Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Jebeni antibiotik ni prijel. Zamenjava antibiotika. ?e ne pa petek ORL.

?e bi se vsaj Pahor pisal, bi bil tam ?e pred 2 tednoma :hudicek:

 

men je prjel, ampak je dohtar rekel - po knjigi bi vam moral dati hikoncil, ampak mi2 bova ?la kar z vrha....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar pogledal Senna - film, podo?ivel vse kar se mi je dogajalo v glavi tistega 1.maja 1994, kmalu po 14.uri. :(:blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes bil na smu?anju z enim grdim avtom poimenoval sem ga kar KVADRATURA (kaka ?katla), hehe. (Passat combi TDI - itak, letnik pa nekje 2003). Kolega Mare je lastnik sicer. :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo zaaram avto ... ga bom uzeu ... sam jebemumast kako se je lohk prej?n lastnik vozu z Eskimo S3 ki so iz leta 2001 :huh: in tko kot sm reku avto za aran gume so pa tud ?e nove naro?ene ker nemislm met spet kak?nih eskimo s3 da bom plesu pocesti ko bo mal mokro <_<

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po relativno dolgem ?asu sem bil jst tist ki je ?torast, smotan itd. :( ker se mi je mudilo, in sem bil vesel da sm sploh na?u parking (btc) sm hotu dat avto ?imdle stran od enga k je mal bl ?udn parkiru in sm ga dal mal prebliz enga stebra :( tko da je na desni strani nad gumo dobila par prask al pa eno veliko kokr se uzame =( trqagedija ni prevelika ker je v na?rtu kompletno barvanje nekje spomladi, ampak praska vseeno boli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to kaj berem smo v Sloveniji, de?eli Sava gum lahko ?e sre?ni, da je samo toliko smrtnih ?rtev kot jih je.

 

 

Je pa res, da na gas, bremze in volan nimajo gume ni? vpliva. :ne vem: Pa res je tudi, da v BTCju po de?ju drsijo vse razen je?evke. Aja pa res je tudi, da ko sem zanala?? na uvozu (ki imajo dostojen bolj asfalt) malo nahodil gas, da je avto hotelo potegniti na noter. Hmmmm. :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

absolutno ti dam za prav tale tadrug stavek ;)

 

se tud est drga? strinjam ... sam useen men so se savske gume mal zamerle ravno tko kot pri drugih prijateljih ki jih poznam in ker sem vidu kako so se gume obna?ale ... pa usi povrste se jih zdej izogibamo kot hudi? kri?a

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klemen, ampak mislim da je res razlika ali so sava MADE IN SLOVENIA (kar moje so), ali pa so made in turkey ali Poland (ne vem katera od teh dveh dr?av jih proizvaja). :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res, da na gas, bremze in volan nimajo gume ni? vpliva. :ne vem: Pa res je tudi, da v BTCju po de?ju drsijo vse razen je?evke.

To je res ampak s Savo te obrne, pri dobri gumi spodnese ampak je veliko ve? ?ans da ujame? avto. Se skoraj dnevno vozim ?ez kro?nega pri city parku in je mnogokrat me ?e sku?alo odnest, kot sem pisal naju je pa zadnji? s kolegico pri par kilometrih na uro obrnilo...prav za?util se je tisti moment ko se je takoj vedelo da avta ni ve? mogo?e ujet.

Men ?e zdej ni jasno zakaj folk ?para na gumah....jebo pa to te v kriti?nih momentih obdr?i na cesti, kar lahko pomeni tudi pri ?ivljenju ipd. Sam sem imel parkrat slabo izku?nje in od takrat naprej sem imel tudi pri avtih tiso?,dva eurov top gume.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klemen, ampak mislim da je res razlika ali so sava MADE IN SLOVENIA (kar moje so), ali pa so made in turkey ali Poland (ne vem katera od teh dveh dr?av jih proizvaja). :blush:

 

Kolikor je meni znano se vsa proizvodnja Savinih gum vr?i na Poljskem v tovarni Debica.

 

V Kranju se dela goodyear. Nisem pa ziher za Intenso :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mokster, jaz imam nekih 5 let stare se mi zdi. :blush:

 

Pred leti sem imel zimske (nove) znamke Debica in sem bil zadovoljen! :jupiii::ljubezen:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mokster, jaz imam nekih 5 let stare se mi zdi. :blush:

 

Pred leti sem imel zimske (nove) znamke Debica in sem bil zadovoljen! :jupiii::ljubezen:

 

Po Petih letih je vsaka v kur......

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor je meni znano se vsa proizvodnja Savinih gum vr?i na Poljskem v tovarni Debica.

 

V Kranju se dela goodyear. Nisem pa ziher za Intenso :blush:

 

Sava ima pri nas predobro tehnologijo, da bi proizvajala lowbudget gume zato originalne Savine izdelke delajo na Poljskem v Sloveniji pa le premium gume iz koncerna GoodYear.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@JureS, marsikoga sem ?e sli?al trditi, da ?e je guma "pravilno" skladi??ena, kar razumem tudi v smislu da jo kak genialc ni vozjakal pri 35C poleti, pa? pa je bila v kak?nem hladnem in temnem prostoru kadar ni bila vozilu, v tem primeru bi znala zdr?ati v ok stanju dlje kot le 3 ali 4 leta ali koliko se ponavadi smatra za ?ivljensko dobo. :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tukaj je ena bistvena razlika in sicer, ?e je guma nerabljena in nikoli vo?ena oziroma vpeta na plati??e dr?i to?no to kar pravi? Symon.

 

V kolikor pa je guma ?e vo?ena pa za?ne stareti in "razpadati" od trenutka, ko je vo?ena pa ?etudi je potem pravilno skladi??ena. Pravilno skladi??enje samo upo?asni procese staranja nikakor pa jih ne ustavi.

 

Najpomembnej?e bistvo pa je, da gumo "poznamo" - se pravi, ko ugovimo, da se ne obna?a tako kot predvidevamo da bi se morala (se pravi, da drsi veliko bolj kot takrat, ko je bila nova) je pa? nastopil ?as za menjavo pa ?etudi je profila ?e ve? kot dovolj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je ravno zanimiovo, moje tele Eskimo S3 na kak?ni bolj drse?i podlagi kar malo testiram. Pogoj je seveda to, da imam veliko prostora, ?e me malo odnese. Zaenkrat presenetljivo. :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam tukaj je ena bistvena razlika in sicer, ?e je guma nerabljena in nikoli vo?ena oziroma vpeta na plati??e dr?i to?no to kar pravi? Symon.

 

V kolikor pa je guma ?e vo?ena pa za?ne stareti in "razpadati" od trenutka, ko je vo?ena pa ?etudi je potem pravilno skladi??ena. Pravilno skladi??enje samo upo?asni procese staranja nikakor pa jih ne ustavi.

 

Najpomembnej?e bistvo pa je, da gumo "poznamo" - se pravi, ko ugovimo, da se ne obna?a tako kot predvidevamo da bi se morala (se pravi, da drsi veliko bolj kot takrat, ko je bila nova) je pa? nastopil ?as za menjavo pa ?etudi je profila ?e ve? kot dovolj.

 

Saj to sem mislil, guma 5 let v uporabi je ze kriticna ne glede na km. Navsezadnje ko je na avt nanjo delujejo tonske obremenitve, in ko stoji se raztegnjen del otrjuje. Na discovery je bila dobra oddaja o gumah v motosportu, med drugim tudi kako se dimenzija po parih krogih spremeni, obseg za cm in podobno. Dokler je na feltni s kontra zracnim pritiskom je se ok, ko pa jo snamejo je samo se za stran ker je ko cigumi....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi po doma?e, ko enkrat gumo da? iz feltne je dosti slab?a ko gre naslednji? gor? :blush: ?e dobro, da imam vsake na svojih feltnah in so skoz napumpane, ?e prav razumem. :ne vem: :bravo:

 

Nisem ekspert ampak mi je pa logicno da pod pritiskom drzijo obliko, pa da so na boku ko so v shrambi..sej Na avtu ce samo stoji bodo tud jajcaste ratale.....na sploh pa za vsak material velja da neuporaba bolj skodi kot ne....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.