Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Pnevmatike imam originalne gor (205/55/16). Nima veze s porabo.

 

Aha, no, vpra?al sem zato, ker pri meni, ko sem imel bencinarja, se mi je ena dimenzija (prej 185, potem 195) poznala na 0,5 litra + na 100km, pospe?ek je bil pa tudi taki, kot da bi imel avto polno nalo?en. Pnevmatike sem imel normalno nafilane. Je pa res, da dizel je druga pesem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e intercooler ne opravlja svoje funkcije, kot bi moral? Sicer sem laik, ampak kolikor mi je znano, zadeva skrbi za ohlajevanje zraka tako, da so krivulje navora in mo?i bolj ali manj enake tekom celega leta (ne glede na vremenske razmere). Se pa baje pri ?ipanih avtomobilih brez IC-ja, vremenske razmere lahko poznajo (npr. P307 HDi s ?ipom). Zdaj, to sem prebral, niso pa moje izku?nje :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prej 185, potem 195) poznala na 0,5 litra + na 100km, pospe?ek je bil pa tudi taki, kot da bi imel avto polno nalo?en.

 

Tole se mi zdi pa izredno nenavadno, si imel pravilno zamenjane dimenzije, npr. prehod s 185/55/15 na 195/50/15, ali ste kaj drugega improvizirali? Ker v navedenem primeru se razlike sploh ne bi smelo opaziti, je premajhno odstopanje! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi, ?e so na delovni temperaturi in je vro?e gredo opazno slab?e.

 

Pri MPS je isto. :blush:

Samo tistih 20-30 konji?ev ni te?ko pogre?iti. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole se mi zdi pa izredno nenavadno, si imel pravilno zamenjane dimenzije, npr. prehod s 185/55/15 na 195/50/15, ali ste kaj drugega improvizirali? Ker v navedenem primeru se razlike sploh ne bi smelo opaziti, je premajhno odstopanje! <_<

 

Iz 185/65/14 sem ?el na 195/60/15. Pri prvih sem imel jeklena plati??a, pri drugih pa aluminijasta :unsure: ?ez ?as sem dal nazaj gor 14-ke in spet sem lahko "u?ival" v vo?nji. Se pa strinjam, da je majhno odstopanje in se ne bi smelo poznati na zmogljivostih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem primeru je odstopanje pri dimenziji ogromno, saj si "presko?il" za eno colo, ?e bi ostal na 14 colkah bi bilo pri tak?ni menjavi dimenzij, vse v najlep?em redu, tako pa je naenkrat kotalni obseg kolesa za kar nekaj cm ve?ji in ti dejansko tudi merilnik hitrosti ka?e krepko napa?ne vrednosti! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, ne, ravno obratno. Merilnik je potem za?el "normalno" delovati, prej je pa lagal kot Pinokio :party0035: Dimenzija je bila dovoljena in so jo kasnej?i modeli imeli ?e serijsko. Sicer pa je pnevmatika 15 col bila komaj kaj vi?ja od 14-ke, zaradi manj?ega preseka oziroma vi?ini stranskega robu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse skp ka?e da sem edin kreten k mu Mazdura ?re 10, Boss pa edin, k mu ?re 4,8 al kok je napisal tam nek da mu je ?rla, ko se je skrival za ?leperjem. Dobr pa nima veze, sam na organ mi gre folk k po spisku o?itno la?e za 2 ali ve? litrov glede porabe. Kot pri forumu o BMWjih, k vsem 300 konjski bemfi ?rejo 9 ali manj, jaz pa? povem kakor je. Lahk pa da se vklopim re?em da je blo 4,8. In v gumah sem meu 2,6bar 205/55/16. Hribov nisem omenjal, razen kolikor je pa? AC vzpona iz Zadra, je pa tok?en, da je celo tempomat na 145 klonil in padel na dobrih 120(2x) Preobremenjen po kilah ziher nisem bil. Pa sej pravm nima veze, se ne jezim ve?, ker nima smisla. Aja ?e to, ?e vozi? na tempoimat, sem nekako mnenja da se zelo eliminira na?in vo?nje voznika dr?i?

 

Mrbit sem mal lojzovsko napisu in se bo boss razpizdu, sam ne mislem n? slabga. Pa? forum je za pisanje izku?enj in mnenj, jes?

 

Pa LP vsem. :danzoman:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tempomatom bo? na ravnini na isti relaciji imel ziher zelo enako porabo ko pa na nogo, ve?jo porabo pa ima? po tempomantu ?e so vzponi in spusti na nogo bo ni?ja poraba, preverjeno.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse skp ka?e da sem edin kreten k mu Mazdura ?re 10, Boss pa edin, k mu ?re 4,8 al kok je napisal tam nek da mu je ?rla, ko se je skrival za ?leperjem. Dobr pa nima veze, sam na organ mi gre folk k po spisku o?itno la?e za 2 ali ve? litrov glede porabe. Kot pri forumu o BMWjih, k vsem 300 konjski bemfi ?rejo 9 ali manj, jaz pa? povem kakor je. Lahk pa da se vklopim re?em da je blo 4,8. In v gumah sem meu 2,6bar 205/55/16. Hribov nisem omenjal, razen kolikor je pa? AC vzpona iz Zadra, je pa tok?en, da je celo tempomat na 145 klonil in padel na dobrih 120(2x) Preobremenjen po kilah ziher nisem bil. Pa sej pravm nima veze, se ne jezim ve?, ker nima smisla. Aja ?e to, ?e vozi? na tempoimat, sem nekako mnenja da se zelo eliminira na?in vo?nje voznika dr?i?

 

Mrbit sem mal lojzovsko napisu in se bo boss razpizdu, sam ne mislem n? slabga. Pa? forum je za pisanje izku?enj in mnenj, jes?

 

Pa LP vsem. :danzoman:

 

NO jest ti pravim po pravici. Meni ?ere 9,3. Res je pa da sem na lastne o?i videl isto ?estico in je tip imel po BC -ju 7,1 pa ga non stop ?ge kot majmun. Tako da ti se pa? ne sekira? ve? jest pa full. In sem jezen ja Japonca. :angry2: Upam da ga popravim. :bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tempomatom bo? na ravnini na isti relaciji imel ziher zelo enako porabo ko pa na nogo, ve?jo porabo pa ima? po tempomantu ?e so vzponi in spusti na nogo bo ni?ja poraba, preverjeno.

 

sigurno, ker ma?ina ne bremza + tempomat pri pospe?evanju 'da do daske'

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa ni res da tempomat da do daske. Kar probi tempomat imej nastavljen na 90kmh recimo..pelji se 50kmh pa ga vklopi..

 

tempomat je on ali off (se pravi gas do daske), sam ce peljes 50 po moznosti v 5 ali 6. prestavi pol se ti zdi, da res ne da gasa do daske :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope sem probal. Recimo v tretji sem imel. Pejlal sem se lih ene 30 ali 40. Je lepo po?asi pospe?eval.

 

In isto na AC recimo, se peljem 100 v peti, in pospe?ujem na 130. ?e pospe?ujem ro?no oz. no?no se da precej bolj odlo?no, kot pa s tempomatom..jaz bi rekel da je na ene 60% gasa ..s tempomatom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope sem probal. Recimo v tretji sem imel. Pejlal sem se lih ene 30 ali 40. Je lepo po?asi pospe?eval.

 

In isto na AC recimo, se peljem 100 v peti, in pospe?ujem na 130. ?e pospe?ujem ro?no oz. no?no se da precej bolj odlo?no, kot pa s tempomatom..jaz bi rekel da je na ene 60% gasa ..s tempomatom.

 

pol ti pa avto ne vle?e...ker men sune...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope sem probal. Recimo v tretji sem imel. Pejlal sem se lih ene 30 ali 40. Je lepo po?asi pospe?eval.

 

In isto na AC recimo, se peljem 100 v peti, in pospe?ujem na 130. ?e pospe?ujem ro?no oz. no?no se da precej bolj odlo?no, kot pa s tempomatom..jaz bi rekel da je na ene 60% gasa ..s tempomatom.

 

Tudi sam sem mnenja, da na "tempomat programu" avto pospe?uje z nekje 60 ali 70 % najve?jega pospe?ka (domnevam da stalno gleda kje je idealna poraba, ali pa je to ?e znanstvena fantastika za tolko stare mazdojce, hehe). Vidim pa da ?e se npr. peljem 100 kmh, na tempomatu pa imam v spominu hitrost 130, pa dam komando RES ACCEL., se ne bom ravno izstrelil do 130, se pravi ?e bi jaz fizi?no pospe?eval s tem avtom, bi bil hitreje na hitrosti 130kmh, to sem ziher! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.