Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 21 minutami je Z M A J napisal:

Včeraj sem na kratko kolesaril in za mano nek Clio, ki se me preko ovinkov ni upal prehitet (no sem pa tudi pedaliral cca. 40 kmh), za njim nek nevrotik, ki je hupal temu Cliu.

 

Potem se Clio opogumi in me prehiti, uni dripec zadaj (nek službeni kombi nekega podjetja), pa TIK ob moji balanci. Neka čudna provokacija.

 

Sem mu veselo mahal, če je fuknjen in da naj se ustavi, če je tak car. Bi mu kot bivši boksar, ki se občasno ne zna kontrolirat, bi mu z užitkom obdelal fasado in spremenil zunanjo podobo, da ga niti lastna mat nebi več prepoznala!!! Kaki dripci za volanom, jao. :(

 

(nasilje ni rešitev, ampak takole vožnja tik ob moji balanci, kot da me hoče zružit s kolesa, to pa ne gre).

Taki so ponavadi največje reve in niti slučajno ne bo počakal ker ga je sram,da to počne kolesarju ki ni nič kriv da je na cesti.:nevem:. Pa več sreče prihodnjič.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Reva gor ali dol, naj kolesarja primerno obvozi in ne bo ne slabe volje, niti nervoze.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi včeraj; se lepo peljem po Sostru, prostora za letalonosilko, max 1m od roba, cesta ravna in prazna. Ne,nek frajercek v prastarem Audiju a3 je moral iti 40cm mimo moje leve roke... Sem ga pravi čas videl v ogledalu in sem počasi odvijal (še bolj ) v desno...

 

 

Zanimivo; s kolesom se po ravnem peljem hitreje kot marsikateri traktor... čez Traktor ne bo nihče pizdil, ko pa marsikdo vidi kolesarja , se pa obnaša kot bik, ko mu matador pomaha z rdečo cunjo...

 

A smo res taka grožnja celotnemu planetu?

 

Saj nekateri so res pizde. Ne rečem, včasih me je sram, da se ukvarjam z enakim športom , kot nekateri posamezniki, ampak... Jaz imam tudi slabe izkušnje z doloceno vrsto ljudi, pa jih ne grem vseh povprek apriori ogrožati na cesti.

  • Všeč 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ne da bi kogarkoli zagovarjal, ampak tale to ni naredil nalašč. Pustmo da je bumbar in da je verjetno po telefonu brskal, ampak pač tudi take je treba pričakovat, sploh, ker je ves čas počasi rinil čez črto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Jaz tudi včeraj; se lepo peljem po Sostru, prostora za letalonosilko, max 1m od roba, cesta ravna in prazna. Ne,nek frajercek v prastarem Audiju a3 je moral iti 40cm mimo moje leve roke... Sem ga pravi čas videl v ogledalu in sem počasi odvijal (še bolj ) v desno...

 

 

Zanimivo; s kolesom se po ravnem peljem hitreje kot marsikateri traktor... čez Traktor ne bo nihče pizdil, ko pa marsikdo vidi kolesarja , se pa obnaša kot bik, ko mu matador pomaha z rdečo cunjo...

 

A smo res taka grožnja celotnemu planetu?

 

Saj nekateri so res pizde. Ne rečem, včasih me je sram, da se ukvarjam z enakim športom , kot nekateri posamezniki, ampak... Jaz imam tudi slabe izkušnje z doloceno vrsto ljudi, pa jih ne grem vseh povprek apriori ogrožati na cesti.

 

A veš kaj je pa meni zanimivo... da ne bo izgledalo kot trditev podajam samo moje videnje.

Jaz, razen enega Italijana, kaki dve leti nazaj, nisem opazil, da bi mi šel kdo na manj kot meter mimo. Tudi hupal mi ni še nihče in nisem opazil, da bi mi kdo kako stvar naredil nalašč. Ja se je najdla tetica, ki me je spregledala pa sem se ji usedel na havbo, pa kamionar, ki je na silo zabremzal in na hitro dal v rikverc brez da bi pogledal (tukaj bi recimo lahko bilo kritično). Tudi traktorist, ki skoraj ni zvozil 90 stopinjskega ovinka na polno je še v tej kategoriji. Ampak ostalo pa ne vem, prednost mi redno odstopajo, seveda se vsakemu zahvalim pa ne zaradi prednosti, ampak zaradi pozornosti in uvidevnosti.

 

Sem pa opazil nekaj drugega in to so sami kolesarji, predvsem v večini primerov polno opremljeni specialkarji, ki spadajo v kategorijo bmw/audi fahrerjev. Njihovo obnašanje je včasih res tako, da te na polno pogreje in vozniki, ko takega zagledajo je dostikrat res tako kot bi biku z rdečo cunjo mahal. Zato imam občutek, da do ostalih (recimo sam imam treking kolo in oblečene cunje za vsak dan, navadne superge, čelada in kolesarske rokavice) pa čeprav smo bistveno bolj počasni in verjetno večja ovira kot kak natreniran amater al pa polprofi, ne vzbujamo takega negativnega odziva, ki pač tumpelne v glavi spodbudi k temu, da bi malo nagajali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, Boss said:

 

A veš kaj je pa meni zanimivo...

Se podpišem pod to. Priznam, da nisem ogromno na cesti s kolesom, v povprečju vrjetno 100-150km/mesec  (ko je sezona, pozimi dosti manj); oblečen 'normalno' (kratke hlače & mikica; čelade nimam, odkar sem zadnjo ubil v skate parku). 

 

Včaaasih, ko smo bili še mulci, polni samih sebe & redno počeli neumnosti na cesti je bilo par zanimivih momentov, ampak zdej ko gledam nazaj sem za velik del njih bil vsaj sokriv tudi jaz. Ampak v zadnjih 10 letih; vse bp. 

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je S'tan napisal:

Se podpišem pod to. Priznam, da nisem ogromno na cesti s kolesom, v povprečju vrjetno 100-150km/mesec  (ko je sezona, pozimi dosti manj); oblečen 'normalno' (kratke hlače & mikica; čelade nimam, odkar sem zadnjo ubil v skate parku). 

 

Včaaasih, ko smo bili še mulci, polni samih sebe & redno počeli neumnosti na cesti je bilo par zanimivih momentov, ampak zdej ko gledam nazaj sem za velik del njih bil vsaj sokriv tudi jaz. Ampak v zadnjih 10 letih; vse bp. 

Kupi čelado asap, ker nesreča nikoli ne počiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Več ko si na kolesu in v večji promet ko rineš bolj si ogrožen tak pač je..... Meni zaenkrat ratuje da nimam nekih problemov, včasih ko sem pa delal 4-5k kil. pa je bilo marsikaj na cesti, žal. :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bini, pa si ziher, da nikoli nisi bil vsaj malo soodgovoren za kako "situacijo"? Jaz osebno se recimo držim res skrajnega roba ceste, tako da verjetno ne "požrem" niti tistega pol metra asfalta, medtem, ko po drugi strani kakšen v pajkicah zelo rad uveljavlja svoja pravila in neredko, kakega vidiš ne samo meter ali meter in pol od roba, ampak so tudi na sredini pasu pa še celo ob sredinski črti sem že imel priliko enega takega srečat. Pač on trenira in drugi so mu samo nepodigatreba, ker mu zjebejo ritem. Ko bo enkrat toleranca z obeh strani na najvišjem nivoju se o tem sploh ne bomo več pogovarjali, ker se ne bo treba.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

Bini, pa si ziher, da nikoli nisi bil vsaj malo soodgovoren za kako "situacijo"? Jaz osebno se recimo držim res skrajnega roba ceste, tako da verjetno ne "požrem" niti tistega pol metra asfalta, medtem, ko po drugi strani kakšen v pajkicah zelo rad uveljavlja svoja pravila in neredko, kakega vidiš ne samo meter ali meter in pol od roba, ampak so tudi na sredini pasu pa še celo ob sredinski črti sem že imel priliko enega takega srečat. Pač on trenira in drugi so mu samo nepodigatreba, ker mu zjebejo ritem. Ko bo enkrat toleranca z obeh strani na najvišjem nivoju se o tem sploh ne bomo več pogovarjali, ker se ne bo treba.

Verjemi tako pač je, sem z glavo na kolesu ne kje drugje, zato pa ženi včasih potrobijo, ker se vozi malo levo zadaj, da me ne nabaše pri kakem hitrem zaviranju. Je pa res tudi, da nekateri trobijo že na daleč, da te opozorijo da prihajajo itd:jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prekleta reč, pa kam smo prišli, da bom vse skupaj zmetal skozi okno! Pa to j*****e s posodobitvam je že čist u p***i! Ma j**o jim sve po spisku! 

 

Danes popoldan brez da bi kdo kaj hotel od tiskalnika, se ta zmisli in natisne list z nekim k******m poročilom o dokončani k*****i posodobitvi. Takrat sem samo zmečkal tisti j****i list in ga vrgel v koš ter delal svoje naprej. Zdaj bi pa rad nekaj poskeniral, mi pa j****i požarni zid ne dovoli dostopa do j******a skenerja. Tiskam lahko, skenirat ne gre... Ma k**c gleda k*******a HPja in k*****e posodobitve in k****v požarni zid in naj gre vse skupaj u p***o!

Popravljeno od Slivka
Cenzura
  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Bini, pa si ziher, da nikoli nisi bil vsaj malo soodgovoren za kako "situacijo"? Jaz osebno se recimo držim res skrajnega roba ceste, tako da verjetno ne "požrem" niti tistega pol metra asfalta, medtem, ko po drugi strani kakšen v pajkicah zelo rad uveljavlja svoja pravila in neredko, kakega vidiš ne samo meter ali meter in pol od roba, ampak so tudi na sredini pasu pa še celo ob sredinski črti sem že imel priliko enega takega srečat. Pač on trenira in drugi so mu samo nepodigatreba, ker mu zjebejo ritem. Ko bo enkrat toleranca z obeh strani na najvišjem nivoju se o tem sploh ne bomo več pogovarjali, ker se ne bo treba.

Hm... No ,jaz se namenoma ne vozim apriori tik ob robu. Zakaj? Mimogrede te nabije kakšen , ki se vključuje iz dovoza na glavno cesto, ceste ob robu so dostikrat tako luknjaste , da je škoda besed (tudi odletis lahko konkretno zaradi lukenj, če se voziš z 8bari v gumah). 

 

Če se voziš tik ob robu , se prav tako nimaš nikamor umakniti , ko te nekdo prehiteva 20cm od leve roke. Če pa si si prej ustvaril 1m maneverskega prostora , pa preprosto odvijes v desno,ko vidiš, da nekdo vozi na centimetre.

 

Seveda, potrebno je spremljati promet za seboj (ogledalo, radar v luči), se prilagajati, voziti defenzivno, poslušati zvoke za seboj...

 

Ko vidim,da me dohiteva kamion,se odmaknem na bus postajo,dvorisce... 3/4 se mi jih zahvali. Ker vem kako zajebano je s kamionom zavirati iz 50kmh na 25kmh in potem prehiteti in spet pospešiti na 50kmh. 

 

Nevem No... Lani sem naredil 14500km s kolesom in če pogledam za nazaj v lanskem letu; 3zaviranja v sili (1x sem precenil ovinek in sem skoraj odletel, 1x Me je izsilil avto ki je mislil,da bo dovolj prostora in 1x Me je izsilila ženska ,ki me je spregledala, jaz pa sem to pravi čas predvideval,ker sem videl da sem se ji skril za stebricek pri avtu). Ostale stresne situacije so bile rezultat prepotentnosti ljudi,ki bi jim padla krona z glave, če bi prišli domov 15s kasneje. 1x sem jaz konkretno zajebal v križišču in me je tip v Seatu pravi čas videl in rešil mojo rit.

 

Sicer pa procent idiotov je enak med kolesarji v pajkicah in tistih ,ki se s ponyi veselo vozijo čez rdeče po Ljubljani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Nejc1986 napisal:

Sicer pa procent idiotov je enak med kolesarji v pajkicah in tistih ,ki se s ponyi veselo vozijo čez rdeče po Ljubljani.

Po tej tvoji enačbi, so kolesarji v pajkicah 100% idioti.:lol:

 

Si predstavljate procent idiotov na biciklih, če bi Avdi in BMW delala kolesa? :hudicek:

  • Haha 1
  • Žalosten 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Mraušk Mčk napisal:

Po tej tvoji enačbi, so kolesarji v pajkicah 100% idioti.:lol:

 

Si predstavljate procent idiotov na biciklih, če bi Avdi in BMW delala kolesa? :hudicek:

Ha,sam res, lepo sem pljunil v skledo kolesarjev v pajkicah. No,saj je verjetno jasno kaj sem hotel napisati . 

 

Audi in BMW bajku? Verjetno bi bil notri čip,ki bi kolesarju onemogočil iztegnitev roke za nakazovanje smeri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc ni direktno nate letelo, čeprav mi je čudno, da si se našel v tej zgodbi. Hočem samo povedat, da smo si kolesarji za marsikaj sami krivi oziroma predvsem tisti, ki se obnašajo v stilu "jaz imam povsod prednost". Ne je pač nimaš in to je treba enkrat za vselej razčistit - dovolj je tiste flancarije o šibkejših udeležencih in kako morajo drugi na njih paziti - najprej naj vsak nase pazi in tako kot ne bo unmu krona z glave padla, ker bo z avtom prišel 15 sekund kasneje tudi kolesarju ne bo, če bo upošteval rdečo luč, vključevanje s stranskih cest na glavne, kjer nima prednosti pa če se na glavo postavi in uporabo svetlobnih teles. To zadnje je v Lj znanstvena fantastika.

 

In pol maš "kolesarsko mrežo za Ljubljano", ki iščejo vsepovsod napake pri drugih, samo pri sebi ne in bi jim najprej svetoval naj svoje člane al pa tiste, ki jih zastopajo, najprej naučijo kako se v prometu obnaša potem naj pa solijo pamet drugim. Mene kot kolesarja je dostikrat tako sram, kaj počenjajo, da sem ene parkrat doživel, da bi se kar v zemljo pogreznil in skoraj začel razlagat, da bumbarja na kolesu ne poznam. Zakaj, ker bumbar naredi kretensko dejanje in se odpelje, folk ki je to videl se pa pol zazre vame, ki čakam, kot da smo kolesarji pač ena družina in če en naredi bedastočo je tko kot bi jo naredili vsi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Nejc1986 napisal:

Hm... No ,jaz se namenoma ne vozim apriori tik ob robu. Zakaj? Mimogrede te nabije kakšen , ki se vključuje iz dovoza na glavno cesto, ceste ob robu so dostikrat tako luknjaste , da je škoda besed (tudi odletis lahko konkretno zaradi lukenj, če se voziš z 8bari v gumah). 

 

Če se voziš tik ob robu , se prav tako nimaš nikamor umakniti , ko te nekdo prehiteva 20cm od leve roke. Če pa si si prej ustvaril 1m maneverskega prostora , pa preprosto odvijes v desno,ko vidiš, da nekdo vozi na centimetre.

 

Seveda, potrebno je spremljati promet za seboj (ogledalo, radar v luči), se prilagajati, voziti defenzivno, poslušati zvoke za seboj...

 

Sicer pa procent idiotov je enak med kolesarji v pajkicah in tistih ,ki se s ponyi veselo vozijo čez rdeče po Ljubljani.

 

Čudno, men pa vedno rata vozit čisto ob robu al pa po kolesarski, če obstaja. Jebat ga ni vedno cesta idealna, ampak še nikjer ni bila taka, da bi zaradi tega padel. Je pa seveda možno, da izbiram boljše ceste za vožnjo oziroma še rajši kolesarske poti. Tole z dovozov pa ne razumem najbolje, pa sej ljudje ne uletavajo na cesto kot sneti kladvi iz dvorišč.

 

To, da bo nekdo peljal 20 cm mimo tebe ne boš videl v ogledalu al pa na še tako softiciranem radarju, verjemi pa da je veliko večja verjetnost da se bo to zgodilo, bolj kot boš oddaljen od zunanjega roba ceste.

 

Res je, cvetke so vspovsod ampak je vseeno razlika, ko ti specialkar prleti čez rdečo v šprintu s 35km/h (videl tudi to na Celovški) al pa s Pony-em s 15km/h. Oboje je noro ampak stopnja norosti je v prvem primeru pač kar za nekaj nivojev višja. Če mogoče ša ustavljajo na križiščih pri rdeči, ker pač bližnje srečanje z avtom je lahko zadnje dejanje faliranega tekmovalca, pa žal še nisem doživel, da bi nekdo na specialki ustavil pred semaforiziranim prehodom za pešce. Ja tudi zaletel se je že v pešca na prehodu (sem pred nekaj leti tudi tukaj opisal ta dogodek) in v izgovor je bluzil samo to, da se on pač ne more ustavit pred vsako rdečo, ker mu to zjebe ritem.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, zanimivi so tile tiči, ki ne more ustavit pri vsakem semaforju na rdeči luči, pa jebomast, če je že taaaak talent, kako da ga na vidimo vsaj na Vuelti, če že ne Touru? Mestni nastopači, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da druga ne bo kot da zvišajo kazni in jih kaznujejo striktno kot avtomobiliste. Se še spomnimo koliko je bilo mrtvih pred 15 leti in danes, pol manj pa je za tretjino večji promet! Je pa res tudi, da je v MB dosti boljše kot v Lj. - kar se mesta tiče. :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

 

Čudno, men pa vedno rata vozit čisto ob robu al pa po kolesarski, če obstaja. Jebat ga ni vedno cesta idealna, ampak še nikjer ni bila taka, da bi zaradi tega padel. Je pa seveda možno, da izbiram boljše ceste za vožnjo oziroma še rajši kolesarske poti. Tole z dovozov pa ne razumem najbolje, pa sej ljudje ne uletavajo na cesto kot sneti kladvi iz dvorišč.

 

To, da bo nekdo peljal 20 cm mimo tebe ne boš videl v ogledalu al pa na še tako softiciranem radarju, verjemi pa da je veliko večja verjetnost da se bo to zgodilo, bolj kot boš oddaljen od zunanjega roba ceste.

 

Res je, cvetke so vspovsod ampak je vseeno razlika, ko ti specialkar prleti čez rdečo v šprintu s 35km/h (videl tudi to na Celovški) al pa s Pony-em s 15km/h. Oboje je noro ampak stopnja norosti je v prvem primeru pač kar za nekaj nivojev višja. Če mogoče ša ustavljajo na križiščih pri rdeči, ker pač bližnje srečanje z avtom je lahko zadnje dejanje faliranega tekmovalca, pa žal še nisem doživel, da bi nekdo na specialki ustavil pred semaforiziranim prehodom za pešce. Ja tudi zaletel se je že v pešca na prehodu (sem pred nekaj leti tudi tukaj opisal ta dogodek) in v izgovor je bluzil samo to, da se on pač ne more ustavit pred vsako rdečo, ker mu to zjebe ritem.

Če se peljes 20cm od roba v naselju je velika možnost,da bo nekdo z nosom avta pokukal iz dovoza ravno toliko, da te bo zadel,ali pa da boš moral zaviti malo v levo (pod avto?).

 

Kar se tiče vožnje 20cm mimo kolesarja... Ja, boš videl oziroma prepoznal takega živčnega v ogledalu.  Videl bos,a je dal smerokaz, a je začel zavijati proti sredinski crti, a je upočasnil...In poglej; ko te avto začne prehitevati, se SOČASNO lahko počasi odmaknes proti desnem robu in si s tem "kupiš" dodatnih 20cm.

 

Kar se tiče lukenj na cesti; na specialki se vidi kakšne so ceste. Vem,da to ni izgovor za vožnjo kjerkoli drugje,kot tam kjer je namenjeno in zato se jaz raje takim odsekom izognem. Jaz se praviloma vozim po kolesarski stezi. Priznam pa, ob nedeljah,ko ni žive duše nikjer in če je steza polna sprehajalcev, kamenja, psov na dolgih povodcih,otrok na poganjalckih, se zapeljem na cesto (govorim o cestah,ko niso vpradnice),ampak takrat strogo ob robu in točno vem,da bom zlahka nekomu dvignil zivac in takrat niti ne pričakujem,da me bodo lepo prehitevali.

 

Sicer pa; nadzor,nadzor,nadzor. Redarje na cesto in vsem ki se vozijo kontra po stezi, brez luči,v rdečo.... Napisati položnico in to je to.

pred 59 minutami je Z M A J napisal:

Boss, zanimivi so tile tiči, ki ne more ustavit pri vsakem semaforju na rdeči luči, pa jebomast, če je že taaaak talent, kako da ga na vidimo vsaj na Vuelti, če že ne Touru? Mestni nastopači, hehe

Ja,lej, Strava je sveta (oziroma FBja)vladar in veš,da ne bo pustil,da mu take banalnosti,kot je rdeča luč, zjebe povprečno .

Popravljeno od Nejc1986
  • Žalosten 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se dovozov tiče, Nejc ima čist prav. Jaz mulca (6 in 8 let) v Moravčah podim dol s pločnikov na cesto ravno zaradi velike nevarnosti da jih nekdo z dvorišča povozi, ker ju enostavno ne bo videl dokler ne bo cela hauba avta že na pločniku. 

 

Neutrjene bankine z visokim pomožnosti še zjebanim robom asfalta so pri nas pravilo. Mulca tudi v tem primeru podim od roba stran ker sicer lahko pride do katastrofe ker lahko padeta na cestišče.

Druga stvar zakaj je pametneje voziti bolj od roba je pa to, da zmanjšaš število tesnih prehitevanj. Pri nas vozniki v avtošolah niso jemali da se prehiteva po nasprotnem voznem pasu. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.