Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 52 minutami je FuManchu napisal:

A bejž, res bo mrzlo pozimi? :rolleyes:

 

WWW.SLOVENSKENOVICE.SI

Najhladnejše jutro čaka prebivalce osrednje Slovenije.

 

Ko sem bil jatz še majhen je bilo celo na obali do - 15 stopinj in snega vse do 30 cm. 

Morje je znrzovalo, burja pa je pihala do 100/ uro. 

Pa ni bilo nobenih rdečih ne oranžnih alarmov. Ni bilo niti zimskih gum veliko a je promet normalni tekel. V šolo smo šli peš. 😊

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej tak način podajanja novic je zapovedan, ker trenutno vreme "krši" napovedi podnebnih katastrofologov. Zdaj je treba prikazat, da tiste stvari, ki so bile ne dolgo nazaj normalne so zdaj delo podivjane narave in ponorelega vremena. Sploh ni važno kakšno je vreme, skos je nekaj narobe z njim, ves čas pa al naj bo pretoplo al naj bo prehladno, al je sneg al ga ni, al je suša al je dež, al pride žledolom, al piha buraj, al je tornado, al ga ni, pa je narobe če so orkani pa El Nino pa La Nina pa spet ni OK, če ju ni.

 

Nikol ni prav, še najmanj takrat, ko je vse OK in normalno - takrat šele iščejo razloge, da se bo kmalu potrebno pripraviti, ker je katastrofa za vogalom, ker seveda za vsakim dežjem posije sonce in obratno. Medijem tako navajanje novic paše, si dvigajo naklado, branost in seveda ostali normalni mediji zgubljajo ovčice pa tudi sami začnejo posegat po tem. Tako resni časopisi, revije, televizije spletni poratali ratujejo vse bolj rumeni in nori - toda to ni  njihova krivda ampak le naša. Če bi tako njihovo delovanje bralci/poslušalci/gledalci "kaznovali" z bojkotom bi se vse skupaj umirilo in vrnilo v normalo. Tako pa se ringlšpil emocij, čustev, dojemanja nadaljuje z vse večjo hitrostjo. Vsi pa vemo, da to ne gre v neskončnost in nekje bo zgodba iztirila.

 

In pa seveda za vse to je kriv Alex, pa Bini, pa Janez, Nejc, pa Boss pa vsi iz recimo tega foruma, ker mamo avte in si jih celo upamo uporabljati. Na nas se pošilja raznorazne Grete pa Al Gore pa tiste norce, ki se z ritjo limajo na AC-je, polivajo župco po umetninah, tulijo naj se ustavi uporaba nafte a istočasno nosijo in uporabljajo izdelke narejena iz nafte in distribuirane ravno s pomočjo te. Hipkritsko kažejo s prstom na druge, kako naj se žrtvujejo a sami se ne bi nikoli. Začnejo naj živeti, kot puščavniki brez elektrike, oblačijo naj se v rastlinje, pozabijo naj na internet, na vodo iz pipe na ogrevanje, na življenski standard. Ko bodo začeli tako bodo mogoče res nekaj dokazali, do takrat so pa le sekta razvajenih zdolgočasenih mulcev, navadno takih, ki so se rodili z zleto žlico v ustih in zlato žilo na riti - a ne Greta?

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je FuManchu napisal:

Najmanj to......😤🤕

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Decembra lani je tovarno letal zapustil še zadnji Boeing 747

https://www.24ur.com/novice/tujina/zadnji-ikonicni-boeing-747-v-kraljevskem-slogu-razprostrl-krila.html

 

WWW.FLIGHTRADAR24.COM

Atlas Air celebrated the final 747 delivery with a special message in the sky, creating a large crown and writing 747 over Washington.

 

23de336195c195dcbda5_62898615.jpg

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pa smo jo končno slišali. In bolje bi bilo, da je sploh ne bi. Ta pesem od joker out za eurovizijo  je na tako visokem nivoju kot vse njihove skladbe do sedaj - na srednješolskem. No, resnici na ljubo je tudi njihova publika v glavnem osnovnošolska, redko srednješolska. Zato pa mečejo fanice medvedke na oder, ker modrcev še nimajo. 😊

V glavnem,nii mi jasno, kako in po kakšnem ključu so (in kdo) izbrali te mlade zabavljače, ki niso imeli ne besedila, niso imeli pesmi, skratka nič oprijemljivega. Nato so nas mediji  par mesecev pumpali, kakšen oh in sploh komad bodo imeli, pazi to, šli so na snemanje komada v Nemčijo (le zakaj, ko pa imamo v Sloveniji ducat odličnih studiev na svetovnem nivoju), v studiu zmetali na kup štiri akorde, pevec je sklanfal skupaj totalno brezvezno besedilo. 

Kot izdelek smo dobili srednješolski komad, (podobno kot lansko leto).Niti povprečen na žalost ni. 🙄

Ko je na sobotni predstavitvi tega oh in sploh komada  kot gostja nastopila med drugimi tudi Maja Keuc, jih je dobesedno odpihnila z odra. Pokazala je, kako se vrhunsko poje in profesionalno obnaša. Njihov pevec ni niti poizkušal kaj zraven peti, ker na žalost premore le pol oktave. Da se ne bi osmešil. 

Skratka, žalostno je, da se igračkajo tako z našim denarjem, ki ga plačujemo nacionalki. Ko pa vidim zraven še drugega jokerja, Mišo, vem, da bo vse skupaj polom. 😉

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/glasba/misija-liverpool/mi-bomo-celo-noc-plesali-joker-out-predstavili-evrovizijsko-pesem-carpe-diem/656800

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer mi je vseeno, kaksno pesem so sklamflali skup (je se nisem slisal, sem pa preprican, da mi bo sla po kaksnem tednu ali dveh ze na zvice, ker jo bodo toliko predvajali)… Je pa zanimiv komentar glasbenika skupine, ki jo pozna le pescica njihovih znancev… Ocitno delajo Joker Out nekaj prav, da jih pozna precej ljudi… cetudi le po imenu, ne pa po tem, kaj so doseadaj ustvarili… Sicer tudi sam sodim med tiste, ki jih pozna le po imenu in se ne spomnim nobenega komada, ki so ga ustvarili… a imam obcutek, da lahko od tega celo zivijo? Ali se motim?

  • Všeč 2
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Vem da greš" in "Umazane misli" sta mi bla kul :)

 

Da od nastopov živijo rahlo dvomim, bolj od producentskih poslov in tega, lahko pa da čez dan Wolt razvažajo :D

 

Glasba in lepota sta itak subjektivna stvar, kar bo nekomu všeč nekomu drugemu ne bo. l

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Jest napisal:

Sicer mi je vseeno, kaksno pesem so sklamflali skup (je se nisem slisal, sem pa preprican, da mi bo sla po kaksnem tednu ali dveh ze na zvice, ker jo bodo toliko predvajali)… Je pa zanimiv komentar glasbenika skupine, ki jo pozna le pescica njihovih znancev… Ocitno delajo Joker Out nekaj prav, da jih pozna precej ljudi… cetusi le vsaj po imenu, ne pa po tem, kaj so doesadaj ustvarili… Sicer tudi sam sodim med tiste, ki jih pozna le po imenu in se ne spomnim nobenega komada, ki so ga ustvarili… a imam obcutek, da lahko od tega celo zivijo? Ali se motim?

Na žalost kometatorja, ki se spozna na glasno kot zajec na boben, glasbenika, ki je komentiral, pozna kar velik del Slovenije. Sicer ne tako kot modrijane ali čuke  a vendarle. 😉 Že to, da je njegovo skupino izbrala  svetovno znana skupina Iron maiden, Nazareth,  Andy Summers in še mnogi drugi zvezdniki za ogrevalno skupino  pove dovolj. In ja, počutim se dovolj poklicanega, da lahko komentiram, kaj je kvalitetna glasba in kaj je le navaden šund. In v primeru tega komada lahko trdim, da je navaden šund. 😉

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry... potem sem jaz eden izmed tistih, ki te sicer pozna po tem, kar nabluzi tukaj po forumu (bolj malokrat kaj pametnega :D )... pa vem, da nekaj sšraufas kitare namesto, da bi igral igrice na računalniku 😆...  ne poznam te pa kot glasbenika skupine (samo to vem, da naj bi bil nek glasbenik) ... Ima vaša skupina izgleda slabo PR sluzbo :D :P ... 

 

Pa če se spoznaš na glasbo tako selektivno, kot na druge stvari, potem niti ni omembe vredno… Povzetek: Tisto, kar imaš ti, je najboljše na svetu… tistega, kar pa (še) nimaš, pa je največji krš… 🤔 

 

P.S.: To je moje osebno mnenje… 😁

  • Všeč 1
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem strokovnjak za glasbo, začutim pa dobro glasbo. In ta skladba se mi je zdela povprečna, za v kakšno reklamo. In strinjam se z Alexom, da je vokal Maje Keuc veliko-neprimerno boljši. Je pa pevec karizmatičen in se na odru znajde (če ni zraven Keuc, kjer zvokovno zbledi). :) 

 

Ostale doma, ki imajo veliko več pojma od mene, tudi ni preveč navdušila. Pozitiven komentar je bil, da letošnji pevec v primerjavi z lanskim zna vsaj peti. Sam še vedno rajši poslušam Tom Jonesa pri 80-tih, kot tole včeraj.

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Nisem strokovnjak za glasbo, začutim pa dobro glasbo. In ta skladba se mi je zdela povprečna, za v kakšno reklamo. In strinjam se z Alexom, da je vokal Maje Keuc veliko-neprimerno boljši. Je pa pevec karizmatičen in se na odru znajde (če ni zraven Keuc), kjer zbledi. :) 

 

Ostale doma, ki imajo veliko več pojma od mene, tudi ni preveč navdušila. Pozitiven komentar je bil, da letošnji pevec v primerjavi z lanskim zna vsaj peti. Sam še vedno rajši poslušam Tom Jonesa pri 80-tih, kot tole včeraj.

 

Res je, kar si napisal. Prednost pred  lanskim predstavnikom (srednješolec) ima ta pevec v tem, da vsaj v tistih treh tonih, ki ih odpoje, (zrecitira), ne fuša. 😉

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

Jaz se ful ne bi važil s tem, da sem ogrevalna skupina.

Tudi Van halen so bili predskupina Bon jovi. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Največji problem je to, da so tole skladbo promovirali oziroma hypali že veliko prej, da smo zato pričakovali domala čudež, ki bo pretresel celo Evropo in preprečil Ukrajini novo zmago na Evroviziji.

 

No nič od tega se pač ni izkazalo za res in zato je razočaranje toliko večje. Skladbi sicer ni slaba ni pa nič posebnega. Nekako sem dobil občutek, da gre za tip skladbe "važno je sodelovati, ne zmagati" in tudi besedilo je malo tako bolj namenjeno najstnicam kot pa resnemu delu poslušalstva. Zato so tudi v studio povabili tako publiko kričečih najstnic, kjer samo čakaš katera bo prva omedlela.

 

Tako, da razumem kaj bi Alex rad povedal in vsaj tu ma kr recej prav, ampak vseeno smo v preteklosti pošiljali na ESC bistveno večji ščiš, tako da tole je vseeno malo boljše, da nam glih ni potrebno biti nerodno.

 

Uspeha ne bo, čeprav nadaljujemo neko disko zgodbo od lani, pa se v besedilu pojavljajo deli, kjer nas lepo opozarjajo "ne računajte na nas" in da bodo "raje celo noč plesali".

 

Za zaključek pa še tole. Joker, ki bo verjetno hitro Out majo zelo dobre strice in tetke v ozadju RTVSLO, da jih tako lepo porivajo naprej, kot to recimo delajo s prifarskimi muzikanti. Ker če bi hoteli res narediti en hit bi spravili skupaj kombinacijo Maje Keuc in mogoče Bojana Cvjetićanina in narest en hud rockerski komad. Ampak to je pa že druga zgodba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katera Mazda je to? :D 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Boss napisal:

Največji problem je to, da so tole skladbo promovirali oziroma hypali že veliko prej, da smo zato pričakovali domala čudež, ki bo pretresel celo Evropo in preprečil Ukrajini novo zmago na Evroviziji.

 

No nič od tega se pač ni izkazalo za res in zato je razočaranje toliko večje. Skladbi sicer ni slaba ni pa nič posebnega. Nekako sem dobil občutek, da gre za tip skladbe "važno je sodelovati, ne zmagati" in tudi besedilo je malo tako bolj namenjeno najstnicam kot pa resnemu delu poslušalstva. Zato so tudi v studio povabili tako publiko kričečih najstnic, kjer samo čakaš katera bo prva omedlela.

 

Tako, da razumem kaj bi Alex rad povedal in vsaj tu ma kr recej prav, ampak vseeno smo v preteklosti pošiljali na ESC bistveno večji ščiš, tako da tole je vseeno malo boljše, da nam glih ni potrebno biti nerodno.

 

Uspeha ne bo, čeprav nadaljujemo neko disko zgodbo od lani, pa se v besedilu pojavljajo deli, kjer nas lepo opozarjajo "ne računajte na nas" in da bodo "raje celo noč plesali".

 

Za zaključek pa še tole. Joker, ki bo verjetno hitro Out majo zelo dobre strice in tetke v ozadju RTVSLO, da jih tako lepo porivajo naprej, kot to recimo delajo s prifarskimi muzikanti. Ker če bi hoteli res narediti en hit bi spravili skupaj kombinacijo Maje Keuc in mogoče Bojana Cvjetićanina in narest en hud rockerski komad. Ampak to je pa že druga zgodba.

Imajo veze, in to se še kako pozna pri njihovi promociji in pojavljanju v medijih. Kitarist Kristjan Guštin je namreč sin bivšega kitarista skupine big food mama, Guštija. In vsi, ki smo v glasbenih vodah veno, kakšen vpliv ima zadnja leta Gušti v medijih in na tv. Sicer sva že vrsto let zelo dobra prijatelja a vem iz prve roke, kako je potekal ta projekt joker out od njihovega nastanka. In zakaj so oni potniki na Evrovozijo... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

 

Če to ni bilo mišljeno kot retorično vprašanje je tole RX-7 prve generacije verjetno druga al pa tretja serija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razvoj gre naprej in cx-5 je avto, ki temelji na platformi iz 2012, ki so jo skozi posodabljali a vseeno so leta tukaj.

Morda jo zamenja cx-50


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mazdaman napisal:

Razvoj gre naprej in cx-5 je avto, ki temelji na platformi iz 2012, ki so jo skozi posodabljali a vseeno so leta tukaj.

Morda jo zamenja cx-50


Sent from my iPhone using Tapatalk

CX-50 ne bo v Evropi. V Evropi je le cx-60. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.ZURNAL24.SI

Peugeot je napovedal avte, ki bodo na cestah zdržali precej dlje od povprečja zdajšnjih. Že v prihodnjih...

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.