pol smo ?li pa proslavit k smo tko zgodej kon?al.

 

 

Aja pa ?e ful sm se spekla na trapasti re?etki v trapasti pe?ici k sm pladenj porinla v pe?ico in mam zdj mehur?ke in boli :( Aja pa ?e ?ef me skoz tepe :(

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Starej?i gospod - ni to to, to naj bi bil Cold Air Intake - CAI skraj?ano, skrbel naj bi za dovod orng hladnega zraka, zajema ga nekje iz koloteka pri prednjem levem kolesu. Kolikor sem gleda grafe in krivulje z valarjev, ko so na?i pob?i to delal, se kar nekaj pozna, investicija pa zanemarljiva. No ve? mislim da bi lahko kdo drug povedal, ki je bistveno bolj podkovan v teh zadevah, jaz sem pisarn?ki dec, hehe :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oh ja, danes v Litvo, v petek pa Vilnius - Riga - Rim - Benetke...., v nedeljo spet Benetke - Pariz :vskalo: ko mi kdo omeni avijon mu odgovorim avto....tudi ?e je 2000km, pa me ne razume ?ist....

 

Zadnjih 6 ur z Elbe v avtu mi je bilo kot Medvode - Ljubljana

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Starej?i gospod - ni to to, to naj bi bil Cold Air Intake - CAI skraj?ano, skrbel naj bi za dovod orng hladnega zraka, zajema ga nekje iz koloteka pri prednjem levem kolesu. Kolikor sem gleda grafe in krivulje z valarjev, ko so na?i pob?i to delal, se kar nekaj pozna, investicija pa zanemarljiva. No ve? mislim da bi lahko kdo drug povedal, ki je bistveno bolj podkovan v teh zadevah, jaz sem pisarn?ki dec, hehe :bravo:

 

:hohoho:

Zdej, fora serijskega zra?enja je to da serijski filter + resonatorji uti?ajo ampak malo zmanj?ajo "air-flow". V ?asu zmanj?anja hitrosti (pri filtru) se zrak tudi segreje, kar pomeni da je gostota kisika na cm3 manj?a, kar pomeni da bo motor zarad senzorja naredu manj bogato me?anco oziroma bo izgorevanje malo slab?e.

Pri CAI se gre (poleg temperature) tudi za dejstvo da je filter na hladnem delu, prefiltriran zrak ima pa dovod do motorja brez ovir. Zaradi tega pride v ma?ino hladen zrak, kar pomeni da je ve? kisika na isti volumen in da bo izgorevanje bolj?e :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se da to naredit tudi na dizlu (CAI)? Ker sedaj, ko imam not powerbox, mi poleti, ko je vro?e zunaj precej kadi pri polnem pospe?evanju (YavarYe je videl). Zdaj, ko pa je mrzlo, pa skoraj ni?. Torej verjetno dobi poleti premalo "zraka" in zato kadi...ali se motim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? dizla brez turbine? :blink:

pri dizlu nej bi to delal intercooler... Mogo?e da ti kej zavira pot do intercoolerja?

lahko proba?... intercooler bo mel manj dela "teoreti?no"

mogo?e bo? naredil ve? ?e zamenja? intercooler?

 

 

Ne je dizl s turbino (2.0 100kW). Samo je zanimivo, ker se res precej manj kadi sedaj kot poleti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja pol si tk isto napisal kot jaz. js sm napisal da je bolj?i od tovarni?kega ker se da oprat, pa ker ma bolj?i airflow :P:hohoho:

o vgradnem govorimo, ne?

 

Ja o vgradnem. ;) tko je ce med sihtom visis na forumu. Potem pa na skrivaj pisem in delas napake.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne me jebat,..dvakrat sm bla na razgovoru,..pa ?e pol me je klicaru dokler mi ni film po?u in sm ga med vrsticam dokaj vljudno poslala v pm.

 

:)

 

Druga? pa da mal pojamram,..u?er sm bla frej zard razgovora do kerga ni pr?lo,..pa me je klicu tip nasledn dan ko je dobu moj mail,..da je ?ist navdu?en in da kdaj lahko pridem na razgovor,..pa sm pa? rekla da sm khm dokaj zasedena in sva se zmenila za u?er.

 

No pol k sm se pelala dam me je klicu sodelovc, da so ful v gu?vi in sm ?la v slu?bo do pol treh, pa sm mogla vn sko?t in sm pr?la ob 4h nazaj in smo delal do 9h. Naredl se je ?ez 80 tort pa ?ez 100 monoporcijskih, pa makroni pa zavitek pa panna cotte,..pustmo detajle, uglavn zgubo mamo a ne? :)

Dons sva se s sodelovcem ful po?la, in je dejansko pr?la njegova punca iz kranja ga v ?ivo skurcat, da se mi more opravi?t, tko da sva se pol po eni uri pa pol kuhanja mule pobotala in smo delal do 7h. Pol smo ?li pa proslavit k smo tko zgodej kon?al. In nas je moj "back up" povabu na en kozar?k,..tko da se je mal zavlekl in sm itak domov pr?la ob devetih. Umes nama je ratal sklent dogovor o tem da on rab in?trukcije iz organizacije v zameno pa dobim in?trukcije iz poznavanja vin,..aja pa on pride delat v sla??i?arno js morm it pa delat v ?ank,..to bo ?e zanimivo :D (aja mal sm temo zgre?ila,..ampak kaj nej re?em nism navajena pit :) )

Aja pa ?e ful sm se spekla na trapasti re?etki v trapasti pe?ici k sm pladenj porinla v pe?ico in mam zdj mehur?ke in boli :( Aja pa ?e ?ef me skoz tepe :(

 

Jebesh vino, kaj pa horizontalne in?trukcije ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.