Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Ja, verjamem. Bi pa rekel, da ne vem 1600kg te?ki avto 1.0 motor z nevem kolk super duper konji ?e vedno te?je premika oz. se bo precej bolj matral, kot pa atmosferc 2.0 recimo :)

 

To pa?e v mala jaj?ka. Ne pa v avte ala s-max. :) No da se, na koncu itak pla?amo kupci z vzdr?evanjem.

 

Seveda. Jaz turbinarja s pod 160 konji na 1600kg te?e sploh ne bi jemal. Ampak taki kot zgoraj omenjeni speljevalci izpred semaforja, pa pomoje ne rabijo dosti. Ene 125 ihahajev jim je verjetno ?ez glavo in jih polovica ?e spi pod pokrovom, medtem ko se jih nekaj mu?i s premikanjem koles. Sem samo enkrat imel enega HDI-ja z 90 konji pa sem mislil, da bom avto pognal v grabn - dokler se ni na?la ena gospodi?na, ki se ji je bilo vseeno, da mora pla?evat cestnino za 2000 kubikov, od katerih ni ni?. 

 

Sicer pa, ?e spet primerjam mojega starega 1800 kubi?nega Mondea (s te?o okoli 1300kg) in si predstavljam, da bi imel noter 1.0 ecota (z 125 konji), bi dejansko ?el ?e malo bolj?e. Vsaj po krivulji navora sode?. Hecno je to, da nam te male kubature vzbujajo dvome, ?eprav se motor ni? opazno ne matra oziroma se sploh ne ?uti, da vozi? neko mlin?kasto zadevo, ki po zvoku ?e najbolj spominja na Matiza :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja to se glih ni za hvalt, ker precej?en dele? folka tako po?asi speljuje, da jih ?e pe? prehiti? - pa? vse v stilu var?evanje in bohnedaj, da bi kdo prtisnu gas ve? kot za en cm.

 

Pa spet omenja? ?estko prve generacije, kjer dejansko se pod 1900 obrati kaj dosti ne dogaja oziroma skoraj ni? in ?e si pri 60km/h v ?etrti stisnil gas je eno samo mrtvilo. Pri novej?ih dizlih oziroma najnovej?i pa turbo lukenj skoraj ni ve? in zadeve vle?ejo prakti?no od 1100-1200 obratov.

 

Je pa res da od teh novih turbo bencinskih mlin?kov sem peljal le Golfa 1.2 TSi 105KM in resnici na ljubo nisem bil ni? navdu?en, verjetno zato, ker je pa? pre?voh. 1.6 TDI mi je bil bolj dinami?en, se je pa TSI lepo zavrtel v obrate ampak takrat je pa teklo notri, da je bilo veselje (za ?rpalkarje mislim). Moram probat ?e kaj mo?nej?ega, da lahko bolj relevantno sodim o tej zadevi - recimo vsaj tam nekej 140-160KM.

 

To sem omenil samo zato, ker pa? imam izku?nje z njo. Peljal sem enega dizla iz 2008, ki sli?i na ime Volvo V50 in je z 1.6 kubnim Focusovim motorjem ?el presenetljivo dobro. Pa tudi poraba je bila nekje pod 5 pri penzijonisti?ni vo?nji. Turbo lukenj se ne spomnim, ker... sej pravim, je bil vo?en penzijonersko. Anglija pa?, ko te je strah, da pade? na radar. Vseeno se precej bolj nagibam k temu, da bo naslednji ?el spet na bencin. ?e ne druga se izogne? nekim DPF-jem, manj te?av je tudi z EGR-jem, FBI-jem, PDF-ji, dizlom kot gorivom nasploh, crknjenim ?obam, grdemu zvoku (subjektivno pa?), vi?ji ceni in nenazadnje mo?nosti predelave na plin. To je pa? moj pogled na "oljnate avte".

 

1.4 TSi ima moj kolega, ampak ga nisem peljal. Je pa enkrat bolj stopil na gas in se mi je zdelo, da kar gre. Se pa pri bencinarju precej bolj pozna, ?e hopsa? po gasu. Pri dizlu pa? pridela? kak liter ali dva ve?, tu pa lahko komot pride? na 3-4 ve?. Pri penzek vo?nji, kakr?ne sam nisem sposoben (bi moral it na kak?no urco k na?emu klobukarju iz Dalenjske), pa baje lahko pride? na ugodne porabe. Baaaje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moji se je ob?utno dvignila poraba ob zadnjem tanku - vo?nja na kratke razdalje 7,5. Druga?e pa 6,7 po BC 6,2.

 

Uf ja. Na kratkih relacijah se tudi mojemu bruha (13km, ve?ina avtoceste). Pridem na pumpo in pe? nara?unam 8.4 litre. BC pa je itak ?e zdavnaj nehal kazat, ker se je odlo?il, da gre v pokoj. Ob?asno se ?e pri?ge kaka ?rtica, da poka?e, da ?e sodeluje nekje iz ozadja. ?e pa zelo prijazno pretikam in se vozim kam dlje, pa tudi na mojem pridem na "zavidljivih" 6,8l dizla. Rekord je bil 6,4l, ampak samo zato, ker sem se cjazil po nekih Toskanskih cesticah, pa ?e gorivo so meli drago ko 100 mater in je blo treba pazit. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem omenil samo zato, ker pa? imam izku?nje z njo. Peljal sem enega dizla iz 2008, ki sli?i na ime Volvo V50 in je z 1.6 kubnim Focusovim motorjem ?el presenetljivo dobro. Pa tudi poraba je bila nekje pod 5 pri penzijonisti?ni vo?nji. Turbo lukenj se ne spomnim, ker... sej pravim, je bil vo?en penzijonersko. Anglija pa?, ko te je strah, da pade? na radar.

Verjetno si mislu Peugeot/Citroen motorjem :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moji se je ob?utno dvignila poraba ob zadnjem tanku - vo?nja na kratke razdalje 7,5. Druga?e pa 6,7 po BC 6,2.

 

Potem sva nekje na istem (CD185 SC)...izklju?no po mestu se su?e okoli 7,5, druga?e pa je v zadnjih 30.000 km povpre?je malce ?ez 6,1. BC sicer trdi, da je 5,5... :) Sicer pa naredim mogo?e 10% kilometrov po mestu, ostalo AC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem sva nekje na istem (CD185 SC)...izklju?no po mestu se su?e okoli 7,5, druga?e pa je v zadnjih 30.000 km povpre?je malce ?ez 6,1. BC sicer trdi, da je 5,5... :) Sicer pa naredim mogo?e 10% kilometrov po mestu, ostalo AC.

Ma moja gre 1x tedensko Jesenice - Lj. In skoraj vsak vikend kak izlet po AC. Smo ra?unali, da bo ve? pa se mo? ?e ne lo?i od svoje Alfe. Jaz pa se trenutno ne vozim ?e nikamor, kot bolj ali manj okoli?ki kranji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s tabo boss, ker isto situacijo opazim pri svoji ?estki. Neki ?asa sem mislil, da je to mogo?e kej narobe z avtom, namre? navor ma ?ist preve? ?voh... ga mor? dobesedno res skos pod obrati furat, da gre kam. Sej se zavedam, da je bencinar, sam s temi 120 konji bi bil pa ja lahko mal bl posko?n madona.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno si mislu Peugeot/Citroen motorjem :)

Ja no, Ford/Peugeot/Citro?n... DLD ma?ina, enkrat poimenovana kot DuraTorq, drugi? kot HDi. Sem pa danes review prebral, pa so napisali, da je tudi anemi?en pod 1750rpm. Ampak o?itno za penzek vo?njo to ne moti. 

Se strinjam s tabo boss, ker isto situacijo opazim pri svoji ?estki. Neki ?asa sem mislil, da je to mogo?e kej narobe z avtom, namre? navor ma ?ist preve? ?voh... ga mor? dobesedno res skos pod obrati furat, da gre kam. Sej se zavedam, da je bencinar, sam s temi 120 konji bi bil pa ja lahko mal bl posko?n madona.

Prete?ek avto je. ?e bi mu kak turbo noter dali, da bi imel navor ?e od ?tarta... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?n to... in je telih 120 konjov res premal za tako kobilo, da o porabi 10+ ne govorimo, ko da mam 200 konjov. Hvala bogu za lpg ;)

Verjetno bi se z bencinsko 2.3 motorjem bolj ekonomi?no vozil, ker bi se manj naprezala.  :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.0 baje kar zadovoljivo gre, jih pa ni dosti na trgu (meni sta se dve izmuznile). Je pa 2.3 ?e bolj?a izbira, ?eravno ni neka na?pi?ena zadeva. Sestrsko ma?ino ima kolega v Mondeu, ampak je precej ?ejen (cca 10 litrov). Vbistvu bolj ali enako kot fotrov z vulvovo 2.5t. 

 

Valjda, podhranjene mlin?ke je treba bolj vrtet. Dokler si sam v avtu, ?e gre, ko pa nalo?i? celo familijo noter, se pa orng pozna. Razen, ?e ma turbo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lj-Pr 8.5 ur, 900km, povprecna hitrost 106km/h, vec kot 140km/h nisem sel. Tankal polno v Lj, v Pr je bc kazal 210km remaining...carsko ni kaj

ej..res super ... :rispekt: lp :D  :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lj-Pr 8.5 ur, 900km, povprecna hitrost 106km/h, vec kot 140km/h nisem sel. Tankal polno v Lj, v Pr je bc kazal 210km remaining...carsko ni kaj

Al so ti dali v tovarni ve?ji kesl v avto ali so ga pa res dobro optimizirali :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne fora tega motorja je, da ce peljes avtosolsko, pol je tudi poraba majhna...jaz sem mogoce po celi hrvaski vozil 140 po stevcu, potem po celi srbiji pa 130..pol se tisti del Ni-Pr, kjer najvec lahk peljes 80-90 (120km)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

taku... zadnjih 1250 km povpre?na poraba :)

 

7,6 in 7,2 na dva tanka, torej povpre?no 7,4 l / 100 km...

 

aja... 2.5 bencinar :P

post-11-0-11500400-1424031161_thumb.jpg

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.