Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Jaz pricakujem da bo 100 na ravni 95

 

Jaz pa pri?akujem, da bo to res. Ampak samo kot demo-verzija, dokler ne dobijo nadzora nad vsemi cenami. Stvar je namre? taka, da imajo ?e zdaj dolo?eno najvi?jo ceno, nikjer pa ne pi?e, da ga ne smejo prodajati z manj?im dobi?kom... Mirno bi lahko svoj dobi?ek prepolovili, pa bi bile cene goriv za kak?nih 20 centov po litru ni?je... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

optimist :prstgor:

 

upam, da ima? prav..

Kaj je smisel da je drazji? Ce 99 posto ljudi gleda na ceno. Na ravni 95 mislim da kak cent bo razlike a zamerljiva

 

Na HR, v AU so sle cene dol ampak mi smo drzava lobijev, kjer so dogovori v ospredju.....ostajam optimist

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako naj gredo cene dol, ?e zdaj niso ?le, ko je bila regulirana najvi?ja cena? Vsak bi lahko zni?al ceno pa je ni - ok mogo?e kak samo postre?ni Mercator za par centov ampak to je pa to.

 

Pri nas so ?rpalkarji dejansko slu?ili z ostalo robo, ki jo prodajajo. Zato so tudi urejali bencinske servise, da bi folk ?e kej druzga kupil in ne samo gorivo. Tako je utopi?no pri?akovat, da zdaj jih bo pa kar sama dobrota in bodo zni?al. Sta pa samo dva igralca, ki imate skoraj 80% tr?ni dele? tako, da sploh ni prave konkuren?nosti. Po doma?e povedano - niso tri razli?ne pumpe na kupu, da bi si konkurirale ampak imajo lepo razdeljene punkte.

 

?e se bo cena zni?ala brez, da bi dr?ava posegla v zni?anje tro?arin in dajatev, grem takoj po kolenih okol cerkve na Brezjah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni blo ?e nekje govora, da bi mogla Petrol in OMV al pa vsaj Petrol dolo?en % svojih servisov prodat/dat v najem ?e pride do sprostitve cen? V trenutni situaciji lahko edino do konca izmolzejo folk ko se odlo?jo, da ?e za dizel in 95 sami dolo?ajo cene..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako naj gredo cene dol, ?e zdaj niso ?le, ko je bila regulirana najvi?ja cena? Vsak bi lahko zni?al ceno pa je ni - ok mogo?e kak samo postre?ni Mercator za par centov ampak to je pa to.

 

Pri nas so ?rpalkarji dejansko slu?ili z ostalo robo, ki jo prodajajo. Zato so tudi urejali bencinske servise, da bi folk ?e kej druzga kupil in ne samo gorivo. Tako je utopi?no pri?akovat, da zdaj jih bo pa kar sama dobrota in bodo zni?al. Sta pa samo dva igralca, ki imate skoraj 80% tr?ni dele? tako, da sploh ni prave konkuren?nosti. Po doma?e povedano - niso tri razli?ne pumpe na kupu, da bi si konkurirale ampak imajo lepo razdeljene punkte.

 

?e se bo cena zni?ala brez, da bi dr?ava posegla v zni?anje tro?arin in dajatev, grem takoj po kolenih okol cerkve na Brezjah.

Pri nas ne bi ?la cena dol, niti ?e bi bilo 20 prodajalcev. Na?im trgovcem je ?e v genih, da se dogovarjajo oz. skupaj dolo?ajo iste cene-se uzklajujejo.

Mogo?e bodo nekateri, kateri imajo v najemu posamezne ?rpalne servise cene kaj zni?ali ob mejah (razen z Italijo),a ?e vedno bodo vi?je kot ?ez mejo, drugje v notranjosti bodo cene znatno vi?je.

Potrebno je ugotoviti, koliko si dr?ava od vsakega litra vzame pri nas in kolik?en je ta dele? v tujini.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potrebno je ugotoviti, koliko si dr?ava od vsakega litra vzame pri nas in kolik?en je ta dele? v tujini.

Sej to je znan podatek

 

http://www.petrol.si/na-poti/za-vozilo/goriva-q-max/gibanje-cen-goriv#diesel

 

imajo pa prodajalci danes cca 8 centov mar?e

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha, ?e do polni?i ne morejo po?akati, tako so nestrpni, da bi povi?ali ceno - v brk vsem, ki mislijo, da bo deregulacija cen, le te zni?ala.

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/petrol-prehitro-povisal-ceno.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha, ?e do polni?i ne morejo po?akati, tako so nestrpni, da bi povi?ali ceno - v brk vsem, ki mislijo, da bo deregulacija cen, le te zni?ala.

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/petrol-prehitro-povisal-ceno.html

Kak?ni pacienti. Samo res.Takoj so pokazali , kar sva napovedala, da bo ?lo vse samo gor. Pri nas so apetiti preveliki.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Goriva gredo jutri krepko gor ...  :ne vem:

 

95-oktanski bencin se bo podra?il za 2,6 centa na liter in bo po novem stal 1,202 evra, liter dizelskega goriva pa bo dra?ji za skoraj ?tiri centa. 

 

Za poln 50-litrski rezervoar 95-oktanskega bencina bo treba po novem od?teti 1,3 evra ve? kot doslej, poln tank dizla pa dva evra dra?ji. 

 

Cene 100-oktanskega bencina in kurilnega olja so od leto?njega 9. aprila spro??ene in jih dolo?ajo trgovci sami. 

 

http://www.zurnal24.si/od-jutri-za-poln-rezervoar-dizla-dva-evra-vec-clanek-269537

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Goriva gredo jutri krepko gor ...  :ne vem:

 

95-oktanski bencin se bo podra?il za 2,6 centa na liter in bo po novem stal 1,202 evra, liter dizelskega goriva pa bo dra?ji za skoraj ?tiri centa. 

 

Za poln 50-litrski rezervoar 95-oktanskega bencina bo treba po novem od?teti 1,3 evra ve? kot doslej, poln tank dizla pa dva evra dra?ji. 

 

Cene 100-oktanskega bencina in kurilnega olja so od leto?njega 9. aprila spro??ene in jih dolo?ajo trgovci sami. 

 

http://www.zurnal24.si/od-jutri-za-poln-rezervoar-dizla-dva-evra-vec-clanek-269537

 

ej...samo tej GOR niso normalni ...jebemliga  :blink:  ?zmeden? ekrat dol dvakrat gor cena.... :punk:  :punk:  :punk:  lp ;)  :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa glih imam namen ve?jo koli?ino KO naro?it, o?itno me bodo totalno kontra logike, NA?PONAL k wola.  :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, k zmaja... :P

To sem pa dans jaz njih, ker sem se pri lokalnemu dostavljalcu zmenil, da sem ga dobil ?e po v?eraj?nji ceni in pri?paral kar lepo cifro cekinov.  :ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem pa dans jaz njih, ker sem se pri lokalnemu dostavljalcu zmenil, da sem ga dobil ?e po v?eraj?nji ceni in pri?paral kar lepo cifro cekinov.  :ouje:

 

 

Cene KO niso vec regulirane... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nafta na trgu pa dol

Ne bo dr?alo. Zadnjih 14 dni je bila povpre?no 42 dolarjev za sod, obdobje 14 dni pred temi zadnjimi 14 dnevi pa je bila povpre?no 38 dolarjev na sod. Sod je cca 142 litrov, kar pomeni, da je razlika slabe tri cente po litru.

To sem pa dans jaz njih, ker sem se pri lokalnemu dostavljalcu zmenil, da sem ga dobil ?e po v?eraj?nji ceni in pri?paral kar lepo cifro cekinov.  :ouje:

 Pa si ziher, da se ni norca iz tebe delal? Tako kot pravi Jest, cene KO od za?etka meseca niso ve? regulirane in jih sproti (lahko tudi dnevno) prilagajajo borznim in tr?nim zakonitostim. Teoreti?no je lahko predv?eraj?nja cena celo vi?ja od v?eraj?nje :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, konkretno v?eraj sem gledal in je imel Petrol ?e navedeno ceno 0,72? za liter, medtem ko sem istega dne videl na Agip-u ceno 0,68. Tolko sem tudi pla?al potem za liter, ko dostavljalec vozi za OMV, kar pomeni, da sem za 1500l KO pla?al skupaj s prevozom 1.044,00 ?  :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tok dam jaz za 3/4 letno stroma ( gospodinjstvo, voda, gretje bajte...)

 

Tebi drzi pa koliko?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kurilno sezono mi gre cca. 2.500 litrov kurilca (nekaj pobere tudi sen?na lega in ne posebej var?na gradnja izpred 25-ih let), malo tudi odvisno kolk pogosto prihajajo tastari v svoj "wikend", ki se nahaja v spodnjem nadstropju. Je pa bivalne povr?ine cca. 250m2 ali ?e malenkost ve?.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ogrevanje bajte z KO je ?ist preve? potro?no.... Se bi ti bolj spla?alo it v investicijo ene dobre pe?i na drva in ?e kak zalogovnik zraven. Pa ?e ve? kalorij dajo od sebe drva kot pa olje. Mi smo nekdaj imeli doma kombinirano,pa nismo potro?ili niti 100l olja,ker smo raje kurili na drva. Zdaj imamo pe? od Froling-a na polena  in 1000l zalogovnik za toplo vodo. Od pomladi pa do jeseni pa laufa T?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kompletna investicija (pe?,t? in zalogovnik) je bila 11k ?. Sam pol ima? nekaj let mir. Da o izkoristku napram prej ne govorim

Samo v kolikih letih se ti pa ta investicija povrne, ?e nima? vmes ni? stro?kov vzdr?evanja?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.